صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 104

موضوع: حفظ تماس با استاد بعد از اپلای

پیش فرض پاسخ : تماس با اساتید ، پس از فرستادن مدارک به department

من هم تازه برای 5 تا دانشگاه اپلای کردم (برای Spring 2009). به یک استاد در هر دانشگاه ایمیل زدم (استادایی که زمینه کاریشان به کار من نزدیک است). ولی فعلا جوابی بهم ندادند. شاید دارند بررسی می کنند شاید هم نه!!

حقیقتش سوال شما سوال من هم هست

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.m
    اکثر application package های من مرحله graduate office رو گذروندن و به department فرستاده شدن. (طبق خبر دانشگاه). حالا می خوام بدونم من توی این مرحله باید چیکا کنم؟ یعنی برای اینکه احتمال گرفتن پذیرش رو بیشتر کنم چیکار می تونم بکنم؟
    ممنون
    هرکاری بوده قبلا کردید- تو رزومتون

اما میتونید در این حین به استاد ها ایمیل بزنید و تاکید کنید که من اپلای کردم به دانشگاه و میبینم کار شما بهم نزدیکتره و میخواستم ببینم advisor من میشید یا نه

دانشگاه اکلاهما رو من همینکار کردم - و پس از دو روز استاده یک ایمیل فاند بهم داد (یعنی گفت بعدا میدیم همون وقت که نه)

البته بدونید دانشگاه ها دو دسته برخورد می کنند: دسته اول فقط هیئت داوری پرونده ها رو بررسی می کنند، بعد یا به دانشجو می گن برو خودت استاد پیدا کن (مثل MIT) یا خودشون پرونده شما رو به اعضای هیئت علمی دانشکده نشون می دهند (مثل اکثر جاها از جمله UCSD)!! دسته دوم هم پذیرش رو منوط به رای مثبت اساتید می دونند (مثل A&M).

اگر حالت اول باشه خیلی زحمتی برا شما نداره!
    اگر حالت دوم هست، بهتره ایمیل بزنی به چند تا استاد (چندتا ایرادی نداره!) تا حمایت بکنند!
    If A equals success, then the formula is&nbsp; A =&nbsp; X + Y + Z<br /> X is work. Y is play. Z is keep your mouth shut

Junior Member

من اصلا با ایمیل به استاد شروع کردم کارم رو! یعنی اینا دانشگاههیی هستن که استاداش جوابای خوب یا نسبتا خوبی بهم داده بودن. حالام بهشون ایمیل زدم و یادآوری کردم و حتی ایمیل برای ابراز علاقه مجدد کردم ولی خوب کمتر جواب دادن. انگار سرشون شلوغ تر از حرفاست ! گفتم شاید بشه کار دیگه ای هم کرد تا اینکه بعدا پشیمون نباشم...
    کوچک باش و عاشق..، که عشق خود آیین بزرگ کردنت را می داند.

امیدورام اینم کمک کنه
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,3626.0.html
    اگر علم در ثريا باشد مرداني از پارس آن را به چنگ خواهند آورد.

Senior Member

منم همین مشکل رو دارم. از استادهایی که جواب خوب گرفتم بعد از apply دیگه خبری نشد و منم بی خیال شدم. بهتره زیادم برای اساتید ای میل نزد چون روی ذهنشون تاثیر بد می ذاره. اگر قرار باشه پیگیری کنند application رو حتما این کارو می کنند و اگرم نخوان پیگیری نمی کنند.

پیش فرض پاسخ : حفظ تماس با استاد بعد از Apply

دوستان من آفرمو اسکولارشیب هامو گرفتم برای مارچ الانم منتظر ویزای استرالیای ملعونم که 4-5ماه دیگه میاد
    استادم نمیدونه این قدر طول میکشه و فکر می کنه 2-3 ماهه میاد حالا بش چی بگم؟
    البته سال پیش یه دانشجوی ایرانی داشت یکم آماده قبول واقعیتها شده ولی بازم روم نمیشه بش بگم چه خبره
    مشکل اینجاست که اسکولارشیب ها قابل دیفر نیست و اگه بدونن نمیرسم سریع کسی دیگه رو جایگزین می کنن (اینجور گفتن حالا عمل کنن رو نمیدونم)
    (((به طور کلی با اوضاغ ویزا دادن استرالیا به دوستان توصیه میکنم استرالیا رو بی خیال شن یا به عنوان سیاهی لشکر حساب کنن)))

به نظرتون کی با استاده تماس بگیرم حالا یا دقیقه نود؟(با توجه به اینکه دقیقه نود باشه جایگزینی براشون سخت میشه ولی استاده ممکنه دلگیر بشه؟؟)
    به چه بهانه هایی اونو دلگرم نگه دارم که میام؟ مثلا خوبه بگم بیا عنوان تزو معلوم کنیم تا بیام اونجا ؟؟؟؟؟چندتا مقاله بده بخونم برات؟؟؟یا ایمیل اون ایرانیرو بده از تجربیات ویزا گرفتنش استفاده کنم؟

با تشکر از همه
    علی
    من به این امید زندم این روزها هم میگذره این وضعیت عوض میشه

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alikharej
    دوستان من آفرمو اسکولارشیب هامو گرفتم برای مارچ الانم منتظر ویزای استرالیای ملعونم که 4-5ماه دیگه میاد
    استادم نمیدونه این قدر طول میکشه و فکر می کنه 2-3 ماهه میاد حالا بش چی بگم؟
    البته سال پیش یه دانشجوی ایرانی داشت یکم آماده قبول واقعیتها شده ولی بازم روم نمیشه بش بگم چه خبره
    مشکل اینجاست که اسکولارشیب ها قابل دیفر نیست و اگه بدونن نمیرسم سریع کسی دیگه رو جایگزین می کنن (اینجور گفتن حالا عمل کنن رو نمیدونم)
    (((به طور کلی با اوضاغ ویزا دادن استرالیا به دوستان توصیه میکنم استرالیا رو بی خیال شن یا به عنوان سیاهی لشکر حساب کنن)))

به نظرتون کی با استاده تماس بگیرم حالا یا دقیقه نود؟(با توجه به اینکه دقیقه نود باشه جایگزینی براشون سخت میشه ولی استاده ممکنه دلگیر بشه؟؟)
    به چه بهانه هایی اونو دلگرم نگه دارم که میام؟ مثلا خوبه بگم بیا عنوان تزو معلوم کنیم تا بیام اونجا ؟؟؟؟؟چندتا مقاله بده بخونم برات؟؟؟یا ایمیل اون ایرانیرو بده از تجربیات ویزا گرفتنش استفاده کنم؟

با تشکر از همه
    علی
    بهترین کار حفظ تماس با استاد از طریقهایی هست که گفتید (مثلا خوندن مقالاتش) . من بودم هیچ وقت در مورد مشکلات ویزا الان نمی گفتم. step به step برید جلو. الان لازم نیست در این مورد حرف بزنید. َشاید اصلا ویزای شما زودتر از اونچه فکر می کنید اومد.

پیش فرض سوال از استاد درباره نتيجه پذيرش

سلام
    من به 4 دانشگاه apply كردم كه تا حالا هيچ كدوم جواب ندادن.
    به نظر تون اصلا كار خوبي هست كه از استاد بپرسم كه آيا تصميم گرفتن يا نه؟
    ممنون

Junior Member

سلام
    چند وقت پيش من براي يك PhD position در يكي از دانشگاههاي هلند اقدام كردم و رزومه و مدرك فوق ليسانسمو attach كردم. بعد از حدود يك ساعت جواب داد كه لطفا ريز نمرات و توصيه نامه ها و گواهي سابقه كار ( رشته مرتبط با كارم بود واسه همين گواهي كار رو خواست ) رو برام بفرست. منم فرستادم. دوباره ايميل زد كه به اساتيدت بگو توصيه نامه ها رو بفرستند. استادا هم واسم توصيه نامه فرستادن. تا زمان deadline هنوز 2 روز ديگه باقي مونده. من دو يا سه باره كه ايميل زدم و پرسيدم كه آيا مدارك درست به دستتون رسيده ؟ آيا نياز هست اصل مدارك رو پست كنم ؟

هنوز هيچ جوابي به ايميل هام ندادن !!! خيلي خيلي نگرانم
    به نظر شما بايد چي كار كنم؟

البته اينو بگم كه در اين Position من سه سال كاري در صنعت تجربه داشتم و فكر مي كنم ميتونم اين position رو بگيرم.

لطفا منو راهنمايي كنيد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)