نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: اعزام نیرو از طریق وزارت تعاون

Junior Member

پیش فرض اعزام نیرو از طریق وزارت تعاون

سلام، دوستان کسی تا حالا از طریق وزارت تعاون و کار ایران برای ویزای کار اقدام کرده ؟ اگر تجربیاتتون رو بگید ممنون میشم

قرارداد هاشون به چه شکله

Senior Member bayazee آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اعزام نیرو از طریق وزارت تعاون

نظر شخصی:
    کلاهبرداری!

برای پیدا کردن کار و بلوکارت شما به هیچ فردی نباید پولی بدید! چه برسه ۶ هزار یورو!!!!
    خودتون رزومه بفرستید. یا شرایطش رو دارید که نیازی به وکیل و دلال و پرداخت چند هزار یورو نیست یام شرایطش رو ندارید که از دست کسی کاری برنمی یاد.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed450 نمایش پست ها
    سلام، دوستان کسی تا حالا از طریق وزارت تعاون و کار ایران برای ویزای کار اقدام کرده ؟ اگر تجربیاتتون رو بگید ممنون میشم

قرارداد هاشون به چه شکله

دوست عزیز،
    تمامی طرح های اعزام نیروی کار که در سایت وزارت کار ایران میبینید توسط یک موسسه کاریابی بین المللی یا حتی چیزی که در آلمان وجود داره یکی از اونا هم نیست! یک رانت بسیار کثیف است که به یک فرد وابسته داده شده تحت عنوان مسخره "دفتر هدایت نیروی کار ایرانی در کشور ......" که بنده اول فکر کردم مال خود وزارت کار است که خب با توجه به سوابق و تجربیاتم و آشنایی نزدیک با اون افراد در وزارتخانه و حداقل اداره کل سه استان غیر از تهران میدونستم که محاله اونا عرضه و سواد کافی برای این کارا رو داشته باشند. به هر حال پس از بررسی دقیق متوجه شدم که این دفتر هدایت نیروی کار یک موازی کاری بسیار ناجوانمردانه در خلاف جهت موسسات مجاز کاریابی بین المللی هست که خودشون بهشون مجوز دادن! یعنی اومدن به مثلا دختر فلانی (سوابق مختلفش و ثروت بی حد و مرز خانوادگیشون و .... در اینترنت موجوده) یک مجوز انحصاری دادن برای بردن نیروی کار ایرانی به آلمان-انحصاری- خب چه معنی میده؟ کار شما رو کاش یکی از همین موسسات انجام میداد اما متاسفانه یک موسسه ای انجام میده که هیچ تخصصی جز رانت خواری نداره! الان برای دانمارکم یکی از اینا درست کردن. گول اینا رو نخورید. شاید به شما کلی برگه و مجوز نشون بدن اما اون مجوزا رو منم میگم خود وزارتخانه بهشون میده و واقعیه اما کارایی و کاردانی اونا چقدره؟ گذر زمان همه چیزو ثابت می کنه. نمی دونم تو ایران تا کی باید رقابت ها فاسد باشه و همه چیزو انحصاری به دست آقا زاده ها بدن؟!
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

نقل قول نوشته اصلی توسط bayazee نمایش پست ها
    نظر شخصی:
    کلاهبرداری!

برای پیدا کردن کار و بلوکارت شما به هیچ فردی نباید پولی بدید! چه برسه ۶ هزار یورو!!!!
    خودتون رزومه بفرستید. یا شرایطش رو دارید که نیازی به وکیل و دلال و پرداخت چند هزار یورو نیست یام شرایطش رو ندارید که از دست کسی کاری برنمی یاد.
    برای انجام کار مهاجرت یا باید یکی دو سال وقت بذارید و تحقیق کنید که کار فول تایمی هست که دیگه به کار و پول در آوردن خودتون نمی رسید و یا باید از طریق موسسات مجاز اقدام کنید که اونوقت به پول در آوردن خودتون برسید و اینهمه استرس رو تحمل نکنید. یک ماه حقوقتون رو میدین به یک موسسه و بقیه عمرتون اونجا حقوق می گیرین. مثلا 4000 یورو به موسسه ای بدین که سال اول برای کاری که براتون پیدا می کنه 50000 یورو در میارید عیبی داره؟ همه کارها رو نمیشه یک نفر تنهایی انجام بده. واقعا هررررکسی من میبینم در یک زبان خوندنش مونده و وقت نمی کنه یا پشتکار نداره اونوقت میگین همه کارای کاریابی و ویزا و .... رو خودش انجام بده؟ خب در ازای خدماتی که بدون استرس یک موسسه فراهم می کنه چه ایرادی داره که از شما پول بگیره؟! اما در این مسیر باید حواستون به این باشه که با کی کار می کنید. موفق باشید.
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    برای انجام کار مهاجرت یا باید یکی دو سال وقت بذارید و تحقیق کنید که کار فول تایمی هست که دیگه به کار و پول در آوردن خودتون نمی رسید و یا باید از طریق موسسات مجاز اقدام کنید که اونوقت به پول در آوردن خودتون برسید و اینهمه استرس رو تحمل نکنید. یک ماه حقوقتون رو میدین به یک موسسه و بقیه عمرتون اونجا حقوق می گیرین. مثلا 4000 یورو به موسسه ای بدین که سال اول برای کاری که براتون پیدا می کنه 50000 یورو در میارید عیبی داره؟ همه کارها رو نمیشه یک نفر تنهایی انجام بده. واقعا هررررکسی من میبینم در یک زبان خوندنش مونده و وقت نمی کنه یا پشتکار نداره اونوقت میگین همه کارای کاریابی و ویزا و .... رو خودش انجام بده؟ خب در ازای خدماتی که بدون استرس یک موسسه فراهم می کنه چه ایرادی داره که از شما پول بگیره؟! اما در این مسیر باید حواستون به این باشه که با کی کار می کنید. موفق باشید.
    من به طور خاص این موسسه ای که این تاپیک راجع بهش هست رو نمیشناسم، اما اکثر موسسات هیییچ تضمینی به شما نمیدن و تضمین نمی کنن که تا فلان تاریخ برای شما کار پیدا می کنن. نهایت کاری که اونا می کنن اینه که رزومه ی شما رو فوروارد می کنن به شرکت های آلمانی. شما اگر سایت های شرکت ها رو توی آلمان چک کنین، حتی بعضی هاشون می نویسن فقط اپلای مستقیم می پذیریم و نه اپلای از طریق شرکت های واسطه. چون اونا هم فهمیدن که این موسسات بدون داشتن هیچ گونه تخصصی در زمینه های مربوطه، همین که می بینن مثلا طرف یه کلمه ی زبان برنامه نویسی توی رزومه اش داره، ورمیداره این رزومه رو فوروارد می کنه واسه پوزیشنی که اون شرکت زده و نیاز به مثلا ۱۰ سال سابقه داره! اگر کسی واقعا دنبال کار پیدا کردن باشه باید یه کارولتر خیلی خوب بنویسه. واقعا برای من سواله که این موسسات چطور بدون داشتن کاورلتر اصلا شما رو به موسسات معرفی می کنن و براتون کار پیدا می کنن. اگر کسی اون قدررر سابقه داره که صرفا با یه نگاه به رزومه اش شرکت ها میخوانش،‌اون آدم اصلا و ابدا نیازی به این شرکت ها نداره و با ۱۰ ۲۰ تا ایمیل میتونه کار پیدا کنه. اگر هم کسی اون قدری سابقه نداره و میخواد این موسسات براش کاری بکنن که خودش نمیتونه بکنه، این موسسات واقعا کاری نمی تونن بکنن.
    من تو آلمان زندگی می کنم و تا دلتون بخواد تا الان ریکروئیتر و شرکت واسطه به من ایمیل زدن و گفتن رزومه ات رو بدیم به این و اون و گفتم باشه. ولی تا الان حتی یکیشون هم نتونسته برام کار پیدا کنه. سه بار دنبال کار گشتم، هر سه بار هم خودم شخصا و با چند تا ایمیل کار پیدا کردم. تا الان هم اگر بگم مثلا ۱۰۰ نفر میشناسم که کار می کنن، حتی یکیشون هم از طریق شرکت های واسطه کار پیدا نکرده. همه خودشون پیدا کرده ان. چه آلمانی، چه غیر آلمانی.
    اگر این موسسات بتونن کار پیدا کنن و واقعا گرهی از کار کسی باز کنن، خیلی هم خوب و عالیه. مشکل اونجاست که اصولا این موسسات کاری نمی کنن. اگر هم به قول شما طرف تو زبان خوندنش مونده و پشتکار نداره، اون آدم ذاتا و اساسا به درد مهاجرت - اونم به جایی مثل آلمان- نمی خوره. مهاجرت نیاز به پشتکار بسیاااار زیادی داره.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

ApplyAbroad Veteran

اون فرد که در زبان خوندنش مونده بهتر هست در ایران بمونه! چون بدون تسلط حداقل زبان یعنی در کشور جدید چه کاری میتونه انجام بده؟ یک فرم نمیتونند پر کنند. سایت دانشگاه نمیتونند بخونند. زحمت استفاده از گوگل ترنسلیت به خودشون نمیدهند. چنین افراد درمانده و صرفا مصرف کننده وقتی هم وارد کشور مقصد شوند صدمه می بینند. دائم از افراد که به زبان مسلط هستند کمک میخواهند و این افراد هم برای پر کردن یک فرم یا بستن یک قرارداد خانه پول طلب می کنند. موسسات هم اطلاعات همین فروم ها را جمع اوری و پالایش می کنند وقتی یک نفر حتی فروم پارسی زبان وقت خوندن نداره برای کشور مقصد سر بار هست .کاریابی یا اپلای یا ویزا خیلی موارد خاص نیست دراکثر موارد که نیاز به وکیل یا مشاور داشته باشند. تمام این موسسات و افراد شیاد و کلاهبردار هستند و از تنبلی و راحت طلبی قشر کثیری پول در می آورند چون هیچ استار تاپی به اندازه دلالی در مسیر مهاجرت سوددهی نداره. اطلاعیه وزارت تعاون هم ربطی به افراد عام نداره.

Senior Member bayazee آواتار ها

چند تا فرض اشتباه کردید. نتیجه گیری هم درست نیست.
    ۱. برای انجام کار مهاجرت و مطالعه نیاز نیست چند سال تحقیق کنید. من چند سال پیش که این همه منابع هم نبود یک هفته ای تقریبا اطلاعات کامل و خوبی به دست آوردم از پروسه چند تا کشور. برای تصمیم مهمی مثل مهاجرت حتما خود فرد باید زمان بذاره کمی و مطالعه کنه.
    ۲. پروسه اننظار ممکنه طولانی بشه. مثلا انتظار وقت سفارت که شما با شرکت هم اقدام کنید همینه و فرقی نمی کنه.
    ۳. صد ها و هزاران نفر هستن که هزاران یورو پول دادن و نتیجه ای هم براشون نداشته و پولشون و وقتشون رو از دست دادن! در بهترین حالت نتیجه ای داشتن که خود فرد هم راحت می تونه انجام بده.
    ۴. این شرکت ها و افراد عموما هیچ اطاعات دقیقی ندارن و تقریبا هیچ کدوم وکیل اینا نیستن در حقیقت. حداقل در مورد آلمان می شناسم من افرادی رو که جستجوی کار اومد. ۶ ماه نتونست کار پیدا کنه و برگشت و حالا گروه چند هزار نفری داره و شده وکیل متخصص مهاجرت با کلی مشتری!!
    ۵. همینطور با فرمول شما برای همه مراحل زندگی باید یه وکیل بگیرید بیاد کارتون رو انجام بده. پروسه ویزا و اومدن به آلمان اول قضیه هست. هزاران مشکل و مورد دیگه هست بعد اون پروسه اول. فرد باید یاد بگیریه چطوری مطالعه کنه و کاراشو خودش انجام بده مخصوصا تو یه کشور دیگه.
    ۶. وکیل فقط می تونه یه بخش خیلی خیلی کوچیک کارای شمارو انجام بده. مثلا پر کردن ۲ صفحه فرم یا ایمیل کردن رزومه شما! کار اصلی که ۹۰ درصد قضیه هست یعنی مصاحبه و پیدا کردن کار کاملا به عهده فرده و وکیل هیچ کاره هست!

پیشنهاد من رو بر اساس تجربه ده ها و صد ها نفر از دوستانی که هر دو روش رو امتحان کردن بپذیرید و به هیچ وجه سراغ وکیل و شرکت های کلاهبردادر مهاجرتی نرید.
    در موارد خیلی نادر ممکنه واقعا مورد حقوقی پیش بیاد و فرد نیاز به وکیل واقعی داشته باشه. در این موارد یک شرکت یا وکیل رسمی آلمانی باید پیدا کنه و با یک هزینه معقول کارش رو انجام بده. نه برای پر کردن چند تا فرم ساده و ایمیل رزومه.

در نهایت اگر فردی چند تا فرم نمی تونه پر کنه و چند صفحه زبان اصلی نمی تونه بخونه و یه ایمیل انگلیسی یا آلمانی بفرسته، قطعا به نظرم آماده مهاجرت و زندگی تو یه کشور دیگه نیست!

Junior Member

سلام دوستان
    یه سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنین
    من میخوام برای ویزای کاری المان اقدام کنم و کلاس هم هماهنگ کردم میخوام شروع کنم به صورت فشرده البته خصوصی به همراه خانومم و تا سطح ب1 باید خودمو برسونم. حالا سوالم اینجاست که با توجه به اینکه با وقت سفارت و یادگیریه زبان و پیدا کردن کارفرما و بستن قرارداد حد اقل 11 ماه طول خواهد کشید امکانش هست که تا اون موقع المان دیگه نیازی به رشته ی من نداشته باشه(مهندسی مکانیک) و دیگه ویزا نده؟ اینکه من لیسانسمو خرداده سال آینده میگیرم اما سابقه کارم مرتبط هستش یعنی 6 ساله که تو شرکت نقشه کش فنی هستم (پیش خودم فکر کردم که مرتبط هست اگه نیست لطفا بگین) خلاصه سفارت واسه تاریخ اخذ مدرک بهم گیر نمیده؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)