صفحه 16 از 29 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 281

موضوع: خروج از کشور برای گذراندن دورۀ کارشناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای گذراندن دورۀ کارشناسی

راههایی که کسی می تونه بره خارج رو میشه بگید؟
    مثلا یکیش عضویت در بنیاد نخبگانه که خیلی سخته به غیر از این چه راه هایی وجود داره؟
    ویرایش توسط belen : July 29th, 2012 در ساعت 03:52 PM

با سلام
    اونطور که متوجه شدم گرفتن معافیت برای لیسانس سخته . . .
    اگر کسی لیسانشو تموم کرده باشه و ارشد هم ثبت نام کرده باشه ، میتونه ارشد رو انصراف بده وبا پذیرش در مقطع لیسانس معافیت بگیره واز کشور خارج بشه ؟
    ممنون .

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

درود بچه ها اميدوارم همتون خوب و خوش باشين...راستش امروز از يك جايي كه در اصل يك موسسه معتبر و مورد تاييد بود يك حرفي شنيدم مربوط به صدور يك بخشنامه جديد در وضعيت نظام وظيفه!به اين صورت كه ظاهرا بر طبق آخرن بخشنامه نظام وظيفه،به جاي يكبار،دانش جويان مي توانند در مقطع كارشناسي از دو بار معافيت تحصيلي استفاده كنند.در صورت صحت اين خبر،بسياري از مشكلات پيش روي بچه ها حل ميشه چه اونهايي كه خواهان تغييير رشته و دانشگاه هستند چه اونهايي كه مي خواهند از ايران بروند..به هر صورت كسي اطلاع بيشتري داره در اين حوزه؟!
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

سوال 16 اينجا اگر چه همان مطلب بالا نيست اما اجازه ي انصراف از تحصيل و استفاده اي براي بار دوم از معافيت تحصيلي را نشان مي دهد...
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member

من کل این تایپیکو خوندم
    ولی به سوال من جواب داده نشد
    من دیپلم تجربی دارم میخواستم ببینم میشه برای رشته های علوم پزشکی که مدرک دکترای میدن با دیپلم خارج شد

Junior Member

چرا نمیشه با دیپلم از کشور خارج شد
    طبق یه خبری که من تو اینترنت دیدم میشه
    http://hamshahrionline.ir/details/78634
    رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: همچنین براساس این طرح دانش‌آموزان پسری که دیپلم گرفته‌اند درصورت اخذ پذیرش از مراکز آموزش عالی مورد تأیید کشور در خارج و دارا بودن شرایط عمومی می‌توانند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور اقدام کنند.

كل 17 صفحه رو نشستم خوندم آخر سر نفهميدم من كه دانشجوي ترم 3 عمران در مقطع كارداني هستم (متولد 71)ميتونم از كشور خارج بشم يا نه ؟؟؟؟ هر كس يه چيزي ميگه ..... من ميخواستم بدونم اگر بورسيه بشي از طرف دانشگاه يا دولت يك كشور در مقطع ليسانس بهت پاسپورت و اجازه خروج ميدن يا نه ؟؟؟؟ اين بحثش با اپلاي فرق داره چون داري بورسيه ميشي و از همه نظر دانشگاه يا دولت كشور مقصد ساپورتت ميكنه ..... خودم چهارشنبه 17 آبان ميرم نظام وظيفه سوال ميپرسم ....هر چي گفتنو ميام اينجا ميزارم تا كساني كه شرايطشون مثل منه بهره ببرن.
    ویرایش توسط Farshad1992 : November 3rd, 2012 در ساعت 04:53 PM

طبق قولي كه دادم امروز رفتم نظام وظيفه پرسيدم گفتن نميتوني براي مقطع ليسانس از كشور خارج شي..... يا ارشد يا دكتري..................... ولي يكي از بچه هايي كه اونجا بود ميگفت چند تا از دوستاش براي مقطع ليسانس از كشور خارج شدن ...........نميدونم ديگه قضيه چيه ....هر كس يه چيزي ميگه .

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

خیلی ممنون از به اشتراک گذاشتن دانسته هاتون.

اگر مشمول باشی برای کارشناسی نمی تونی خارج بشی؛ اما اگر خارج باشی، مشمول بشی میتونی در دانشگاه مورد تایید وزارت علوم در مقطع کارشناسی تحصیل و با تشکیل پرونده در وزارت، بدون مشکل رفت و آمد کنید.
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

سلام
    بچه ها من همه این 18 صفحه رو خوندم و فکر کنم بیدار موندن تا ساعت 4:40 صبح، توضیح خوبی باشه واسه انگیزه خارج شدن از ایران.
    من دانشجوی کاردانی کامپیوتر هستم متولد 70 و 1ماه دیگه فارغ التحصیل میشم...
    فقط میخوام بدونم....من بعد از فارغ التحصیل شدنم هم می تونم به صورت علمی یا زیارتی برم ؟ اگه نمیشه واحدمو کش بدم که یه ترم اضافه شه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)