صفحه 22 از 29 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 281

موضوع: خروج از کشور برای گذراندن دورۀ کارشناسی

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای گذراندن دورۀ کارشناسی

سلام.یه سوال داشتم خواهشا یکی جواب روشن بده بهم. من لیسانسم داره تموم میشه الان میخوان واسه دندونپزشکی اقدام کنم واسه چک. نظام وظیفه میگه معافیت تحصیلی واسه ی مقطع بالاتر داده میشه یعنی لیسانس داشته باشی واسه ارشد و ارشد داشته باشی بخوای واسه دکتری اقدام کنی. الان تکلیف من چیه که دارم لیسانس میگیرم و میخوام واسه دندون اقدام کنم؟؟؟

سلام. ببخشید نظام وظیفه واسه مقطع لیسانس معافی میده ؟ من میخواستم واسه undergraduate برای آمریکا اقدام کنم و الان ممنوع الخروج هستم. لطفا راهنمایی کنید. با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه
    pharmD,UMSU

نقل قول نوشته اصلی توسط Harry008 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان کسی میدونه این قانون اجرایی شده است یا خیر ؟
    کسی تا به حال پیگیری داشته؟
    خیلی ممنون
    http://mech.sharif.edu/~pakdin_mahdi...%2B9HPlSL&b=29

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zaniarbrk نمایش پست ها
    سلام
    این سایتی که لینک دادید فقط از داخل دانشگاه باز میشه، اجازه ورود از خارج از دانشگاه نمیده !
    لطفا از داخل سایتش اگر میتونید کپی کنید داخل فروم بزارید از اطلاعاتش بتونیم استفاده کنیم،
    خیلی ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط afies نمایش پست ها
    سلام.
    الان من این تایپیک رو خوندم. کلا انگار 4 راه داریم.

1. قبل از این که مشمول بشیم به یک کشور خارجی بریم مثل مالزی و پیش رو اونجا بخونیم. در این صورت زمانی که مشمول میشیم در خارج از ایرانیم و میتونیم معافیت تحصیلی بگیریم و هر زمان که خاستیم در زمان تحصیل به ایران سفر کنیم.

2. وقتی که دوره ی دبیرستان تمام شد و دیگه اون زمان مشمول هم بودیم، یه سفر زیارتی مثلا بریم و از انجا به کشور مقصد بریم و در این صورت وثیغه میپره و همچنین سرباز فراری هستیم و دیگه نمیتونیم به ایران سفر کنیم مگر این که بیایم و بریم سربازی.

3. بعد دبیرستان بریم سربازی و بعدش بریم برای تحصیل خارج

4. لیسانس رو همینجا بگیریم و بعد بریم.

حالا نتیجه گیری من درست بوده؟ آیا راه دیگه ای هست؟ ممنون میشم سریع تر جواب بدن دوستان
    با سلام دوست عزیز.اگه اون راه شماره 2 رو انتخاب کنیم بازم یه مشکلی هست . سفارت امریکا از ما یا کارت پایان خدمت میخواد یا کارت معافیت . در غیر اینصورت مارو ریجکت میکنند . من الان دانشجوی ترم دوم هستم . باید در مورد مصاحبه سفارت امریکا برای سربازیم چی کار کنم که ریجکتم نکنند؟ بزرگواری میکنید اگه راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط killer_boy نمایش پست ها
    سلام. ببخشید نظام وظیفه واسه مقطع لیسانس معافی میده ؟ من میخواستم واسه undergraduate برای آمریکا اقدام کنم و الان ممنوع الخروج هستم. لطفا راهنمایی کنید. با تشکر
    باسلام دوست عزیز . اگه به جواب رسیدید مارو هم در جریان بزارید . ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramyz نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان و ممنون از پاسخ های ارزنده تون .
    من کل این 19 صفحه فروم رو خوندم و اون چیزی که بدیهیه اینه که واسه مقطع کارشناسی اجازه خروج نمی دن . حالا سوال من ایناست : 1. بنده الان دانشجوی مقطع کاردانی هستم , فبلا هم به مدت 1 سال در دانشگاه سراسری در مقطع لیسانس بودم و بعد انصراف دادمو همون طور که گفتم در حال حاضر در حال تحصیل در مقطع کاردانی هستم . از اون جایی که معافیت تحصیلی هم در دوره کارشناسی و هم در دوره کاردانی 1 بار برای من صادر شده , لذا امکان دریافت مجدد معافیت تحصیلی در این مقاطع برای بنده وجود نداره . حال سوال من این جاست : اگر کسی براش مهم نباشه که سرباز فراری محسوب میشه و هیچ وقت هم تصمیم به یرگشت نداشته باشه , ایا میتونه از کشور خارج بشه و دیگه برنگرده ؟ ( چون من در محاصبه در یکی از شرکت هایی که هزینه ای می گیرند و کارهای ویزای دانشجوییتون رو راه می ندازن به من گفتن که مشکلی نداره شما 15 میلیون وثیقه رو میذاری ولی دیگه نباید برگردی و اون 15 میلیون هم میپره ) , به فرض این که من مشکلی با از دست دادن 15 میلیون و سرباز فراری شدن ندارم ( چون قصد برگشت ندارم ) , ایا خارج شدن از کشور برایم مقدور است ؟ این فکر کنم سوال خیلی ها باشد , لذا پیشاپیش از همه دوستانی که جواب سوال بنده رو بدن , بی نهایت ممنون میشوم .
    آخه مشکل اون 15 ملیون نیست. مشکل اینه که تو سفارت یه سری از کشور ها باید یا کارت پایان خدمت ارائه بدیم یا معافیت. اونو چی کار کنیم.؟

سلام به همه دوستان. امروز رفتم نظام وظیفه میدان سپاه و در مورد مافیت تحصیلی برای خارج از کشور پرسیدم.
    گفتن به هیچ عنوان به دیپلمه ها معافیت تحصیلی نمیدیم.
    حتی گفتن که اگر تو ایران هم دانشگاه ثبت نام کنی و انصراف بدی بازم بهت اجازه خروج نمیدیم.
    معافیت تحصیلی فقط برای دوره ی فوق لیسانس و دکترا صادر میشه.
    و اون قانونی هم که گفتن به دیپلمه ها معافیت میدن هنوز اجرایی نشده و حالا حالا ها هم اجرایی نمیشه.

دوستان من دوباره رفتم نظام وظیفه و در مورد مجوز خروج برای دیپلمه ها پرسیدم. شنیده بودم از چند جا که دیپلمه ها اگر ایران دانشگاه قبول بشن دیگه دانشجو میشن و اجازه دارن انصراف بدن و 1 بار با گذاشتن وثیقه معافیت تحصیلی برای خارج از کشور بگیرن.
    اما نظام وظیفه گفت که همچین قانونی وجود نداره و دارندگان مدرک کارشناسی میتونند برای مقطع کارشناسی ارشد به بالا با گذاشتن وثیقه از کشور خارج بشن.
    نتیجه گیری کلی : نظام وظیقه به هیچ عنوان به کسانی که دیپلم دارن اجازه خروج و گذروندن دوره کارشناسی در خارج از کشور رو نمیده.
    پس دوستان خواهشن میکنم اگر مشکل سربازی دارید برای تحصیل در خارج از کشور حتما قبل از این که به سن مشمولیت برسید ایران رو ترک کنید و برید یه کشوری (مثلا ترکیه) و اونجا بمونید و بعد از همون کشور کارای دانشجوییتون رو درست کنید.

Junior Member

یعنی چی که برای گذراندن دوره ی لیسانس و کالج معافیت تحصیلی نمیدن
    من الان دارم زبان المانی میخونم مدارکمو ترجمه کردم که برم کالج بگذرونم
    مگه وثیقه ۱۵ ملیونی بزاری نمیتونی از کشور خارج بشی ? چکار کنم من الان

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)