صفحه 15 از 29 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 281

موضوع: خروج از کشور برای گذراندن دورۀ کارشناسی

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای گذراندن دورۀ کارشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Blue Sky نمایش پست ها
    سفر به مقصد كشور عربستان و عراق سپردن مبلغ 5 ميليون ريال وديعه نقدي با مراجعه به شعبات موسسه مالي و اعتباري قوامين در سراسر كشور و ارايه اصل رسيد آن به مركز وظيفه عمومي محل سكونت و همچنين ارايه تعهد محضري اشخاص به مبلغ 50 ميليون ريال.
    http://www.police.ir/Portal/Home/Sho...2-578db36d1e55
    همچنين ارايه تعهد محضري اشخاص به مبلغ 50 ميليون ريال.
    دقیق، و موقع دادن تعهد محضری شما لازم نیست هیچ وجهی در هیچ حسابی بلوکه کنید یا کار خاصی انجام بدین.
    من خودم وسط کلاسهای دانشگاه با رفیق و همکلاسی عزیزم رفتیم محضر و یه تعهد نوشتیم و هزینه محضر هم شد حدود 30 تومن فک کنم. فقط کارتهای ملی و شناسنامه و اینا رو میخواستن.
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Junior Member

من فکر می کردم برای لیسانس نمیشه به صورت قانونی از کشور خارج شد و باید حتما به بهانه ای به طور موقت خارج شد و دیگه بر نگشت. اما چند روزه چندجا از چند نفر شنیدم که برای لیسانس هم اگه نامه ی پذیرش رو داشته باشی میشه به صورت قانونی و با گرفتن معافیت تحصیلی در خارج از کشور تحصیل کرد. من هنوزم مطمئنم که برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس نمی زارن کسی که مشموله بره خارج اما می خوام اینجا بپرسم که اون یه ذره شکم بر طرف شه.
    آقا کسی جواب من رو نمی دونه ؟
    من هرچی زنگ می زنم این وزارت علوم و اینا همش سر کارم می زارند. یا بر نمی دارند یا شماره یه اتاق دیگه رو می دن ... لطفا اگه کسی شماره ای که بشه اینجور سوال ها را پرسید داره به من بده.

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MBahrami نمایش پست ها
    آقا کسی جواب من رو نمی دونه ؟
    من هرچی زنگ می زنم این وزارت علوم و اینا همش سر کارم می زارند. یا بر نمی دارند یا شماره یه اتاق دیگه رو می دن ... لطفا اگه کسی شماره ای که بشه اینجور سوال ها را پرسید داره به من بده.

ببینید این که مشمول بتونه بره خارج یا نه کلا به وزارت علوم که ربطی نداره، به پلیس مربوطه. درست میگم؟
    تو سایت پلیس هم اولین شرط برای گرفتن معافیت تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور اینه
    مشمول فارغ التحصيل مقطع كارشناسي يا كارشناسي ارشد باشد.

اما دقت داشته باشید که در مورد قسمتی که گفتید
    "چند روزه چندجا از چند نفر شنیدم که برای لیسانس هم اگه نامه ی پذیرش رو داشته باشی میشه به صورت قانونی و با گرفتن معافیت تحصیلی در خارج از کشور تحصیل کرد"
    کاملا درسته بشرطی که قبل از مشمولیت خارج شده باشید.

موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

با عرض سلام ،

من متولد 73/04/29 هستم ، حالا اگه بخوام از ایران خارج بشم ، تا پایان همین 90 وقت دارم یا 91 ؟ چونکه من هنوز مشمول نیستم و سن مشمولیت هم 18 سال تمام است .در گذرنامم هم محدودیت زمانی خروج یا چیزی ننوشته شده .
    ویرایش توسط aanafcheh : March 11th, 2012 در ساعت 05:54 PM

Junior Member

سلام
    من متولد 72 هستم و پارسال پیش دانشگاهی رو تموم کردم، آیا میتونم اگه کنکور نتیجه دلخواه نگرفتم برای تحصیل برم خارج، یا حتما باید تا لیسانس یافوق اینجا بخونم تا بعد بتونم معافیت تحصیلی بگیرم ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    عمران-عمران

من اگه به عراق برای مثال برم و از اونجا به کشور مقصد برای تحصیل در مقطع کارشناسی برم و نظام وظیفه رو بپیچونم بهم ارز دولتی میدن ؟

ببخشید دوستان من تو سایت پلیس خوندم که کسانی که توی دوره ی لیسانس اخراج یا انصراف دادن دوباره میتونن از معافیت تحصیلی لیسانس استفاده کنن.من الان پذیرش دارم واسه ی دوره ی لیسانس.ایا میتونم وثیقه بذارم و خارج بشم؟؟؟؟؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Web Science, USF

سلام
    من مدرک کارشناسی دارم و میخوام در همین مقطع کارشناسی و در رشته دیگر اپلای کنم. با این شرایط اگه برای مقطع کارشناسی پذیرش بگیرم آیا وزارت علوم و نظام وظیفه با همین پذیرش کارشناسی اجازه ی خروج از کشور رو به من میدن؟
    ممنون

Junior Member ISAachen آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    RWTH-Aachen

درود و سلام بر بی جوابترین بخش فروم!
    دوستان ما در آلمان(آخن) حدود 5-10 نفر داریم که بعد مشمولیت و کنکور از ایران خارج شدند برایدوره کارشناسی به این امید که بعد از دانشجو شدن در آلمان با تشکیل پرونده دانشجویی بتونن حداقل سالی یبار بیان ایران.
    دو نفر حتی در ایران دانشجو بودند و همه با وثیقه 15 میلیونی اومدن,کنسولگری ایران در فرانکفورت برای دو مورد دانشجو در ایران پرونده دانشجویی هم تشکیل داده!
    " لطفا از تجربیات و اطلاعاتتون بفرمایید که آیا با این روش امکان ورود مجدد موقت/دايم قانونی به ایران وجود داره؟!"
    جواب این سوال ابهام هزاران نفر متقاضی تحصیل کارشناسی در خارج رو هم برطرف میکنه!
    ISA-Aachen e.V
    Iranian Students Association

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ISAachen نمایش پست ها
    درود و سلام بر بی جوابترین بخش فروم!
    دوستان ما در آلمان(آخن) حدود 5-10 نفر داریم که بعد مشمولیت و کنکور از ایران خارج شدند برایدوره کارشناسی به این امید که بعد از دانشجو شدن در آلمان با تشکیل پرونده دانشجویی بتونن حداقل سالی یبار بیان ایران.
    دو نفر حتی در ایران دانشجو بودند و همه با وثیقه 15 میلیونی اومدن,کنسولگری ایران در فرانکفورت برای دو مورد دانشجو در ایران پرونده دانشجویی هم تشکیل داده!
    " لطفا از تجربیات و اطلاعاتتون بفرمایید که آیا با این روش امکان ورود مجدد موقت/دايم قانونی به ایران وجود داره؟!"
    جواب این سوال ابهام هزاران نفر متقاضی تحصیل کارشناسی در خارج رو هم برطرف میکنه!
    سلام دوست عزیز؛
    راستش جدید ترین و قابل استناد ترین جواب ممکن به این سوال رو خودتون میتونید بدید.
    موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)