صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 21

موضوع: مقایسه ی TA و RA از نظر شرایط استخدام

پیش فرض پاسخ : بدانید که وظایف TA کمتر از RA است

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها
    ببخشید جناب fesghelbahal این پست قبلیم باید قبل پست شما می بود که مثل اینکه شما پیش دستی کردین
    ببینید من خودم با این قضیه موافق نبوده و نیستم ولی واقعا طرف اینقدر از اساتید تحصیل کرده تو کانادا برام ارجاع داد که گفتم حتما یه چیزی می دونه و میگه
    با این حساب شما فکر می کنید طرف برگرده ایران مدرکش باعث سرخورده شدنش نمیشه.
    این رو هم حساب کنید ایران با بقیه جاها فرق میکنه و حتی یه شایعه می تونه به حقیقت تبدیل بشه!!
    برای این که بحث از موضوع اصلیش منحرف نشه یه جمله بیشتر نمیگم: همه میدونن که تو ایران کار گیر آوردن و استخدام شدن به این چیزا اصلا ربطی نداره.
    Weallshouldknowthatweknownothing.
    وای

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fesghelbahal نمایش پست ها
    برای این که بحث از موضوع اصلیش منحرف نشه یه جمله بیشتر نمیگم: همه میدونن که تو ایران کار گیر آوردن و استخدام شدن به این چیزا اصلا ربطی نداره.
    دقيقا ....
    منم نميخوام اين بحث رو ادامه بدم اما دانشگاه تربيت مدرس در مورد انتخاب "استاداش" خيلي معروفه كه !
    به نظر من هم واسه انتخاب كيس TA و RA اصلا رو چنين نمونه هايي حساب نكنيد . البته اگه مثل بقيه دانشجوها آدمهاي معمولي هستيد ....
    ویرایش توسط vahidR : January 5th, 2010 در ساعت 03:30 AM
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط ars نمایش پست ها
    این مطلب درست نیست.
    فکر کنم شما ۲ موضوع مختلف رو باهم اشتباه کردین.

مدرک گرفتن اصلا نه بر مبنای RA هست نه TA.
    این موضوع که در مورد اروپا میگین فکر کنم در رابطه با تفاوت مدرک PhD با Doctorate هست. تمام دانشگاه‌های آمریکا و کانادا و بعضی‌‌ از دانشگاه‌های اروپا به شما مدرک PhD میدن اما بعضی‌ از دانشگاه‌های اروپا مثل دانشگاه‌های انگلیس مدرک doctorate میدن.
    برای گرفتن PhD شما باید تعداد مشخصی‌ واحد درسی‌ بگذرونین و تز رو انجام بدین اما Doctorate فقط تز داره و coursework نداره.
    پیدا کردن کار در محیط آکادمیک با داشتن PhD راحت تر هست.

این بحثی‌ که در این تاپیک مطرحه در مورد RA و TA هست. اگه شما RA داشته باشین تحقیق می‌کنین و در قبالش پول میگیرین و اگه TA داشته باشین در کار‌های درسی‌ مثل کلاس حل تمرین و تصحیح تمرین و امتحان به استاد کمک می‌کنین. برای یک دانشجو PhD داشتن RA خیلی‌ راحت تر و کم دردسر تر هست چون در هر صورت شما باید روی تز کار کنید.
    دوستان توی این تاپیک ۲تا موضوع با هم اشتباه گرفته شدن.
    یکی‌ تفاوت مدرک PhD با Doctorate هست و اون یکی‌ میزان زحمت RA و TA که به هم هیچ ربطی‌ ندارن.
    بهتره ارسال من توی صفحه قبل رو دوباره بخونین.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

برای گرفتن PhD شما باید تعداد مشخصی‌ واحد درسی‌ بگذرونین و تز رو انجام بدین اما Doctorate فقط تز داره و coursework نداره.
    پیدا کردن کار در محیط آکادمیک با داشتن PhD راحت تر هست.
    ا
    پس شما هم موافقید که مدارک مبتنی بر صرفا انجام یه پروژه اعتبار کمتری خواهد داشت!

بحث ما هم در مورد سوتفاهم نیست! بحث اینه که سابقه تدریس آیا می تونه در جذب هیئت علمی به صورت یه وزنه تاثیرگذار باشه یا نه. به همین خاطر پرسیدم که TA می تونه برای استخدام هیئت علمی بسیار موثرتر از RA باشه یا نه
    به هر حال ممنون از پاسختون

ApplyAbroad Champion
    zari آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidR نمایش پست ها
    دقيقا ....
    منم نميخوام اين بحث رو ادامه بدم اما دانشگاه تربيت مدرس در مورد انتخاب "استاداش" خيلي معروفه كه !
    به نظر من هم واسه انتخاب كيس TA و RA اصلا رو چنين نمونه هايي حساب نكنيد . البته اگه مثل بقيه دانشجوها آدمهاي معمولي هستيد ....
    البته مسلما من حواسم بود که یه مورد نرمال رو مثال بزنم
    موضوع مد نظر شما در مورد تمام اساتید تربیت مدرس صحیح نیست، شاید حدود 50 درصد اونها یا بیشتر، بر اساس شایستگیهای شخصی استخدام میشن.
    ویرایش توسط zari : January 6th, 2010 در ساعت 12:03 AM
    Whether you think you can or you think you can't, you're right

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط zari نمایش پست ها
    به هر حال برای اینکه بیشتر از این بحث منحرف نشه، اگر مایل به ادامه ی این بحث بودید، من تاپیک جدیدی ایجاد میکنم و بحثهای اخیر رو به اونجا انتقال میدم.
    خیلی ممنون از توجه تان zari

واقعیتش من فقط خواستم نظرات دوستان در مورد این ادعا را بدونم که تا حالا اینجوری متوجه شدم که بچه ها موافق این نظریه نیستند و من هم واقعا خوسحالم که اکثرا با هم هم عقیده ایم.
    راستش این نظریه رو همونطر که گفتم یکی از دوستان با حال تمسخرآمیزی مطرح کرد و من هم خواستم از عدم صحت اون مطمئن تر بشم.
    از همه دوستان بابت این موضوع عذر می خوام و از تک تکتون تشکر می کنم که با نظراتتون این موضوع رو شفاف تر کردید.
    ویرایش توسط zari : January 6th, 2010 در ساعت 12:03 AM

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها
    پس شما هم موافقید که مدارک مبتنی بر صرفا انجام یه پروژه اعتبار کمتری خواهد داشت!

بحث ما هم در مورد سوتفاهم نیست! بحث اینه که سابقه تدریس آیا می تونه در جذب هیئت علمی به صورت یه وزنه تاثیرگذار باشه یا نه. به همین خاطر پرسیدم که TA می تونه برای استخدام هیئت علمی بسیار موثرتر از RA باشه یا نه
    به هر حال ممنون از پاسختون
    چیزی که من گفتم اشتباه گرفته شده موضوع "مدرک بر مبنای RA" و "مدرک بر مبنای TA" هست که من اولین بار در این تاپیک شنیدم. مدرک هیچ ربطی‌ به RA و TA نداره. اگه ارسال‌های صفحه قبل رو ببینین متوجه منظور من میشین.

معمولا در تمام دانشگاه‌ها هر دانشجو PhD موظفه که توی چند تا درس TA باشه و این شرط فارق التحصیلی حساب می‌شه.

پیدا کردن کار در محیط آکادمیک به اینکه آیا شما TA بودین یا نه ربط چندانی نداره. چیزی که خیلی‌ مهم هست research که اون فرد انجام داده چون دانشگاه می‌خواد از اون فرد کسب درامد کنه به همین خاطر کسی‌ رو استخدام می‌کنن که بدونن با گرفتن پروژه میتونه به دانشگاه پول برای تحقیقات وارد کنه.

چون که معمولا زحمت TA بیشتر از RA هست و زمانی‌ که صرف اون می‌شه از نظر تحقیقاتی‌ مفید نیست عملا یک دانشجو که می‌خواد رزومه خوبی‌ داشته باشه نمیتونه زیاد TA بشه و باید وقتش رو بیشتر صرف research کنه. توی دانشگاه ما کسایی‌ که TA هستن شدیدا تلاش می‌کنن که RA بشن و وقتشون هدر نره.

(با اینکه به این تاپیک ربطی‌ نداره.) در مورد اعتبار Doctorate و PhD من چیز زیادی نمیتونم فقط می‌تونم بگم بیشتر کشور‌ها دارن به سمت PhD می‌رن اما هنوز خیلی‌ از دانشگاه‌های خوب دنیا Doctorate میدن. احتمالاPhD برای پیدا کردن کار آکادمیک بهتر باشه اما اگه کسی‌ به محیط‌های آکادمیک یا تحقیقاتی‌ علاقه نداره و می‌خواد وارد صنعت بشه شاید داشتن Doctorate بهتر باشه (مطمئن نیستم).
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه ی TA و RA از نظر شرایط استخدام

برای یک فارغ التحصیل PhD در آمریکا هر چه سابقه TAدر رزومه بیشتر و سابقه RA کمتر باشد، احتمال یافتن کار در دانشگاههای خوب کمتر می شود. دانشگاههای خوب به دنبال استاد دارای توانایی تحقیق هستند نه استاد دارای توانایی تدریس.

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : مقایسه ی TA و RA از نظر شرایط استخدام

همون طور که ars و سهیل اشاره کرده‌اند، کیفیت و تعداد مقالات چاپی شما مهمترین عامل برای پیدا کردن کار بعد از دوران دکتراست. این مساله به ویژه در مورد کار آکادمیک و تحقیقاتی اهمیت زیادی داره. سابقه تدریس اهمیتش به مراتب کمتره. حداقل این چیزیست که در آمریکا وجود داره.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

چیزی که من گفتم اشتباه گرفته شده موضوع "مدرک بر مبنای RA" و "مدرک بر مبنای TA" هست که من اولین بار در این تاپیک شنیدم.
    منظور من از مدرک مبتنی بر RA این هست که در قبال انجام یک پروژه دوره دکترا تموم میشه و نه درسی پاس میشه و نه تدریسی انجام میشه. مثلا چیزی که تو کشورهای اروپایی مخصوصا انگلیس رایج هست.
    مثلا من با استادی در دانشگاه شفیلد پروژه رو مشخص کردم و دفاع کردن از اون پروژه مساوی فارغ التحصیل شدنم خواهد بود. حتی زمان شروع خاصی هم نداره چون گفته هر چی زودتر می تونی بیا و کارتو شروع کن.
    طرفی که از این موضوع ایراد گرفت می گفت بری شفیلد بخونی و بخوای برگردی ایران وققتو تلف کردی! ممکنه مدرکت رو هم اینجا زیاد تحویل نگیرن و بگن رفته تو سه سال یه پروژه انجام داده و اسمشو گذاشته دکتر. این حرفهاش خیلی برام غیر منطقی اومد و خواستم نظر شما رو هم بدونم

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)