صفحه 23 از 29 نخستنخست ... 1314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 281

موضوع: خروج از کشور برای گذراندن دورۀ کارشناسی

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای گذراندن دورۀ کارشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط amirabs نمایش پست ها
    یعنی چی که برای گذراندن دوره ی لیسانس و کالج معافیت تحصیلی نمیدن
    من الان دارم زبان المانی میخونم مدارکمو ترجمه کردم که برم کالج بگذرونم
    مگه وثیقه ۱۵ ملیونی بزاری نمیتونی از کشور خارج بشی ? چکار کنم من الان
    به دیپلمه ها معافیت تحصیلی برای خارج از کشور نمی دن.
    شما باید لیسانستو تو همین ایران بگیری. بعد برای فوق لیسانس بری دانشگاه یا کالج خارج از کشور.
    اون 15 میلیونی که شما میگی بهت میدن معافیت تحصیلی نیست. وثیقه سفر غیر علمی که فقط 30 روز اجازه داری از کشور خارج بشی و در صورت عدم بازگشت در 30 روز اون 15 میلیون مصادره میشه و تحت پیگرد قانونی قرار میگیرید. (یعنی میشید سرباز فراری).
    البته تا اونجایی که میدونم 2 تا ره دارید :
    1- قبل از این که به سن مشمولیت برسید برید خارج.
    2- بعد از این که به سن مشمولیت رسیدید با وثیقه 15 میلیونی سفر غیر علمی 30 روز برید خارج. در اون 30 روز یه دانشگاهی کالجی چیزی پیدا کنید و ازش پذیرش بگیرید. بعد پذیرش رو ببرید کنسولگری ایران تو اون کشور تا بهتون معافیت تحصیلی بدن. اون 15 میلیون وثیقه واسه سفر غیر علمی تبدیل میشه به وثیقه واسه سفر علمی.
    حالا راه 2 تا چقد مطمن هستش رو دیگه نمی دونم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط killer_boy نمایش پست ها
    به دیپلمه ها معافیت تحصیلی برای خارج از کشور نمی دن.
    شما باید لیسانستو تو همین ایران بگیری. بعد برای فوق لیسانس بری دانشگاه یا کالج خارج از کشور.
    اون 15 میلیونی که شما میگی بهت میدن معافیت تحصیلی نیست. وثیقه سفر غیر علمی که فقط 30 روز اجازه داری از کشور خارج بشی و در صورت عدم بازگشت در 30 روز اون 15 میلیون مصادره میشه و تحت پیگرد قانونی قرار میگیرید. (یعنی میشید سرباز فراری).
    البته تا اونجایی که میدونم 2 تا ره دارید :
    1- قبل از این که به سن مشمولیت برسید برید خارج.
    2- بعد از این که به سن مشمولیت رسیدید با وثیقه 15 میلیونی سفر غیر علمی 30 روز برید خارج. در اون 30 روز یه دانشگاهی کالجی چیزی پیدا کنید و ازش پذیرش بگیرید. بعد پذیرش رو ببرید کنسولگری ایران تو اون کشور تا بهتون معافیت تحصیلی بدن. اون 15 میلیون وثیقه واسه سفر غیر علمی تبدیل میشه به وثیقه واسه سفر علمی.
    حالا راه 2 تا چقد مطمن هستش رو دیگه نمی دونم.
    تو روش دوم باز دارید میگی معافیت تحصیلی
    در صورتیکه برای دوره کارشناسی معافیت نمیدن

Junior Member

سلام به همه دوستان. امروز رفتم نظام وظیفه میدان سپاه و در مورد مافیت تحصیلی برای خارج از کشور پرسیدم.
    گفتن به هیچ عنوان به دیپلمه ها معافیت تحصیلی نمیدیم.
    حتی گفتن که اگر تو ایران هم دانشگاه ثبت نام کنی و انصراف بدی بازم بهت اجازه خروج نمیدیم.
    معافیت تحصیلی فقط برای دوره ی فوق لیسانس و دکترا صادر میشه.
    و اون قانونی هم که گفتن به دیپلمه ها معافیت میدن هنوز اجرایی نشده و حالا حالا ها هم اجرایی نمیشه.
    برای دکترای حرفه ای (پزشکی،دندون و دارو)چی؟ از کدوم قسمت نظام وظیفه تونستید سوالتون رو مستقیم بپرسین؟

تو روش دوم باز دارید میگی معافیت تحصیلی
    در صورتیکه برای دوره کارشناسی معافیت نمیدن
    معافیت تحصیلی از داخل کشور نمی دن. یعنی شما اگر تا سن مشمولیت در ایران باشید و واسه مقطع کارشناسی بخوای اپلای کنی بهت نمی دن.
    اما معافیت تحصیلی به دیپلمه ها از خارج از کشور میدن. یعنی شما دیپلم داره به هر طریقی بتونی خودتو با دیپلم از کشور خارج بکنی و در یکی از دانشگاه های خارج ثبت نام بکنی بهت معافیت تحصیلی میدن.
    این طور که من فهمیدم شرط گرفتن معافیت تحصیلی برای دیپلمه ها اینه که خودشنونو به هر نحوی برسونن به یه کشوری بعد در اون کشور برن یه دانشگاه که مورد تایید وزارت علوم هست ثبت نام کنند تا بتونند معافیت تحصیلی بگیرند.

Junior Member

معافیت تحصیلی از داخل کشور نمی دن. یعنی شما اگر تا سن مشمولیت در ایران باشید و واسه مقطع کارشناسی بخوای اپلای کنی بهت نمی دن.
    اما معافیت تحصیلی به دیپلمه ها از خارج از کشور میدن. یعنی شما دیپلم داره به هر طریقی بتونی خودتو با دیپلم از کشور خارج بکنی و در یکی از دانشگاه های خارج ثبت نام بکنی بهت معافیت تحصیلی میدن.
    این طور که من فهمیدم شرط گرفتن معافیت تحصیلی برای دیپلمه ها اینه که خودشنونو به هر نحوی برسونن به یه کشوری بعد در اون کشور برن یه دانشگاه که مورد تایید وزارت علوم هست ثبت نام کنند تا بتونند معافیت تحصیلی بگیرند.
    اینطوریم باشه باز خوبه
    شما مطمئنی دوست عزیز ?

اینطوریم باشه باز خوبه
    شما مطمئنی دوست عزیز ?
    اطمینان 100 در 100 ندارم. از نظام وظیفه پرسیدم که گفت کسانی که در خارج از کشور دانشگاهی ثبت نام کرددند میتونند معافیت تحصیلی بگیریند.
    به این کسانی که تو روزنامه هم میزنند اعزام دانشجو به خارج به چندین نفرشون زنگیدم و همین حرفو زدنند. البته اونا واسه کشورای اروپایی و مالزی اینا درست می کنند. گفتنند برات از اونجا ها درست می کنیم و بعد از این که معافیت تحصیلی گرفتی اپلای کن برای آمریکا.
    حالا شاید تا یه مدت دیگه قانون عوض بشه.
    یا شایدم بری خارج نظام وظیفه بزنه زیرشو این کارو نکنه و اون 15 تومن وثیقه بپره سرباز فراری هم بشی.
    البته برای من یکی فرقی نمی کنه چون من قصد بازگشت و سربازی رفتن ندارم.

Junior Member

دوستان عزیز اصلا نگران نباشید . بله از سال ۱۳۹۰ طبق ماده ۳۵ نظام وظیفه میتونید برین خارج درس بخونین .

ماده 35: مشمولين ديپلم كه حداكثر يك سال پس از فراغت از تحصيل در يكي از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي داخل يا خارج از كشور كه مورد تأييد وزارتخانه‌هاي علوم و بهداشت مي‌باشند پذيرفته شوند تا زماني كه وفق تبصره (1) ماده (33) به تحصيل اشتغال دارند، مي‌توانند مشروط به اينكه داراي غيبت غير موجه نباشند از معافيت تحصيلي استفاده نمايند ، به عبارت دیگر دانش آموزانی که دیپلم یا پیش دانشگاهی خود را قبل یا بعد از ورود به سن مشمولیت در داخل کشور اخذ نموده اند ، ادامه تحصیل آنان در خارج از کشور با لحاظ سایر شرایط قانونی بلامانع می باشد. اين معافيت براي هر مقطع فقط يك بار داده مي‌شود ، ضمناً دانشجویان انصرافی نیز وفق تبصره(1) ماده (33) قانون ، می توانند ازامتیاز یک بار انصراف جهت ادامه تحصیل در داخل یا خارج از کشور استفاده نمایند.
    تبصره 1: معافيت تحصيلي دانشجويان انصرافي در طول مدت تحصيل فقط يك بار قابل تمديد است.
    http://www.vazifeh.police.ir/?siteid...25&pageid=4725
    خیالتون راحت . به نظر من المانی b1 ya b2 بگیرین برین المان که حداقل دانشگاهتون تو ۴ ساله لیسانس تقریبا رایگان باشه . ولی واسه المان باید کنکور ایران قبول شده باشید و نگران سراسری بودنشم نباشین دانشگاه ازادم کامل با h+ قبول دارن
    موفق باشین
    یاعلی

Junior Member alvaro آواتار ها

من تا اونجایی که خبر دارم قضیه معافیت برای دیپلمه ها حل شده.یعنی یا باید معافیت تحصیلی را برای تحصیل در داخل بگیریم یا در خارج .یعنی نمیشه وسطاش انصراف داد.و دوباره معافیت گرفت .
    توصیه میکنم زیاد نگران نباشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط alvaro نمایش پست ها
    من تا اونجایی که خبر دارم قضیه معافیت برای دیپلمه ها حل شده.یعنی یا باید معافیت تحصیلی را برای تحصیل در داخل بگیریم یا در خارج .یعنی نمیشه وسطاش انصراف داد.و دوباره معافیت گرفت .
    توصیه میکنم زیاد نگران نباشید.
    برای سفر خارج از کشور معافیت تحصیلی نمی دن. حداقل باید در ایران لیسانس داشته باشید و برای فوق لیسانس یا دکترا در خارج اپلای کنید تا معافیت تحصیلی برای خارج بدن.
    من اینو خیلی پیگیری کردم. چون خودم میخواستم لیسانسمو از خارج از کشور بگیرم ولی نظام وظیفه هیچ جوره اجازه تحصیل در خارج رو به من نمی ده.

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

سلام دوستان. من یه وسال دارم هیچکس توی این فروم نمیتونه جوابمود بده. اینجا هم می نویسم بلکه شاید فرجی شد.
    من لیسانس غیرپزشکی دارم(لیسانس کامپیوتر و درسم داره تموم میشه) و مشمول سربازی هستم. الان میخوام برم توی یه کشور مورد تایید توی یکی از رشته های پزشکی یا دندونپزشکی تحصیل کنم.
    الان شرایط معافیت تحصیلی من چی میشه؟ نظام وظیفه شهرستان ها هم که یه مشت ... نشستن هیچی حالیشون نمیشه.
    یه سری میگن دو تا پذیرش بگیر. یدونه ارشد یدونه پزشکی. ارشد بده به نظام وظیفه. پزشکی رو بگیر اونور بخون.
    یه سری میگن اصلا نمیشه.
    یه سری میگن پذیرش ارشد بگیر بده به نظام وظیفه برو اونور پذیرشتو عوض کن.
    گیج شدم . کسی هست راهنمایی کنه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)