صفحه 28 از 29 نخستنخست ... 181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 281

موضوع: خروج از کشور برای گذراندن دورۀ کارشناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای گذراندن دورۀ کارشناسی

دوستان ما آخر متوجه نشدیم یکی میگه برای مقطع کارشناسی میشه خارج شد یکی میگه نمیشه ! من واقا گیج شدم...

حقیقت من خودم در مقطع کارشناسی یک بار دانشگاهم رو عوض کردم. از آزاد رفتن پیام نور ...

سوال۱: اگر از طرف دانشگاه اکسپت بشم میتونم مجدد معافیت تحصیلی بگیرم؟
    حقیقت تا الان ۶۵ واحد پاس کرده ام لیسانس رو نمیدونم ادامه بدم و کارشناسیم رو بگیرم یا اینکه اپلای کنم برم !
    سوال۲: اگر کارشناسی رو تموم کنم و بخوام برای ارشد اپلای کنم (با توجه به اینکه یبار انصراف دادم ) میتونم معافیت تحصیلی بگیرم یا بازم چون یبار تو مقطع کارشناسی انصرف دادم نمیشه ؟

خیلی ممنون و متشکر از دوستانی که کمک میکنند در این انجمن

Junior Member

سلام دوست عزیز..قانون جدید اینه که برای تحصیل در مقظع کارشناسی دیگه معافیت تحصیلی نمیدن و برای مقاطع بعدی میدن...اره میشه خارج شی ولی تا 3 سال نمیتونی برگردی ایران و پول وثیقتم میره جیب دولت..
    1.به شرط اینکه تو ایران فارغ التحصیل نشی
    2اره میتونی معافیت تحصیلی بگیری و جای هیچ نگرانی نیس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Petroleum eng

سلام . دوستان حالا که دیپلمه ها حق خروج ندارن منم ترم یک پیام نورم . کامپیوتر میخونم . راهی نداره انصراف بدم برم خارج از کشور ؟ غیرقانونی چطور ؟ مثلا زیارتی برم عراق بعد بپیچونم برم مثلا آلمان ! یعنی اگه ویزای زیارتی عراق داشته باشم . ویزای مسافرتی آلمان , بعد از رسیدن به آلمان , من تا 30 روز حق دارم اونجا باشم . نمیشه ویزای توریستیو تبدیل کرد به تحصیلی تو خاک کشور مقصد ؟ سفارت گیر نمیده ؟

لعنتی با این قانونشون آدمو مجبور به چه کارایی نمیکنن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SamETC نمایش پست ها
    سلام . دوستان حالا که دیپلمه ها حق خروج ندارن منم ترم یک پیام نورم . کامپیوتر میخونم . راهی نداره انصراف بدم برم خارج از کشور ؟ غیرقانونی چطور ؟ مثلا زیارتی برم عراق بعد بپیچونم برم مثلا آلمان ! یعنی اگه ویزای زیارتی عراق داشته باشم . ویزای مسافرتی آلمان , بعد از رسیدن به آلمان , من تا 30 روز حق دارم اونجا باشم . نمیشه ویزای توریستیو تبدیل کرد به تحصیلی تو خاک کشور مقصد ؟ سفارت گیر نمیده ؟

یه خبری دیدم که اینه(رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: بنابراین مشمولان دارای مدرک دیپلم اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند یا می‌بایست وضعیت سربازی خود را به طور قطعی مشخص کرده و یا مدرک کارشناسی را در داخل کشور اخذ کرده و سپس برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند.))تاریخ این خبر هم 18 مرداد 96 هست. و همینطور بعدش این یکی(اصلاحیه قانون خدمت سربازی ابلاغ شد – بروز رسانی در 12 شهریورماه حسن روحانی رئیس‌جمهور در نامه‌ای به وزارت کشور و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح «قانون اصلاح ماده (35) قانون خدمت وظیفه عمومی» را جهت اجرا ابلاغ کرد.هدف از ارائه این لایحه، رفع تعارض میان مواد ۳۵ و ۳۶ قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب ۱۳۹۰ است؛ بر این اساس و با توجه به اینکه ماده ۳۵ این قانون به مشمولان دیپلم اجازه ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور را داده ولی ماده ۳۶ ادامه تحصیل در خارج از کشور را صرفاً برای مشمولان دوره کارشناسی و بالاتر تجویز کرده است، به همین دلیل نمایندگان با حذف عبارت «خارج از کشور»، ضمن ممنوع کردن اعطای معافیت تحصیلی به مشمولان دیپلم برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج، اعطای معافیت تحصیلی به مشمولان دیپلمه برای تحصیل در دانشگاه‌ها را صرفاً محدود به دانشگاه‌های داخل کشور کردند.به این ترتیب و بر اساس ماده ۳۵، «مشمولان دیپلم که حداکثر یک سال پس از فراغت از تحصیل در یکی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی داخل کشور که مورد تائید وزارتخانه‌های علوم و بهداشت است، پذیرفته شوند تا زمانی که بر اساس تبصره یک ماده ۳۳ این قانون به تحصیل اشتغال دارند، می‌توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند؛ مشروط بر اینکه دارای غیبت غیرموجه نباشند؛ این معافیت برای هر مقطع تحصیلی فقط یک بار داده می‌شود».پس بنابراین باتوجه به این قانون فوق به افراد مشمول دیگر سنوات تحصیلی برای تحصیل درخارج از ایران نمی دهند.)) البته این دومی تحلیل های سایته که نمیدونم درسته یا نه ولی هفته پیش با یه فردی مشورت میکردم میگفت که میشه 15 میلیون گذاشت و اگه پذیرش از یه دانشگاه یا کالج داشته باشی میتونی بری و مشکلی نداره.(نکته:شاید هم اشتباه میگفته چون نگفت که منبع خبرش چیه و دقیقا چجوری میخواد اینکارو انجام بده)
    ویرایش توسط Callisto : January 19th, 2018 در ساعت 01:44 AM

Member azadeh89 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع غذائی

سلام دوستان روزتون به خير، شما اطلاع داريد به چه صورت ميشه ديپلمه مشمول خارج بشه از كشور، من برادرم دانشجوي دانشگاه سراسري هست، ميخواد از يكي از كالج هاي كانادا پذيرش بگيره ، آيا اگر از دانشگاهش مرخصي بگيره و وثيقه پرداخت كنه براي سفر تفريحي ميتونه خارج بشه و برنگرده ؟ لطفا اگر اخيرا كسي خروج كرده يا شرايط مشابهي ديديد منو راهنمايي كنيد ممنون
    فايل نامبرdec/2011
    سي اس كيو:Nov/2015
    ويزاdeco/2016
    لندينگ:Feb/2017

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

نقل قول نوشته اصلی توسط amirome نمایش پست ها
    دوستان ما آخر متوجه نشدیم یکی میگه برای مقطع کارشناسی میشه خارج شد یکی میگه نمیشه ! من واقا گیج شدم...

حقیقت من خودم در مقطع کارشناسی یک بار دانشگاهم رو عوض کردم. از آزاد رفتن پیام نور ...

سوال۱: اگر از طرف دانشگاه اکسپت بشم میتونم مجدد معافیت تحصیلی بگیرم؟
    حقیقت تا الان ۶۵ واحد پاس کرده ام لیسانس رو نمیدونم ادامه بدم و کارشناسیم رو بگیرم یا اینکه اپلای کنم برم !
    سوال۲: اگر کارشناسی رو تموم کنم و بخوام برای ارشد اپلای کنم (با توجه به اینکه یبار انصراف دادم ) میتونم معافیت تحصیلی بگیرم یا بازم چون یبار تو مقطع کارشناسی انصرف دادم نمیشه ؟

خیلی ممنون و متشکر از دوستانی که کمک میکنند در این انجمن
    برای شما معافیت در مقطع لیسانس چه برای ایران ( به علت یک بار انصراف) چه در خارج به علت اینکه معافیت برای لیسانس برای هیچکس صادر نمیشود تعلق نمیگیرد.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط SamETC نمایش پست ها

می تونید از این روشی که گفتین از کشور خارج شین.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط azadeh89 نمایش پست ها
    سلام دوستان روزتون به خير، شما اطلاع داريد به چه صورت ميشه ديپلمه مشمول خارج بشه از كشور، من برادرم دانشجوي دانشگاه سراسري هست، ميخواد از يكي از كالج هاي كانادا پذيرش بگيره ، آيا اگر از دانشگاهش مرخصي بگيره و وثيقه پرداخت كنه براي سفر تفريحي ميتونه خارج بشه و برنگرده ؟ لطفا اگر اخيرا كسي خروج كرده يا شرايط مشابهي ديديد منو راهنمايي كنيد ممنون
    بله می تونید به صورت تفریحی خارج شین و برنگردین.

Junior Member

سلام خسته نباشید
    من سربازی نرفتم ولی دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد هستم میخوام اقدام کنم برای ویزای زبان فرانسه، ویزایی هم که بهم میدن ۶ ماه اس خواستم بدونم با این که دانشجوام تو ایران و معافیت تحصیلی دارم به من اجازه خروج از کشور برای ویزای زبان شیش ماهه رو میدن؟
    مرسی

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Arvin7321 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    من سربازی نرفتم ولی دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد هستم میخوام اقدام کنم برای ویزای زبان فرانسه، ویزایی هم که بهم میدن ۶ ماه اس خواستم بدونم با این که دانشجوام تو ایران و معافیت تحصیلی دارم به من اجازه خروج از کشور برای ویزای زبان شیش ماهه رو میدن؟
    مرسی
    سلام. نمیدن

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)