صفحه 1 از 51 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 506

موضوع: بررسی پروندهٔ مردودین - علت‌ها و راهکارها (کبک)

پیش فرض بررسی پروندهٔ مردودین - علت‌ها و راهکارها (کبک)

سلام
    بچه ها ، توی یکی از وبلگ ها مطلب جالبی رو خوندم که گفتم شاید خالی از لطف نباشه شما هم بخونید ، جالبه :

یکی از دوستان یک سوالی کرده بودند که دیدم ممکنه سوال خیلی از دوستان باشه و ترجیح دادم بصورت علنی جواب بدم .

سوال این دوستمون این بود که چرا بعضی ها توی مصاحبه رد میشوند ؟! آیا بخاطر عدم توانایی در زبان هست یا دلیل دیگری داره ؟!

در جواب این دوست عزیز باید بگم رد شدن در مصاحبه سه دلیل میتونه داشته باشه که بنده هر کدوم رو به صورت کامل و با مثال در زیر توضیح میدم :

1- عدم اثبات ادعاها : شما قبل از اینکه برای مصاحبه دعوت بشید یک سری فرم و مدارک ارائه میدید که حاوی ادعاها و خصوصیاتی هست که شما بر طبق اونها خودتون رو لایق برای مهاجرت به کانادا دونستید ولی زمانی که برای مصاحبه دعوت میشید نمی تونید اون ادعاها و خصوصیات رو ثابت کنید و انها با یه لبخید ملیح شما رو رد میکنند . برای مثال شما شما ادعا میکنید که توانایی بردن n دلار پول رو به کانادا دارید ولی زمانی که برای مصاحبه دعوت میشید وقتی از شما مدرکی دال بر توانایی تون می خوان با ترس و لرز میگید بنده فعلا کارخونم گرو بانکه و خونم رو هم فروختم که یه خونه نو بخرم و یک سرمایه گذاریم فلان جا کردم که هنوز سود نداده .اونها هم یا میگند شما من کل دروغ میگید ( البته به طور محترمانه ) یا خیلی بهتون لطف میکنند و میگند برو یک سال دیگه داراییت رو جمع کن و گواهی و رسید کن و بیا اینجا تا از نو با هم حرف بزنیم . یا برای مثال شما ادعا میکنید مهندس صنایع هستید و وقتی برای مصاحبه تشریف میبرید به شما میگند خوب جناب مهندس شما مدرک تحصیلیتون از کدوم دانشگاهه ؟! شما هم میگید مهندس ، مدرک تحصیلی ، بابا من چهل سال توی کارخونه کار کردم ، سه سوت هر دستگاهی رو براتون می بندم و باز میکنم ، مدرک می خواید چیکار ، من دیپلمه هستم ولی همه بس که کارم خوبه بهم میگند آقا مهندس . اونها هم میگند پس شما می خواستید با نوشتن اینکه مهندس هستید ما رو گول بزنید . ما اصلا به شما ویزا نمیدیم . اینه که ادعا تون رو نمی تونید ثابت کنید .

2- عدم توانایی صحبت : شما پا میشید میرید سوریه که مصاحبه کنید . تا اون افیسر میاد با شما صحبت کنه میبینید این حرفهای چرت و پرت یزنه ، به یه زبونی حرف میزنه که شما نمی فهمید . بعد هاج و واج نگاهش میکنید . اونم میگه شما چطور وقتی نمی تونید اصلا حرف بزنید میخواید برید کانادا . بای بای ( البته این تیکش رو هم چند بار تکرار میکنه و هم با دست نشون میده که خوب شیرفهم بشید )

3- عدم کارآمدی : شما میرید بای مصاحبه . مدرک تحصیلیتون بالاست و گواهی مبنی بر اون رو هم دارید . خیلیم خوب با آفیسر به انگلیسی و فرانسه و روسی و ایتالیایی و ... ( ادامه بدید تا به سواحیلی و زبان باکومبایی برسید ) صحبت میکنید . ولی یکهو یارو میگه شما به درد جامعه کانادا نمی خورید . اینجاست که دوباره همون قضیه بای بای تکرار میشه . برای مثال رشته شما کویر شناسیه . آفیسر میگه آخه مرد مومن مگه تو کانادا کویر هست که می خوای برای اونجا ؟! بای بای . یا رشته شما ساختمانه ولی یه طلا فروشی دارید . آفیسر میگه آخه تو تا حالا بیل دستت گرفتی که می خوای برای کانادا کار ساختمان بکنی ؟! بای بای . یا اینکه رشته شما کشاورزیه . آفیسر میگه شما سابقه کارت چقدره ؟! میگی خیلی زیاد ، امسال باغچه خونم مادر زنم اینا رو من گلکاری کردم . اونم میگه ما اصلا تو کانادا مهندس کشاورزی نداریم ، ما کشاورز داریم ، باید کشاورزی بلد باشی نه مدرک داشته باشی !!! بای بای .

یه سوال دیگر هم کرده بودند : شما فرمودید بعد از اینکه تو کبک لندد کردی میشه بری مثلا انتاریو ولی سوال اینه که شما وقتی کبک لندد میشی بالطبع کارت بهداشت و PRو سایر مدارک کبکی میگیری آنوقت چه جوری میشه با مدارک کبک تو انتاریو زندگی کرد ؟؟؟

بنده باید به این دوست گرامی چند مطلب رو عرض کنم :

1 – شماره ملی (SIN) و کارت PR در کل کانادا معتبر و کارت اون ملیه و از ایالتی به ایالت دیگه هیچ فرقی نداره .

2 – کارت بیمه هر ایالت پس از درخواست برای اولین بار چند وقتی زمان میبره تا صادر بشه ولی اگر شما کارت بیمه یک ایالت رو داشت باشید و با اون کارت به اداره بیمه ایالت دیگری مراجعه کنید بلافاصله و همون روز کارت بیمه قبلیتون رو باطل و یک کارت بیمه اون ایالت رو برای شما صادر میکنند .

Junior Member ladan205 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Architecture, Deakin University

پیش فرض بررسی پروندهٔ مردودین مهاجرت کبک، علت‌ها و راهکارها

با سلام به همهٔ دوستان

از اونجایی که بخش مربوط به مهاجرت کبک بسیار موضوعات مختلفی‌ رو شامل می‌شه و از اونجا که بررسی پروندهٔ کسانی‌ که رد شدن میتونه به بقیه کمک کنه ،چه به کسانی‌ که تازه میخوان تشکیل پرونده بدن و چه به کسانی‌ که دوباره بعد از راد شدن ممکنه بخوان تجدید پرونده کنن، تصمیم گرفتم این تاپیک رو ایجاد کنم تا بتونیم کاملا روی این موضوع کار کنیم .مطمئناً همکاری دوستان مفید خواهد بود.

پیش فرض پاسخ : بررسی پروندهٔ مردودین مهاجرت کبک، علت‌ها و راهکارها

نقل قول نوشته اصلی توسط ladan205 نمایش پست ها
    با سلام به همهٔ دوستان

از اونجایی که بخش مربوط به مهاجرت کبک بسیار موضوعات مختلفی‌ رو شامل می‌شه و از اونجا که بررسی پروندهٔ کسانی‌ که رد شدن میتونه به بقیه کمک کنه ،چه به کسانی‌ که تازه میخوان تشکیل پرونده بدن و چه به کسانی‌ که دوباره بعد از راد شدن ممکنه بخوان تجدید پرونده کنن، تصمیم گرفتم این تاپیک رو ایجاد کنم تا بتونیم کاملا روی این موضوع کار کنیم .مطمئناً همکاری دوستان مفید خواهد بود.
    مرسی لادن عزیز
    امیدوارم همه دوستان همکاری کنن.

Member
    رشته و دانشگاه
    Hardware engineer

چه خوب هيچكي تا حالا اينجا reject نشده )

Junior Member ladan205 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Architecture, Deakin University

نقل قول نوشته اصلی توسط packers_alirez نمایش پست ها
    چه خوب هيچكي تا حالا اينجا reject نشده )
    اره واقعا ! میبینی‌؟؟؟؟حتا یکنفر هم یه پست نذاشته ! خوب امیدوار بشیم یا ناامید؟؟؟

سلام
    خدمت دوستان محترم عرض کنم که بر اساس تحقیقات و پرس و جوی بسیار از عزیزان ریجکت شده و نشده متوجه شدم که مهمترین فاکتور در ریجکت شدن یک مهندس با مدرک فوق لیسانس در متالوژی و 10 سال سابقه کار ندانستن زبان فرانسه و مهمترین فاکتور در قبول شدن یک مترجم زبان انگلیسی (لیسانسه) با 10 سال سابقه کار دانستن زبان فرانسه بوده. طبیعی هست که برای 10 میلیون فرانکو فون که توسط انگلونون ها در کانادا و امریکا (بیشتر از 100 میلیون) محاصره شدن و به شدت روی حفظ زبان و فرهنگشون پا فشاری می کنن زبان فرانسه حرف اول و آخر رو می زن.

فرانسه رو جدی بگیرید. براش حسابی وقت بگذارید و یه آفیسر محترم نشون بدید که چقدر این زبان برای شما شیرین و عزیز هست.
    bonne chance et bon courage

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    biology

سلام امیدوارم که خوب باشید...خیلی خوب می شد که کسانی که بنا به هر دلیلی ریجکت شدن بیان و تجارب خودشونو share کنند که اینطوری همه بتونیم استفاده کنیم.از خودم شروع می کنم من در مهر ماه 1388 اقدام کردم.رشته:شیمی کاربردی.سن:26.تجربه کاری: دقیقا مر تبط با کارم 3 سال و تماما بیمه.هفته اول مهر 88 مدارکمو فرستادم هفته ای دوم فایل نامبر اومد و هفته ای سوم از من مدرک خواستن که دیگه دمشق نرم اگر مدرک زبان فرانسه دارم که من گفتم تصمیم به مصاحبه دارم.1 ماه بعد دعوت نامه ای من اومد برای 11 بهمن 1388.من رفتم و ومتاسفانه ریجکت شدم چون فرانسه من خوب نبود و چون خودمو باخته بودم انگلیسی هم نتونستم ادامه بدم...آفیسر گفت تو جوان هستی و یه دختر جوان در کانادا با این سطح زبان نمی تونه از پس کاراش بر بیاد برو ایران و من به تو نامه می زنم...1 ماه بعد نامه داد و گفت متاسفانه شما ریجکتی..و الآن دارم برای بار دوم اقدام می کنم امیدوارم که اینبار هم کارهای من مثل دفعه ای فبل خوب پیش بره امیدوارم...لطفا اگر چیز مهمی هست که من باید در این مورد بدونم حتما به من بگید ممنونتون میشم..

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

سلام دوست گرامی
    از اینکه یک تجربه تلخ داشتید ناراحتم اما از اینکه شروعی دوباره داشتید و تونستید دوباره اقدام کنید و تجربیات ارزشمندتان را در اختیار دیگران میگذارید خوشحالم
    من از شما و عیسی و بقیه دوستانی که احساس میکنند تجربه ای که کسب کردند میتونه برای بقیه مفید باشه میخوام این تاپیک فعال کنند
    با سپاس

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط ati_chemist نمایش پست ها
    سلام امیدوارم که خوب باشید...خیلی خوب می شد که کسانی که بنا به هر دلیلی ریجکت شدن بیان و تجارب خودشونو share کنند که اینطوری همه بتونیم استفاده کنیم.از خودم شروع می کنم من در مهر ماه 1388 اقدام کردم.رشته:شیمی کاربردی.سن:26.تجربه کاری: دقیقا مر تبط با کارم 3 سال و تماما بیمه.هفته اول مهر 88 مدارکمو فرستادم هفته ای دوم فایل نامبر اومد و هفته ای سوم از من مدرک خواستن که دیگه دمشق نرم اگر مدرک زبان فرانسه دارم که من گفتم تصمیم به مصاحبه دارم.1 ماه بعد دعوت نامه ای من اومد برای 11 بهمن 1388.من رفتم و ومتاسفانه ریجکت شدم چون فرانسه من خوب نبود و چون خودمو باخته بودم انگلیسی هم نتونستم ادامه بدم...آفیسر گفت تو جوان هستی و یه دختر جوان در کانادا با این سطح زبان نمی تونه از پس کاراش بر بیاد برو ایران و من به تو نامه می زنم...1 ماه بعد نامه داد و گفت متاسفانه شما ریجکتی..و الآن دارم برای بار دوم اقدام می کنم امیدوارم که اینبار هم کارهای من مثل دفعه ای فبل خوب پیش بره امیدوارم...لطفا اگر چیز مهمی هست که من باید در این مورد بدونم حتما به من بگید ممنونتون میشم..
    راستی چرا شما اینقدر برای اقدام مجدد فاصله انداختید؟تو این مدت سوابق کاری و زبان ارتقا دادید؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    biology

سلام.
    بله من از بهمن ماه تا الان توی زبان فرانسه خیلی پیشرفت کردم و علت تاخیر برای اقدام مجدد شاید کمی خستگی و تجدید قوا بود و پیشرفت زبان فرانسه.فقط می تونم بگم زبان زبان زبان زبان زبان....خیلی خیلی مهمه.آفیسری که اونجا نشسته اول از این که شخصی هست که باید پرونده هارو خوب از هر لحاظ چک کنه یه روانشناس و اونه که توی نیم ساعت یا بیشتر توانایی شما رو برای آداپته شدن در کشورش تشخیص میده اگر احساس کنه که نمی تونیم از پسش بر بیاییم بی تعارف...بای...
    من از 55 امتیاز 50 امتیاز رو گرفتم و فقط از زبان 5 تا می خواستم که نشد....نا امید نیستم من اینبار قوی تر خواهم رفت...

صفحه 1 از 51 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)