صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13

موضوع: انتخاب بین دکتری در ایران+فرصت مطالعاتی+پسادکتری یا دکتری در خارج از ایران

Senior Member Sha7ab آواتار ها

پیش فرض پاسخ : انتخاب بین دکتری در ایران+فرصت مطالعاتی+پسادکتری یا دکتری در خارج از ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_albert نمایش پست ها
    من شخصاً به دلیل برخی مسائل خانوادگی فعلاً نمی‌تونم به خروج 3-4 ساله از ایران فکر کنم.
    به نظرتون با توجه به این موضوع و اینکه من 3-4 سالی هم در رده‌های خوبی مرتبط با رشته‌ام کار کرده‌ام، این راهکار چطوره که:

دکتری رو در ایران بخونم (مشکلی به لحاظ موضوع پروژه و مقاله ندارم و میتونم از روز اول روش کار کنم)... یعنی زودتر تمومش کنم.
    در این فاصله پس‌انداز بهتری هم جمع کنم
    روی زبان کار کنم
    بعد از یکی دو سال هم یک فرصت مطالعاتی 6 ماهه یا یک ساله برم.
    و بعد برای پسادکتری اقدام کنم. (مثلاً کانادا)...

هدف اصلیم هم اینه که زندگی خوبی داشته باشم. این رو از اعتبار علمی و مالی میدونم و البته راغب به تجربه کردن کار در کشوری دیگر (مثل کانادا) هستم
    دوست عزیز قصد ناامید کردنتون رو ندارم، ولی پوزیشن های پست داک کانادا رو به مایی که دکتری رو از ایران گرفتیم نمیدن. مگر اینکه یه استثنایی باشه که من نمیدونم چی بشه. میدونین که بهترین دانشگاه ایران رنک جهانی داغونی داره و برای یه پوزیشن دکتری کاندیدهای زیادی با رزومه های خیلی خوب (و دانشجوهای قبلی همون استاد) شرکت میکنن.
    ولی وقتی چاره ای ندارین، دکتری رو بخونین. توکل به خدا
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : انتخاب بین دکتری در ایران+فرصت مطالعاتی+پسادکتری یا دکتری در خارج از ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط Sha7ab نمایش پست ها
    دوست عزیز قصد ناامید کردنتون رو ندارم، ولی پوزیشن های پست داک کانادا رو به مایی که دکتری رو از ایران گرفتیم نمیدن. مگر اینکه یه استثنایی باشه که من نمیدونم چی بشه. میدونین که بهترین دانشگاه ایران رنک جهانی داغونی داره و برای یه پوزیشن دکتری کاندیدهای زیادی با رزومه های خیلی خوب (و دانشجوهای قبلی همون استاد) شرکت میکنن.
    با رزومه پژوهشی قوی و کانکشن مناسب امکانش هست. چندین مورد دیده ام.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sha7ab نمایش پست ها
    البته طبیعتا پست داک شغلی هست که استاد بایستی بشناسه طرفو و بدونه بلده کارشو و رزومش فیت اون پروژه هست. و معلومه که استادی که دانشحوی دکترای خودش دفاع کرده همونو میگیره اگه بخواد و اگرم آگهی بزنه صرفا برای رعایت قانون هست. اما این مساله به هیچ وجه ربطی به رنک دانشگاهی که شما دکترا میکیری نداره. اگه استاده خودش در اطراف خودش گزینه نداشته باشه شک نداشته باشید شعار Right Person Right Role Right Time اتفاق خواهد افتاد.
    بنده هم موارد زیادی دیدم که فارغ التحصیل دکترای ایران پوزیشن پست داک گرفته در خارج از ایران. از جمله خودم...

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)