صفحه 11 از 13 نخستنخست ... 2345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 124

موضوع: ویروس کرونا(سفر -تحصیل-تجربه ها)

پیش فرض پاسخ : ویروس کرونا(سفر -تحصیل-تجربه ها)

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    حالا چرا انتظار دارید مدل جدید کم خطرتر بشه؟
    فرض بر اینه که دو یا چند تا ویروس مشابه دارن بر سر یک میزبان با هم رقابت میکنن، اونی که میزبان رو از پا در میاره یا میکشه، با کشتن میزبان در واقع شانس گسترش خودش رو نابود میکنه. پس هرچی که جلوتر میریم به سمت انقراض خودش پیش میره. از اون طرف اونی که میزبان رو نکشه و یا فرد رو از پا در نیاره شانس بیشتری برای گسترش پیدا میکنه. از اونجایی که ویروس ها مشابه هستن بدنی که برای یکی انتی بادی تولید کنه نسبت به بقیه هم تا اندازه ای مقاوم خواهد بود. نمیدونم، به نظرتون چقدر منطقیه؟؟ -- فک کنم برعکس اون چیزی که خودم قبلا گفتم همچین چیزی درمورد کرونا نمیتونه اتفاق بیوفته چون درصد کشندگیش به اندازه ای بالا نیست که با همچین پروسه ای تحت تاثیر قرار بگیره.
    ویرایش توسط keran : August 5th, 2020 در ساعت 08:54 AM

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

به نظرم استدلالتون اشتباهه چون طبق این استدلال طی اینهمه سال تا به امروز همه ی ویروس های کشنده باید خود به خود نابود میشدن اما مثلا در سگ ویروس های کشنده ای مثل هاری و پاروو خیلی هم فراوون هستند
    گذشته ازین بقا و تناسل یک ژنوم به عوامل خیلی زیادی بستگی داره و با چنین استدلالی قابل پیشبینی نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط keran نمایش پست ها
    فرض بر اینه که دو یا چند تا ویروس مشابه دارن بر سر یک میزبان با هم رقابت میکنن، اونی که میزبان رو از پا در میاره یا میکشه، با کشتن میزبان در واقع شانس گسترش خودش رو نابود میکنه. پس هرچی که جلوتر میریم به سمت انقراض خودش پیش میره. از اون طرف اونی که میزبان رو نکشه و یا فرد رو از پا در نیاره شانس بیشتری برای گسترش پیدا میکنه. از اونجایی که ویروس ها مشابه هستن بدنی که برای یکی انتی بادی تولید کنه نسبت به بقیه هم تا اندازه ای مقاوم خواهد بود. نمیدونم، به نظرتون چقدر منطقیه؟؟ -- فک کنم برعکس اون چیزی که خودم قبلا گفتم همچین چیزی درمورد کرونا نمیتونه اتفاق بیوفته چون درصد کشندگیش به اندازه ای بالا نیست که با همچین پروسه ای تحت تاثیر قرار بگیره.
    ویرایش توسط Garibaldi : August 5th, 2020 در ساعت 11:24 AM
    96 nine or six

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

سلام دوست عزیزم،
    اینها رو مینویسم و شاید به دردتون بخوره.
    --
    فرض بر اینه که دو یا چند تا ویروس مشابه دارن بر سر یک میزبان با هم رقابت میکنن، اونی که میزبان رو از پا در میاره یا میکشه، با کشتن میزبان در واقع شانس گسترش خودش رو نابود میکنه. پس هرچی که جلوتر میریم به سمت انقراض خودش پیش میره.

**ویروس موجود زنده نیست و قادر به تولید انرژی هم نیست. ویروس از یک رشته نوکلئیک اسید که توی capsid یا همون protein coat قرار میگیره تشکیل شده و بعضی ویروس ها از یه envelope که یه لایه لیپیدی هستن هم تشکیل شدن.
    ویروس با مرگ میزبان از بین نمیره. برای همینم هست که کسانی که بر اثر ویروس از این دنیا میرن رو میبرن توی یه جای دورافتاده و پر از آهک دفن میکنن یا میسوزونن. ویروس تا وقتی Envelope ش که یه لایه لیپیدی هست پاره نشه و دی ان ای ازونجا بیرون نیفته و راهی جوب نشه همچنان اثر گذاره (برای همینم میگن دستاتونو با صابون بشورید). روابط میزبانی یا روابط زیستی برای گونه ای زنده مثل باکتری، قارچ، و سایر موجودات تک سلولی و چندین سلولی استفاده میشه که قابلیت تکثیر زیستی، تولید و مصرف انرژی، و دارای حافظه هستن گاها. اینکه میگید با کشتن میزبان خودش از بین بره ممکنه برای گونه های زیستی مانند زنبور عسلی که بلافاصله پس از نیش زدن میمیره یا خفاش و ماری که بر سر یک موش یا خرگوش با هم رقابت دارند اتفاق بیفته (به شرطی که اون موش یا خرگوش سمی باشه یا کشنده). مثلا انواع گونه های دایناسورها از بین رفتن، چون هم به اکسیژن نیاز داشتن و هم منابع غذایی فراوان و بسیاری شرایط دیگه و مهم تر موجود زنده بودن. ویروس سالها مثل مرده غیرمتحرک میمونه سرجاش و نیازی به هیچی نداره.
    --
    از اون طرف اونی که میزبان رو نکشه و یا فرد رو از پا در نیاره شانس بیشتری برای گسترش پیدا میکنه. از اونجایی که ویروس ها مشابه هستن بدنی که برای یکی انتی بادی تولید کنه نسبت به بقیه هم تا اندازه ای مقاوم خواهد بود. نمیدونم، به نظرتون چقدر منطقیه؟؟ -- فک کنم برعکس اون چیزی که خودم قبلا گفتم همچین چیزی درمورد کرونا نمیتونه اتفاق بیوفته چون درصد کشندگیش به اندازه ای بالا نیست که با همچین پروسه ای تحت تاثیر قرار بگیره.

** ویروس نمیمیره. ویروس موجود زنده نیست. اون چیزی که مد نظر شما هست اسمش هست herd immunity.
    یعنی من تاحالا انفولانزای کانادایی ندیدم و نداشتمو دیروز رسیدم اینجا. بدنم در معرض ویروس های انتاریو قرار میگیره.
    ویروس از طریق تنفس، و... وارد بدن من میشه. شروع به تکثیر و تغییر سلوهای خودی من میکنه. هم سلولهای خودی من عوض میشن و هم گلبولهای سفیدم به خود سلول های خودی تغییر یافته و ویروس اولیه واکنش نشون داده و وارد جنگ میشن (جنگ انتی ژن-انتای بادی هم میگن گاهی ولی مورد به مورد فرق داره). بدن من شروع به کشتن سلولهای خودی ای که اکنون به دشمن تبدیل شدن میشه. یعنی هوشش رو به کار میندازه و انتای بادی هایی میسازه که انتی ژن رو دفع میکنن (و معمولا spike ها اینجور وقتها تعیین کننده هستن). این انتای بادی انتای ژن ممکنه اینجا کاملا نابه جا باشه ولی همه ما اینو توی دبیرستان خوندیم و بهترین چیزی که به ذهنم میرسه میتونه همین باشه. ولی ماهیت اینها با هم کاملا فرق داره. به هر جهت شما اینو استفاده کنید که اونو درک کنید.
    اگه من زنده بمونم و جان سالم به در ببرم، بدن من این انتای بادی ها یا مواد دفاعی رو ساخته. دفعه بعدی که اتفاقی ویروس از همون نوع وارد میشه، سیستم دفاعی من دیگه وقت صرف نمیکنه که کل ماجرا رو figure out کنه. از قبل توی حافظه ش داره و ممکنه حتی مقداری از اون مواد دفاعی که ساخته توی خون من باشه. بنابراین herd immunity کمک میکنه که مثل سرماخوردگی هر بار که سرما میخورم زنده بمونم و از مرگ بجهم.
    حقیقت این هست که ویروس ها در عین شباهت ظاهری که با هم دارن، تفاوتهای زیادی دارن. آیا شما همون شارژری که برای گوشی اپلتون استفاده میکنید، برای سامسونگتون هم استفاده میکنید؟ نه. ساختار و انتهای اینها (پورتشون) با هم متفاوته. ویروس هم همینه. spike هاشون مخصوصا، تفاوت اصلی رو میسازن. اسپایکهای انفولانزا و اچ ای وی رو ببینید اینجا (همون دندونه های برجسته رو):
    https://www.google.com/search?q=infl...6nk-QOvWNPMKHM
    و
    https://www.google.com/search?q=hiv+...zHOxKHIeVqJY5M
    و حالا کووید19
    https://www.google.com/search?q=covi...AAVad1KuSPtBJM
    دلیل اینکه میگن کووید19 سریع تر از فلو و سارس تکثیر میشه یه دلیلش احتمالا به خاطر تعداد دندونه هاشه (که از نظر احتمال موقعیت بیشتری رو برای وارد شدن به سلول بهش میده) و نبودن herd immunity که توی ما به مرور شکل میگیره.
    حتی کسی که جفت کلیه هاش از کار میفته یا مجبورن کل خونش رو عوض کنن (دیالیز) سیستم ایمنیش رو ضعیف کرده و به صفر میرسونن. چون گلبولهای بدنش و همه سنسورهای غشایی سلول هاش به ورود هرگونه ماده جدید به بدن از گرد و خاک بگیر تا خون حساسه و به اون خون حمله خواهد کرد. ادمی که جفت کلیه هاش از کار افتاده و Already دستگاه ایمنیش مشغول مبارزه با همون کلیه به عنوان جسم ناشناخته و خارجی هست، وقتی سیستم ایمنیش رو ضعیف میکنن تا خون رو بپذیره (چون تصفیه کننده ای در کار نیست توی بدنش بعد از اینکه کلیه هاش از کار میفتن)، نباید سرما بخوره. اگه حتی یه گرد و خاک الکی بره توی بدنش چه برسه به ویروس سرماخوردگی، در جا نابودش میکنه و میکشتدش. این ماجرا برای کووید هم صادق هست. کووید یک ویروس هست و وقتی وارد بدن میشه، علاوه بر alter کردن سلول های ایمنی، بدن اون رو به عنوان جسم خارجی شناخته و بهش حمله میکنه. وقتی بهش حمله میکنه در حقیقت سیستم ایمنی مشغول میشه. وقتی مشغول میشه از پرداختن به بقیه مشکلات بدن باز میمونه (مثلا تیروئید، کلیه، ناراحتی ریه وقلب و.. قند خون) برای همین اگه شما ناراحتی های شدید بدنی داشته باشید احتمال مرگ شما بالا هست چه توسط سرماخوردگی باشه چه کووید. منتها به دلیلیکه گفتم، نبودن herd immunity، کووید اسیب شدیدتری به بدن میزنه تا سرماخوردگی. برای همینم کودکان بر اثر کووید مریض یا نابود نمیشن. چون سیستم ایمنی اونها فوق العاده Amazing هست. بسیار قوی هست. ولی کوود19 قطعا وارد بدن اونها شده و بزرگسال ها از همون ها دریافت کرده و به سختی بیمار میشن
    کووید از بین نخواهد رفت. به ارشیو بقیه ویروس ها اضافه خواهد شد و خواهد ماند. دلیل اینکه ویروس به نوع دوم و سوم خودش تبدیل میشه اینه که ساختارش ساده هست، و حین تکثیر شدن ممکنه جهش اتفاق بیفته یا DNA proofreading and repair روی کودون ها درست انجام نشه یا به هر دلیل دیگه ای این ویروس شکل های جدیدی میگیره که بعضیاش موفق عمل میکنن و کارساز میشن روی ناکار کردن بقیه.
    این ویدئو رو ببینید یکمی کمک میکنه به مفهوم ماجرا.
    https://www.youtube.com/watch?v=BtN-goy9VOY&t=211s
    دقت کنید که ساختار ویروس ها هر روز در حال اپدیت شدن و ممکنه فردا نصف اطلاعات این ویدئو به درد نخور بشه.
    واکسن در حقیقت ویروس ضعیف شده هست. شما همین ویروس رو میتونید با herd immunity دریافت کنید.
    شما به چیزایی که در کنترلتون نیست توجه نکنید. چیزایی رو روش تمرکز کنید که میتونید کنترلش کنید.
    همه چی درست میشه دوست من.
    ویرایش توسط chemistrymaste : August 5th, 2020 در ساعت 11:23 AM

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

درود بر دوستان عزیز،

مرسی بابت اطلاعات خوبتون مخصوصا لینک ها.
    بیشتر از herd immunity ، بحث من تکاملی هست و در مورد selection داشتم صحبت می کردم. اینکه میفرمایید که ویروس موجود زنده نیست درسته، منتها در عمل مخصوصا به این دلیل که میزبانش یک موجود زنده هست بایستی از قوانین natural selection پیروی کنه، بجز این قسمت که میتونه همچنان یه جایی توی طبیعت باقی بمونه. اون جور که شما گفتید توی اجساد، منتها طبق فرمایش خودتون زمان این باقی موندن محدود هستش و به هر حال در کل نکته اینه که ویروس توانایی حیات بدون میزبان رو ندارن. باز مجبورن برگردن به جامعه میزبان خودشون و اگه قبلا اون جامعه با ویروس بسیار مشابه ای پر شده باشه (واکسیناسیون یا یک ویروس کم خطرتر که از حاصل جهشی از خودشون باشه) دیگه راه برای برگشت بسته هست و در واقع مسیر برای نابودیشون هموار میشه. تا اینجاش مشکلی نیستش منتها مشکل اینه که ویروس میتونه چند تا گونه جانوری رو همزمان بعنوان هوست انتخاب کنه و در حالیکه برای یک گونه خیلی خطرناک نیست برای اون یکی مرگبار باشه. نمی دونم این چقدر درسته منتها این نمونه پایین شاید یه مثال از ویروسی باشه که کاملا نابود شده.

"ویروس واریولا طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO) که عامل بیماری آبله است یک سوم مبتلایان را از بین می‌برد و به نابینا شدن مابقی مبتلایان منجر می‌شود. این بیماری در سال ۱۹۸۰ و پس از اجرا شدن کمپین‌های واکسیناسیون طولانی مدت ریشه کن شد. آخرین نمونه‌های باقی مانده از این ویروس در آزمایشگاه‌های آمریکا و روسیه نگهداری می‌شوند."

ویرایش توسط keran : August 5th, 2020 در ساعت 12:32 PM

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

درود بر دوستان عزیز،

مرسی بابت اطلاعات خوبتون مخصوصا لینک ها.
    بیشتر از herd immunity ، بحث من تکاملی هست و در مورد selection داشتم صحبت می کردم. اینکه میفرمایید که ویروس موجود زنده نیست درسته، منتها در عمل مخصوصا به این دلیل که میزبانش یک موجود زنده هست بایستی از قوانین natural selection پیروی کنه، بجز این قسمت که میتونه همچنان یه جایی توی طبیعت باقی بمونه. اون جور که شما گفتید توی اجساد، منتها طبق فرمایش خودتون زمان این باقی موندن محدود هستش و به هر حال در کل نکته اینه که ویروس توانایی حیات بدون میزبان رو ندارن. باز مجبورن برگردن به جامعه میزبان خودشون و اگه قبلا اون جامعه با ویروس بسیار مشابه ای پر شده باشه (واکسیناسیون یا یک ویروس کم خطرتر که از حاصل جهشی از خودشون باشه) دیگه راه برای برگشت بسته هست و در واقع مسیر برای نابودیشون هموار میشه. تا اینجاش مشکلی نیستش منتها مشکل اینه که ویروس میتونه چند تا گونه جانوری رو همزمان بعنوان هوست انتخاب کنه و در حالیکه برای یک گونه خیلی خطرناک نیست برای اون یکی مرگبار باشه. نمی دونم این چقدر درسته منتها این نمونه پایین شاید یه مثال از ویروسی باشه که کاملا نابود شده.

"ویروس واریولا طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO) که عامل بیماری آبله است یک سوم مبتلایان را از بین می‌برد و به نابینا شدن مابقی مبتلایان منجر می‌شود. این بیماری در سال ۱۹۸۰ و پس از اجرا شدن کمپین‌های واکسیناسیون طولانی مدت ریشه کن شد. آخرین نمونه‌های باقی مانده از این ویروس در آزمایشگاه‌های آمریکا و روسیه نگهداری می‌شوند."

سلام دوست گرامی،

**
    بیشتر از herd immunity ، بحث من تکاملی هست و در مورد selection داشتم صحبت می کردم. اینکه میفرمایید که ویروس موجود زنده نیست درسته، منتها در عمل مخصوصا به این دلیل که میزبانش یک موجود زنده هست بایستی از قوانین natural selection پیروی کنه، بجز این قسمت که میتونه همچنان یه جایی توی طبیعت باقی بمونه. اون جور که شما گفتید توی اجساد، منتها طبق فرمایش خودتون زمان این باقی موندن محدود هستش و به هر حال در کل نکته اینه که ویروس توانایی حیات بدون میزبان رو ندارن. باز مجبورن برگردن به جامعه میزبان خودشون و اگه قبلا اون جامعه با ویروس بسیار مشابه ای پر شده باشه (واکسیناسیون یا یک ویروس کم خطرتر که از حاصل جهشی از خودشون باشه) دیگه راه برای برگشت بسته هست و در واقع مسیر برای نابودیشون هموار میشه. تا اینجاش مشکلی نیستش منتها مشکل اینه که ویروس میتونه چند تا گونه جانوری رو همزمان بعنوان هوست انتخاب کنه و در حالیکه برای یک گونه خیلی خطرناک نیست برای اون یکی مرگبار باشه.

پاسخ:
    نه
    herd immunity و نچرال سلکشن یا سلکشنی که منظور شما هست و من نمیدونم چی هست، چه ربطی به هم دارن اینجا؟ لطفا توضیح میدید؟
    نمیدونم منظورتون از سلکشن چی هست اینجا.
    اگه نچرال سلکشن منظورتون هست، تصور کنید یه ذرافه گردنش 5 سانتی متره و یکی دیگه 95 سانتی متر.
    وقتی برگهای ارتفاع پایین درخت ها تموم میشه، ذرافه ای که گردنش بلندتره راحت تر به قسمت بالاتر درخت میرسه و پایینیه از بی غذایی میمیره. این میشه قانون انتخاب طبیعی داروین.
    اینجا ویروس نقش اون ذرافه رو بازی میکنه. ولی ویروس موجود زنده نیست و نیازی به اکسیژن و منبع غذایی نداره. نیاز به هیچی نداره. ویروس باید اطلاعات ژنتیکیش با استفاده از ار ان ایش روی سلول میزبان کپی بشه تا بتونه وارد عمل بشه. بعد ازون مثل یک سلول زنده باهاش رفتار میشه. قبل ازون نه. مثل یک بقچه هست که افتاده گوشه خونه و نیاز به هیچی نداره. Is it clear?

**
    منتها طبق فرمایش خودتون زمان این باقی موندن محدود هستش و به هر حال در کل نکته اینه که ویروس توانایی حیات بدون میزبان رو ندارن.
    پاسخ:
    بنده جایی این رو نگفتم. کی اینو گفتم؟ لطفا نشون میدید تا شفاف سازی کنم؟

**
    باز مجبورن برگردن به جامعه میزبان خودشون و اگه قبلا اون جامعه با ویروس بسیار مشابه ای پر شده باشه (واکسیناسیون یا یک ویروس کم خطرتر که از حاصل جهشی از خودشون باشه) دیگه راه برای برگشت بسته هست و در واقع مسیر برای نابودیشون هموار میشه.

پاسخ:
    NO.

**
    تا اینجاش مشکلی نیستش منتها مشکل اینه که ویروس میتونه چند تا گونه جانوری رو همزمان بعنوان هوست انتخاب کنه و در حالیکه برای یک گونه خیلی خطرناک نیست برای اون یکی مرگبار باشه.

پاسخ:
    این رو خود من بالا گفتم و هیچ ربطی به حرف شما نداره.

**
    نمی دونم این چقدر درسته منتها این نمونه پایین شاید یه مثال از ویروسی باشه که کاملا نابود شده.

پاسخ:
    این سایت WHO هست و این لینکها هیچ اشاره ای به ریشه کن شدنش نکردن. اتفاقا داره میگه که واکسنش هنوز در حال ساخت هست. مگر اینکه ما داریم درباره دو تا ویروس ایبولا از دو جهان مختلف صحبت میکنیم و من خبر ندارم.

Ebola virus disease (EVD), formerly known as Ebola haemorrhagic fever, is a rare but severe, often fatal illness in humans.

Vaccines to protect against Ebola are under development and have been used to help control the spread of Ebola outbreaks in Guinea and in the Democratic Republic of the Congo (DRC).

لینکها:
    https://www.who.int/news-room/fact-s...-virus-disease

این مال 10 فوریه 2020 هست و توی 10 فوریه 2020 داره میگه که واکسنش هنوز در حال دیویلپمنت هست. شما اخبار جدیدی دارید که به من بدید مطلع شم سوادم بره بالا؟

https://www.who.int/health-topics/ebola/#tab=tab_1

این رو بخونید درباره نچرال سلکشن، شاید به دردتون بخوره.
    https://globalchange.umich.edu/globa...l%20selection.

گود لاک دوست من،

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

"
    herd immunity و نچرال سلکشن یا سلکشنی که منظور شما هست و من نمیدونم چی هست، چه ربطی به هم دارن اینجا؟ لطفا توضیح میدید؟
    نمیدونم منظورتون از سلکشن چی هست اینجا.
    اگه نچرال سلکشن منظورتون هست، تصور کنید یه ذرافه گردنش 5 سانتی متره و یکی دیگه 95 سانتی متر.
    وقتی برگهای ارتفاع پایین درخت ها تموم میشه، ذرافه ای که گردنش بلندتره راحت تر به قسمت بالاتر درخت میرسه و پایینیه از بی غذایی میمیره. این میشه قانون انتخاب طبیعی داروین.
    اینجا ویروس نقش اون ذرافه رو بازی میکنه. ولی ویروس موجود زنده نیست و نیازی به اکسیژن و منبع غذایی نداره. نیاز به هیچی نداره. ویروس باید اطلاعات ژنتیکیش با استفاده از ار ان ایش روی سلول میزبان کپی بشه تا بتونه وارد عمل بشه. بعد ازون مثل یک سلول زنده باهاش رفتار میشه. قبل ازون نه. مثل یک بقچه هست که افتاده گوشه خونه و نیاز به هیچی نداره. Is it clear?"

لحن جواب دادن شما چرا این شکلیه؟؟؟؟؟ چی باعث شده تصور کنید اجازه دارید به شکل اهانت آمیز با دیگران صحبت کنید؟ یه نگاه بی طرفانه به کامنتای من بکنید، که همش مادبانه و در جهت یک بحث سازنده هست، بعد یه دفعه هم این کامنت آخرخودتون رو بخونید. شما انگار دارید تلاش میکنید چیزی رو در مورد سطح علمی تون ثابت کنید. واقعا که توقع ندارید با این لحن با دیگران صحبت کنید و ازشون جواب بگیرید؟ من به هر حال علاقه ای به ادامه دادن بحثی با شما که به این شکل با مسائل غیرعلمی آلوده شده باشه ندارم، فقط جهت اطلاعتون بگم که از این سایت بیشتر افراد آکادمیک استفاده میکنن، اینجا بر خلاف تصورتون همه بجز شما یک سری آدم بی سواد نیستند که شما ساده ترین موضوع رو براشون توضیح بدین بعد بهشون نیشخند بزنید (اواسط کامنتتون). بعنوان مثال من که شما داری با یه مثال از کتاب تجربی دبیرستان بهش تکامل رو تدریس میکنی، بعد آخرش میگی is it clear خودم فیلدم تکامل هستش و مقاله تک اسم کیو یک دارم توی تکامل.
    ویرایش توسط keran : August 8th, 2020 در ساعت 12:10 AM

سلام به همگی، کسی تازگی از کانادا به ایران سفری داشته که ببینیم برای ورود تست کرونا لازم بوده یا معاینه یک دکتر در کانادا و تایید اینکه کرونا نداشته شخص کافیه؟ ممنون.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوستان

یکی از دوستان من چند روز پیش بعد یکی دو هفته سفر از ایران به لندن برگشتند و مراحل ورود به ایران را اینطور تعریف کردند که کارمندان وزارت بهداشت ایران در محل ورود به ساختمان فرودگاه میزی داشته اند و انجا مسافران را صف میکرده اند و میخواسته اند جواب منفی تست را نشان بدهند. اگر کسی نداشته است او را به جایی هدایت میکرده اند و با شماره پاسپورتش فرم کرونا پر میکرده اند و همانجا در محل تست کرونا میگرفته اند. حدود ۲۰۰ هزار تومان هزینه داشته است و نقدی یا با کارت میگرفته اند . ایشان پاسپورت ایرانی را نشان داده اند. تست دردناک و ناخوشایند بوده است.

به مسافران گفته میشده است که اگر تست مثبت باشد ظرف دو روز به انها فقط با تلفن اطلاع داده میشود و الا هیچ اطلاع رسانی انجام نمیشود! و در این دو روز باید قرنطینه در خانه بمانند.

به دوست من زنگی زده نشده است و به هیچکدام ازچند نفر دیگری که با هم بوده اند هم زنگی زده نشده است. بعد از چند روز هم کسی یکی دو بار تلفن کرده است و سوال کرده که ایا تب دارند؟ یا کلا حالشان چطور است؟ و این تمام جریان بوده و با این مساله کاملا خاتمه پیدا کرده است.

پرواز ایران ار بوده مستقیم از لندن به تهران.

سلامت باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_2015 نمایش پست ها
    سلام به همگی، کسی تازگی از کانادا به ایران سفری داشته که ببینیم برای ورود تست کرونا لازم بوده یا معاینه یک دکتر در کانادا و تایید اینکه کرونا نداشته شخص کافیه؟ ممنون.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Member Pouya12 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

من دو هفته پیش برای تحصیل در مقطع دکترا از آلمان به آمریکا اومدم و تو فرودگاه واشنگتن ازم تست دما گرفتن و یه فرمی رو هم پر کردم بعد گفتن میتونی بری. زیاد سختگیری نکردن ولی اگه دماتون بالا باشه نگرتون میدارن فکر میکنم.

درود بر همگی،

دوستانی که به بحث علمی ویروس کرونا علاقه مند هستند، این مقاله رو حتما بخونید:

https://www.newscientist.com/article...n-farmed-mink/

نه تنها تعداد زیادی از جهش های مختلف بلکه سرایت به یک حیوان دیگه و برگشت مجدد به انسان. تصور من اینه که این اتفاق در خیلی جاهای دیگه دنیا هم افتاده منتها به خاطر کمبود امکانات شناسایی نشده.
    بنظرم بدترین اتفاقی که از این مرحله به بعد میتونه بیوفته اینه که ویروس موفق بشه به جامعه حیوونایی که ما ازش تغذیه میکنیم سرایت کنه (ماکیان گاو و گوسفندو غیره)
    کسی از دوستان گرایش های تخصصی زیست شناسی و ویروس شناسی اینجا نیست گه بگه همچین امکانی وجود داره یا خیر؟ یا مثلا فیزیولوژی اینا به شکلیه که به فلان دلیل نمیتونن میزبان کرونا باشن.
    ویرایش توسط keran : November 6th, 2020 در ساعت 05:25 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)