صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 124

موضوع: ویروس کرونا(سفر -تحصیل-تجربه ها)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Superstar

پیش فرض ویروس کرونا(سفر -تحصیل-تجربه ها)

دوستمان MCR پیشنهاد تشکیل جائی برای تبادل اطلاعات در خصوص مسائل مرتبط با ویروس کرونا را کرده اند که از دید من فکر خوبیست. لطفا سوالات و مباحث مربوط را در این قسمت مطرح بفرمائید.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

پیش فرض پاسخ : ویروس کرونا(سفر -تحصیل-تجربه ها)

آمار زنده به همراه تفکیک موارد مبتلا و بهبود یافته.

جان هاپکینز:
    https://gisanddata.maps.arcgis.com/a...23467b48e9ecf6

https://corona.help/

آمار قربانیان ایتالیا تا 3 روز دیگه از مجموع چین بیشتر خواهد شد و همین لحظه ایران رسما 9792 کیس active داره در برابر 7792 کیس active ووهان.
    تعداد کل مبتلایان جهان در 12 روز اخیر 2 برابر شده
    آلمان امروز از ژاپن پیشی گرفت
    استانی همچون جیانگسو با 631 مبتلا، تماما بهبود یافته و یک نفر هم جانش را از دست نداد.
    مبتلایان ایران از هفته گذشته 2 برابر و قربانیان 3.4 برابر شدند
    دیروز 12 نفر در ووهان مردن، 135 نفر در ایران

برای استفاده از تب سنج، ابتدا تکونش بدید تا سطح جیوه به زیر 35 درجه برسه. 3 دقیقه زیر زبان نگه دارید. حتمن اول تکونش بدید چون تو یخ هم بگذارید پایین نمی آد!
    والت دیزنی به آنفولانزایی که 102 سال پیش جان 50 ملیون را گرفت مبتلا شد و بهبود یافت.

طبق چیزهایی که تو این رادیو مگه، اگر مریض شدید حتمن لازم نیست برین بیمارستان. تا می تونید به دیگران سرایت ندید، از جمله به پرستاران، کادر پزشکی و بیماران مسن بیمارستان. کلن بیمارستان لازم نیست برین. مگر اینکه خیلی وضعتون بد بشه. فکر نکنید برای زنده موندن حتمن باید برین بیمارستان. رادیو از انگلستان پخش میشه که وضعیت اون کشور هم نسبتا مساعد نیست.
    https://www.globalplayer.com/live/classicfm/uk/

احتمال مردن خودتون خیلی کمتر از امکان مریض کردن تعداد زیادی افراد و کشتن بخشی از اونها و گسترش تصاعدی ویروسه.

دستتون را به صابون معرفی کنید. شئ معطری هست که به صورت مکعب مستطیل در مغازه ها به فروش می رسه. بالاخره ازش استفاده کنید، اشکالی نداره. مدت شتسشوی دست مهمتر از درجه حرارت آب هست. حداقل 20 ثانیه.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

فقط افرادی باید به بیمارستان مراجعه کنند که دچار تنگی نفس شدید هستند. اینها با مراجعه به بیمارستان اکسیژن میگیرند و این بهشون کمک میکنه. در غیر اینصورت، برای افراد دیگه، مراجعه به مراکز درمانی اصلا توصیه نمیشه چون (1) اینکه محیط های بیمارستان ها به شدت آلوده است، (2) علی رغم تفکر خیلی ها، توی بیمارستان ها کار خاصی جز همین اکسیژن و ی چند تا داوری فرعی کمکی که اتفاقا هر روز مفید و موثر بودن اونها از طرف سازمان های بهداشتی ملی و بین المللی رد میشوند.
    به عبارتی یا باید مبتلا نشید، یا اگه شدید بدن خودتون باید اون دوره رو طی کنه (البته به جز موارد نادر چون تنگی نفس شدید که عرض کردم و در اون حالت باید به بیمارستان مراجعه کرد)
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

ApplyAbroad Superstar

سلام دوستان

من میخواهم خاطر نشان کنم که دوستانی که در حال مکاتبه با اساتید هستند یا جایی در مسیر دریافت پذیرش یا بورس هستند توجه کنند که کارها در حال تغییر جدی در اروپا و امریکا به خصوص هستند. از اینرو به احتمال خیلی زیاد - که البته خوشایند هم شاید نباشد در این مرحله نباشد - با مشکلات بیشتری از جنس سردرگمی مثل پاسخهای دیر یا تعویق و تعلیق مصاحبه ها و حتی فریز شدن و توقف طولانی پروسه و زنجیره پدیرش از سوی دانشگاهشان مواجه شوند.

در انگلستان که الان هنوز در مرحله ورود جدی به بیماری و همه گیری آن است با اطلاعات من روزانه تعداد بیشتری از دانشگاهها تدریس و کار را به حالت تعلیق در می اورند و بعضی دانشگاه از همین الان تصمیم گرفته اند تا پایان سال هیچ کلاس درس و حتی امتحان حضوری نداشته باشند و در حال جایگزینی سیستمهای ارزشیابی و امتحانات هستند.

یکی از پیامدهای ان قاعدتا توقف یا کندی سیستمهای پذیرش است. دیگری سردرگمی اساتید است که از سیاستها و برنامه های اتی دانشگاهشان بی اطلاعند بنابراین با احتیاط تر یا کند تر تعامل میکنند یا اصلا ممکن است به دلیل شلوغی کارها ایمیلهای ناشناس را جواب ندهند.

به نظرم در این مرحله صبر و ارامش باید خط اصلی فکرمان باشد و امیدوار باشیم که همه دنیا هر چه زودتر به شرایط عادی برگردد (هز چند که فکر میکنم دنیای بعد از کرونا دنیای متفاوتی باشد حالا چه جور دنیایی... واقعا نمیدانم).
    ویرایش توسط susighton : March 18th, 2020 در ساعت 05:29 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوستان

من میخواهم خاطر نشان کنم که دوستانی که در حال مکاتبه با اساتید هستند یا جایی در مسیر دریافت پذیرش یا بورس هستند توجه کنند که کارها در حال تغییر جدی در اروپا و امریکا به خصوص هستند. از اینرو به احتمال خیلی زیاد - که البته خوشایند هم شاید نباشد در این مرحله نباشد - با مشکلات بیشتری از جنس سردرگمی مثل پاسخهای دیر یا تعویق و تعلیق مصاحبه ها و حتی فریز شدن و توقف طولانی پروسه و زنجیره پدیرش از سوی دانشگاهشان مواجه شوند.

در انگلستان که الان هنوز در مرحله ورود جدی به بیماری و همه گیری آن است با اطلاعات من روزانه تعداد بیشتری از دانشگاهها تدریس و کار را به حالت تعلیق در می اورند و بعضی دانشگاه از همین الان تصمیم گرفته اند تا پایان سال هیچ کلاس درس و حتی امتحان حضوری نداشته باشند و در حال جایگزینی سیستمهای ارزشیابی و امتحانات هستند.

یکی از پیامدهای ان قاعدتا توقف یا کندی سیستمهای پذیرش است. دیگری سردرگمی اساتید است که از سیاستها و برنامه های اتی دانشگاهشان بی اطلاعند بنابراین با احتیاط تر یا کند تر تعامل میکنند یا اصلا ممکن است به دلیل شلوغی کارها ایمیلهای ناشناس را جواب ندهند.

به نظرم در این مرحله صبر و ارامش باید خط اصلی فکرمان باشد و امیدوار باشیم که همه دنیا هر چه زودتر به شرایط عادی برگردد (هز چند که فکر میکنم دنیای بعد از کرونا دنیای متفاوتی باشد حالا چه جور دنیایی... واقعا نمیدانم).
    سلام دوست عزیز.
    ابتدا خیلی ممنون از وقتی که برا کمک به بچه ها جهت راهنمایی در مورد پذیرش و فاند اختصاص میدید.
    منظورتان این است که یجورایی باید قید امسال (2020) را بزنیم ؟
    چرا هنوز برخی دانشگاهها پروسه پذیرش جدید باز میکنند؟ (مثلا اخیرا دیدم یک دانشگاه که از اواسط مارس تا اوایل آپریل 2020 ددلاینشون بود)
    و آیا این وضعیت رکود مالی که بخاطر این بیماری در تمام کشورهای جهان بوجود آمده است بر روی میزان و تعداد فاند از طرف دانشگاهها تاثیر میگذارد؟

ApplyAbroad Superstar

سلام و تهنیت بر شما

گفته من بیشتر ناظر بر غیر عادی شدن شرایط برای مدتی تا پایان بحران است و اینکه لازم است با درک شرایط حتی صبور تر هم بود.

واقعیت این است که اتفاقات این دو سه هفته خیلی سریع و فراگیر است. بچه های ایرانی مثل همه دانشجوهای دیگر هم از شرایط متاثر میشوند که میتواند به صورت تاخیر و بی تصمیمی و ... باشد. من تقریبا هر ساعت میشنوم یک دانشگاهی در انگلستان درسها را تعلیق کرده است و دانشگاههایی هم از همین الان اعلام کرده اند تا پایان سال تحصیلی کلاس حضوری نخواهند داشت و همه چیز انلاین خواهد شد. حتی دانشگاههای کمپس دار که دانشجوها عملا انجا زندگی میکنند هم کلاسهای حضوری را تعطیل کرده اند.

اساتید هم این روزها مرتب از مدیریت دانشگاهشان پیام میگیرند که فلان پروژه فعلا تعطیل است یا صبر کنید تا تصمیم جدید گرفته شود و ... بنابراین طبیعتا استاد و ها و پرسنل نمیتوانند در چنین شرایطی مثل موقع عادی رفتار کنند.

غیر از مصاحبه های دکتری و درسی حتی خیلی از مصاحبه های شغلی هم کنسل شده است.

منظورم این نیست که قید چیزی را بزنیم ولی حتما شکل و زمان انجام کارها دچار تغییر میشود.

البته همانطور که فرمودید بعضی از دانشگاهها و موسسات شاید هنوز دارند روال عادی را دنبال میکنند.

در مورد فاندها اطلاع دقیقی طبیعتانه من ندارم. ولی در هرصورت برابر اخبار از یک سو منابع مالی محدود میشود ولی از طرف دیگر منابع دولتی برای غلبه بر بحران اضافه میشود که ممکن است به معنی شهریه سوبسیدی باشد؟

حتی دانشگاهها شاید پذیرش را برای سال اینده برای سلف فاندها تسهیل کنند تا جبران هزینه ایشان بشود. از دید من سناریوهای متفاوتی ممکن است.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط cheshideh86 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    ابتدا خیلی ممنون از وقتی که برا کمک به بچه ها جهت راهنمایی در مورد پذیرش و فاند اختصاص میدید.
    چرا هنوز برخی دانشگاهها پروسه پذیرش جدید باز میکنند؟ (مثلا اخیرا دیدم یک دانشگاه که از اواسط مارس تا اوایل آپریل 2020 ددلاینشون بود)
    و آیا این وضعیت رکود مالی که بخاطر این بیماری در تمام کشورهای جهان بوجود آمده است بر روی میزان و تعداد فاند از طرف دانشگاهها تاثیر میگذارد؟

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member

ممنون از پاسختون، کاملا منطقی بنظر میاد ،بنظرتون این اتفاقات در روند صدور ویزا برای ایرانی ها جنبه مثبت داره یا منفی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام و تهنیت بر شما

گفته من بیشتر ناظر بر غیر عادی شدن شرایط برای مدتی تا پایان بحران است و اینکه لازم است با درک شرایط حتی صبور تر هم بود.

واقعیت این است که اتفاقات این دو سه هفته خیلی سریع و فراگیر است. بچه های ایرانی مثل همه دانشجوهای دیگر هم از شرایط متاثر میشوند که میتواند به صورت تاخیر و بی تصمیمی و ... باشد. من تقریبا هر ساعت میشنوم یک دانشگاهی در انگلستان درسها را تعلیق کرده است و دانشگاههایی هم از همین الان اعلام کرده اند تا پایان سال تحصیلی کلاس حضوری نخواهند داشت و همه چیز انلاین خواهد شد. حتی دانشگاههای کمپس دار که دانشجوها عملا انجا زندگی میکنند هم کلاسهای حضوری را تعطیل کرده اند.

اساتید هم این روزها مرتب از مدیریت دانشگاهشان پیام میگیرند که فلان پروژه فعلا تعطیل است یا صبر کنید تا تصمیم جدید گرفته شود و ... بنابراین طبیعتا استاد و ها و پرسنل نمیتوانند در چنین شرایطی مثل موقع عادی رفتار کنند.

غیر از مصاحبه های دکتری و درسی حتی خیلی از مصاحبه های شغلی هم کنسل شده است.

منظورم این نیست که قید چیزی را بزنیم ولی حتما شکل و زمان انجام کارها دچار تغییر میشود.

البته همانطور که فرمودید بعضی از دانشگاهها و موسسات شاید هنوز دارند روال عادی را دنبال میکنند.

در مورد فاندها اطلاع دقیقی طبیعتانه من ندارم. ولی در هرصورت برابر اخبار از یک سو منابع مالی محدود میشود ولی از طرف دیگر منابع دولتی برای غلبه بر بحران اضافه میشود که ممکن است به معنی شهریه سوبسیدی باشد؟

حتی دانشگاهها شاید پذیرش را برای سال اینده برای سلف فاندها تسهیل کنند تا جبران هزینه ایشان بشود. از دید من سناریوهای متفاوتی ممکن است.

پایدار باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط cheshideh86 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    شرایط هر روز در حال تغییر کردنه و بهیچ عنوان نمیشه پیش بینی کرد حتی دو روز دیگر چی میشه. حتی پذیرش و مهر ویزا روی پاسپورت هم الان تضمین ورود نیست. شما برنامه خودتان را ادامه بدهید ولی روی هیچ چیزی حساب صد درصد باز نکنید.

تعداد فوت هر روز نسبت به روز قبل بین 6 تا 16 افزوده شده. اگر قربانیان امروز n و فردا n+12 اضافه بشن...
    نسبت قربانیان به مبتلایان mortality rate باید بین 3 تا 10 درصد باشه. با این محاسبات ما در 16 فروردین به عدد 80 هزار چین می رسیم.
    امیدوارم سفرهای نوروزی باعث وخیم تر شدن اوضاع نشن.

ایتالیا سریعتر از انتظار سرعتش را به بالای 400 رسوند. امروز 475 نفر را از دست داد و فاصله اش را با چین به 263 نفر یا به عبارتی نیم روز تا صدر نشینی رسوند.
    در پست قبلی گفتم آلمان از ژاپن جلو زد که منظورم کره بود. ژاپن در بدترین روزش 119 مبتلا اضافه کرد، به نظر می آد تا قبل از اینکه به 1000 مریض برسه، مالزی ازش جلو بزنه و پرتغال هم می تونه ژاپن را روسفید کنه ولی کانادا رشد چندانی نداشته و قرار گرفتن استرالیا بالای ژاپن هم می تونه نشون بده میزبان خوبی برای المپیک هستند. باید ببینیم کدوم کشورها می تونن جلوی رشد ویروس بگیرن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هنر

سلام. نظرتون راجع اپلای برای دانشگاههای چین و ژاپن چیه؟
    خصوصا چین که تقریبا کنترل شده وضعیت کرونا
    بنظرتون توی این دوتا کشور، مراحل سفارت و ویزا چطور پیش میره؟ مرزها بسته است یا بسته خواهد شد؟

صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)