صفحه 26 از 29 نخستنخست ... 1617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 281

موضوع: خروج از کشور برای گذراندن دورۀ کارشناسی

Junior Member Mohajer4Real آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    NONE

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای گذراندن دورۀ کارشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohajer4Real نمایش پست ها
    هنوز اين مصوبه اجرايي نشده،
    چند بار نظام وظيفه ميدان سپاه پيگيري كردم، گفتن هنوز ابلاغيش نيومده و هر كسي پذيرش داره ميتونه از كشور فعلا خارج شه،
    احتمالشم هست شوراي نگهبان ردش كنه،
    خروج براي مسافرت توريستي كه نميشه، چون اغلب سفارت خونه ها از شما معافيت تحصيلي يا كارت پايان خدمت ميخوان،
    من خودم قصدم بر اين بود امسال براي امريكا در مقطع كارشناسي اپلاي كنم، كه معافيت تحصيلي نظام وظيفه يكي از مدارك مورد نياز براي صدور ويزا هست،
    با معافيت سفر سياحتي ويزا تحصيلي صادر نميشه ������ ☹️
    متاسفانه امروز با خبر شدم رییس جمهور ابلاغیه این مصوبه رو داد به نظام وظیفه :

ممنوعیت خروج مشمولین دیپلم برای تحصیل به خارج از کشور امروز تصویب شد

لینک اول : http://www.mehrnews.com/news/4077475/%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD%DB%8C%D9%87-%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86-
    %D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A7%D8%A8%D9%84%D8%A7%D8%BA-%D8%B4%D8%AF

لینک دوم : https://www.tasnimnews.com/fa/news/1...A9%D8%B1%D8%AF

Junior Member

سلام
    من برادرم ترم 2 لیسانسش رو تو دانشگاه فرهنگیان تهران تموم کرده
    شهریور 97 میخوایم با هم تو ازمون پزشکی ایتالیا شرکت کنیم و اگه قبول بشیم مهر/آبان 97 ترم مون شروع می شه
    سوالم اینه که : اگه بعد از قبولی تو آزمون ایتالیا، برادرم انصراف بده؛ می تونه معافیت تحصیلی بگیره یا نه؟
    ممنون از راهنمایی تون

Junior Member

متاسفانه امروز با خبر شدم رییس جمهور ابلاغیه این مصوبه رو داد به نظام وظیفه :

ممنوعیت خروج مشمولین دیپلم برای تحصیل به خارج از کشور امروز تصویب شد

لینک اول : http://www.mehrnews.com/news/4077475/%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD%DB%8C%D9%87-%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86-
    %D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A7%D8%A8%D9%84%D8%A7%D8%BA-%D8%B4%D8%AF

لینک دوم : https://www.tasnimnews.com/fa/news/1...A9%D8%B1%D8%AF
    خاک تو سرشون بکنن. منی که میخوام مدیریت بخونم هیچ کدوم از دانشگاه های ایران حتی بهترینشون هیچ اعتباری اونجا نداره. باعث ننگه. این همون مجلسی هست که باید طرف مردم باشه و مثل یه مجرم با کسی که دنبال علم هست رفتار میشه. واسه خودم متاسفم تو این کشور هستم.
    دوستان راهنمایی کنید لطفا از چه طریقی میشه رفت؟ تا اونجا که من میدونم کسی که سه سال اونجا باشه هر سال دو بار به مدت سه ماه میتونه بیاد ایران و بعد از همون 8 سال میتونه بخره سربازی رو.
    از طریق توریستی نمیشه رفت بعد تو خاک همون کشور(فرض کنیم المان) ویزا رو به تحصیلی تغیر داد؟

رشته و دانشگاه
    NONE

نقل قول نوشته اصلی توسط ffrreeee نمایش پست ها
    خاک تو سرشون بکنن. منی که میخوام مدیریت بخونم هیچ کدوم از دانشگاه های ایران حتی بهترینشون هیچ اعتباری اونجا نداره. باعث ننگه. این همون مجلسی هست که باید طرف مردم باشه و مثل یه مجرم با کسی که دنبال علم هست رفتار میشه. واسه خودم متاسفم تو این کشور هستم.
    دوستان راهنمایی کنید لطفا از چه طریقی میشه رفت؟ تا اونجا که من میدونم کسی که سه سال اونجا باشه هر سال دو بار به مدت سه ماه میتونه بیاد ایران و بعد از همون 8 سال میتونه بخره سربازی رو.
    از طریق توریستی نمیشه رفت بعد تو خاک همون کشور(فرض کنیم المان) ویزا رو به تحصیلی تغیر داد؟
    سلام.
    من از چند نفر از دوستام پیگیر این قانون شذم.
    پیشنهاد دادن که تو ایران مدرک کاردانی بگیریم و برای ادامه تحصیل به خارج اقدام کنیم.
    چون متن قانون گفته مشمولین دیپلم اجازه خروج ندارن. و راجع به مشولینی که مدرک کاردانی دارن حرفی نزده.
    واسه همین من پیگیری میکنم این موضوع رو اگر بشه کاردانی بگیرم و انصراف بدم و معافیت تحصیلی برای کارشناسی بگیرم.
    اگر هم نشد مجبورم برای ارشد یا دکترا برم.

از طریق ویزای توریستی هم میشه رفت. شما 15 تومن وثیقه میذاری و میری خارج. 30 روز بهت اجازه خروج میدن. اونجا رفتی با پذیرش از دانشگاه مشغول تحصیل بشی.
    در این صورت سرباز فراری حساب میشی و خب در صورت بازگشت به ایران عواقبش پای خودته. (مگر این که برنگردی ایران اصلا)
    فقط من اطلاعی از ویزای تحصیلی کشور ها به جز امریکا ندارم.
    مثلا امریکا بخوای ویزای تحصیلی بگیری باید پذیرشت رو به همراه نامه معافیت تحصیلی به سفارت خونه نشون بدی تا بهت ویزا بدن.
    اگر اون نامه معافیت تحصیلی نباشه ویزا نمیدن بهت.
    آلمان رو نمیدونم اون نامه رو میخواد یا نه.
    پیگیری کنید ان مورد رو

Junior Member

سلام.
    من از چند نفر از دوستام پیگیر این قانون شذم.
    پیشنهاد دادن که تو ایران مدرک کاردانی بگیریم و برای ادامه تحصیل به خارج اقدام کنیم.
    چون متن قانون گفته مشمولین دیپلم اجازه خروج ندارن. و راجع به مشولینی که مدرک کاردانی دارن حرفی نزده.
    واسه همین من پیگیری میکنم این موضوع رو اگر بشه کاردانی بگیرم و انصراف بدم و معافیت تحصیلی برای کارشناسی بگیرم.
    اگر هم نشد مجبورم برای ارشد یا دکترا برم.

از طریق ویزای توریستی هم میشه رفت. شما 15 تومن وثیقه میذاری و میری خارج. 30 روز بهت اجازه خروج میدن. اونجا رفتی با پذیرش از دانشگاه مشغول تحصیل بشی.
    در این صورت سرباز فراری حساب میشی و خب در صورت بازگشت به ایران عواقبش پای خودته. (مگر این که برنگردی ایران اصلا)
    فقط من اطلاعی از ویزای تحصیلی کشور ها به جز امریکا ندارم.
    مثلا امریکا بخوای ویزای تحصیلی بگیری باید پذیرشت رو به همراه نامه معافیت تحصیلی به سفارت خونه نشون بدی تا بهت ویزا بدن.
    اگر اون نامه معافیت تحصیلی نباشه ویزا نمیدن بهت.
    آلمان رو نمیدونم اون نامه رو میخواد یا نه.
    پیگیری کنید ان مورد رو
    ممنون حتما.
    من قصد زندگی تو ایران رو ندارم و بیشتر از آلمان به عنوان یه پل برا رفتن به آمریکای شمالی میخوام استفاده کنم و اونجا بمونم اما این که کلا به ایران نیام یکم سخت میشه تصمیم گرفت. بالاخره اتفاقاتی پیش میاد که باید باشی.اما من هر چقد تحقیق کردم بیشتر میفهمم که رشته مدیریت برا لیسانس نه تنها کم بلکه هیچ اعتباری نداره وفقط وخت تلف کردنه و بنظرم باز کاردانی هم وخت تلف کردنه.
    البته سرباز فراریرو اشتباه گفتید سرباز فراری یعنی حین خدمت در میره ما میشیم مشمول غایب و بعد از 8 سال میتونیم سربازی و بخریم و اگه سه سال هم مقیم باشی(اینو نمیدونم منظورش موندن با ویزا هست یا اقامت) هرسال دو بار به مدت سه ماه میتونی به ایران بیای . (الیته 100 در صد نمیدونم و زیاد دنبالش نگشتم)(از دوستان وارد میخوام اگه اشتباهی هست اصلاح کنن)

Junior Member

سلام.دوستان اگاه هر کی میتونه جواب سوال منو بده خواهشا.خیلی سردرگمم.
    با توجه به این قانون جدید که تصویب شده واسه مشمولین دیپلم، اگر الان دانشجوی کارشناسی باشه و انصراف هم نداده باشه تا حالا، اگه پذیرش داشته باشه نظام وظیفه معافیت تحصیلی صادر میکنه واسش؟؟؟ یعنی این قانونه شامل حال فقط اونایی که دیپلم هستند میشه یا اگه دانشجو هم باشی فرقی نمیکنه؟؟؟

رشته و دانشگاه
    NONE

نقل قول نوشته اصلی توسط ethan68 نمایش پست ها
    سلام.دوستان اگاه هر کی میتونه جواب سوال منو بده خواهشا.خیلی سردرگمم.
    با توجه به این قانون جدید که تصویب شده واسه مشمولین دیپلم، اگر الان دانشجوی کارشناسی باشه و انصراف هم نداده باشه تا حالا، اگه پذیرش داشته باشه نظام وظیفه معافیت تحصیلی صادر میکنه واسش؟؟؟ یعنی این قانونه شامل حال فقط اونایی که دیپلم هستند میشه یا اگه دانشجو هم باشی فرقی نمیکنه؟؟؟
    انصراف هم بدید بهتون اجازه خروج نمیدن.
    کارشناسی رو باید تو ایران بگیرین. برای ارشد اپلای کنید برین خارج.
    الان فکر کنم نظام وظیفه به وزارت علوم اعلام کرده که هرچی پذیرش و ι-20 برای مقطع لیسانس میاد دست شما اونو تایید نکنید چون ما اجازه خروج نمیدیم.

رشته و دانشگاه
    NONE

نقل قول نوشته اصلی توسط ffrreeee نمایش پست ها
    ممنون حتما.
    من قصد زندگی تو ایران رو ندارم و بیشتر از آلمان به عنوان یه پل برا رفتن به آمریکای شمالی میخوام استفاده کنم و اونجا بمونم اما این که کلا به ایران نیام یکم سخت میشه تصمیم گرفت. بالاخره اتفاقاتی پیش میاد که باید باشی.اما من هر چقد تحقیق کردم بیشتر میفهمم که رشته مدیریت برا لیسانس نه تنها کم بلکه هیچ اعتباری نداره وفقط وخت تلف کردنه و بنظرم باز کاردانی هم وخت تلف کردنه.
    البته سرباز فراریرو اشتباه گفتید سرباز فراری یعنی حین خدمت در میره ما میشیم مشمول غایب و بعد از 8 سال میتونیم سربازی و بخریم و اگه سه سال هم مقیم باشی(اینو نمیدونم منظورش موندن با ویزا هست یا اقامت) هرسال دو بار به مدت سه ماه میتونی به ایران بیای . (الیته 100 در صد نمیدونم و زیاد دنبالش نگشتم)(از دوستان وارد میخوام اگه اشتباهی هست اصلاح کنن)
    با این حساب شما چه راهی دارید که برای مقطع لیسانس از خارج پذیرش بگیرید و برید ؟
    من که هیچ راهی نمیبینم به جز این که یا بریم سربازی با کارت پایان خدمت بریم. یا این که کارت معافیت داشته باشم.

Junior Member

اخه مشکل اینه که من میخوام برم پزشکی بخونم در نتیجه گرفتن کارشناسی تو هر رشته ای بی فایده هست. کسی نمیدونه واسه اروپا کسی بخواد ویزای تحصیلی در همون کشور بگیره امکان پذیره یا نه؟؟؟یعنی با ویزای توریستی و اجازه دانشگاه خارج بشیم و در همون کشور مقصد یه جوری ویزای تحصیلی بگیریم؟؟ یعنی هیچ راه عملی وجود نداره؟؟؟

رشته و دانشگاه
    NONE

نقل قول نوشته اصلی توسط ethan68 نمایش پست ها
    اخه مشکل اینه که من میخوام برم پزشکی بخونم در نتیجه گرفتن کارشناسی تو هر رشته ای بی فایده هست. کسی نمیدونه واسه اروپا کسی بخواد ویزای تحصیلی در همون کشور بگیره امکان پذیره یا نه؟؟؟یعنی با ویزای توریستی و اجازه دانشگاه خارج بشیم و در همون کشور مقصد یه جوری ویزای تحصیلی بگیریم؟؟ یعنی هیچ راه عملی وجود نداره؟؟؟
    ببینید شما که گفتید ویزای توریستی اروپا بگیریم. منظورتون ویزای شینگن هست ؟
    من زیاد اطلاعی از ویزای شینگن ندارم اگر حرفم غلط هست ببخشید اما آیا به شما با این سن و سال که هیچ وابستگی به ایران ندارید. مشکل سربازی هم دارید ویزای شینگن میدن که توریستی برید اروپا ؟
    بعد به شما 30 روز اجازه خروج میدن. بعد تاریخ معلوم که به شما میگن برگردین. اگر بر نگردین آیا عواقبی خواهد داشت یا خیر ؟
    در درجه سوم پیگیری کنید ببینید شرایط تبدیل ویزای توریستی اروپا به ویزای تحصیلیش چی هست. یعنی فرضا ویزای شینگن بگیرین و اونجام از دانشگاه پذیرش بگیرین. چطوری میشه این دو ویزا رو بهم تبدیل کرد و چک کنید ببینید چه مدارکی ازتون میخوان. یوقت اونجا میخواین این تغیر ویزا رو انجام بدین ازتون نامه معافیت تحصیلی نخوان .... که همچین نامه ای ندارید!

متاسفانه شرایط بسیار سختی هست و یه عده از خدا بی خبر اومدن این قانون جدید رو پایه گذاری کردن که جلوی خروج دیپلمه هارو بگیرن.
    با این تفاسیر. اگر راه های بالا رو که گفتم پیگیری کردین و نتیجه ای نداد. دو تا راه ندارین.
    یا این که اینجا لیسانس بگیرین و برای ارشد برین.
    یا این که 2 سال برین سربازی.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)