صفحه 4 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 104

موضوع: حفظ تماس با استاد بعد از اپلای

پیش فرض پاسخ : حفظ تماس با استاد بعد از Apply

نقل قول نوشته اصلی توسط alikharej نمایش پست ها
    دوستان من آفرمو اسکولارشیب هامو گرفتم برای مارچ الانم منتظر ویزای استرالیای ملعونم که 4-5ماه دیگه میاد
    استادم نمیدونه این قدر طول میکشه و فکر می کنه 2-3 ماهه میاد حالا بش چی بگم؟
    البته سال پیش یه دانشجوی ایرانی داشت یکم آماده قبول واقعیتها شده ولی بازم روم نمیشه بش بگم چه خبره
    مشکل اینجاست که اسکولارشیب ها قابل دیفر نیست و اگه بدونن نمیرسم سریع کسی دیگه رو جایگزین می کنن (اینجور گفتن حالا عمل کنن رو نمیدونم)
    (((به طور کلی با اوضاغ ویزا دادن استرالیا به دوستان توصیه میکنم استرالیا رو بی خیال شن یا به عنوان سیاهی لشکر حساب کنن)))

به نظرتون کی با استاده تماس بگیرم حالا یا دقیقه نود؟(با توجه به اینکه دقیقه نود باشه جایگزینی براشون سخت میشه ولی استاده ممکنه دلگیر بشه؟؟)
    به چه بهانه هایی اونو دلگرم نگه دارم که میام؟ مثلا خوبه بگم بیا عنوان تزو معلوم کنیم تا بیام اونجا ؟؟؟؟؟چندتا مقاله بده بخونم برات؟؟؟یا ایمیل اون ایرانیرو بده از تجربیات ویزا گرفتنش استفاده کنم؟

با تشکر از همه
    علی
    می تونین اول بگین که Late arrival میشه یعنی مثلاً 10 روز دیرتر میرسم. نه اینکه defer بشه یه ترم، البته اگه دانشگاهتون براش فرقی داشته باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط nooshinm نمایش پست ها
    سلام
    من ی تجربه ای داشتم اینجا میگم تا شاید به درد بقیه بخوره.
    من به ی استادی تو آمریکا میل زده بودم، خیلی از رزومم خوشش اومده بود. ی صفحه برام جواب داده بود. توش بهم گفته بود هروقت مدارکتو فرستادی بهم بگو تا برای پذیرشت اقدام کنم.
    منم وقتی مدارکو فرستادم 2 تا میل به فاصله 2 روز بهش زدم که مدارکم رسیده ولی دیگه جوابی از طرفش نیومد.
    2 ماه بعد که بهش میل زدم متوجه شدم که منو یادش رفته بوده. در آخر هم از اون دانشگاه ریجکت شدم.
    من نتایجی که از این قضایا گرفتم این بود:
    1) میلی که بعد از ارسال مدارکم فرستادم رو استاد اصلا ندیده بود.
    2) تو مدارکتون حتما بنویسین با فلان استاد در تماس بودین یا ی پرینت از صحبتهاتون رو با اون استاد تو مدارک بزارین
    به امید موفقیت همتون
    یک تجربه ی متفاوت:

دوست من هم مورد مشابه با شما داشت. و حتی بهش گفتن که رجکت شده.

اما به استادش یه ایمیل دیگه زد و گفت که من مدت ها منتظر ایمیل شما بودم و حالا به من می گن که رجکت شدم.

Graduate Coordianot فرداش ایمیل زد و معذرت خواهی کرد و گفت من نمی دونستم که دکتر ** می خواسته شما دانشجوش باشید و ما reconsider می کنیم.

ظاهرن بعض استادا نیاز دارن که بهشون یادآموی کنید که بهتون جواب مثبت دادن

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein2712 نمایش پست ها
    یک تجربه ی متفاوت:

دوست من هم مورد مشابه با شما داشت. و حتی بهش گفتن که رجکت شده.

اما به استادش یه ایمیل دیگه زد و گفت که من مدت ها منتظر ایمیل شما بودم و حالا به من می گن که رجکت شدم.

Graduate Coordianot فرداش ایمیل زد و معذرت خواهی کرد و گفت من نمی دونستم که دکتر ** می خواسته شما دانشجوش باشید و ما reconsider می کنیم.

ظاهرن بعض استادا نیاز دارن که بهشون یادآموی کنید که بهتون جواب مثبت دادن
    بعد از مدت ها انتظار یکی پیدا شده که خیلی از کارم خوشش اومده و گفته زمینه تحقیقاتم خیلی به اون نزدیکه. آخرش هم گفته که وقتی Apply کردم باهاش تماس بگیرم. حالا سوال من این که من چیکار کنم؟ باهاش در تماس باشم یا اینکه تا زمان Apply صبر کنم؟ راهی برای در تماس بودن هم به ذهنم نمی رسه چون خیلی صریح گفته که اون موقع باهاش تماس بگیرم!!!

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

نقل قول نوشته اصلی توسط baltazar490 نمایش پست ها
    بعد از مدت ها انتظار یکی پیدا شده که خیلی از کارم خوشش اومده و گفته زمینه تحقیقاتم خیلی به اون نزدیکه. آخرش هم گفته که وقتی Apply کردم باهاش تماس بگیرم. حالا سوال من این که من چیکار کنم؟ باهاش در تماس باشم یا اینکه تا زمان Apply صبر کنم؟ راهی برای در تماس بودن هم به ذهنم نمی رسه چون خیلی صریح گفته که اون موقع باهاش تماس بگیرم!!!
    چند تا پیشنهاد برای حفظ تماس با استاد:
    قبل از اپلای برای پذیرش:
    1- استاد گرامی آیا مقاله خاصی یا کتابی چیزی پیشنهاد می کنی من بخونم که برای enrollment آماده بشم؟
    2- استاد جان، قربانت گردم، آیا باید پروپوزالی چیزی بنویسم؟
    بعد از پذیرش:
    1- استادم، عزیزم، آیا باید پروپوزال رو تغییر بدم برای هماهنگی با بچه های گروه؟
    2- استاد محترم آیا ممکن است در مورد آنچه که در حال حاضر در گروه جریان دارد مرا مطلع سازید که اگاهانه به شما بپیوندم؟

البته اینا ایمیل های شروعه و واسه دون پاشیدنه. استاده که اوکی کرد، هر دو هفته یه بار یا حتی کمتر گزارش پیشرفت می دی و آخرش یه سوال می کنی که مکاتبه ادامه پیدا کنه
    دو نقطه.دی
    موفق باشید
    متاسفانه حساب کاربری من غیرفعال هست.

تماس با استاد بهترسن راه برای نشان دادن ادب و ارتباط و از همه مهم تر جدیت شما در کارتونه.من هر هفته به استادم یک میل میزنم و ازش می خواهم که مطالبی را که در سمینارها درس داده واسم بفرسته و اونم با کمال میل اینکار می کنه.
    اما تعداد میلهایتان نباید در هفته از یک یا دو تا بیشتر بشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط baltazar490 نمایش پست ها
    دوست عزيز
    زمينه كاريتون با كار فعلي استاد خيلي ارتباط داشت؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electro-Optical Science& Engineering NCKU

اینکه پایان نامه رو خواسته به دلیل این بوده که می خواسته ببینه شما چقدر و در چه موضوع هایی در اون مقاله نقش و تبحّر داشتین.
    اگر استادی واقعا بخواد دانشجویی رو بپذیره اینکارو انجام میده حالا با غلط یا بی‌ غلط!

نقل قول نوشته اصلی توسط ItsMe نمایش پست ها
    با سلام به تمام دوستان عزيزم در بهترين سايت دنيا اپلاي ابراد.
    اولا در مورد مواردي كه دوستان گفتن كه مقاله هاي استاد رو بخونيم، نظر من اينه كه تا خود استاد اين رو از ما نخواد جهت نزديك شدن علايق به همديگه ، لزومي نداره اين كارو بكنيم مگه اينكه واقعا موضوع مقاله اش به area of interest اي كه به استاد معرفي كردين مربوط باشه.
    حالا مي خوام در مورد مشكل خودم بگم. من موقع درخواست پذيرش كه ددلاينش 1 دسامبر بود به استاد ايميل زدم و اون به من گفت كه اپلاي كنم ولي بهم قول پذيرش نمي ده و اين قضيه كاملا به تعداد اپليكنت ها بستگي داره. به خاطر همين منم بهش گير ندادم زياد، فقط وقتي مدارك رو فرستادم و نمره ي تافل رو هم فرستادم بهش خبر دادم. به غير از اونا ارتباط نداشتم. حدود 2 ، 3 هفته پيش كه طبعا همه اپليكنت ها حتما اپلاي هاشون رو فرستادن ، تموم شده رفته، استاد برام ايميل زد و گفت چون مقاله ات چند نويسنده اي هست (من و استاداي راهنما مشاورم)، پايان نامه ات رو هم واسم بفرست. منم اين كار رو كردم. حالا سوال من اينجاس:
    1. آيا چند نويسندگي بهونه اس و استادinterested هست به من؟ خوشبين باشم نسبت به اين قضيه يا بدبين؟
    2. آيا واقعا به اين دليلي كه گفته پايان نامه ام رو خواسته؟ اگه اينطوره، من الان بعد 2، 3 هفته تازه فهميدم كه پرينت پي دي افي كه گرفتمtable of content توش نيست. به نظر شما خيلي زشت و غير حرفه ايه؟ ممكنه استاد فكر بد بكنه؟ الان كه يه مدت گذشته مي تونم اصلاح كنم و واسش دوباره بفرستم؟ البته اون چيزي نگفت و يه ايميل كوتاه نيم خطي زد : Thanks, regards ............

حالا من از اون روز تا حالا با توجه به اينكه اين دانشگاه اولويت اول من هست همش دارم به شماره 1 و 2 فكر ميكنم و دارم از استرس ميميرم. ميشه از شما خصوصا اونايي كه پذيرش گرفتن ، خواهش كنم اگه تجربه اي مثل تجربه من دارين با من در ميون بذارين و يه كامنت واقع بينانه در مورد قضيه من بديد؟ مردم از بس فكر كردم و شبا خواباي جورواجور ديدم. پيشاپيش از شما تشكر ميكنم.

یه سوال خیلیییی فوری

من اپلای کردم و میخوام به اون استادی که در تماس بودیم میل بزنم. (ok قطعی نداده بود)
    اینکه بگم اپلیکیشن منو دنبال کن، زشته؟؟

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط homa61 نمایش پست ها
    یه سوال خیلیییی فوری

من اپلای کردم و میخوام به اون استادی که در تماس بودیم میل بزنم. (ok قطعی نداده بود)
    اینکه بگم اپلیکیشن منو دنبال کن، زشته؟؟
    حتما باید بهش ایمیل بزنی‌ و خبر بدی که اپلای کردی و مدارک رو فرستادی.
    حالا من نمیدونم جواب قبلی‌ استاد به شما چی‌ بوده؟ و در چه دانشگاهی اپلای کردی؟
    اگه استاد گفته بوده تصمیم گیری با adcom هست، خوب در واقع استاد خیلی‌ کاری هم نمیتونه بکنه. اما بعضی‌ جاها که استاد میره و مدارک دانشجوئ مورد علاقشو میگیره نگاه میکنه فرق میکنه.
    اما همین که بهش بگی‌ مدارک رو فرستادم و امیدوارم که قبول بشم و در گروه شما کار کنم کافیه. بسته به پروسهٔ دانشگاه استاد اقدامات لازم رو انجام میده.
    ( این نظر من بود!!)

یه استاده به من گفته اپلیکیشن منو توی کمیته پذیرش ساپورت می کنه..ولی قولی نداده و گفته خیلی competitive هست و این حرف ها...
    اینکه برای حفظ تماس با استاد ..تبریک کریسمس یا سال نو بفرستی..خوبه؟ یا ممکنه تاثیر بدی داشته باشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)