صفحه 19 از 29 نخستنخست ... 910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 281

موضوع: خروج از کشور برای گذراندن دورۀ کارشناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای گذراندن دورۀ کارشناسی

سلام دوباره به همه دوستان و باز هم ممنون از پاسخ های ارزنده نون .
    من می خوام برای freshman اقدام کنم ولی در حال حاضر در حال تحصیل در مقطع کاردانی هستم . زمانی که مدارکم را برای پذیرش می خواهم بفرستم , تا اون موقع ( سال اتی ) مدرک کاردانیم را گرفته ام . ولی چون می خوام freshman اقدام کنم , لذا نمی خوام بهشون اطلاع بدم که مدرک کاردانی گرفته ام . می خواستم ببینم هم چین کاری امکان پذیره ؟ یا نه مدارکم را که بفرستم اونها نا خوداگاه متوجه می شن ؟
    بینهایت ممنون

Junior Member

سلام.
    دوستان من شهریور بعد از چهارم دبیرستان مشمول میشم و برنامه دارم لیسانس رو توی کانادا بخونم. شهریور تقریبا موقعیه که باید اونجا باشم و کارامو تکمیل کنم.
    میخواستم ببینم قبل از مشمول شدن هم میتونم درخواست معافیت تحصیلی بدم؟
    اگه قبل از مشمول شدن از مرز خارج بشم٬ اینجا فراری محسوب میشم؟ چه مجازات و مسائلی پیش میاد در اون صورت؟
    اصلا قبل از مشمول شدن میتونم درخواست ویزای دانشجویی بدم؟
    ممنون

Junior Member

سلام ....یه سوال دارم من اگر بخواهم رشته ام را عوض کنم مثلا الن لیسانس المانی دارم بعد بخواهم تو هر کشوری دوباره لیسانس بخونم ایا بهم اجازه خروج میدن میدن

نقل قول نوشته اصلی توسط nima34 نمایش پست ها
    سلام ....یه سوال دارم من اگر بخواهم رشته ام را عوض کنم مثلا الن لیسانس المانی دارم بعد بخواهم تو هر کشوری دوباره لیسانس بخونم ایا بهم اجازه خروج میدن میدن
    سلام

اگر دانشجوی لیسانس هستید. باید انصراف بدید تا به تونین دوباره لیسانس بخونین (در کل دوران تحصیلم فقط یک بار حق انصراف دارید). اما اگر فارغ التحصیل شدید دیگه تاوقتی سربازی نرید نمی تونید یک مقطع (که برای شما لیسانس هست) رو تکرار کنید و باید یک مقطع بالاتر برید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Business Management

سلام دوستان
    در سایت وظیفه عمومی این مطلب نوشته شده: صدور مجوز خروج به منظور ادامه تحصیل در خارج از کشور صرفا برای فارغ التحصیلان لیسانس و بالاتر و با سپردن وثیقه لازم امکان پذیر می باشد.
    یعنی من اگه بخوام با هزینه شخصی برای کارشناسی خارج درس بخونم نمیتونم؟

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط SevenSky نمایش پست ها
    سلام دوستان
    در سایت وظیفه عمومی این مطلب نوشته شده: صدور مجوز خروج به منظور ادامه تحصیل در خارج از کشور صرفا برای فارغ التحصیلان لیسانس و بالاتر و با سپردن وثیقه لازم امکان پذیر می باشد.
    یعنی من اگه بخوام با هزینه شخصی برای کارشناسی خارج درس بخونم نمیتونم؟
    خير ! كلا براي مقطع كارشناسي به داوطلبان مشمول مجوز خروج از كشور داده نمي شود
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhosein_1 نمایش پست ها
    سلام
    من پذیرش یکی از دانشگاه های مالزی رو گرفتم تو مقطع کارشناسی ولی ایران این دانشگاه قبول نداره
    ایا میشه یکاری کرد بتونی بیای ایران بری من الان مالزی ام
    یعنی یه معافیت تحصیلی چیزی جور کرد پدرم حاضر هر پولی بده بشه میشه راهنمایی کنید
    ممنون
    اگه دانشگاهي در خارج هست كه شما پذيرش گرفتين ولي ايران قبول نداره بايد توي وزارت علوم تشكيل پرونده اون دانشگاه رو بدين تا بررسي بشه.
    براي مقطع كارشناسي اجازه خروج از كشور داده نميشود...شما دقيقا چه شرايطي دارين؟قبلا ليسانس خوندين؟زير 18 ايد؟اگر اين شرايط را داريد نمي توانيد به ايران برگردين چون مشمولين و معافيت تحصيلي هم فقط به مقاطع بالاتر از ليسانس تعلق ميگيره.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط novamo نمایش پست ها
    سلام

من سال اول ارشد رو گذروندم و می خوام این پاییزی که میاد اپلای کنم. شنیدم نمیشه برای یک مقطع تکراری اپلای کرد، یعنی فرضا من که ارشد می خونم به خاطر نظام وظیفه دیگه نمی تونم برای MA برم خارج. این خبر چقدر صحت داره و چطور میشه حلش کرد؟
    بقيه دوستان هم بخونن تا سوالات تكراري نشه

بله نمي تونين براي يك مقطع مجدد اقدام كنيد...معافيت تحصيلي به شما تعلق نمي گيره ! هيچجوره ! مگر اينكه پذيرش مقطع بالاتر رو داشته باشين و در همون حين يه پذيرش در مقاطع پايينتر تو هر رشته اي بگيرين (توي همون كشوري كه مقطع بالاتر پذيرش گرفتين) برين اونجا چيزي رو كه مي خواين بخونين چه تكرارش باشه چه هرچي !

يعني فرضا كسي كارشناسي ارشد داره مي خواد دوباره ارشد يه رشته ي ديگه رو بخونه يا اصلا از كارشناسي بخونه و "هرگز" معاف غيرتحصيلي هم نميشه : اين دوستمون بايد كشوري رو مثلا آلمان انتخاب كنه از دانشگاهي در آلمان پذيرش دوره دكتري(بالاتر) رو بگيره تا بتونه معافيت تحصيلي،ارز دولتي رو داشته باشه بعد بره آلمان كار خودش رو بكنه...تنها راه به نظر همينه!

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم برای امور سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط ghasem01 نمایش پست ها
    سلام یکم هم درباره دیپلمه ها صحبت کنید.
    من الان به مشکل خوردم بنده متولد 14 اذز 1374 ام وهنوز مشمول نشدم سوال من اینه که بنده سال سوم هنرستان رو تموم کردم میخوام برای امریکا اپلای کنم میخوام بدونم میشه از دیپلم به بالا اپلای کرد؟یعنی معافیت تحصیلی بگیری. اگه هست توضیح بدید ممنون
    خير ! براي كارشناسي به مشمولين معافيت تحصيلي تعلق نمي گيره!

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط afies نمایش پست ها
    سلام.
    الان من این تایپیک رو خوندم. کلا انگار 4 راه داریم.

1. قبل از این که مشمول بشیم به یک کشور خارجی بریم مثل مالزی و پیش رو اونجا بخونیم. در این صورت زمانی که مشمول میشیم در خارج از ایرانیم و میتونیم معافیت تحصیلی بگیریم و هر زمان که خاستیم در زمان تحصیل به ایران سفر کنیم.

2. وقتی که دوره ی دبیرستان تمام شد و دیگه اون زمان مشمول هم بودیم، یه سفر زیارتی مثلا بریم و از انجا به کشور مقصد بریم و در این صورت وثیغه میپره و همچنین سرباز فراری هستیم و دیگه نمیتونیم به ایران سفر کنیم مگر این که بیایم و بریم سربازی.

3. بعد دبیرستان بریم سربازی و بعدش بریم برای تحصیل خارج

4. لیسانس رو همینجا بگیریم و بعد بریم.

حالا نتیجه گیری من درست بوده؟ آیا راه دیگه ای هست؟ ممنون میشم سریع تر جواب بدن دوستان

خير دوست عزيز...چيزهايي كه فرمودين دقيقا درسته و تنها راه باقي مانده آني است كه در اين پست گفته ام !

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)