صفحه 5 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 104

موضوع: حفظ تماس با استاد بعد از اپلای

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

پیش فرض پاسخ : حفظ تماس با استاد بعد از Apply

من از يکي از اساتيد ok گرفتم که مدارکمو بفرستم تا تصميم گيري کنه، يعد ازمراحلي که طي شد پذيرش دانشگاهو گرفتم اما همون استاد گفته در صورتي قبولم مي کنه که fund بگيرم و نتايج فاند دانشگاه تو بهار مشخص مي شه. آخرين ايميلي که بمن زد از پذيرشم خبر داد و دوياره مسئله فاندو مطرح کرد. منم تشکر کردم و براش فرستادم که احتمالا دوباره آيلتس بدم و اگه نمرم بالاتر بشه کمکي به گرفتن فاند مي کنه يا نه؟ الان بيشتر از يه ماه که جوابمو نداده.راستش نمي دونم دوباره ميل بزنم و حفظ ارتباط کنم؟ راستش مي ترسم بازم جوابمو نده.
    (ضمنا نمره آيلتس بيشتر شده)

سلام به همه:
    به نظر شما اگه توی SOP با استادهایی که با کارمون در ارتباط هستند نام ببریم مفیده. در این صورت شاید زیاد نیاز نباشه به استاد زیاد ایمیل بزنیم شاید یه بار کافی باشه

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

دوستان ممنون مي شم راهنمايي کنيد
    سوپروايزر آيندمبعد چند هفته ميل زده و ازم پرسيده کدوم جنبه مقاله هاش براي من جالب بوده که احتمالا نقطه
    شروعي براي کار پروژم باشه؟حالا سوالاي من:
    1. سطح مقاله هاش خيلي بالاست و فهمش براي من با فرصت کمي که دارم سخته (قبلا بهش گفته بودم که به چندتا مقالش نگاهي انداختم (نگفته بودم چيزي نفهميدم!)، پس حالا نمي تونم خيلي جوابشو طول بدم)به نظرتون چطوره از قسمت آخر مقاله استفاده کنم که ايده هايي داده براي کارايي که تو آينده بهتره انجام بشه؟
    2. اين حداقل دومين باره که تو ايميلش براي تاخيرش معذرت خواهي مي کنه. خوب من بايد اين قسمتو بي خيال بشم يا چيزي تو مايه هاي "خواهش مي کنم، شما اختيار داريد، شما سرور مايي، اصلا جواب نده " تو زبان ما، براي اونا هم هست که بشه نوشت؟
    دوستان لطفا پیام نفرستید. پیام های خصوصی و ... چک نمی کنم.

Junior Member sara85sh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    .Electronic Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط SIG نمایش پست ها
    سوپروايزر آيندم بعد چند هفته ميل زده و ازم پرسيده کدوم جنبه مقاله هاش براي من جالب بوده که احتمالا نقطه
    1. سطح مقاله هاش خيلي بالاست و....
    2. اين حداقل دومين باره که تو ايميلش براي تاخيرش ....
    1- (تجربه شخصی من): استادا در اول کار از شما ایده نمیخوان. اگر مقاله ای بهتون میدن که بخونین برای این هست که بیشتر با کارشون آشنا بشید و قبل از پیوستن به گروهشون زمینه ای در مورد کاراشون داشته باشید. معمولاً با خوندن مقاله میشه متوجه شد که اون زمینه مورد علاقه هست یا نه. به نظر من شما فقط ذکر کنین که کدوم کار واستون جالبتره. شاید استادتون میخواد مقالات بیشتری در زمینه ای که واسه شما جالب بوده واستون بفرسته. (البته به ایمیلی که به شما زده و مکاتباتی هم که داشتید بستگی داره. من صرفاً تجربه خودم رو میگم)
    2- اونا مثل ما اهل تعارف نیستن و برای اکثر اصطلاحات تعارفیه ما معادلی ندارن. فکر میکنم ایمیلی که شما به طور مؤدبانه و بلافاصله بعد از ایمیل استادتون میفرستید کافی باشه که نشون بده شما به ایمیل استادتون اهمیت میدید و پیگیر هستید. موفق باشید.

من فکر می کنم استاد از این جواب بیشتر می خواد شخصیت و نگرش شما رو بفهمه. یعنی فکر می کنم جنبه های علمی کمرنگ تر باشه. ضمن این که فکر می کنم و ضعیتتون رو کاملا براش شرح بدید. اگه سرکار میرید که خوب خیلی راحت بهش بگید سرکار میرید و مثلا ماهی 20 ساعت بیشتر نمی تونید وقت بذارید (و این وقت رو هم دقیقا بذارید) اگر هم تایم بیشتری می خواید بذارید خوب شروع به کار کنید و واقعا کار کنید رو موضوع. البته علی الحساب من به جای شما بودم می گفتم که مثلا باید یه سری از رفرنس های مقاله رو بخونید و بعد جواب بدید. در مورد دوم هم هیچی نگید فکر می کنم بهتره

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط SIG نمایش پست ها
    سوپروايزر آيندمبعد چند هفته ميل زده و ازم پرسيده کدوم جنبه مقاله هاش براي من جالب بوده که احتمالا نقطه
    1. سطح مقاله هاش خيلي بالاست و فهمش براي من با فرصت کمي که دارم سخته (قبلا بهش گفته بودم که به چندتا مقالش نگاهي انداختم (نگفته بودم چيزي نفهميدم!)، پس حالا نمي تونم خيلي جوابشو طول بدم)به نظرتون چطوره از قسمت آخر مقاله استفاده کنم که ايده هايي داده براي کارايي که تو آينده بهتره انجام بشه؟
    2. اين حداقل دومين باره که تو ايميلش براي تاخيرش معذرت خواهي مي کنه. خوب من بايد اين قسمتو بي خيال بشم يا چيزي تو مايه هاي "خواهش مي کنم، شما اختيار داريد، شما سرور مايي، اصلا جواب نده " تو زبان ما، براي اونا هم هست که بشه نوشت؟
    ایشان احتمالا چند پروژه مربوط دارد و می خواهد تصمیم بگیرد شما را روی کدام پروژه بگذارد. البته انتظار نمی رود شما الان جزئیات کار ایشان را متوجه بشوید، ولی باید بتوانید حداقل تصمیم بگیرید که کدام موضوع به نظرتان جالبتر می رسد و در کدام زمینه راحتتر هستید کار کنید. مثلا اگر یک مقاله احتیاج به آنالیز سنگین ریاضی دارد ولی مقاله دیگر مربوط به شبیه سازی یا اندازه گیری است و شما آنالیز ریاضی را ترجیح می دهید به او اطلاع دهید. همچنین بد نیست موضوع را روی گوگل سرچ کنید و اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.
    در خصوص تعارفات هم احتیاجی نیست.

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    ایشان احتمالا چند پروژه مربوط دارد و می خواهد تصمیم بگیرد شما را روی کدام پروژه بگذارد. البته انتظار نمی رود شما الان جزئیات کار ایشان را متوجه بشوید، ولی باید بتوانید حداقل تصمیم بگیرید که کدام موضوع به نظرتان جالبتر می رسد و در کدام زمینه راحتتر هستید کار کنید. مثلا اگر یک مقاله احتیاج به آنالیز سنگین ریاضی دارد ولی مقاله دیگر مربوط به شبیه سازی یا اندازه گیری است و شما آنالیز ریاضی را ترجیح می دهید به او اطلاع دهید. همچنین بد نیست موضوع را روی گوگل سرچ کنید و اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.
    در خصوص تعارفات هم احتیاجی نیست.
    ممنون از راهنماییتون. ولی این مسئله مربوط به 26 ژانویه بود و من بلافاصله جوابشونو دادم. من می دونستم قراره کار ایشون رو 2 یا 3 زمینه اصلی باشه و من از یکی از اینا که بنظرم جالبتر بود استفاده کردم، مقاله هاشو خوندم و با کلی ذوق نوشتم که همه مقاله هاش و کاراش برای من جالب بوده ولی موضوع x جالبتره و .....
    استاد تو جواب گفته بود من فکر کردم شما به موضوع y علاقه مندتری! ولی بهرحال ما فرصت زیادی داریم که درباره این مسئله تصمیم بگیریم (یعنی احتمالا خودش بیشتر دوست داره رو y کار کنه و من یجورایی سوتی داده بودم). اما منم براش نوشتم که مشکلی نسیت و من بعد از این رو y فوکوس بیشتری می کنم.
    کلا اینو گفتم که تجربه ای برای دوستان بشه. اولا به همه موارد research ares استاد علاقه مندی نشون بدین و ثانیا این جور ایمیل ها خوبیش اینه که دستتون می یاد که قراره رو چی کار کنید. با اون حرف sara هم کاملا موافقم که بهتره جواب ایمیل اساتیدو طولش ندین چون اگه بدون عذر منطقی، دیر جواب بدین اصلا صورت خوشی نداره.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

سلام دوستان،
    یه استادی به من گفته بود اپلای کن، من هم اپلای کردم و بعد از اپلای بهش ایمیل زدم. در ادامه چندتا از مقالاتشو خوندم و ازش یه سری سوال پرسیدم چندباری هم بطور غیر مستقیم پرسیدم که پرونده منو دیده؟ نظری داره با نه؟ اون فقط به سوالات علمی که ازش می پرسم جواب می ده و به بقیه نه ):
    به نظر شما دیگه ازش در مورد پرونده ام چیزی نپرسم؟ پیکارش کنم؟ )):
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط majidi123 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    یه استادی به من گفته بود اپلای کن، من هم اپلای کردم و بعد از اپلای بهش ایمیل زدم. در ادامه چندتا از مقالاتشو خوندم و ازش یه سری سوال پرسیدم چندباری هم بطور غیر مستقیم پرسیدم که پرونده منو دیده؟ نظری داره با نه؟ اون فقط به سوالات علمی که ازش می پرسم جواب می ده و به بقیه نه ):
    به نظر شما دیگه ازش در مورد پرونده ام چیزی نپرسم؟ پیکارش کنم؟ )):
    وقتي جواب نمي ده پس نپرسيد. شايد خبري نداره يا سرش شلوغه و يا فعلا تصميم خاصي درباره پرونده شما گرفته نشده که بخواد بگه. پرسيدن سوال علمي و حفظ رابطه با استاد خوبه اما اين مورد خيلي به شخصيت خود استاد هم بستگي داره. بعضي اساتيد خودشون هم دوست دارن که با ميل با دانشجو در ارتباط باشن و ارتباطو حفظ مي کنند مثلا سوال مي پرسن يا ازتون مي خوان کاري انجام بدين، اما بعضي ها خيلي تمايلي به اين کار ندارن و ترجيح مي دن تا قطعي شدن وضعيت پذيرش دانشجو يا رفتنش به دانشگاه رو اين مسائل وقت نذارن. اگه استاد از مدل دومه، همين که گاهي (تو جاي مناسبش ) خودتونو علاقه مند و پيگير نشون بدين کافيه ولي بهش کم ميل بزنيد. در مورد استاد شما تا خودش چيزي از مسئله اپلاي و پرونده شما نپرسيد و نگفت شما چيزي نگيد (جز اينکه پذيرش بگيريد و بخواهيد اينو خبر بدين يا موضوع خاصي پيش بياد)

Member BehnoushHajian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    بیوتکنولوژی، دانشگاه شیراز-دانشگاه بوعلی سینا

من یه نظری میخواستم.
    چندماه پیش برای یه استادی تو امریکا ایمیل زده بودم. فرداش یه استاد دیگه که همکارش بود بهم جواب داده بود که دکتر فلانی ( اونی که من ایمیل زده بودم) ایمیل شما رو برای من فوروارد کرد چون رزومه شما به زمینه کاری من خیلی نزدیکه و منم دانشجو لازم دارم و اگه علاقه مندی با من کار کنی حتما اپلای کن. منم رفتم در مورد کاراش خوندم دیدم دقیقا همون چیزیه که من میخوام و کارایی که انجام میده به تجربیات قبلی من خیلی نزدیکه. اصلا نمیدونم چرا از اول برای خودش ایمیل نزده بودم ! خلاصه اپلای کردم چند وقت بعد ایمیل زد و قرار یه مصاحبه تلفنی گذاشت. مصاحبه هم خوب بود و به نظر راضی میومد ولی گفت چند نفر دیگه هم هست که میخواد باهاشون مصاحبه کنه و تا دو هفته دیگه بهم جواب میده. گفت در صورت پذیرش نیاز به lab rotation نیست و از همون ماه اول به عنوان RA توی آزمایشگاه خودم کار میکنی گفت چندتا مقاله هم هست که اگه دوست داشته باشم میفرسته که بخونم. منم چند روز بعد ایمیل زدم مقاله ها رو خواستم که برام فرستاد و گفت جواب پذیرش تو هفته های آینده مشخص میشه. من مقاله ها رو خوندم و چون با کارش هم آشنایی داشتم چتد تا سوال آبدار هم ازشون درآوردم و پرسیدم. وقتی جواب داد خیلی تعجب کرده بود که من همچنان به کارش علاقه دارم و سوال پرسیدم سوالام رو هم خیلی خوب جواب داد ولی کماکان هیچی در مورد نتیجه نگفت با اینگه یک ماه میگذره
    به نظرتون همچنان ارتباط رو داشته باشم و ایمیل بزنم؟ اگه اینطوره دیگه چی بگم ؟ یا اینکه دیگه منتظر جواب بشم ؟
    خیلی تو فکرشم چون برام ایده آل ترین حالت ممکنه
    به نظرتون میتونه امیدوار کننده باشه ؟
    مرسی. ببخشید طولانی شد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)