صفحه 10 از 39 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 388

موضوع: مدارک مورد نیاز جهت اخذ گذرنامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدارک برای گرفتن پاسپورت و اداره گذرنامه

نقل قول نوشته اصلی توسط amirali0 نمایش پست ها
    سلام ببخشید من یک سئوال مهم داشتم درباره گذرنامه اگر کسی بتواند راهنمایی کند ممنون میشوم/
    من در سال 1383 گذرنامه خود را دریافت کردم که از نوع قدیمی بود و در سال 1388 اعتبار آن به پایان میرسید و با توجه به اینکه اعلام شده بود تمامی گذرنامه های قدیمی یعنی متعلق به قبل از سال 84 باید کلا تعویض شوند من نیز بایستی بعد از انقضای آن در سال 1388 آن را کلا تعویض میکردم ولی متاسفانه در جا به جایی منزل گذرنامه من که اعتبار آن به پایان رسیده است مفقود شده است و الان یک سال است که از پایان اعتبار آن میگذرد.
    میخواستم بدانم آیا برای گرفتن گذرنامه جدید ملزم به ارائه اصل گذرنامه قدیمی هستم و در این صورت درباره من که گذرنامه ام مفقود شده است (در حالی که اعتبار آن به پایان رسیده است) چه باید کرد آیا باید همانند گذرنامه های معتبر مفقود شده 6 ماه منتظر بمانم یا میتوانم همانند سایر افراد ظرف14 روز آن را دریافت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید سپاسگذارم !
    درود به امیرعلی عزیز
    اصولاً گذرنامه زمانی دارای اعتبار است که تاریخ آن منقضی نشده باشه و بعد از آن اعتبار خود را از دست می دهد. برای گرفتن گذرنامه اگر گذرنامه شما منقضی شده باشد که نیازی به آن نیست و می توانید بصورت عادی درخواست بدهید فقط گذرنامه قبلی شما اگر در صفحات آن ویزای معتبر خورده بود برای دفعات بعد که به کنسولات کشوری مراجعه می کنید از شما می خواهند که برای سهولت دریافت ویزا و بررسی سوابق سفری شما, از صفحات قبلی گذرنامه قدیمی تان که در ان ویزا خورده کپی گرفته. بنابراین گذرنامه شما قاعدتاً باید 1 هفته ای و یا نهایتاً تا 2 هفته برای شما صادر شود. در ضمن سایت اداره پست رفته و در قسمت "پست یافته" به جستجوی پاسپورت خود بگردید.
    موفق و پیروز باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط nesh نمایش پست ها
    پاسپورتم تو خیابون گم شده،الان من پذیرشم اومده می خوام ویزا بگیرم،بهم برگه عبور موقتی نمی دن تا تکلیف پاسپورتم معلوم شه؟ ویزا رو در یک نامه مجزا می زنن!
    بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام
    دوست عزیز ،
    من فکر نمیکنم برای کسانی که گذرنامشون مفقود میشه چیزی مثل برگه عبور موقت وجود داشته باشه و تا الان هم چنین چیزی رو نشنیدم و ندیدم . البته کسانی که در خارج از کشور گذرنامشون رو گم می کنند و میخوان به ایران برگردن چنین کاری براشون انجام میشه . ولی در خصوص موردی مثل مورد شما نه دیدم نه شنیدم و نه اینطور تصور می کنم .
    در واقع اداره گذرنامه براش مهم نیست که شما کجا قراره برید یا وقت سفارت دارید و...، و قوانینش اینطور میگه که در صورت گم شدن پاسپورت شخص باید فرم مخصوص رو پرکنه و برای پاسپورت جدید اقدام کنه . حتی در فرمی که باید پر کنید از شما سوال میشه در صورتی که در خیابان گذرنامتون رو گم کردید علت حملش در خیابان چی بوده !!
    در هر حال پیشنهاد می کنم جهت اطمینان از اداره گذرنامه هم سوال بکنید . شاید چیزی هست که ما نمی دونیم و خوشحال میشیم که اطلاع پیدا کنیم .
    اگر دوستان عزیز اطلاعی در این زمینه دارند لطفا دریغ نکنند .
    موفق باشید .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط GODO نمایش پست ها
    سلام
    يه سوال دارم :
    پاسپورت موقت ( يك ساله ) كه توش ويزاي انگليس يا يه كشور ديگه خورده باشه و اسكن اون رو براي كالج هم فرستاده باشم ...بعد كه كارتم ( معافيت ) بياد ( يعني بعد از خوردن ويزا تو گذرنامه ) و بخوام 5 سالش كنم ...اين وسط مهر ويزا چه بلايي سرش مياد ؟ يعني با تغيير پاسپورت مهر ويزام ميپره ؟
    مگه چه جوري ميشه پاسپورت رو عوض كرد و اون صفحه اي كه ويزا توشه عوض نشه ؟ از لحاظ قانوني ( سفارت مربوطه) مشكلي پيش نمياد ؟
    اسپل اسم بعد از تمديد عوض نميشه ؟
    دوستان همه ي اين ها شده مشغله ي ذهنيم ...ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
    درود به شما

در مورد سؤال شما باید عرض کنم که پاسپورت موقت نشنیدم! تمامی پاسپورت ها دارای اعتبار 5 ساله هستند و در مورد دانشجو های مشمول مهلت خروج به جای 5 سال به یکماه و در مورد افرادی که برای تحصیل می روند بصورت متغیر است. کنسولات زمانی ویزا را در پاسپورت درج می کنند که حداقل گذرنامه 6 ماه اعتبار داشته باشد یعنی از 5 سال 6 ماه دارای اعتبار باشد. و گمان دارم که با شرایط شما امکان این می رود که کنسولات با باطل کردن ویزای قبل و درج مجدد آن بر روی پاسپورت جدید موافقت نماید. بهترین راه پرسیدن از همان کنسولات است چون در اینجا بر حسب حدس و گمان است. در ضمن با پرسیدن دیگه این همه فکر خودتون را مشغول نکنید. امیدوارم که مشکل خاصی نباشد.
    موفق و پیروز باشید.

Junior Member

سلام !
    خواهش میکنم سریع جواب بدید !

من متولد اردیبهشت 72 هستم !

خیلی از دوستای من متولد 72 هستند و پاسپورت گرفتند و رفتند !
    هر جا هم زنگ میزنم میگن که شما تا آخر اسفند 89 میتونید از کشور خارج بشید!
    اما امروز رفتم مدارک رو بدم واسه گذرنامه گفت واست نمیفرستم ! چون تو نمیتونی ...

زنگ زدم موسسه ای که قراره واسم پذیرش بگیره گفت احتمالا اینا نمیدوسنتند ! شما از طریق اهواز اقدام کنید برای گذرنامه !!!

همه جا هم همین رو میگن که تا آخر اسفند امسال میتونی بری اما این خانم افسره اینجا قبول نکرد !!!

حالا میشه بگید من که متولد اردیبهشت 72 هستم میتونم گذرنامه بگیرم یا نه ؟

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

سال احضار: سالي كه طي آن سال افراد ذكوربه سن 18سال تمام مي رسند سال احضار ناميده مي شود كه به شرح زير محاسبه و تعيين مي گردد: سال احضار = سال تولد + 18
    مثال 1387= 1369+ 18

در مورد شما سال احضارتون میشه 90 و تا آخرین روز سال 89 می تونید گذرنامه بگیرید و اجازه خروج دارید.

دوست عزیز فقط فرصت رو از دست نده!!!
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدارک مورد نیاز جهت اخذ گذرنامه

سال احضار: سالي كه طي آن سال افراد ذكوربه سن 18سال تمام مي رسند سال احضار ناميده مي شود كه به شرح زير محاسبه و تعيين مي گردد: سال احضار = سال تولد + 18
    مثال 1387= 1369+ 18

در مورد شما سال احضارتون میشه 90 و تا آخرین روز سال 89 می تونید گذرنامه بگیرید و اجازه خروج دارید.

دوست عزیز فقط فرصت رو از دست نده!!!
    ایول ! ایول !
    دقیقا ...

من هم همین رو میگم ! اون موسسه هم همین رو گفت !
    اما این خانم افسره قبول نکرد !
    مدارک من و نگرفت !!!

من میتونم از طریق یک شهر دیگه اقدام به گرفتن گذرنامه بکنم ؟
    چون من شهرستان هستم ! این موسسه توی اهواز هست !
    گفت بیا از اهواز اقدام کن راحت میتونی بگیری!
    حالا من چون ساکن شهرستانم و محل تولد و محل صدور شناسنامه هم شهرستانه میتونم از اهواز درخواست گذرنامه بدم ؟
    ضمن اینکه آشنا دارم توی اهواز که آدرس اونا رو بدم گذرنامم بره در خونشون !!!

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

بله شما می تونید از یک شهر دیگه (اهواز) هم برای گرفتن گذرنامه درخواست بدید.
    پیروز باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

Unhappy پاسخ : مدارک مورد نیاز جهت اخذ گذرنامه

سلام
    من برای تمدید گذرنامه اقدام کردم اما به من گفتند سیستم مشکل داره ثبت نمی کنه و مدارک اصلی من رو گرفتند و رسید دادند. امروز که زنگ زدم گفتند رفته یافت آباد ! یافت آباد برای چی رفته ؟
    زنگ زدم گذرنامه اصلی توی پاتریس اما گفتند اطالاعت گذرنامه جدید شما اینجا نیومده و همون برای سال 83 است !(گذرنامه اولم)
    چه کنم ؟ چرا اینکار رو کردند ؟

ApplyAbroad Veteran
    sardarafra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M/Electrical Engineering

گرچه شايد كمي دير شده اما در مورد گم شدن و مفقود شدن پاسپورت اگه داخل كشور باشيد بايد فرم هاي خاص پر بشه و بعد از اون يه كمسيون خاص براتون تشكيل مي شه و در اون مساله بررسي مي شه و اگر مشكلي نباشي يه سري مراحل قانوني از جمله اگهي زدن توي روزنامه ها دارند كه كلا اين پروسه شش ماه بطول خواهد انجاميد.
    شاد باشيد
    تو با اين پاكدامني هاي حقير، خود را هلاك خواهي كرد. شرارت را بياموز. خود نوينت را بر خاكستر خود پيشين بنا كن! (نيچه)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط azadehnk نمایش پست ها
    با سلام می خواستم بپرسم:
    1- ایا صدور پاسپورت برای خانم ها بمعنی اجازه خروج نیز هست؟
    2- در صورتیکه همسر فقط برای یکبار اجازه خروج دهد برای تغییر محل اقامت بعد از مقیم شدن در کشور دیگر کافی است؟
    سوال خوبیه چون هیچ کس در مورد اجازه خروج خانم ها صحبت نکرده. لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره پاسخ بده، این سوال من هم هست.
    در ضمن در مورد خانم های ازدواج نکرده چی؟ اجازه پدر برای صدور پاسپورت یا گرفتن ویزا لازم است؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)