صفحه 5 از 29 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 281

موضوع: خروج از کشور برای گذراندن دورۀ کارشناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط limoosh نمایش پست ها
    نه sepehr جان من حالیش کردم که می خوام برای لیسانس بروم ولی متاسفانه اطلاع رسانی بین سازمانهامونم درست که نیست! روز بعد زنگ زدم نظام وظیفه متاسفانه به جوابی که به شما دادند رو به رو شدم و گفتند هنوز ابلاغ نشده!!!!!!
    متاسفانه فعلا برای کنکور باید درس خواند
    خوب حیف نیست آدم تو دانشگاه چرت ایران تحصیل کنه ؟
    من که دارم دارم برای معافیت اقدام میکنم. اگر نشه میرم سربازی بعدشم که میرم اونور.
    من فوق دیپلم دارم . میخوام برم برای لیسانس.

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس

نه sepehr جان من حالیش کردم که می خوام برای لیسانس بروم ولی متاسفانه اطلاع رسانی بین سازمانهامونم درست که نیست! روز بعد زنگ زدم نظام وظیفه متاسفانه به جوابی که به شما دادند رو به رو شدم و گفتند هنوز ابلاغ نشده!!!!!!
    متاسفانه فعلا برای کنکور باید درس خواند
    آره عزیز. فعلا برا کنکور بخون انشالله تا قبل از 4 تیر ابلاغش میاد. امیدوارم هرچی صلاحت هست برات پیش بیاد.

خوب حیف نیست آدم تو دانشگاه چرت ایران تحصیل کنه ؟
    من که دارم دارم برای معافیت اقدام میکنم. اگر نشه میرم سربازی بعدشم که میرم اونور.
    من فوق دیپلم دارم . میخوام برم برای لیسانس.
    چرا دوست من واقعا حیفه اما من یکی هیچوقت نقد رو ول نمیکنم نسیه رو بچسبم. معمولا بعد از خدمت یک سری شرایط پیش میاد که طرف سراغ درس نمیره. امیدوارم شما از اون دسته نباشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

پیش فرض پاسخ : مراحل اقدامات (قدم به قدم)

سلام
    من مدرک کاردانیمو گرفتم و الان دارم کارشناسی میخونم.میخوام ریز نمره های کاردانیمو بگیرم و

وزارت علوم تائیدشون کنه،اما دقیقا نمیدونم باید چی کار کنم،تو دانشگام پرسیدم ولی مسئول آموزش

نمیدونست.
    میخواستم اگه امکان داشته باشه دقیقا بهم بگین چه جوری ریز نمره ها رو میشه گرفت و تائید کرد.
    خیلی ممنونم

Junior Member EMAD RSH آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

پیش فرض پاسخ : آيا ميتوان براي كارشناسي از كشور خارج شد؟

بالاخره من نفهمیدم که میشه با گذاشتن وثیقه برای مقطع لیسانس که میخای اونور بخونی / میتونی خارج بشی یا اجازه نمیدن . چون من هم به تازگی یعنی هفته ی پیش شنیدم که اگه کاردانی را در ایران خونده باشی و بخای برای لیسانس اقدام کنی اجازه خروج نداری . از دوستان اگه کسی اطلاعی داره کمک کنه تا این مسئله حل بشه .
    ویرایش توسط EMAD RSH : December 11th, 2009 در ساعت 02:59 AM دلیل: اشتباه تایپی

Member globaltourism آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tourism Management

دوستان این قانون اجازه خروج برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس، فروردین امسال اومد و چند ماه بعد دوباره برداشته شد!
    بهترین کار برای کسانی که مشمول هستند این هست که برای خروج در جهت زیارت پاسپورت موقت بگیرند(با نامه از ظرف دانشگاه یا مدرسه) و بعد با دفاتر خدمات مسافرتی هماهنگ کنند و هر کجا دوست داشتند بروند و بعد از 2 سال هم که میتوانند سربازی شان را با وثیقه معاوضه کنند ، یعنی بخرند.
    وثیقه هم از 15 میلیون تومان شده 5 میلیون تومان که می ارزد.
    Stars and Stripes

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط globaltourism نمایش پست ها
    دوستان این قانون اجازه خروج برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس، فروردین امسال اومد و چند ماه بعد دوباره برداشته شد!
    بهترین کار برای کسانی که مشمول هستند این هست که برای خروج در جهت زیارت پاسپورت موقت بگیرند(با نامه از ظرف دانشگاه یا مدرسه) و بعد با دفاتر خدمات مسافرتی هماهنگ کنند و هر کجا دوست داشتند بروند و بعد از 2 سال هم که میتوانند سربازی شان را با وثیقه معاوضه کنند ، یعنی بخرند.
    وثیقه هم از 15 میلیون تومان شده 5 میلیون تومان که می ارزد.
    در مرود مساله که عنوان کردید بعد از دو سال می توانید، سربازی تان را بخرید، با کمال احترام، این مورد تنها برای کسانی امکان دارد که قبل از 1382 از کشور خارج شده اند و در حال حاضر برای دیگران امکان ندارد.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Member globaltourism آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tourism Management

دوست عزیز خوب شد گفتید...
    بله 6 سال طول میکشد و باید قبل از سن مشمولیت از کشور خارج بشید... بازم ممنون که یادآوری کردید.
    اینم قانونش:

شرايط جامع استفاده از معافيت براي مشمولان ايراني خارج از كشور

براي مشمولان خارج از كشور پنج شرط توأمان مطرح است.

الف: خروج قبل از 29/12/82 باشد.

ب: حداقل 2 سال اقامت سكونت در خارج داشته باشد.

ج: در هر مرحله اقامت كمتر از 9 ماه نباشد.

د: مبناي محاسبه بعد از سن سيزده سالگي ميباشد.

ه: فرد در سن مشموليت در خارج از كشور بوده باشد.
    اين سن حداكثر 4 سال قبل از سن مشموليت قابل محاسبه است به شرط آنكه ورود به كشور بعد از 4/11/82 باشد.

سير مراحل دريافت معافيت رهبري خارج از كشور :

اينگونه مشمولان شخصاً و يا توسط بستگان درجه يك ( پدر، مادر، برادر، خواهر، فرزند و همسر) و يا وكيل رسمي به مراكز پستي مراجعه و پس از اخذ دفترچه راهنماي خدمت وظيفه عمومي و تنظيم برگ هاي مخصوص اين معافيت آن را تكميل و پس از تائيد كنسولگري و يا دفتر اسناد رسمي به همراه ساير مدارك تعريف شده در دفترچه راهنما به سازمان وظيفه عمومي ارسال خواهند نمود پس از صدور كارت معافيت به آدرس مشخص شده ارسال خواهد شد.

توجه : مشمولاني كه در سن مشموليت از كشور خارج شده اند براي خريد خدمت نميتوانند اقدام نمايندزيرا كساني در شمول مصوبه قرار ميگيرند كه در سن مشموليت يعني در سالي كه به موجب ماده 2 قانون خدمت وظيفه عمومي به سن 19 سالگي ميرسند در خارج از كشور اقامت داشته باشند.
    Stars and Stripes

Member

ای بابا
    هرکس یه چیزی میگه!
    ما که آخرش نفهمیدیم! اوایل امسال که جزو مصوبات طرح جدید سربازی بود؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezamit نمایش پست ها
    ای بابا
    هرکس یه چیزی میگه!
    ما که آخرش نفهمیدیم! اوایل امسال که جزو مصوبات طرح جدید سربازی بود؟
    دوست عزیز
    اگر شما 18 سال به بالا باشید، بهت اجازه نمی دهند تا معافیت تحصیلی صادر بشه و بعد از کشور خارج بشید برای تحصیل ولی یک سری راه هست، یک سری از افراد قبل از 18 از کشور به صورت قانونی خارج می شوند، بعد تو دانشگاه ثبت نام کرده و از طریق سفارت ایران و بعد وزارت علوم براشون معافیت صادر می شود، که در این صورت همانند دیگر دانشجویان حساب می شوند.
    و برخی هم بعد از 18 به بهانه ای از کشور خارج شده و دوباره این مراحل را ظی می کنند، تنها با این تفاوت که شما وثیقه تان را از دست می دهید.

موفق باشید.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

دوستان الکی بحث نکنید. به لینک زیر مراجعه کنید

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?t=11716

اگر به صورت زیارتی برید و طبق راهی که من جلو پاتون میذارم برید وثیغتون هم نمیپره.

هرکی خواست به من پی ام بده

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)