صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21

موضوع: مقایسه ی TA و RA از نظر شرایط استخدام

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

پیش فرض مقایسه ی TA و RA از نظر شرایط استخدام

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad2009 نمایش پست ها
    حرف شما درسته ولی از اونجایی که تدریس سطح عمیقتری از یادگیری را طلب می کنه، یه TA مجبوره خودش را همیشه update نگه داره و در دراز مدت سبب می شه که اون نسبت به کسی که RA بوده به زمینه کاری خودش تسلط بهتری داشته باشه. فکر می کنم حداقل یکی از علل تفاوت در سطح سواد و کارامدی اساتیدی تحصیل کرده در اروپا و آمریکا در همین مورد باشه. دانشجویان ایرانی در اروپا عملا در کار تدریس مشارکت داده نمی شن بر عکس کانادا و امریکا و این سبب اختلاف فاحشی می شه که بین یک تحصیل کرده در انگلیس و تحصیل کرده در امریکا بوجود می اد.
    من از دوستان دیگری هم شنیدم که می گن RA از وجهه پایینتری در مقابل TA برخورداره!! فردا موقع جذب هیئت علمی نداشتن سابقه حضور در کلاس و تدریس می تونه خیلی مشکل ساز باشه. حتی یکی از بچه ها با لحن بسیار تمسخرآمیزی می گفت که من واقعا نمی دونم چرا این همه ملت بلند میشن میرن اروپا اونم با RA که چی بشه؟!!!!
    مدرک اروپا که بر اساس RA هست حتی تو ایرانم خریدار نداره! و دانشجوهاشون بعد از برگشتن به ایران سرخورده میشن! و پشیمون
    یعنی اینجوری می گفت که اگه می خوای RA بگیری بعد برگردی ایران واقعا داری وقتتو تلف می کنی.

دوستان شما با این نظر موافقید یا نه؟
    ویرایش توسط sjjpo2002 : January 4th, 2010 در ساعت 03:12 PM دلیل: غلط املایی

پیش فرض پاسخ : بدانید که وظایف TA کمتر از RA است

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها
    من از دوستان دیگری هم شنیدم که می گن RA از وجهه پایینتری در مقابل TA برخورداره!! فردا موقع جذب هیئت علمی نداشتن سابقه حضور در کلاس و تدریس می تونه خیلی مشکل ساز باشه. حتی یکی از بچه ها با لحن بسیار تمسخرآمیزی می گفت که من واقعا نمی دونم چرا این همه ملت بلند میشن میرن اروپا اونم با RA که چی بشه؟!!!!
    مدرک اروپا که بر اساس RA هست حتی تو ایرانم خریدار نداره! و دانشجوهاشون بعد از برگشتن به ایران سرخورده میشن! و پشیمون
    یعنی اینجوری می گفت که اگه می خوای RA بگیری بعد برگردی ایران واقعا داری وقتتو تلف می کنی.

نه، ۱۰۰٪ مخالفم.
    Weallshouldknowthatweknownothing.
    وای

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fesghelbahal نمایش پست ها
    نه، ۱۰۰٪ مخالفم.
    می شه بیشتر توضییح بدید؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

این مطلب درست نیست.
    فکر کنم شما ۲ موضوع مختلف رو باهم اشتباه کردین.

مدرک گرفتن اصلا نه بر مبنای RA هست نه TA.
    این موضوع که در مورد اروپا میگین فکر کنم در رابطه با تفاوت مدرک PhD با Doctorate هست. تمام دانشگاه‌های آمریکا و کانادا و بعضی‌‌ از دانشگاه‌های اروپا به شما مدرک PhD میدن اما بعضی‌ از دانشگاه‌های اروپا مثل دانشگاه‌های انگلیس مدرک doctorate میدن.
    برای گرفتن PhD شما باید تعداد مشخصی‌ واحد درسی‌ بگذرونین و تز رو انجام بدین اما Doctorate فقط تز داره و coursework نداره.
    پیدا کردن کار در محیط آکادمیک با داشتن PhD راحت تر هست.

این بحثی‌ که در این تاپیک مطرحه در مورد RA و TA هست. اگه شما RA داشته باشین تحقیق می‌کنین و در قبالش پول میگیرین و اگه TA داشته باشین در کار‌های درسی‌ مثل کلاس حل تمرین و تصحیح تمرین و امتحان به استاد کمک می‌کنین. برای یک دانشجو PhD داشتن RA خیلی‌ راحت تر و کم دردسر تر هست چون در هر صورت شما باید روی تز کار کنید.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

من از دوستان دیگری هم شنیدم که می گن RA از وجهه پایینتری در مقابل TA برخورداره!!
    دوستانتون طبق چه ارزش گذاری ای همچین وجهی رو تعیین میکنن؟ TA & RA هر دو GA محسوب میشن و هرکدوم مزایا و معایب خودشون رو دارن. اگه معیاری برای مقایسه ی این دو تا هست به ما هم بگین بدونیم.

فردا موقع جذب هیئت علمی نداشتن سابقه حضور در کلاس و تدریس می تونه خیلی مشکل ساز باشه.
    نداشتن سابقه ی تحقیق هم میتونه خیلی مشکل ساز «تر» باشه! این دوستانتون تجربه ای هم دارن که این حرف ها رو میزنن؟ یا شما ازشون دلیل حرف هاشون رو پرسیدین که اینجا نقل کنین؟ یا میشه بپرسین؟
    خیلی ها ممکنه بخوان فقط تحقیق انجام بدن در آینده (خودم و دوستام اینطوری ایم) بعد اون موقع TA بودن نه به درد تجربه ام میخوره، نه سابقه!

حتی یکی از بچه ها با لحن بسیار تمسخرآمیزی می گفت که من واقعا نمی دونم چرا این همه ملت بلند میشن میرن اروپا اونم با RA که چی بشه؟!!!!
    به بچه ها بگو شما برو RA بگیر تو اروپا، برگشت، سرخورده نشدنش با من!

والا من هیچ وقت نشنیدم موقع کار از کسی بپرسن شما RA بودی یا TA!! تازه شما اگه RA بوده باشین، چهار تا مقاله ای چیزی هم حتما از توش در اومده، میره تو رزومه تون، ولی TA فقط میگین تدریس کردین! خب به منم ترم اول masters ام یه کلاس دادن تدریس کنم، هیچ سابقه ای قبلش نداشتم، برای کسی هم مهم نبود!

پ.ن. یه سری چیزا جزو قوانین فروم محسوب نمیشه، و نمیتونه هم بشه. اگه فکر میکنین میخواین این فروم چیز بدرد بخوری باشه، رعایت کنین لطفا!
    ویرایش توسط zari : January 5th, 2010 در ساعت 01:02 AM
    Weallshouldknowthatweknownothing.
    وای

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط fesghelbahal نمایش پست ها
    نه، ۱۰۰٪ مخالفم.
    لطفا دلایل مخالفت خودتون رو هم ذکر کنید تا بیشتر استفاده کنیم.

اما توضیح بیشتر:

می خوام اینو بگم که خیلی معتقدند مدارکی که بر مبنای RA هستند فردا موقع جذب هیئت علمی شدن دچار مشکل میشن. چرا؟! چون هیچ سابقه حضور در کلاسی نداشته. در مورد هیچ درسی تخصص کافی نداره تا بتونه اونو تدریس کنه. توی جو کلاس نبوده و ممکنه اصلا طرف برای تدریس مشکل داشته باشه که رو نشده تو این مدت
    میگم این طرفی که صحبت می کرد می گفت اشتباه محضه بری اروپا و از این دکتراهای 3 ساله بگیری و بعد برگردی ایران. میگفت تو ایران وقتی جذبش نکردن سرخورده میشه! مدارک علوم تحقیقات رو هم از مدارک RA اروپایی بیشتر می دونن!!
    ولی اگه بر نگرده و تو اروپا بمونه هیچ مشکلی براش پیش نمیاد و سرخورده هم نمیشه چون اونجا همه اینجوری دکترا گرفتن. خلاصه کلام می گفت دکترا بخونی و TA نباشی باختی!

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

ببخشید جناب fesghelbahal این پست قبلیم باید قبل پست شما می بود که مثل اینکه شما پیش دستی کردین
    ببینید من خودم با این قضیه موافق نبوده و نیستم ولی واقعا طرف اینقدر از اساتید تحصیل کرده تو کانادا برام ارجاع داد که گفتم حتما یه چیزی می دونه و میگه
    با این حساب شما فکر می کنید طرف برگرده ایران مدرکش باعث سرخورده شدنش نمیشه.
    این رو هم حساب کنید ایران با بقیه جاها فرق میکنه و حتی یه شایعه می تونه به حقیقت تبدیل بشه!!

ApplyAbroad Champion
    zari آواتار ها

لطفا دلایل مخالفت خودتون رو هم ذکر کنید تا بیشتر استفاده کنیم.

اما توضیح بیشتر:

می خوام اینو بگم که خیلی معتقدند مدارکی که بر مبنای RA هستند فردا موقع جذب هیئت علمی شدن دچار مشکل میشن. چرا؟! چون هیچ سابقه حضور در کلاسی نداشته. در مورد هیچ درسی تخصص کافی نداره تا بتونه اونو تدریس کنه. توی جو کلاس نبوده و ممکنه اصلا طرف برای تدریس مشکل داشته باشه که رو نشده تو این مدت
    میگم این طرفی که صحبت می کرد می گفت اشتباه محضه بری اروپا و از این دکتراهای 3 ساله بگیری و بعد برگردی ایران. میگفت تو ایران وقتی جذبش نکردن سرخورده میشه! مدارک علوم تحقیقات رو هم از مدارک RA اروپایی بیشتر می دونن!!
    ولی اگه بر نگرده و تو اروپا بمونه هیچ مشکلی براش پیش نمیاد و سرخورده هم نمیشه چون اونجا همه اینجوری دکترا گرفتن. خلاصه کلام می گفت دکترا بخونی و TA نباشی باختی!
    البته اینو من بگم که مدیر گروه ما در دانشگاه تربیت مدرس (که فکر میکنم اعتبارشو همه میدونین)، در انگلیس (دانشگاه لیدز) تحصیل کرده و RA بوده اتفاقا. مشکلی هم برای استخدام پیدا نکرده. بلافاصله بعد از برگشت به ایران به عنوان استاد در همین دانشگاه استخدام و عضو هیات علمی شده.
    Whether you think you can or you think you can't, you're right

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط zari نمایش پست ها
    البته اینو من بگم که مدیر گروه ما در دانشگاه تربیت مدرس (که فکر میکنم اعتبارشو همه میدونین)، در انگلیس (دانشگاه لیدز) تحصیل کرده و RA بوده اتفاقا. مشکلی هم برای استخدام پیدا نکرده. بلافاصله بعد از برگشت به ایران به عنوان استاد در همین دانشگاه استخدام و عضو هیات علمی شده.
    ایشون قبل از سفرشون سابقه تدریس نداشتن؟!

ApplyAbroad Champion
    zari آواتار ها

ایشون قبل از سفرشون سابقه تدریس نداشتن؟!
    تا جایی که من میدونم خیر. ایشون کارشناسی و ارشدشون رو در دانشگاه شهید بهشتی و در دانشکده ای گذروندن که اصلا دوره TA نداره و هرگز نداشته.
    Whether you think you can or you think you can't, you're right

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)