صفحه 1 از 25 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 281

موضوع: خروج از کشور برای گذراندن دورۀ کارشناسی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض خروج از کشور برای گذراندن دورۀ کارشناسی

سلام.
    ببخشيد اگر كسي مشكل سربازي داشته باشد و بخواهد براي ليسانس بود كانادا، نظام وظيفه اجازه ميدهد يا خير؟
    ممنون.
    التماس دعا.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آيا ميتوان براي كارشناسي از كشور خارج شد؟

بله- در صورتی که پذیرش از دانشگاههای خارج از کشور داشته باشید با گذاشتن وثیقه می توانید از کشور خارج شوید.

ببخشيد من يك سوال دارم. من يكبار انصراف دادم و دوباره ثبت نام كردم توو دانشگاه جديد. يعني در مجموع دو بار معافيت تحصيلي براي من صادر شده در مقطع كارشناسي. الان هم هنوز دانشجوي كارشناسي هستم. در صورتي كه پذيرش دانشگاه هاي خارج از كشور داشته باشم، امكان خروج و تحصيل در مقطع كارشناسي براي من موجود است؟
    خواهشاا توضيح دهيد. شديدا سردر گم هستم و استرس دارم. ممنون.

Junior Member armylan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پرتو پزشکی آزاد علوم و تحقیقات تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush944 نمایش پست ها
    ببخشيد من يك سوال دارم. من يكبار انصراف دادم و دوباره ثبت نام كردم توو دانشگاه جديد. يعني در مجموع دو بار معافيت تحصيلي براي من صادر شده در مقطع كارشناسي. الان هم هنوز دانشجوي كارشناسي هستم. در صورتي كه پذيرش دانشگاه هاي خارج از كشور داشته باشم، امكان خروج و تحصيل در مقطع كارشناسي براي من موجود است؟
    بعید بدونم وزارت علوم قبول بکنه با اینکه یک بار هم انصراف دادین که وثیقه بزارید برای تحصیل در مقطع کارشناسی . احتمالا اگر یک بار دیگر هم به هر دلیلی از دانشگاه دومتان انصراف بدین مشمول به خدمت هستید . باز از دوستانی که اطلاعات موثق تری دارن خواهشمند است پاسخ های لازم را ارائه بدهند
    با تشکر

Junior Member

به صورت قانونی به هیچ وجه امکان پذیر نیست. راه دیگری که خود وزارت علوم پیشنهاد میکنه( به صورت غیر رسمی چون خلاف نظام وظیفه است) این است که با مجوز توریستی برید. البته این کار عواقب بسیار زیادی داره: نمی توانید به ایران برگردید/ مشکل اخذ ویزای سایر کشورها اگر بعدا نیاز شد ممکن است ایجاد شود/ غیبت می خورید و پس از 6 ماه سرباز فراری محسوب میشید که پیگرد قانونی داره/ وثیقه شما 15 تومن ضبط میشه.

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

سلام

در حین تحصیل مقطع کارشناسی امکان پذیر نیست.(مگر اینکه کل ایین نامه هارا زیر و رو کنید یک بندی یا تبصره پیدا کنید).

ابتدا کارشناسی را تمام کنید و سپس با معافیت تحصیلی وزارت علوم برای مقطع ارشد خارج از کشور ادامه بدهید.

ارادت

البته اگه از معافیت مربوط به لیسانس قبلا استفاده نکرده باشی.

Junior Member

پیش فرض معافیت تحصیلی برای مقطع لیسانس

عرض ادب و احترام دوستان

خیلی خوشحال شدم از وجود فروم شما ، واقعاً مونده بودم کجا و از کی این همه سوال و ابهام رو بپرسم ...

راستش بنده دانشجو مقطع کارشناسی هستم ،الان قصد دارم برای ادامه تحصیل برم خارج از کشور البته در یه رشته تحصیلی متفاوت اما همون کارشناسی .

اونطور که گفتن چون من الان معاف تحصیلی هستم و دارم کارشناسی میخونم ،نمیتونم خارج برای کارشناسی برم
    قانونش هم اینه که میگن در یک مقطع فقط یک معاف ممکن هست ؟
    حالا نظر شما چیه ؟ تجربه شما چه راهی رو پیشنهاد میکنه
    من تصمیم دارم کارشناسی رو تموم نکنم و معادل فوق دیپلم رو بگیرم ، با این شرایط میشه کاری کرد ؟
    اگه فوق دیپلم بگیرم ، اونموقع میتونم کارشناسی را خارج تحصیل کنم ؟

ممنون میشم دوستان کامل راه چاه رو دستم بدن .

پیش فرض پاسخ : مراحل اقدامات (قدم به قدم)

من هم دوست دارم در این مورد بدونم . لطفا دوستان مطلع در این زمینه راهنمایی کنن...
    ممنون
    آرین
    Johann Kaspar Lavater was born on November 15, 1741<br />Swiss theologian, 1741-1801<br />Intuition is the clear conception of the whole at once

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مراحل اقدامات (قدم به قدم)

عرض ادب

دوستان بنده منتظر اطلاعات شما هستم

فکر میکنم سوال رو اینطوری مطرح کنم بهتر باشه :

اگر بنده اقدام به گرفتن معادل فوق دیپلم کنم (مقطع کارشناسی تحصیل میکنم) ،آیا این فوق دیپلم به معنای همون فارق التحصیلی میتونه باشه و متعاقباً مدرک معادل رو به وزارت علوم ببرم و ...

در ضمن میخواستم بدونم وزارت علوم ایمیلی داره تا در این زمینه ازشون راهنمایی بگیرم (به دلیل اینکه شهرستان هستم نمیتونم حضوری اقدام کنم)

تشک

صفحه 1 از 25 1234567891011 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)