صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: انتخاب بین دکتری در ایران+فرصت مطالعاتی+پسادکتری یا دکتری در خارج از ایران

پیش فرض انتخاب بین دکتری در ایران+فرصت مطالعاتی+پسادکتری یا دکتری در خارج از ایران

سلام.

دوستان فکر می‌کنم جای همچین تاپیکی در این انجمن خالی باشه.

در دو فرض زیر چه عواملی به نظرتون برای تصمیم‌گیری مهم‌تر هستند؟ شما بودید کدام را انتخاب می‌کردید؟

1) دکتری در ایران + استفاده از فرصت مطالعاتی در خارج از ایران + PostDoc در خارج ایران
    2) دکتری در خارج ایران
    Sure, things will go well, I believe

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انتخاب بین دکتری در ایران+فرصت مطالعاتی+پسادکتری یا دکتری در خارج از ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_albert نمایش پست ها
    سلام.

در دو فرض زیر چه عواملی به نظرتون برای تصمیم‌گیری مهم‌تر هستند؟ شما بودید کدام را انتخاب می‌کردید؟

1) دکتری در ایران + استفاده از فرصت مطالعاتی در خارج از ایران + PostDoc در خارج ایران
    2) دکتری در خارج ایران
    البته من نمیدونم که این تاپیک جای دیگری بحث شده یا نه ولی به عنوان کسی که راه اول رو انتخاب کردم راه دوم رو پیشنهاد میدم. حتی هزینه هم کسی انجام بده بهتر از اینه که وقتشو در ایران تلف کنه. خارج از ایران برکت زیادی داره و شما درآمد خواهید داشت خلاصه و با دید بازتری آینده رو انتخاب میکنید.
    من راه اول رو رفتم و سختی کشیدم تا تونستم جبران کنم اشتباهم رو.
    البته ضریب موفقیت به تلاش هر فرد بستگی داره و صرفا راه دوم کمک میکنه که راحت تر بتونید پیشرفت کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    computer science- university of Jaen - Spain

پیش فرض پاسخ : انتخاب بین دکتری در ایران+فرصت مطالعاتی+پسادکتری یا دکتری در خارج از ایران

من راه دوم رو انتخاب کردم و الانم دانشجوی دکتری در اسپانیام
    با توجه به چیزی که از دکتری در اروپا دیدم راه دوم رو بشدت توصیه میکنم چون اساتید داخلی و خارجی اصلا قابل مقایسه نیستند . خیلی بیشتر به فکر دانشجو هستند. متاسفانه اساتید داخلی بعضیاشون یک دید از بالا به پایین دارند البته این نظر شخصی منه .

ApplyAbroad Guru

سلام.

2) دکتری در خارج ایران
    بستگی داره هدفتون بعد از پایان تحصیلات چی باشه.
    -استاد شدن در ایران
    -کار در صنعت در ایران
    -استاد شدن در خارج
    -کار در صنعت در خارج
    جواب در هر کدام از این موارد متفاوت خواهد بود.

من شخصاً به دلیل برخی مسائل خانوادگی فعلاً نمی‌تونم به خروج 3-4 ساله از ایران فکر کنم.
    به نظرتون با توجه به این موضوع و اینکه من 3-4 سالی هم در رده‌های خوبی مرتبط با رشته‌ام کار کرده‌ام، این راهکار چطوره که:

دکتری رو در ایران بخونم (مشکلی به لحاظ موضوع پروژه و مقاله ندارم و میتونم از روز اول روش کار کنم)... یعنی زودتر تمومش کنم.
    در این فاصله پس‌انداز بهتری هم جمع کنم
    روی زبان کار کنم
    بعد از یکی دو سال هم یک فرصت مطالعاتی 6 ماهه یا یک ساله برم.
    و بعد برای پسادکتری اقدام کنم. (مثلاً کانادا)...

هدف اصلیم هم اینه که زندگی خوبی داشته باشم. این رو از اعتبار علمی و مالی میدونم و البته راغب به تجربه کردن کار در کشوری دیگر (مثل کانادا) هستم

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

هر برنامه و مسیری را که نهایت انتخاب میفرمایید از دید من زبان را در اولویت قرار بدهید. فرصتها همیشه نیستند و ربان خواندن هم زمان بر است. هم به درد دکتری در ایران میخورد هم البته بیرون از ایران. اگر الان وقت دارید امروز اگر ندارید فردا... اصلا عقب نیاندازید.

من بسیار بچه های ایرانی خوب دیده ام که اهمال کرده اند و وقتی فرصت ادامه درس واقعا پیش آمده ، یعنی استاد بوده ، امکان فاند بوده ، خودشان آماده بوده اند ... فرصت عملا به خاطر زبان ضعیف از دست رفته است.
    همین چندی پیش کسی را میشناسم که با استادی که به ایران سفر کرده بودنددر سمینار اشنا شدند و استاد افکارشان را پسندیده بودند و آفر خودشان داده بودند و او به دلیل نداشتن مدرک زبان و آماده نبودن شرایط برای زبان خواندن فرصت واقعا بسیار خوبی را از دست داده بود.

HTH

من شخصاً به دلیل برخی مسائل خانوادگی فعلاً نمی‌تونم به خروج 3-4 ساله از ایران فکر کنم.
    به نظرتون با توجه به این موضوع و اینکه من 3-4 سالی هم در رده‌های خوبی مرتبط با رشته‌ام کار کرده‌ام، این راهکار چطوره که:

دکتری رو در ایران بخونم (مشکلی به لحاظ موضوع پروژه و مقاله ندارم و میتونم از روز اول روش کار کنم)... یعنی زودتر تمومش کنم.
    روی زبان کار کنم

هدف اصلیم هم اینه که زندگی خوبی داشته باشم. این رو از اعتبار علمی و مالی میدونم و البته راغب به تجربه کردن کار در کشوری دیگر (مثل کانادا) هستم

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

هر برنامه و مسیری را که نهایت انتخاب میفرمایید از دید من زبان را در اولویت قرار بدهید. فرصتها همیشه نیستند و ربان خواندن هم زمان بر است. هم به درد دکتری در ایران میخورد هم البته بیرون از ایران. اگر الان وقت دارید امروز اگر ندارید فردا... اصلا عقب نیاندازید.

من بسیار بچه های ایرانی خوب دیده ام که اهمال کرده اند و وقتی فرصت ادامه درس واقعا پیش آمده ، یعنی استاد بوده ، امکان فاند بوده ، خودشان آماده بوده اند ... فرصت عملا به خاطر زبان ضعیف از دست رفته است.
    همین چندی پیش کسی را میشناسم که با استادی که به ایران سفر کرده بودنددر سمینار اشنا شدند و استاد افکارشان را پسندیده بودند و آفر خودشان داده بودند و او به دلیل نداشتن مدرک زبان و آماده نبودن شرایط برای زبان خواندن فرصت واقعا بسیار خوبی را از دست داده بود.

HTH
    بله حتماً. اتفاقاً این مسیری که عرض کردم (دکتری در ایران و فرصت مطالعاتی در خارج و ادامه کار که به دلیل مسائل خانوادگی میتونه انتخاب بشه) اجازه میده که عمیق‌تر روی زبان کار کنم.
    روی بحث‌های پژوهشی هم میشه عمیق‌تر شد و با انتشارات مقالات مرتبط رزومه رو تقویت کرد.
    در بعد مالی هم این امکان هست که بالأخره در شرایط بهتری باشه...

Junior Member

روی زبان کار کنم

منم توصیه میکنم که اولا پروژه دکتراتون رو با دقت انتخاب کنید و موضوع روز دنیا باشه و بعدم در هنگام انتخاب گوشه چشمی به استادای اونور داشته باشید. حتی اگر بشه یه کار تحقیقاتی مشترک باشه. روی فرصت ختما حساب باز نکنید ممکنه بشه ممکنه نشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Renault نمایش پست ها
    منم توصیه میکنم که اولا پروژه دکتراتون رو با دقت انتخاب کنید و موضوع روز دنیا باشه و بعدم در هنگام انتخاب گوشه چشمی به استادای اونور داشته باشید. حتی اگر بشه یه کار تحقیقاتی مشترک باشه. روی فرصت ختما حساب باز نکنید ممکنه بشه ممکنه نشه.
    پس به نظرتون راهکاری که عرض کردم، مناسب است؟

Junior Member

پس به نظرتون راهکاری که عرض کردم، مناسب است؟
    بدون شک هر راهکاری بسته به تلاش آدما جواب میده. وقتی مشکل خانوادگی دارید مگه چاره ای میمونه؟
    اساسا ما استخدام هییت علمی و صنعت به اون صورت دیگه نداریم و گزینه های داخلی دارن منسوخ میشن متاسفانه.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)