صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: مسائل مرتبط با ثبت‌نام آزمون TOEFL iBT از طریق سایت سازمان سنجش

Junior Member sma4t آواتار ها

Post مسائل مرتبط با ثبت‌نام آزمون TOEFL iBT از طریق سایت سازمان سنجش

سلام

این تاپیک رو برای بحث پیرامون سامانه‌ی ثبت‌نام (یا پیش ثبت‌نام) سازمان سنجش برای آزمون تافل ایجاد کردم. آدرس این سامانه http://ets.sanjesh.org هست.
    طبق آخرین خبر از وبسایت سازمان سنجش، از تاریخ 22 دی نحوه‌ی ثبت‌نام از فروش ووچر به ثبت‌نام مستقیم با انتخاب سنتر و زمان آزمون تغییر پیدا کرده. توضیحات بیشتر درمورد نحوه‌ی انجام این فرآیند رو اینجا می‌تونید ملاحظه کنید. هزینه آزمون هم نسبت به سری قبل به 2,780,000 تومان تغییر کرده و 120,000 تومان افزایش قیمت داشته.

درمورد کسانی که پیش از این تغییر از همین سامانه ووچر دریافت نموده اند درصورت وارد کردن کد پیگیری خود در سامانه برای نمایش ووچر خریداری شده، با این پیغام مواجه خواهند شد:
    «ثبت نام داوطلب در آزمون/مركز پيشنهادي توسط 'موسسه آريو گفتمان فردا' انجام شده است»

که طبق توضیحات سازمان سنجش این پیغام جای نگرانی درمورد باطل شدن ووچر ندارد و:
    پيام بدين معني است كه ووچر به شما تحويل داده شده و هزينه به حساب آريو گفتمان واريز شده است و از نظر ما فرايند ارائه خدمت تمام شده است.

تنها مسئله‌ای که وجود دارد این است که در صورت یادداشت نکردن ووچر خریداری شده توسط کاربر در جایی دیگر، اکنون دسترسی به آن ندارید و احتمالا باید از سازمان سنجش و یا آریو گفتمان پیگیری کنید تا مجددا آن را بازیابی کنید! این موضوع با توجه به عدم اطلاع رسانی وبسایت این سامانه درمورد نیاز به بک‌آپ داشتن از ووچر کمی عجیب بنظر می‌رسه. در کل همیشه (چه تو ثبت‌نام تافل که یه جورایی خشت اول هست و چه در ادامه‌ی اپلای) خودتون رو برای غیرمنتظره‌ترین چیزها آماده کنین و از هر چیزی بک‌آپ داشته باشید.
    ویرایش توسط sma4t : January 21st, 2020 در ساعت 03:23 PM

پیش فرض پاسخ : مسائل مرتبط با ثبت‌نام آزمون TOEFL iBT از طریق سایت سازمان سنجش

با سلام

اطلاعیه سازمان سنجش درمورد ثبت نام تافل از طریق http://ets.sanjesh.org:

بله متاسفانه اینطوره

اما سنجش از 22 دی دیگه کلا ووچر نمی فروشه. در عوض شما در وبسایت سنجش سنترها و تاریخ های مدنظرتون رو برحسب اولویت مشخص می کنید و نام کاربری و پسورد حساب ETS هم قرار می دهید تا اونها کار ثبتنام رو برای شما انجام بدن.

اگر کسی قصد ثبت نام به صورت ووچری داره، باید از سایر وبسایت ها مثل زبان نگار، امیربهادر و ... با هزینه‌ای نزدیک به 3.400 میلیون ووچر رو تهیه کنه.
    ویرایش توسط sma4t : February 22nd, 2020 در ساعت 01:38 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sma4t نمایش پست ها
    بله متاسفانه اینطوره

اما سنجش از 22 دی دیگه کلا ووچر نمی فروشه. در عوض شما در وبسایت سنجش سنترها و تاریخ های مدنظرتون رو برحسب اولویت مشخص می کنید و نام کاربری و پسورد حساب ETS هم قرار می دهید تا اونها کار ثبتنام رو برای شما انجام بدن.

اگر کسی قصد ثبت نام به صورت ووچری داره، باید از سایر وبسایت ها مثل زبان نگار، امیربهادر و ... با هزینه‌ای نزدیک به 3.400 میلیون ووچر رو تهیه کنه.
    آیا ثبت نام توسط سازمان سنجش هر ماه انجام میگیره؟ سوال دومم فرقش با ثبت نام آزاد به غیر قیمت ارزونش چیه؟

سلام

قبلا هر چند ماه یکبار اطلاعیه گذاشته می‌شد و ثبت‌نام انجام می‌دادن. اما با شرایط کرونا همه چیز بهم ریخته. الان چند وقتیه که سنجش اطلاعیه‌ی ثبت‌نام نذاشته. ولی می‌تونید هر چندوقت یکبار http://ets.sanjesh.org رو چک کنید. من همین الان چک کردم و همچنان " ووچر موجود نیست" رو می‌گفت.

در مورد تفاوتش با ثبت‌نام آزاد؛ اول اینو بگم که کلا 3 روش برای ثبت‌نام تافل تو ایران وجود داره: 1- از طریق سازمان سنجش 2- از طریق مراکز فروش ووچر 3- از طریق وبسایت پرداخت با کارت اعتباری (Tehran Payment, etc.)
    تا قبل از آذر 98، ثبت‌نام از طریق سازمان سنجش دقیقا مشابه خرید ووچر آزاد بود، با این تفاوت که سازمان سنجش یکم ارزون‌تر بود و نسبت قیسمتش هم نسبت به نوسانات دلار واکنش سریع نشون نمی‌داد. ووچر هم که می‌دونید، حکم یک بلیت ثبت‌نام رو داره که تا یک سال معتبره و شما تا یک سال از تاریخ خریدش می‌تونید اونو موقع رزرو آزمون در حساب ETSتون وارد کنید و حکم پرداخت 225 دلار رو براتون داشته باشه.

بعد از آذر 98، سنجش نحوه ثبت‌نامش رو به ثبت‌نام مستقیم تغییر دارد، یعنی ایندفعه شد مشابه روش سوم (وبسایت‌های پرداخت با کارت اعتباری)، که شما یوزرنیم و پسوردتون رو دراختیارشون میذارید و اونا کار پرداخت و ثبت‌نام در مرکزی که مشخص کردید رو انجام میدن. توی روش اول و سوم، حتما باید اون سنتری که مشخص می‌کنید موقع درخواست، در وبسایت ETS باز باشه و ظرفیت هم داشته باشه. ممکن هم هست تا زمانی که شما رو از این طریق ثبت‌نام کنن، اون سنتر پر بشه و جایی که مدنظرتون بود به شما نرسه.

با وجود تغییر روش، باز هم ثبت‌نام از طریق سنجش ارزون‌تر در میاد ولی خب مشکلاتی از قبیل دوره‌ای بودن ثبت‌نام ها و محدود بودن تعداد ثبت‌نامی‌ها در هر دوره وجود داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط ilqar_nz
    آیا ثبت نام توسط سازمان سنجش هر ماه انجام میگیره؟ سوال دومم فرقش با ثبت نام آزاد به غیر قیمت ارزونش چیه؟
    ویرایش توسط sma4t : April 25th, 2020 در ساعت 04:16 PM

سلام می بخشید من برای ماه شهریور یا مهرماه می خوام انشاءالله تافل بدم. راستش دقیق نمی دونم باید چیکار کنم. سوالای زیادی ذهنم رو درگیر کرده از جمله : 1- شنیدم مراکز سنجش از همه بهتره چطور باید به مراکز زیر نظر اونها مراجعه کنم؟ 2- اصلا ثبت نام به چه شکلیه برای خرید ووچر و ...؟ 3- از چند ماه قبل باید این ثبت نام رو انجام بدم؟ در ضمن می دونم نباید اینجا مطرح کنم ولی می خواستم بدونم برای جی ار ای هم باید همین مراحل رو طی کنم؟ ووچر اون رو هم میشه از سنجش گرفت و اینکه الان کامپیوتری هست یا کاغذی ؟ و اینکه می خواستم بدونم جی مت در ایران برگزار می شه یا نه ؟ ممنون می شم راهنمایی کنید. با تشکر.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedelon نمایش پست ها
    سلام می بخشید من برای ماه شهریور یا مهرماه می خوام انشاءالله تافل بدم. راستش دقیق نمی دونم باید چیکار کنم. سوالای زیادی ذهنم رو درگیر کرده از جمله : 1- شنیدم مراکز سنجش از همه بهتره چطور باید به مراکز زیر نظر اونها مراجعه کنم؟ 2- اصلا ثبت نام به چه شکلیه برای خرید ووچر و ...؟ 3- از چند ماه قبل باید این ثبت نام رو انجام بدم؟ در ضمن می دونم نباید اینجا مطرح کنم ولی می خواستم بدونم برای جی ار ای هم باید همین مراحل رو طی کنم؟ ووچر اون رو هم میشه از سنجش گرفت و اینکه الان کامپیوتری هست یا کاغذی ؟ و اینکه می خواستم بدونم جی مت در ایران برگزار می شه یا نه ؟ ممنون می شم راهنمایی کنید. با تشکر.
    سلام

1- برای اینکه آزمون تافل‌تون توی مرکز سنجش باشه، باید موقع رزرو زمان آزمون در حساب ets، یکی از مرکزهایی که اسمشون (NOET (National Organization for Educational Testing هست رو انتخاب کنید، معمولا سه تا هستند؛ NOET A، B، C

2- پستی که بالای سوالتون هست رو مطالعه کنید

3- درمورد بهترین زمان ثبتنام برای آزمون، بنظرم بستگی به خودتوت داره. ایده آل ترین حالت اینه که اگه از زمان دقیق آزمون دادنتون مطمئن هستید، حدودا 3 4 ماه قبل از زمان آزمون تون رزرو رو انجام بدید. ولی اگر هم مطمئن نیستید می تونید دیرتر ثبتنام رو انجام بدید. مهم اینه زمانی که میخوایید آزمون رو رزرو کنید، مطمئن باشید تا روزی که مدنظرتون هست به آمادگی مطلوبتون می رسید.
    درمورد gre روشهای ثبتنام مانند تافل هست و توضیحات 2 درموردش صدق میکنه. gre الان کامپیوتری هست. GMAT رو تا جایی که اطلاع دارم در ایران برگزار نمیشه و برای آزمون دادن به یکی از سنترهای خارج کشور مراجعه میکنن.

ممنون از پاسخگوییتون. من چند روز پیش به سایت سازمان سنجش رفتم برای ثبت نام زده بود سنتر را انتخاب کنید یعنی باز بوده با این حساب من خبر نداشتم؟ بعد من باید در همین صفحه تاریخ و سنتر رو مشخص کنم یا باید در حساب ets خودم مشخص کنم؟ و اینکه چند روز پیش شماره شبا و کارت رو می خواست یعنی از این طریق می تونند برداشت کنند ( اخی بدون رمز و ...)؟ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedelon نمایش پست ها
    ممنون از پاسخگوییتون. من چند روز پیش به سایت سازمان سنجش رفتم برای ثبت نام زده بود سنتر را انتخاب کنید یعنی باز بوده با این حساب من خبر نداشتم؟ بعد من باید در همین صفحه تاریخ و سنتر رو مشخص کنم یا باید در حساب ets خودم مشخص کنم؟ و اینکه چند روز پیش شماره شبا و کارت رو می خواست یعنی از این طریق می تونند برداشت کنند ( اخی بدون رمز و ...)؟ممنون.
    خواهش می کنم

در صورتیکه سامانه ets.sanjesh.org
    کار می کرد، بله باید در همون صفحه زمان و سنتر رو انتخاب می کردید. ولی تا همین الان که من چک کردم همچنان به صفحه ی ثبتنام که میرسید، با رنگ قرمز بالای صفحه پیغام ووچر موجود نیست رو زده.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    رشته مدیریت دانشگاه شیراز

سلام دوستان. امیدوارم حالتون خوب باشه.
    سؤالاتی ک داشتم:
    1- چرا در سایت ETS سازمان سنجش رو به عنوان مرکز برگزار کننده گذاشته اما در سایت سازمان سنجش امکان ووچر همچنان موجود نیست؟
    2- سؤال دوم اینکه آیا مراکزی ک سازمان سنجش اعلام کرده (ایران زمین و آریو گفتمان) هزینه کمتری نسبت به سایر مراکز و یا خود ETS دریافت میکنه؟
    3- بهترین مرکز آزمون کجاست؟ (به لحاظ امکانات خوب که دچار استرس کاذب سرجلسه نباشیم)
    ممنونم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)