صفحه 12 از 29 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 281

موضوع: خروج از کشور برای گذراندن دورۀ کارشناسی

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای گذراندن دورۀ کارشناسی

سلام

این قانون از گذشته های دور اجرا میشده؛ فقط به فاصله چند ماه برداشته شد اما خیلی وقته که مجددا اجرا میشه.

در این زمینه فعلا استثنائی قائل نشدن. البته برای اطمینان کامل با دفتر بنیاد تماس بگیرید.

موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

سلام دوستان من میخوام برم خارج و از مقطع دیپلم در یه رشته دیگه درس بخونم آیا با شرایط زیر من باید برم سربازی یا با انصراف دادن به موقع و 6 ماه فرصت داشتن برای فرستادن مدارک برای نظام وظیفه و گرفتن

پذیرش از دانشگاه خارجی ، میتونم دوباره از معافیت تحصیلی استفاده کنم و با وثیقه از کشور خارج شم؟

شرایط من:
    متولد 68 - یه سال پشت کنکور موندم-87 شروع به تحصیل در دانشگاه کردم-آخرای ترم 3 در داخل دانشگاه تغییر رشته دادم-الان ترم3 رو در رشته جدید شروع کردم و میخونم -تو سیستم آموزش دانشگاه هم نوشته سنوات یا سال گذراانده 3 سال میباشد.

Junior Member

سلام دوستان من میخوام برم خارج و از مقطع دیپلم در یه رشته دیگه درس بخونم آیا با شرایط زیر من باید برم سربازی یا با انصراف دادن به موقع و 6 ماه فرصت داشتن برای فرستادن مدارک برای نظام وظیفه و گرفتن

پذیرش از دانشگاه خارجی ، میتونم دوباره از معافیت تحصیلی استفاده کنم و با وثیقه از کشور خارج شم؟

شرایط من:
    متولد 68 - یه سال پشت کنکور موندم-87 شروع به تحصیل در دانشگاه کردم-آخرای ترم 3 در داخل دانشگاه تغییر رشته دادم-الان ترم3 رو در رشته جدید شروع کردم و میخونم -تو سیستم آموزش دانشگاه هم نوشته سنوات یا سال گذراانده 3 سال میباشد.

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

سلام

شما باید تشریف ببرید خدمت بعد از کشور خارج بشید. من تعجب میکنم که شما چطور یک سال پشت کنکور موندید + بعد از یک سال تغییر رشته دادید و بازم از لحاظ خدمت مشکلی ندارید. مطمئنید غیبت نخورده اید؟

من با اینکه بدون هیچ وقفه ای دانشگاه قبول شدم و بعد از 2ترم تغییر رشته دادم پدرم دراومد سرجریان نظام وظیفه. میگفتن چون انصراف دادی باید بری خدمت!!! حالا بازم تشریف ببرید سازمان وظیفه عمومی شهرتون امور معافیت تحصیلی و بپرسید آیا غیبت خوردید یانه.

موفق باشید

Junior Member

سلام به دوستان ما ک هرچی منتظر موندیم این قانونه تصویب نشد 1 اردیبهشت سرباز هستم انشالا 2 3 سال دیگه مالزی میبینمتون

Junior Member

من ماه گذشته از ایران خارج شده بودم.

من 2 ترم از لیسانس عمرانم در واحد محمود آباد مونده،
    میخواستم بدونم که آیا امکان این مساله وجود داره که یک ترم مهمان بگیرم برم اونجا و 3 4 ماه بمونم؟؟نظام وظیفه همچین اجازه ایی رو میده؟؟
    از لحاظ دانشگاه محمود آباد باید بگم خیلی کارکنای خوب و کار راه اندازی داره و از هیچ تلاشی دریغ نمیکنن و مشکلی بعید میدونم اونجا بر بخورم فقط نظام وظیفه اس که نمیدونم این اجازه رو میده یا نه؟
    با تشکر از دوستان عزیزی که وقت گذاشتن و پست بنده را خواندند.
    ویرایش توسط atabak-aut : August 27th, 2011 در ساعت 06:48 AM

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

نقل قول نوشته اصلی توسط amirlost نمایش پست ها
    دوستان همونجور که قبلا گفتم از 25 تیر تا 25 مرداد تو قبرس شمالی ماگوسا بودم وتو خوابگاه لونگسون. امسال بهترین تابستون تمام زندگیم بود تو این یه ماه و بطرز باور نکردنی حال کردم و هیچوقت همچین تجربه ایی تو زندگیم نداشتم. خیلی خیلی خوب بود.

الان 4 5 روزه ایرانم بدجوری دپم و دوست دارم دوباره برگردم. ولی متاسفانه مشکل سربازی دارم و این یه ماه هم با 15 ملیون وثیقه خارج شده بودم.
    حالا سوالم بعد اینها این بود که:

من 2 ترم از لیسانس عمرانم در واحد محمود آباد مونده،
    میخواستم بدونم که آیا امکان این مساله وجود داره که یک ترم مهمان بگیرم برم اونجا و 3 4 ماه بمونم؟؟نظام وظیفه همچین اجازه ایی رو میده؟؟
    از لحاظ دانشگاه محمود آباد باید بگم خیلی کارکنای خوب و کار راه اندازی داره و از هیچ تلاشی دریغ نمیکنن و مشکلی بعید میدونم اونجا بر بخورم فقط نظام وظیفه اس که نمیدونم این اجازه رو میده یا نه؟
    با تشکر از دوستان عزیزی که وقت گذاشتن و پست بنده را خواندند.
    درست متوجه منظورتون نشدم! یعنی از دانشگاه آزاد محمود یک ترم مهمان بگیرید برای یک دانشگاه تو قبرس؟! اولا فکر نمی‌کنم چنین چیزی از لحاظ دانشگاه ممکن باشه دوما اینکه نظام وظیفه همچین چیزی رو قبول نمی‌کنه. شما فقط طبق همون قانونی که باهاش یک ماه رفتید بیرون از کشور می‌تونید در حین تحصیل خارج بشید.
    *ارسال پست تنها به منظور تشکر/تبریک/تسلیت/آرزو/تنفر/تاکید/تایید برخلاف قوانین فروم می باشد، لطفا از تکمه ی +/- استفاده نمایید*
    قبل از ارسال سوال جدید حتما موضوعات مرتبط را جستجو کنید.
    نتایج پذیرش خود را در قسمت نتایج پذیرش وارد کنید!
    به قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Junior Member

دانشگاه emu میتونه به من واحد بده و من برم اونجا پاس کنم و بیارم اینجا تطبیق بدم ولی اینکه نظام وظیفه اجازه خروج میده یا نه سواله..که شما هم فرمودید نمیشه

Junior Member

سلام.قبلا هم این سوال رو پرسیدم ولی جوابی نگرفتم.

من الان با استفاده از معافیت تحصیلی دانشجوی ترم 2 کارشناسی هستم.نمیخام این رشته ای رو که میخونم ادامه بدم و برای یه رشته دیگه که اونم کارشناسیه میخام برم خارج.

الان یه سوال دارم که ممنون میشم جواب بدین.

نظام وظیفه یه قانونی داره که اگه 4 ترم از تحصیلت نگذشته باشه میشه رشته و دانشگاه رو تغییر داد.این قانون شامل تحصیل در خارج هم میشه یا نه؟یعنی میشه من که الان ترم 2 هستم دانشگاهم رو به یه دانشگاه خارجی تغییر بدم؟

یکی از دوستام که رشته عمران تو دانشگاه آزاد میخوند و ترم 3 بود تونست بره ولی متاسفانه بهش دسترسی ندارم که بپرسم چطور رفت.

کلا راهی برای خروج واسه تحصیل رشته هم مقطع بعد از صدور معافیت تحصیلی هست؟

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

سلام

این که اگر 4 ترم از تحصیلت بیشتر نگذشته باشه و ... شرایط دیگه ای هم داره اون طور که یادم میاد برای اون رشته هم باید در کنکور مجددا قبول شده باشید و...

بهرحال برای دوره کارشناسی که اجازه خروج داده نمیشه و برای هر مقطع هم فقط یک بار معافیت تحصیلی صادر میشه.

موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)