صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 98

موضوع: مسائل مربوط به صدور گذرنامه برای کسانی که کارت آنها هنوز صادر نشده

Junior Member

Question مسائل مربوط به صدور گذرنامه برای کسانی که کارت آنها هنوز صادر نشده

دوستان من معاف شدم ولی تا کارتم بیاد یه 20-30 روزی طول میکشه
    شنیده بودم استعلام اینا تو نظام وظیفه میدن که بتونی زودتر برای پاسپورت اقدام کنی؟
    خواستم اگه اطلاعی دارین بفرمائید که چکار کنم

Junior Member

Question مسائل مربوط به صدور گذرنامه برای کسانی که کارت آنها هنوز صادر نشده

سلام دوستان
    من الان 2 ماه و نیم هست که معرفی به صدور برای معافیت کفالت شدم و هنوز کارتم صادر نشده و باتوجه به اینکه عجله دارم و باید زودتر برم مالزی برای ثبت نام دانشگاه، نمیتونم دیگه بیشتر از این برای رسیدن کارتم صبر کنم.
    من حدود 3 هفته پیش که دنبال کارام بودم از نظام وظیفه برای گذزنامه یک گواهی گرفتم که اون سرهنگی که باید امضای آخر رو میزم گفت بیشتر از 20 روز نمیتونی از کشور خارج بشی، حالا من میخواستم بدونم راهی هست که با همین گواهی معرفی به صدور بودنم بتونم گذرنامه بگیرم و برم مالزی کارای دانشگاه رو بکنم بعد کارتم که اومد از ایران برام بفرستند و من توی همون مالزی پاسپورت تک سفره رو به پاس معمولی تبدیل کنم؟ در کل شما چه نظری دارید و چه راهی رو پیشنهاد میکنید؟

با تشکر

(در ضمن من قبل ارسال این تاپیک خیلی سرچ کردم و تاپیکی که جوابمو داده باشه پیدا نکردم.)

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به صدور گذرنامه برای کسانی که کارت آنها هنوز صادر نشده

بسیاری از کسانی که خدمت سربازی‌شان به تازگی تمام شده است یا مشمول معافیت از خدمت سربازی شده‌اند ولی هنوز کارت پایان خدمت و یا معافیت آنها صادر نشده است و یا دریافت نکرده‌اند برای پیگیری مسائل مربوط به تحصیل و یا خروج از کشور نیازمند دریافت سریع‌تر گذرنامه هستند. با اینکه نحوه پیگیری این مساله در تاپیک های مختلف تا کنون بحث شده، با توجه اهمیت این موضوع عنوان این تاپیک را به "مسائل مربوط به صدور گذرنامه برای کسانی که کارت آنها هنوز صادر نشده" تغییر دادم. دوستانی که در این زمینه تجربه و اطلاعات دارند از این پس این مساله را در اینجا مطرح کنند.

باتشکر

Member disaster آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به صدور گذرنامه برای کسانی که کارت آنها هنوز صادر نشده

سلام دوستان
    من یه سوالی دارم، ممنون میشم راهنماییم کنید
    من قبلا پاسپورت گرفتم و دوبار باهاش از کشور خارج شدم (یه بار زیارتی و یه بار دیگه با وثیقه گذاشتن و غیر زیارتی)، اون موقع مشکل سربازی داشتم و هر سری باید مهر خروج میخورد پاسپورتم، ولی حالا خوشبختانه معافیت گرفتم (هنوز کارتم نیومده) میخواستم بدونم آیا کار خاصی هست که من باید انجام بدم برای خروج های بعدی، یا اینکه دیگه لازم نیست کاری بکنم و با همین پاسپورت میتونم راحت خارج شم؟
    همیشه آخر هر چیز خوب میشود، اگر نشد بدان که هنوز آخرش نرسیده است

Junior Member saeedcanada آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering University of Siegen

Question سوال سخت!

من الان 1 ساله که سربازیم تمام شده اما به لطف سیستم مسخره اداری کشور کارت پایان خدمتم نیامده! فکر کنم یه چند ماه دیگه بیاد.الان باید سریع از کشور خارج بشم.به نظرتون چیکار کنم؟ رفتم اداره گذرنامه میگه حتما باید کارتت باشه که شمارش را ما بنویسیم...برسید به دادم

Member
    رشته و دانشگاه
    عمران محیط زیست - امیر کبیر

سلام من هم برج 2 امسال تو بنیاد تشکیل پرونده دادم برای کارت پایان خدمت و هنوز کارت دریافت نکرده ام. اما برام پاسپورت 5 ساله صادر شده. می خواستم بدونم میشه بدون کارت پایان خدمت از کشور خارج شد یا نه؟
    رویاها تجدید نشدنی است ؛ مهم نیست سن و شرایط ما چیست ، مهم آنست که هنوز توانائی های دست نخورده ای در درون ما وجود دارند و زیبائی تازه ای در انتظار ظهور است!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط disaster نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سوالی دارم، ممنون میشم راهنماییم کنید
    من قبلا پاسپورت گرفتم و دوبار باهاش از کشور خارج شدم (یه بار زیارتی و یه بار دیگه با وثیقه گذاشتن و غیر زیارتی)، اون موقع مشکل سربازی داشتم و هر سری باید مهر خروج میخورد پاسپورتم، ولی حالا خوشبختانه معافیت گرفتم (هنوز کارتم نیومده) میخواستم بدونم آیا کار خاصی هست که من باید انجام بدم برای خروج های بعدی، یا اینکه دیگه لازم نیست کاری بکنم و با همین پاسپورت میتونم راحت خارج شم؟
    منم دقیقا همین شرایط رو دارم.
    از یکی شنیدم باید بری اداره گذرنامه با پایان خدمت که ممنوع الخروج بودنت رو لغو کنی.

خواهشا یکی جواب بده!
    منم گذرنامه گرفتم و یکبار خارج شدم از کشور.الان 5 روزه معاف شدم و منتظرم کارتم بیاد.اگر کسی میدونه شرایط ما چیه و آیا کار خاصی باید کنیم لطفا خبر بده

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_aa نمایش پست ها
    منم دقیقا همین شرایط رو دارم.
    از یکی شنیدم باید بری اداره گذرنامه با پایان خدمت که ممنوع الخروج بودنت رو لغو کنی.

خواهشا یکی جواب بده!
    منم گذرنامه گرفتم و یکبار خارج شدم از کشور.الان 5 روزه معاف شدم و منتظرم کارتم بیاد.اگر کسی میدونه شرایط ما چیه و آیا کار خاصی باید کنیم لطفا خبر بده
    با سلام خدمت همه دوستانی که مشکلی نظیر من دارند! شاید جواب من کمی دیر باشه و تا الان خود دوستان مراجعه کردن و از راه حل این قضیه الان اطلاع دارند. به هرحال باید عرض کنم که طبق مراجعه ای که من شخصاً به اداره گذرنامه تهرانپارس داشتم، به من گفته شد باید از پشتیبانی قرارگاه محل خدمت نامه ای مبنی بر اتمام دوره خدمت به سازمان وظیفه عمومی برد تا اونها طبق استعلامات خودشون، اتمام خدمت شما رو تائید کنند. در اینصورت سازمان وظیفه عمومی نامه ای به اداره گذرنامه میزنه تا از این طریق به شما پاسپورت یک بار خروج داده بشه. این پاسپورت رو بعداً که کارت پایان خدمتتون ایشالله به دستتون رسید میتونید مکررالخروج کنید. ظاهراً برای افرادی مثل من که در حال حاضر برای مصاحبه سفارت نیاز دارند تنها یکبار از کشور خارج بشن، این رویه جوابگویه!
    موفق باشید!

نقل قول نوشته اصلی توسط engineer62 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستانی که مشکلی نظیر من دارند! شاید جواب من کمی دیر باشه و تا الان خود دوستان مراجعه کردن و از راه حل این قضیه الان اطلاع دارند. به هرحال باید عرض کنم که طبق مراجعه ای که من شخصاً به اداره گذرنامه تهرانپارس داشتم، به من گفته شد باید از پشتیبانی قرارگاه محل خدمت نامه ای مبنی بر اتمام دوره خدمت به سازمان وظیفه عمومی برد تا اونها طبق استعلامات خودشون، اتمام خدمت شما رو تائید کنند. در اینصورت سازمان وظیفه عمومی نامه ای به اداره گذرنامه میزنه تا از این طریق به شما پاسپورت یک بار خروج داده بشه. این پاسپورت رو بعداً که کارت پایان خدمتتون ایشالله به دستتون رسید میتونید مکررالخروج کنید. ظاهراً برای افرادی مثل من که در حال حاضر برای مصاحبه سفارت نیاز دارند تنها یکبار از کشور خارج بشن، این رویه جوابگویه!
    موفق باشید!
    مگر پاسپورتی تحت عنوان یکبار خروج داریم؟؟ یعنی داخل پاس میزنن یکبار خروج؟؟
    برای گرفتن این پاس باید دلیلی هم بیاریم؟ مثل سفر زیارتی یا امتحان زبان و ...؟؟ و اینکه کشور مقصد رو میپرسن برای صدور پاس؟؟
    ممنون!

بله پاسپورت یک بار خروج هم داریم! اینکه برای دریافتش باید دلیل بیارید رو نمیدونم.... تو فرمی که باید تحویل پلیس +10 بدید، اسم مقصد رو ازتون میپرسند که البته گمان نمیکنم چندان اهمیتی داشته باشه و میشه هر کشوری رو نوشت!

صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)