صفحه 18 از 39 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 388

موضوع: مدارک مورد نیاز جهت اخذ گذرنامه

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : مدارک مورد نیاز جهت اخذ گذرنامه

سلام
    من یکبار بنا به اجبار یه استان دیگه وثیقه گذاشتم واسه خروج .وقتی برگشتم رفتم نظام وظیفه اون استان خواستم وثیقه رو پس بگیرم گفتن باید پاسپورتتو بدی اداره گذرنامه استان تا سفر بعدی که بخوای خارج شی. ولی کارشون غلطه
    تهران پاسپورت رو میده دست خود دانشجو. حالا واسه سفارت میخوامش و اونا اصلا نمیدنش. می خوام کلا بیخیال شم و درخواست گذرنامه مجدد به بهانه گم شدن بدم !
    الان بخوام دوباره درخواست بدم مدارک چی می خواد ؟ همون اشتغال به تحصیل کافیه ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Control IsF U Of Tech

سلام
    من یک مشکل دارم که خیلی نیاز به راهنمایی داره
    من 2 جا پذیرش دارم یکی امریکا و یکی کانادا
    I-20 نمیاد تا 2 هفته دیگه و من پاس هم ندارم و فکر میکنم دیرم شده دیگه
    میخام با پذیرش کانادا برم دنبال پاس و بعد پرونده را تغییر بدم به امریکا
    مشکل اصلی پاس کانادا یکبار خروج
    می خام ببینم بعد پاس رو تغییر میدن به 3 بار خروج؟ پروسه چجوریه؟
    ممنون.

Junior Member

سلام، دوست عزیز تو نامه ای که وزارت علوم میده به گذرنامه قید میشه که تا تاریخ 7/91 دفعات خروج از کشور محدودیت ندارد

Junior Member

در مورد رایگان بودن صدور گذرنامه بچه ها توضیحاتی دادند که من با توجه به پیگیری اخیرم گفتم اطلاعات به روزی واسه دوستانی که ابهام دارند بدم.

بیبنید کسانی که پذیرش دارن دو دسته هستند.
    1. دوستانی که مشکل سربازی دارند و باید وثیقه بذارند. این افراد باید وزارت علوم تشکیل پرونده بدند و بعد طی فرایندهای لازم، نامه صدور گذرنامه رو از وزارت علوم دریافت می کنند که با اون می تونن گذرنامه رایگان بگیرن. تو همون پوشه گذرنامه که برای گرفتن گذرنامه باید از پست بگیری این رو نوشته و مشکلی نیست.
    2. دوستانی که مشکل سربازی ندارند (کارت پایان خدمت دارند، خانم ها و ...)، این افراد برای گرفتن گذرنامه نیازی به نامه وزارت علوم ندارند گرچه می تونن نامه رو بگیرند و با اون گذرنامه رایگان بگیرن. اما این کار اصلا توصیه نمی شه. چون اداره گذرنامه با این افراد مشابه دسته 1 برخورد می کنه و طی سال های اینده شما واسه ورود و خروج و تمدید گذرنامه دوباره باید از وزارت علوم نامه بگیرن و کلا می شه دردسر واستون. خود وزارت علوم هم نظرش اینه. پس 70 هزار تومن بدین و خودتون راحت کنید.
    موفق باشید

Junior Member

یک نکته مهم برای دوستانی که می خواهن گذرنامه بگیرند:

همونطور که در جریان هستید تعرفه صدور گذرنامه با تصویب هیئت وزیران 100% افزایش یافته. اما، این مساله هنوز ابلاغ نشده و هزینه همون مقدار پارساله (کلا 70 تومن) پس سریعتر اقدام کنید.

Junior Member

سلام
    من یه سوال خیلی فوری دارم... اگه گذرنامه مهلتش تموم شده باشه میشه با همون شماره گذرنامه وقت سفارت گرفت و بعد رفت واسه تمدیدش؟
    آخه من تازه یادم اومد که مهلت گذرنامه ام فردا تموم میشه و از طرفی هم سایت سفارت آلمان 4شنبه باز میشه و حتما باید وقت رزو کنم!!لطفا راهنمایی ام کنین چکار می تونم بکنم؟؟؟

دوستان تو سایت نشا یکی از تسهیلات غیر ارزی دانشجویی عدم پرداخت مبلغ صدور گذرنامه ذکر شده. از دوستان کسی از این بند استفاده کرده ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط babak21 نمایش پست ها
    دوستان تو سایت نشا یکی از تسهیلات غیر ارزی دانشجویی عدم پرداخت مبلغ صدور گذرنامه ذکر شده. از دوستان کسی از این بند استفاده کرده ؟
    فکر کنم مربوط به کسانی هست که با وثیقه معافیت تحصیلی میگیرن و برای این افراد صدور گذرنامه فقط همون حدود 13 هزار تومن هزینه داره که دستی پلیس + 10 میگیره. دیگه اون مبلغ 60 تومن لازم نیست.

Junior Member mdashti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science / EPFL

Question پاسخ : مدارک مورد نیاز جهت اخذ گذرنامه

سلام

من تازه نامه پذیرشم اومده و همزمان هم دارم سربازیم رو بصورت پروژه توی بنیاد نخبگان انجام میدم و احتمالاً اول هفته آینده تاییدیه‌اش رو میگیرم. فقط تا کارتم بیاد خیلی طول می‌کشه.

حالا من مشکلم این هست که هنوز پاسپورت ندارم و برای ویزا باید از همین الآن اقدام کنم. راه حل چی هست؟ اگر بگم می‌خوام برم خارج از کشور یه امتحانی بدم و ۸ میلیون وثیقه بگذارم و بعدش پاسپورت بگیرم، میتونم برای ویزا با این پاسپورت اقدام کنم یا اینکه وثیقه ۱۵ میلیونی خروج از کشور برای ادامه تحصیل رو باید بگذارم. اصلاً مدل این پاسپورت‌ها و اعتبارشون فرق داره؟ برای سفارت سوییس مهم هست که مدل پاسپورت من چی هست و اینکه اجازه خروج دارم یا نه؟

من حداکثر دو ماه دیگه کارتم حاضر میشه، بعدش امکان آزاد کردن این وثیقه‌ها هست؟

با تشکر
    محمد

نقل قول نوشته اصلی توسط mdashti نمایش پست ها
    سلام

من تازه نامه پذیرشم اومده و همزمان هم دارم سربازیم رو بصورت پروژه توی بنیاد نخبگان انجام میدم و احتمالاً اول هفته آینده تاییدیه‌اش رو میگیرم. فقط تا کارتم بیاد خیلی طول می‌کشه.

حالا من مشکلم این هست که هنوز پاسپورت ندارم و برای ویزا باید از همین الآن اقدام کنم. راه حل چی هست؟ اگر بگم می‌خوام برم خارج از کشور یه امتحانی بدم و ۸ میلیون وثیقه بگذارم و بعدش پاسپورت بگیرم، میتونم برای ویزا با این پاسپورت اقدام کنم یا اینکه وثیقه ۱۵ میلیونی خروج از کشور برای ادامه تحصیل رو باید بگذارم. اصلاً مدل این پاسپورت‌ها و اعتبارشون فرق داره؟ برای سفارت سوییس مهم هست که مدل پاسپورت من چی هست و اینکه اجازه خروج دارم یا نه؟

من حداکثر دو ماه دیگه کارتم حاضر میشه، بعدش امکان آزاد کردن این وثیقه‌ها هست؟

با تشکر
    محمد
    مدل پاسپورت دیگه هیچ فرقی نداره محمد جان. شما از هر طریقی که میتونی پاسپورتو بگیر. چون الان فقط بحث اجازه خروج مطرح میشه که اونم دیگه تو پاسپورت مهری زده نمیشه بلکه تو سیستم ثبت میشه و در فرودگاه چک میشه. برای سفارت فقط اعتبار پاسپورت مهمه که شما هرجوری اونو بگیری 5 یا 6 سالست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)