صفحه 18 از 29 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 281

موضوع: خروج از کشور برای گذراندن دورۀ کارشناسی

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای گذراندن دورۀ کارشناسی

سلام
    من پذیرش یکی از دانشگاه های مالزی رو گرفتم تو مقطع کارشناسی ولی ایران این دانشگاه قبول نداره
    ایا میشه یکاری کرد بتونی بیای ایران بری من الان مالزی ام
    یعنی یه معافیت تحصیلی چیزی جور کرد پدرم حاضر هر پولی بده بشه میشه راهنمایی کنید
    ممنون

Junior Member

سلام

من سال اول ارشد رو گذروندم و می خوام این پاییزی که میاد اپلای کنم. شنیدم نمیشه برای یک مقطع تکراری اپلای کرد، یعنی فرضا من که ارشد می خونم به خاطر نظام وظیفه دیگه نمی تونم برای MA برم خارج. این خبر چقدر صحت داره و چطور میشه حلش کرد؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم برای امور سربازی

سلام یکم هم درباره دیپلمه ها صحبت کنید.
    من الان به مشکل خوردم بنده متولد 14 اذز 1374 ام وهنوز مشمول نشدم سوال من اینه که بنده سال سوم هنرستان رو تموم کردم میخوام برای امریکا اپلای کنم میخوام بدونم میشه از دیپلم به بالا اپلای کرد؟یعنی معافیت تحصیلی بگیری. اگه هست توضیح بدید ممنون

Junior Member

سلام.
    الان من این تایپیک رو خوندم. کلا انگار 4 راه داریم.

1. قبل از این که مشمول بشیم به یک کشور خارجی بریم مثل مالزی و پیش رو اونجا بخونیم. در این صورت زمانی که مشمول میشیم در خارج از ایرانیم و میتونیم معافیت تحصیلی بگیریم و هر زمان که خاستیم در زمان تحصیل به ایران سفر کنیم.

2. وقتی که دوره ی دبیرستان تمام شد و دیگه اون زمان مشمول هم بودیم، یه سفر زیارتی مثلا بریم و از انجا به کشور مقصد بریم و در این صورت وثیغه میپره و همچنین سرباز فراری هستیم و دیگه نمیتونیم به ایران سفر کنیم مگر این که بیایم و بریم سربازی.

3. بعد دبیرستان بریم سربازی و بعدش بریم برای تحصیل خارج

4. لیسانس رو همینجا بگیریم و بعد بریم.

حالا نتیجه گیری من درست بوده؟ آیا راه دیگه ای هست؟ ممنون میشم سریع تر جواب بدن دوستان

سلام و ممنون از سايت جامع و كاملتون
    من تازه مشمول شدم و 18 سالم تموم شده و ديپلممو گرفتم. ميخوام برم خارج دندانپزشكي بخونم. بهم گفتن واسه خروج بايد 15 ميليون وثيقه بذاري و چون در مقطع كارشناسي داري اقدام مي كني وثيقت ميسوزه. ميشه سريع راهنماييم كنين. ممنون

Junior Member

سلام به همه دوستان و ممنون از پاسخ های ارزنده تون .
    من کل این 19 صفحه فروم رو خوندم و اون چیزی که بدیهیه اینه که واسه مقطع کارشناسی اجازه خروج نمی دن . حالا سوال من ایناست : 1. بنده الان دانشجوی مقطع کاردانی هستم , فبلا هم به مدت 1 سال در دانشگاه سراسری در مقطع لیسانس بودم و بعد انصراف دادمو همون طور که گفتم در حال حاضر در حال تحصیل در مقطع کاردانی هستم . از اون جایی که معافیت تحصیلی هم در دوره کارشناسی و هم در دوره کاردانی 1 بار برای من صادر شده , لذا امکان دریافت مجدد معافیت تحصیلی در این مقاطع برای بنده وجود نداره . حال سوال من این جاست : اگر کسی براش مهم نباشه که سرباز فراری محسوب میشه و هیچ وقت هم تصمیم به یرگشت نداشته باشه , ایا میتونه از کشور خارج بشه و دیگه برنگرده ؟ ( چون من در محاصبه در یکی از شرکت هایی که هزینه ای می گیرند و کارهای ویزای دانشجوییتون رو راه می ندازن به من گفتن که مشکلی نداره شما 15 میلیون وثیقه رو میذاری ولی دیگه نباید برگردی و اون 15 میلیون هم میپره ) , به فرض این که من مشکلی با از دست دادن 15 میلیون و سرباز فراری شدن ندارم ( چون قصد برگشت ندارم ) , ایا خارج شدن از کشور برایم مقدور است ؟ این فکر کنم سوال خیلی ها باشد , لذا پیشاپیش از همه دوستانی که جواب سوال بنده رو بدن , بی نهایت ممنون میشوم .

Junior Member

کسی هنوز جواب نداده , بازم ممنون میشم اگه کسی اطلاعی در این موضوع داره بتونه به من کمک کنه . باز هم ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramyz نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان و ممنون از پاسخ های ارزنده تون .
    من کل این 19 صفحه فروم رو خوندم و اون چیزی که بدیهیه اینه که واسه مقطع کارشناسی اجازه خروج نمی دن . حالا سوال من ایناست : 1. بنده الان دانشجوی مقطع کاردانی هستم , فبلا هم به مدت 1 سال در دانشگاه سراسری در مقطع لیسانس بودم و بعد انصراف دادمو همون طور که گفتم در حال حاضر در حال تحصیل در مقطع کاردانی هستم . از اون جایی که معافیت تحصیلی هم در دوره کارشناسی و هم در دوره کاردانی 1 بار برای من صادر شده , لذا امکان دریافت مجدد معافیت تحصیلی در این مقاطع برای بنده وجود نداره . حال سوال من این جاست : اگر کسی براش مهم نباشه که سرباز فراری محسوب میشه و هیچ وقت هم تصمیم به یرگشت نداشته باشه , ایا میتونه از کشور خارج بشه و دیگه برنگرده ؟ ( چون من در محاصبه در یکی از شرکت هایی که هزینه ای می گیرند و کارهای ویزای دانشجوییتون رو راه می ندازن به من گفتن که مشکلی نداره شما 15 میلیون وثیقه رو میذاری ولی دیگه نباید برگردی و اون 15 میلیون هم میپره ) , به فرض این که من مشکلی با از دست دادن 15 میلیون و سرباز فراری شدن ندارم ( چون قصد برگشت ندارم ) , ایا خارج شدن از کشور برایم مقدور است ؟ این فکر کنم سوال خیلی ها باشد , لذا پیشاپیش از همه دوستانی که جواب سوال بنده رو بدن , بی نهایت ممنون میشوم .
    شما ميتوني واسه سفر زيارتي از كشور خارج بشي و ديگه هم برنگردي.. ولي من توصيه نمي كنم شخصا اين كار رو

با سلام.
    اگه من بخوام واسه لیسانس برم آلمان‏، باید چه مراحلی رو طی کنم.؟
    با تشکر.

سلام به همه دوستان; با توجه به قانون نسبتا جدیدی که میگه: "دانشجویان اخراجی و یا انصرافی در هر مقطع, میتوانند یک بار دیگر از معافیت تحصیلی در همان مقطع استفاده کنند" میخواستم بپرسم که آیا کسی که یک بار لیسانس گرفته, میتونه برای لیسانس دوباره از کشور خارج بشه؟ خیلی ممنون که وقت میذارید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)