صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 104

موضوع: حفظ تماس با استاد بعد از اپلای

پیش فرض حفظ تماس با استاد بعد از اپلای

سلام به دوستان
    من بک راهی به نظرم رسیده که فکر کنم بشه با استادی که OK داده بیشتر در تماس باشی. می خواستم از ذوستان راهنمایی بگیرم که آیا مناسب هست یا نه؟ اگه ما با استادی که در ظاهر از رزومون خوشش آمده بگیم مثلا" من فلان مقالت رو خوندم و این که چند تا سوال برام پیش آمده مثل این که چرا توی این روش فلان پارامتر رو در نظر نگرفتی یا گرفنی؟ منظورم این هست که یک جورایی الکی هم شده سوال بپرسیم آیا تاثیری برامون داره یا این که با این جور کارا نمیشه رو مخ استاد کار کرد. نمی دونم آیا چنین چیزی باعث عصبانیت میشه؟ یا خیلی خوب چون باعث میشه استاد دید پیدا کنه که این دانشجو مقالاتم رو خونده و با این کار مثلا" شانسمون در بین دانشجویان دیگه بیشتر کنیم؟. شاید اصلا" تو فرهنگ اونور آب باید یک بار بگیم مدارکو فرستادیم و بعدش فقط منتظر بشیم که کی جواب میاد. و یا هز گلی که زدیم (TOEFL,GRE,GPA)با این کارا دیگه کاریش نمیشه کرد!!
    چقدر حرف زدم به امید موفقیت همه
    اگر علم در ثريا باشد مرداني از پارس آن را به چنگ خواهند آورد.

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : حفظ تماس با استاد بعد از Apply

این روش بسیار خوبیه و معمولا جواب خوبی می‌ده، اما به یکی دو تا نکته دقت کنید. اول این که در این کار زیاده روی نکنید. مثلا هر هفته دو تا ایمیل نزنید به استاد که فلان جا چرا این رو گفتی و بهمان جا چرا اون جوری شده. معمولا از جوابی که استاد بهتون می‌ده می‌شه فهمید که طرف چقدر حوصله‌‌ی جواب دادن به حرف‌های شما رو داشته. مثلا اگر یک خط فقط جواب داده که برو فلان مقاله رو بخون تا بفهمی، باید بدونید که خیلی خوشش نیومده و باید حجم مکاتبات رو کم کنید.
    نکته دوم این که حواس‌تون باشه سوالی که می‌پرسید واقعا سوال خوبی باشه و طوری نشه که استاد فکر کنه که شما حتی الفبای اون رشته رو هم نمی‌دونید! برای این مشکل هم راه‌حل نسبتا ساده‌ای وجود داره. باید مقالات مرتبط و به خصوص اونایی که در مقاله‌ی استاد ارجاع داده شده‌اند رو هم نگاه کنید و مطمئن بشید که جواب سوال‌تون بدیهی یا خیلی ساده نباشه.

اگر این نکات رو رعایت کنید و سوالات خوب بپرسید، به احتمال زیاد استاد خیلی علاقمندتر به استخدام شما خواهد شد. ضمن این که با خوندن مقالات، در زمانی که بعد از رفتن به دانشگاه باید بگذارید و مقالات استاد رو بخونید صرفه‌جویی کرده‌اید.

با بابک کاملا موافقم.

من شخصا در این مورد یه بار اشتباه کردم و فعلا چوبشو دارم می‌خورم...

به یه استاد توو UBC ایمیل زدم و بلافاصله جواب داد که حتما Apply کم، من می‌گیرمت. اونقدر بهش گیر دادم و ایمیل زدم که دیگه حوصلش سر رفته بود و ایمیل آخرم رو جواب نداده! و فعلا هم هیچ جوابی از این دانشگاه نگرفتم!

نکاتی که بابک گفت رو حتما رعایت کن.

موفق باشید
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

مرسی بابک جان از راهنمایی خوبت. این طور که من فهمیدم ایده بد نیست ولی نیاز داره که حساب شده عمل بشه!! مسلما" وقتی بخواهیم سوال بپرسیم باید سوالی باشه که بدیهی نباشه چون بنظرم اگه مبتدی بپرسیم شاید تاثیر منفی هم بگذاره. حالا بنظر شما بهتره که ما در هر تماس بک جورایی بگیم که بابا جون مارو بگیره دیگه!! یا همون که فقط بحث علمی کنیم خودش حواسش هست. من شنیدم که تو فرهنگ اونور از آدم های جسور و پر همت خوششون میاد حالا نمی دونم چقدر درسته!! اگر در هر ایمیل یعد از این که صحبت علمی کردیم ایرادی داره هر دفعه یک طوری خودمون علاقه مند تر برای کار کردن به استاد نشون بدیم. مثلا" بگیم آزمایش گاهتون چقدر مجهزه! از این حرفا دیگه.

atousa
    Guest

استادای اونور رو بد عادت می کنید. خوب paper داده همه چیزو توش نوشته دیگه. سوالی نمی مونه. با سوال پرسیدن که استاد fund نمی گیره.

حالا ما امیدواریم بد عادت نشن. بنظر شما اصلا باید با استاد در تماس بود یا نه! اخه توی این مدت انتظار هیج کاری نباید بکنیم. ؟

Junior Member

به نظر من بد نيست با استاد در تماس باشيد. ربطي هم به فرهنگ اون ور آب و اينور آب نداره. فقط بايد سعي كنيد كه

استاد رو از لحاظ روانشناختي دست كم نگيريد. خودتونو بگذاريد جاي اون. آخه امكانات دانشگاه اعم از آزمايشگاه و تمام

تجهيزاتش، اساتيد و تمام مقالاتشون، حتي دانشجوهايي كه داشتند و دارند و... همه رو از سايت دانشگاه و يا كتابخانه

هاي online مي تونيد پيدا كرده و در موردشون مطالعه كنيد. مثلا شايد بنونيد بهش بگيد كه فلان و فلان دستگاه كه توي

آزمايشگاه شماست مثلا خيلي جالب عمل مي كنه!! ولي دليلي نداره كه اون به شما بگه كه چه امكاناتي در

آزمايشگاهش هست ( چون اونا رو روي شبكه گذاشته). پس سعي نكنيد به خاطر اينكه صرفا فرهنگ اونور آب فرق مي

كنه بي گدار به آب بزنيد!!!

به نظر تفاوت اون فرهنگ بايد در اين بدونيد كه همه چيز رو با مدرك و دليل منطقي قبول مي كنند و براي صداقت ارزش

قائلند. البته شايد در بعضي مواقع حتي به اين ايدآلي هم نباشن.

ليس للانسان الا ما سعي !

ApplyAbroad Champion

مسلما اگر خودتون رو علاقمند نشون بدهید خیلی خوبه، ولی سعی کنید رو راست باشید و برای استاد نقش بازی نکنید. بالاخره کسی که استاد دانشگاه شده آدم خنگی نیست (در اکثر موارد!) و این قدر با دانشجو‌ها سر و کار داشته که به راحتی متوجه می‌شه که آیا شما واقعا علاقمند به کار هستید یا خیر. در همین راستا، در مورد امکانات آزمایشگاهی و غیره هم به نظر من در صورتی بپرسید که واقعا براتون سوال پیش اومده یا این که فکر می‌کنید برای پروژه‌ی آینده‌اتون دستگاه خاصی رو لازم دارید. در غیر این صورت، به نظرم سوالات بی‌مورد نپرسید و باعث نشید که استاد فکر کنه که شما دارید به زور خودتون رو جا می‌کنید.

دوستان از راهنمایتون کمال تشکر رو داریم . من یکی از مقالات استاد خودندم و بهش گفتم که من می خوام مسئله رو با فلان روش امتحان کنم. اون هم گفت که نتایج کارت برام بفرست. فکر کنم طبق صحبت دوستان بهتره که بزارم وقتی که نتایجم خوب شد براش بفرستم شاید این طوری تاثیرش بهتر باش. راستش تنها دلیلی که من می خوام با استاد رابطه ام رو حفظ داشته باشم این که نمی دونم بعد از فرستادن مدارک استاد اصلا" مارو یادش میاد یا نه!! :
    به امید موفقیت تمامی دوستان

Junior Member

پیش فرض تماس با اساتید ، پس از فرستادن مدارک به department

اکثر application package های من مرحله graduate office رو گذروندن و به department فرستاده شدن. (طبق خبر دانشگاه). حالا می خوام بدونم من توی این مرحله باید چیکا کنم؟ یعنی برای اینکه احتمال گرفتن پذیرش رو بیشتر کنم چیکار می تونم بکنم؟
    ممنون
    کوچک باش و عاشق..، که عشق خود آیین بزرگ کردنت را می داند.

صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)