نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: چرا سوئد را برای ادامه تحصیل انتخاب کردید ؟؟

رأی دهندگان
261. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • تحصیلات رایگان

152 58.24%
  • دارا بودن دانشگاههای معتبر برای ادامه تحصیل در امریکا و کانادا

99 37.93%
  • کشوری مدرن و پیشرفته در قاره اروپا

146 55.94%
  • عدم وجود مشکلات صدور ویزا نسبت به بعضی کشورها و مزایای ویزای آن

82 31.42%
  • پذیرش راحت تر نسبت به بعضی کشورها و نداشتن application fee

69 26.44%
  • نحوه اقدام راحت تر و سریعتر آن

72 27.59%
  • تا حدودی هموطن ایرانی زیاد هست در سوئد

45 17.24%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 53

موضوع: چرا سوئد را انتخاب می کنید؟

Junior Member toraj_ai آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چرا سوئد را انتخاب می کنید؟

لطفا دقیق بخونید.... من گفتم 10-20 سال پیش
    اون کارشناس هم دکتر مرتضی محیط فارق التحصیل از دانشگاه کلمبیا
    اعداد 10-20 سال پیش هم طبق فرمول تاریخ

توی 10-20 سال گذشته اختراعات دوران ساز و رفاه گارگران آمریکارو سر پا نگه داشت همین 10 سال پیش حبابی که معروف به DOT COM هست همون اینترنت خودمون یه BOOST ناگهانی به Wall Street داد و اقتصاد آمریکارو جهش داد اما الان توی سال 2010 حباب خانه سازی ترکید (اصطلاح سیاسی) و جنگ و بالا بردن بودجه نظامی و زدن از medicare و education داره نشانه هایی میده که آمریکا با گذشته خیلی فرق می کنه.

من سیاست مدار نیستم و توی زمینه AI کار میکنم و نظرم رو در مورد انتخاب سوئد گفتم

اگه علاقه دارید بیشتر بدونید به این سایتها مراجعه کنید:

antiwar
    informationclearinghouse
    یا کتابهای نوم چامسکی فیلسوف و دانشمند سرشناس آمریکایی رو بخونید تا بفهمید این اعداد ارقام رو راننده تاکسی نداده.

شما هم موفق باشید.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط toraj_ai نمایش پست ها
    من سوئد رو انتخاب می کنم چون آمریکا رو انتخاب نمی کنم!!!

آمریکا الان درگیر بحران اقتصادی شدید هست و بودجه دانشگاهها مخصوصا برای LAB و Research کاهش داده شده و به بودجه نظامی اضافه شده.
    بیکاری در آمریکا خیلی زیاد شده و همینطور اخراج از شرکتهای بزرگ.
    آمریکا دیگه آمریکای 10-20 سال پیش که همه میگفتن بهشت هست دیگه نیست. یه کارشناس سیاسی مارکسیست مقیم آمریکا یه تحلیل جالبی داشت که می گفت اگه اینطوری پیش بره تا چند سال دیگه بعضی ایالات امریکا هم رده با کشورهای جهان سوم می شن.

مسایل سیاسی و خیلی مسایل دیگه که من بررسی کردم به گزینه های بهتری نسبت به آمریکا رسیدم که یکی سوئد هست و بعدش کانادا و با همه این بدیها که گفتم بدش آمریکا.
    من برای فوق AI میخوام اقدام کنم و گزینه اولم کشور خیلی خوب سوئد هست که الان مثل گذشته آرامش بیشتری نسبت به خیلی کشورهای دیگه داره.
    - کارشناسهای مارکسیست که سالهاست دارن این حرفها رو می زنند. همونطور که بعضیهای دیگه هم در کشور عزیز خودمون سالهاست دارن میگن که امروز فرداست آمریکا فرو بپاشه! شنونده باید عاقل باشه ...
    - فقط آمریکا درگیر بحران اقتصادی نبوده. همه دنیا از جمله اروپا هم بودن. ضمن اینکه بر خلاف اروپا بحران اقتصادی در آمریکا کنترل شده و روندها اغلب دوباره سیر صعودی پیدا کردن. (البته در اروپا هم بعد از حل مسئله یورو (بحران یونان) که به زودی اتفاق خواهد افتاد، به احتمال قریب به یقین روندهای اقتصادی سیر صعودی خواهند گرفت.)
    - مقایسه سوئد یا کانادا با آمریکا قیاس مع الفارقه! سوئد یا کانادا رو از لحاظ اقتصادی یا آکادمیک شاید بشه با یکی از ایالتهای آمریکا مقایسه کرد. چه بسا ایالتهایی که با چشم غیرمسلح رو نقشه قابل دیدن هم نیستند.
    - آمریکا نه 10-20 سال پیش بهشت بوده، نه الان بهشته. آمریکا هم مزایا و معایبی داره، همون طور که سوئد و کانادا هم دارند. اما چون آمریکا 50 تا سوئد یا 15 تا کانادا رو در دل خودش جا میده، گزینه های بیشتری برای انتخاب مزایا و دوری از معایب در اختیار ساکنینش قرار میده.
    ویرایش توسط سهیل : April 26th, 2010 در ساعت 04:40 PM

شنونده باید عاقل باشه و گوینده هم باید عاقل باشه

پاسخ : چرا سوئد را انتخاب می کنید؟

لطفا دقت کنید موضوع این تاپیک سیاسی نیست به هر حال میشه قیاس بسیار دقیقی در مورد همه کشورها داشت این نظر شماست که نمیشه یا نباید یا درست نیست قیاس کرد (همون نظرات کلی همیشگی)

اگه آمریکا تا 10 سال دیگه هم تونست خودشو از این گرداب نجات بده شما باید بجای فیلسوفایی مثل هری مگداف، پال سوئیزی یا همین نوم چامسکی خودمون معروف میشدی و تند تند خود آمریکا بهت جایزه میداد

از طرف ذیگه قضیه چوپان دروغگوستو اینا....باقیشو خودت میدونی

10-20 سال پیش هم من نمیگم آمریکا بهشت بوده کارشناسان علوم سیاسیو، اقتصاد دانهاو دانشمندا میگن و منحنیهای WallStreet همون چوپان دروغگوها و مارکسیستها که شما قبول نداریو نمیدونم کیو پس قبول داری حتما مکتب شیکاگو رو قبول داری و نظریات میلتون فریدمن که هم الان داره اینجا پیاده میشه هم اونجا و کینز بدبختم از موقعی که lockheed martin داره اسلحه و هواپیما جنگی تولید میکنه به زباله دان تاریخ پیوسته.

اگه بزرگی مساحت ملاک خوبی هست الان شوروی سابق رو برین توی GOOGLE Earth اگه پیدا کردید به منم نشون بدید.

در ضمن کانادا دومین کشور دنیاست چه جوری 50 تا آمریکا توش جا میگیره!!! حتما میای میگی من از لحاظ دیگه گفتم اون وقت از اون لحاظ من بهت میگم 50 تا آمریکا توی سوئد جا میشه.

آقا بیخیال من میخوام برم سوئد بزارین دلم خوش باشه سوئد بهتره...:lol ...شایدم برم آمریکا چون از سختی کشیدن بدم نمیاد مهم اینه که دانشگاه خوب باشه حالا توی سوئد یا ساحل عاج

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط toraj_ai نمایش پست ها
    شنونده باید عاقل باشه و گوینده هم باید عاقل باشه

پاسخ : چرا سوئد را انتخاب می کنید؟

لطفا دقت کنید موضوع این تاپیک سیاسی نیست به هر حال میشه قیاس بسیار دقیقی در مورد همه کشورها داشت این نظر شماست که نمیشه یا نباید یا درست نیست قیاس کرد (همون نظرات کلی همیشگی)

اگه آمریکا تا 10 سال دیگه هم تونست خودشو از این گرداب نجات بده شما باید بجای فیلسوفایی مثل هری مگداف، پال سوئیزی یا همین نوم چامسکی خودمون معروف میشدی و تند تند خود آمریکا بهت جایزه میداد

از طرف ذیگه قضیه چوپان دروغگوستو اینا....باقیشو خودت میدونی

10-20 سال پیش هم من نمیگم آمریکا بهشت بوده کارشناسان علوم سیاسیو، اقتصاد دانهاو دانشمندا میگن و منحنیهای WallStreet همون چوپان دروغگوها و مارکسیستها که شما قبول نداریو نمیدونم کیو پس قبول داری حتما مکتب شیکاگو رو قبول داری و نظریات میلتون فریدمن که هم الان داره اینجا پیاده میشه هم اونجا و کینز بدبختم از موقعی که lockheed martin داره اسلحه و هواپیما جنگی تولید میکنه به زباله دان تاریخ پیوسته.

اگه بزرگی مساحت ملاک خوبی هست الان شوروی سابق رو برین توی GOOGLE Earth اگه پیدا کردید به منم نشون بدید.

در ضمن کانادا دومین کشور دنیاست چه جوری 50 تا آمریکا توش جا میگیره!!! حتما میای میگی من از لحاظ دیگه گفتم اون وقت از اون لحاظ من بهت میگم 50 تا آمریکا توی سوئد جا میشه.

آقا بیخیال من میخوام برم سوئد بزارین دلم خوش باشه سوئد بهتره...:lol ...شایدم برم آمریکا چون از سختی کشیدن بدم نمیاد مهم اینه که دانشگاه خوب باشه حالا توی سوئد یا ساحل عاج
    گفته های من موجوده. گفته های شما هم موجوده. تشخیص اینکه کدومشون مستدل تر و پذیرفتنی تر هستن با بقیه دوستان ...
    فقط در مورد مقایسه آمریکا با سوئد و کانادا من با معیار ( GDP (PPP گفتم که معقول ترین معیار برای مقایسه توان اقتصادی دو کشوره. (البته ممکنه اگر یکی بشینه دقیق محاسبه کنه به جای 50، 45 باشه، یا به جای 15، 12 باشه، اما نسبتها در همین حد و حدوده.)

to :toraj و سهیل

آمریکا و سوئد با هیچ معیار و شاخصی قابل مقایسه نیستند.نه تنها سوئد بلکه هیچ کشور اروپایی و کانادا در کمترین حالت به لحاظ آکادمیک قابل مقایسه با آمریکا نیستند.بحث تعصب نیست واقعیتیه که باید پذیرفت.من خودم امسال هم سوئد اپلای کردم هم آمریکا.در سوئد انتخاب های بسیار محدودی داشتم و غیر از استکهلم واقعاً نمی تونستم جایی بفرستم.روز 22 ژانویه مدارک من به استودرا رسیده و هنوز که هنوزه کوچیکترین سیگنالی مشاهده نمیشه.در آمریکا مدت ها در اقیانوس دانشگاه ها سرگردان بودم بارها و بارها اونها رو بررسی کردم معیار بندی کردم،shortlist درآوردم مرتب لیستم رو کوچیک کردم و چند تا انتخاب کردم.این کار واقعاً لذت بخش،هیجان انگیز و امیدوارکننده بود.خیلی جاها مدارکم از 15 فوریه به بعد رسید اما خیلی زود و از تقریباً 3 هفته بعد نتایج پذیرشم شروع شد به اومدن.با استاد ها صحبت کردم،ایمیل زدم با تک تک دپارتمان ها تلفنی صحبت کردم و تجربه بسیار جالبی بوده برام.به دور از هرگونه تعصب،خوب یا بد، آمریکا واقعاً دنیایی جدای از بقیه دنیاست.اما هر فردی سلیقه و دلایل انتخاب خودش رو داره و قابل احترامه.
    Before the Dawn

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران-شیراز

بچه ها بهتر نیست به جای به رخ کشیدن اسم کتابهایی که خوندیم یا فیلسوفهایی که میشناسیم یک مقایسهء منصفانه داشته باشیم؟؟؟...خیلی از دوستانمون بعد از تصویب شهریه برای دانشگاههای سوئد از پاییز 2011 دیگه به فکر سوئد نیستند،اما هنوز هم خیلی ها منتظر اعلام قطعی شهریه و شرایط هستند تا شاید برای سوئد اقدام کنند...بهتره به جای تبلیغ مارکسیسم یا نفی مکاتب فلسفی غرب به یک مقایسه مفید بپردازیم که دیگران هم استفاده کنند...مثلاً با پولی شدن دانشگاههای سوئد مزیت اصلی این کشور(طبق نظرسنجی و شواهد) از بین رفته و دوستانی که در مرحلهء انتخاب هستند باید مقایسه ای بین سوئد و کشورهای دیگه (مثل استرالیا،کانادا،هلند،ایتا لیا،نروژ،یونان و... و امریکا) داشته باشن که وجود فاکتورهای مختلفی مثل هزینه ها و اعتبار دانشگاهها ، فرهنگ اون کشور ، امکان اقامت بعد از تحصیل ، مدت زمان و دردسرهای گرفتن ویزا (بخصوص درباره امریکا) و خیلی فاکتورهای دیگه (بدون در نظر گرفتن فاکتورهای فرعی مثل داشتن فامیل و ...) انتخاب را مشکل می کنه...بهتره بدون تعصب و با دلایل منطقی یک مقایسهء کلی داشته باشیم...ضمناً من برای امریکا اقدام نکردم،اما درباره سطح علمی و بودجه های علمی هنوز هم هیچ شکی نیست که امریکا یک پله از بقیهء دنیا بالاتره...حالا کووو تا 20 سال دیگه!!!

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط beigloo نمایش پست ها
    بچه ها بهتر نیست به جای به رخ کشیدن اسم کتابهایی که خوندیم یا فیلسوفهایی که میشناسیم یک مقایسهء منصفانه داشته باشیم؟؟؟...خیلی از دوستانمون بعد از تصویب شهریه برای دانشگاههای سوئد از پاییز 2011 دیگه به فکر سوئد نیستند،اما هنوز هم خیلی ها منتظر اعلام قطعی شهریه و شرایط هستند تا شاید برای سوئد اقدام کنند...بهتره به جای تبلیغ مارکسیسم یا نفی مکاتب فلسفی غرب به یک مقایسه مفید بپردازیم که دیگران هم استفاده کنند...مثلاً با پولی شدن دانشگاههای سوئد مزیت اصلی این کشور(طبق نظرسنجی و شواهد) از بین رفته و دوستانی که در مرحلهء انتخاب هستند باید مقایسه ای بین سوئد و کشورهای دیگه (مثل استرالیا،کانادا،هلند،ایتا لیا،نروژ،یونان و... و امریکا) داشته باشن که وجود فاکتورهای مختلفی مثل هزینه ها و اعتبار دانشگاهها ، فرهنگ اون کشور ، امکان اقامت بعد از تحصیل ، مدت زمان و دردسرهای گرفتن ویزا (بخصوص درباره امریکا) و خیلی فاکتورهای دیگه (بدون در نظر گرفتن فاکتورهای فرعی مثل داشتن فامیل و ...) انتخاب را مشکل می کنه...بهتره بدون تعصب و با دلایل منطقی یک مقایسهء کلی داشته باشیم...ضمناً من برای امریکا اقدام نکردم،اما درباره سطح علمی و بودجه های علمی هنوز هم هیچ شکی نیست که امریکا یک پله از بقیهء دنیا بالاتره...حالا کووو تا 20 سال دیگه!!!
    من دیگه آخرین شانسم سوئده. چون تمام بورسهایی رو که اپلای کرده بودم رجکت شدم. امیدوارم از چالمرز پذیرش بگیرم که بتونم یه جای مجانی برم. مطمئنم خیلیا مثل من اگه سوئد مجانی نبود قید سوئد رو می زدن. متاسفانه هزینه خیلی تعیین کنندس برای خیلیا مثل من! هر چند من از خیلیا شنیدم که سوئد برای زندگی هم بسیار عالیه
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n

لطفا توهین نکنید...شما هم با دلیل و Reference و اطلاعاتی که دارید جواب بدید همونطور که Royal2009 درخواست کرد و منم جواب دادم توی پست بعدی.... نه اینی که شما میگی بهتر نیست بهتر اینه که رو هوا کسیحرف نزنه منم به شما جواب ندادم که میای توهین می کنی!

اگه GDP معیار مقایسه خوبی برای خوب بودن دانشگاههای یک کشور پس نتیجه می گیریم که کشورهایی مثل ترکیه، هند، مکزیک و اندونزی هم از سوئد بهترن چه برسه به آمریکا...یا اگه باز معیار GDP باشه میشه بعد از آمریکا ژاپن یا چین رو برای تحصیل انتخاب کرد ولی مردم دنیا این کار رو نمی کنن! حرف من اینه که آمریکا دیگه اون بهشت گذشته نیست حالا شماها میگین هست برین آمریکا حتما هم موفق میشید ولی اکثر مردم آمریکا مثل گذشته خوشبخت نیستن و این در آینده کسانی که میرن اونجا و با یه ایران مدرنتر مواجه میشن و اون چیزی که تو ذهنشون بوده میبینن نیست تاثیر منفی میذاره....از من گفتن برید با چشم خودتون ببینید ... ولی من میخوام بگم بهتره آدم قبلش بدون کجا داره میره.

من قبل از اینکه برای APPLY تحقیق کنم نظرم روی آمریکا بود الان هرچی بیشتر از دیگران یاد میگیرم متوجه میشم که آمریکا باید در رده های بعدی باشه....گزینه های بهتری هست مثل کانادا، سوئد، سوئیس،استرالیا البته من مثلا با استرالیا مشکل دارم چون از کشورهای دیگه دور هست و راه زمینی نداره مثلا توی سوئد اگه دلتنگی کنی میتونی بری دانمارک یا نروژ یه هوایی عوض کنید.

در ضمن دوستان تا مدیر بخش نیومده تذکر بده فکر کنم در این بخش بهتره به این سوال جواب بدیم: چرا سوئد را انتخاب می کنید؟

در مورد آمریکا هم فکر کنم باید به این بخش بریم: چرا آمریکا را انتخاب می کنید؟

یه سری معایبی که سوئد داره که منو نگران میکنه مشکل شب و روز و سردی هوا هست مخصوصا توی شمال سوئد و از لحاظ جغرافیایی شاید به شهرهای جنوبی محدود بشیم یا مجبور بشیم خودمون رو وفق بدیم

مثلا LUND که توی ایالت SCANIA در جنوبی ترین نقطه سوئد هست از این لحاظ خیلی خوبه ولی آمریکا از لحاظ جغرافیایی واقعا بهشت و بی نظیر هست.

یه نکته دیگه هم من توی STUDERA که جستجو کردم MASTER برای AI توی دانشگاه LUND نداشت .... اگه من اشتباه میکنم دوستانی که اطلاع دارند منو راهنمایی کنند شاید من خوب Search نکردم... ممنون میشم

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

دوستان فقط من یک نکته دیگر رو عرض کنم و آن این است که: آینده نگری خوبه ولی به نظر من آنالیز بیش از حد موقعیت هایی که ممکن است در آینده پیش بیاد زیاد نمیتونه دقیق باشه .حتی، اطلاعات فعلی ما هم از کشورهای مختلف دقیق و کامل نیست. چون تعداد متغیرها واقعا خیلی زیاده..
    ان شا الله هرکس هرکجا رو انتخاب میکنه شاد باشه آرزوی ما شادی همه هموطنان است.
    شاد باشید
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران-شیراز

نقل قول نوشته اصلی توسط i_karimi نمایش پست ها
    من دیگه آخرین شانسم سوئده. چون تمام بورسهایی رو که اپلای کرده بودم رجکت شدم. امیدوارم از چالمرز پذیرش بگیرم که بتونم یه جای مجانی برم. مطمئنم خیلیا مثل من اگه سوئد مجانی نبود قید سوئد رو می زدن. متاسفانه هزینه خیلی تعیین کنندس برای خیلیا مثل من! هر چند من از خیلیا شنیدم که سوئد برای زندگی هم بسیار عالیه
    من هم تقریباً همین وضعیت رو دارم، بورس نتونستم بگیرم و چون از پس هزینه های خیلی زیاد برنمیام فقط برای سوئد اقدام کردم،اما دلیل نمیشه که به سوئد فقط به عنوان آخرین راه نگاه کنیم...کشور مهاجرپذیری که رفاه بالایی داره ، دانشگاههاش سطح نسبی متوسط و خوبی دارند و از نظر ویزا تقریباً هیچ نگرانی ای نداره برای بسیاری از دوستانی که تازه به فکر اقدام هستند میتونه گزینه خوبی باشه،اما به شرطی که هزینه هایی که تصویب خواهند کرد مناسب باشه،یعنی با گزینه های پرهزینه ای مثل امریکا ، استرالیا و بقیه اروپا قابل رقابت باشه...البته همه اینها جدا از بحث بورس هست که باید منتظر باشیم و ببینیم بورسیه در قوانین جدیدشون چه جایی داره...در کل نظر من اینه که با پولی شدن دانشگاههای سوئد خیلی ها مثل من غیر از فنلاند و مالزی و کشورهای کم هزینه امید دیگه ای نخواهند داشت،اما کسانی که می توانند بیشتر هزینه کنند بهتر است کمی بیشتر تحقیق کنند،چون با همان هزینه کشورهای دیگری غیر از سوئد هم پیش رو دارند.

آف تاپیک:من که امیدوارم،شما هم امیدوار باشید...مطمئنم چالمرز می بینمتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)