صفحه 24 از 39 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 388

موضوع: مدارک مورد نیاز جهت اخذ گذرنامه

پیش فرض پاسخ : مدارک برای گرفتن پاسپورت و اداره گذرنامه

دوستان. من نامه وزارت علوم به گذرنامه رو گرفتم. الان باید برم اداره کل گذرنامه یا پلیس +10؟ اگه جواب پلیس+10 هست، آیا هر پلیس +10 ی می شه یا یجای خاص باید رفت؟

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : مدارک برای گرفتن پاسپورت و اداره گذرنامه

نقل قول نوشته اصلی توسط raspian300 نمایش پست ها
    دوستان. من نامه وزارت علوم به گذرنامه رو گرفتم. الان باید برم اداره کل گذرنامه یا پلیس +10؟ اگه جواب پلیس+10 هست، آیا هر پلیس +10 ی می شه یا یجای خاص باید رفت؟
    تشریف میبرید پلیس +10 (صبح خیلی زود به محض باز کردن)، یک عدد پوشه حاوی مدارک خریداری میکنید (میتونید اینکار رو 1 روز زودتر هم انجام بدی که دردسرش کمتر بشه)، مبلغی رو واریز میکنی و فرمی رو تکمیل میکنی و اثر انگشتت گرفته میشه و خدانگهدار.
    هر پلیس +10 ی این کار رو انجام میده ولی اکیدا توصیه میکنم 1 روز قبلترش بری و فرم رو بخری تا اولا سر فرصت فرم رو تکمیل کنی ثانیا پول رو سر فرصت بری بانک پرداخت کنی وگرنه همه کارا هول هولکی میشه و غلط غلوطهای عجیب غریب تو گذرنامه ات پیدا میکنی.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدارک مورد نیاز جهت اخذ گذرنامه

نقل قول نوشته اصلی توسط OMID-313 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    جدیدترین مدارک لازم برای تهیه گذرنامه :

موارد ضروری برای همه افراد :
    1. مبلغ 4.500 تومان بصورت نقدی (بابت فرم و پوشه گذرنامه و هزینه پست و ارسال گذرنامه)
    2. مبلغ 75.000 تومان بصورت فیش بانکی (در وجه گذرنامه ناجا)
    3. مبلغ 3.750 تومان بصورت فیش بانکی (در وجه شهرداری)
    4. مبلغ 15.000 تومان بصورت نقدی (بابت هزینه ثبت و خدمات دفتری)
    5. اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی و کارت پایان خدمت در یک صفحه A4 بصورت پشت و رو
    6. دو قطعه عکس 6*4 جدید رنگی (تمام رخ ، بدون عینک و کراوات ، با زمینه سفید (و لباس غیر سفید) ، بدون روتوش)

موارد تکمیلی بر اساس شرایط فرد متقاضی :
    7. اصل و کپی گذرنامه منقضی شده
    8. اصب و کپی فوت نامه / طلاق نامه برای خانم هایی که شوهرشان فوت کرده یا طلاق گرفته اند.
    9. موافقت رسمی همسر برای بانوان شوهردار و فرزندان کمتر از 18 سال
    10. کپی صفحه اول دفترچه بیمه افراد زیر 16 سال در صورتی که بیمه باشند.

موفق باشید
    با اجازتون سه مورد از موارد بالا رو تصحیح میکنم؛ما هفته گذشته برای تعویض گذرنامه اقدام کردیم،اصلاح مورد 1-مبلغ پوشه از 4500 تومان به 5500 تومان تغییر کرده.
    اصلاح مورد 6- یک قطعه عکس 6*4 کافیه.اصلاح مورد 10-برای دخترم که ده سالشه از دفترچه بیمه کپی نخواستند فقط گواهی عکس دار اشتغال به تحصیل گرفتیم،کپی دفترچه بیمه برای نوزاد تا قبل از ورو به مدرسه لازمه فقط.

Junior Member

سلام دوستان
    من امروز فارغ تحصیل شدم و پاسپورت ندارم می‌خوام بدونم چیکار باید بکنم می‌خوام یه دانشگاه تو آمریکا برم و الان امور مشمولین دانشگاهم میگن چون یه ترم سنوات گرفتم نمیتونم! توروخدا کمک کنید بگین من چیکار باید بکنم!
    امکانش هست من بتونم پاسپورت بگیرم و خارج بشم؟

Junior Member taichichuan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Real State And Construction Managment - KTH

نقل قول نوشته اصلی توسط mani1234 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من امروز فارغ تحصیل شدم و پاسپورت ندارم می‌خوام بدونم چیکار باید بکنم می‌خوام یه دانشگاه تو آمریکا برم و الان امور مشمولین دانشگاهم میگن چون یه ترم سنوات گرفتم نمیتونم! توروخدا کمک کنید بگین من چیکار باید بکنم!
    شما از لحظه ی فارغ التحصیلی یک سال فرجه داری تا به سربازی بری. در مورد کیس شما که سنوات گرفتی رو نمی دونم!
    اما بدون پاسپورت هم می تونید اپلای کنید. اگر پذیرش بگیرید, نامه یپذیرشتون رو به وزارت علوم می برید و اونا یه نامه می دن به نظام وظیفه. اونوقت شما با گذاشتن وثیقه می تونید صاحب پاسپورت بشید.
    برای اطلاعات بیشتر و دقیق تر در ساعات 8 تا 13 و 14 تا 16 از شنبه تا چهارشنبه با شماره ی 096480 تماس بگیرید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

سلام دوستان
    من یه سوالی داشتم در خصوص گذرنامه المثنی که چند وقتیه بدجور درگیرشم!
    پارسال برای یک سفر کاری ویزای پاکستان گرفتم ولی نرفتم. الان دارم برای تحصیل تو آمریکا اقدام میکنم، شنیدم که این موضوع میتونه تاثیر منفی (یا حتی خیلی منفی!) داشته باشه. حالا به نظرتون برای پاسپورت جدید اقدام کنم؟ آیا این دلیل رو قبول میکنن؟ اینم بگم که حدودا 2.5 سال اعتبار داره هنوز. با فرض اینکه قبول کنن دلیلم رو (یا اینکه روش دیگه ای پیدا کنم برای گرفتن پاس جدید) آیا توی پاس جدید چیزی از این ویزای پاکستان زده میشه؟ یا یه سوال کلی تر، آیا اصلا تاثیر منفی داره و نیازی هست به پاس جدید؟
    ممنون میشم اطلاعات و نظرتون در این مورد رو در اختیارم بذارید

نقل قول نوشته اصلی توسط mani1234 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    متاسفانه وقتي كه سنوات غير مجاز داشتيد از خروج از كشور حتي با وجود گذاشتن وثيقه محروم هستيد. بايد حتما كاري كنيد كه از سنوات غير مجازتون چشمپوشي بشه. شايد توي سازمان نظام وظيفه بتونيد راهي براش پيدا كنيد يا تبصره اي وجود داشته باشه اما شرايط من هم مثل شما بود و چون مشمول معافيت پزشكي بودم مجبور شدم معافيت بگيرم تا بتونم پاس بگيرم و از كشور خارج شم.

Junior Member

دوست عزیز شما که سنوات داشتین آیا غیبت هم خوردین ؟

فکر نمی کنم همچین چیزی باشه !! یعنی کسی که غیبت نخورده باشه هم اجازه خروج نداره ؟

نظر دوستان چیه ؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman2014 نمایش پست ها
    متاسفانه وقتي كه سنوات غير مجاز داشتيد از خروج از كشور حتي با وجود گذاشتن وثيقه محروم هستيد. بايد حتما كاري كنيد كه از سنوات غير مجازتون چشمپوشي بشه. شايد توي سازمان نظام وظيفه بتونيد راهي براش پيدا كنيد يا تبصره اي وجود داشته باشه اما شرايط من هم مثل شما بود و چون مشمول معافيت پزشكي بودم مجبور شدم معافيت بگيرم تا بتونم پاس بگيرم و از كشور خارج شم.
    peyman2014 عزیز ممکنه کمی بیشتر در مورد تجربه ای که داشتی توضیح بدی؟
    شما شرایطتون به چه صورت بوده؟ سنوات داشتید یا غیبت؟ دوره ی تحصیلتون چند ترم طول کشید؟
    متشکرم

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    peyman2014 عزیز ممکنه کمی بیشتر در مورد تجربه ای که داشتی توضیح بدی؟
    شما شرایطتون به چه صورت بوده؟ سنوات داشتید یا غیبت؟ دوره ی تحصیلتون چند ترم طول کشید؟
    متشکرم
    سلام لرد تاريكي، من دقيقا زماني كه ممنوعيت ادامه تحصيل براي افرادي كه سقف سنواتشون پر شده اجرايي شد به اين مشكل خوردم و اون زمان روالي براي فرصت دادن (تمديد مهلت براي ادامه تحصيل) وجود نداشت و مجبور شدم از عضويت بنياد نخبگان استفاده كنم تا با درخواستي كه از رياست سازمان نظام وظيفه مبني بر تمديد مهلت (با احتساب غيبت) بود موافقت بشه. اين داستان دو سر داره : 1.كميسيون موارد خاص دانشگاه ها ( و در موارد حاد براي دانشجوهاي ارشد، كميسيون بررسي موارد خاص وزارت علوم و براي دانشجوهاي كارشناسي كميسيون مركز كه به صورت منطقه اي و استاني تشكيل ميشه) و 2.سازمان وظيفه ي عمومي. فقط در صورت موافقت هر دو اين عوامل امكان ادامه تحصيل داريد و اگرچه نظام وظيفه اعلام ميكنه كه عواقب غيبتتون پاي خودتونه و دانشگاه ميتونه به شما اجازه تحصيل بده، معمولا دانشگاه ها به دليل محكوميت به تخلف تا زماني كه موافقت مكتوب نظام وظيفه ارائه نشه از موافقت با ادامه تحصيل دانشجو توي كميسيون بررسي موارد خاص دانشگاه امتناع ميكنن.
    امروز اين روال توي حوزه ي نظام وظيفه ي تمام شهرستان ها وجود داره كه به طرق مختلف اين موافقت (با احتساب غيبت) رو مكتوب ميكنن، بعضي جاها با سخت گيري، بعضي جاها با گرفتن تعهد در قسمت پاييني صورت وضعيت (مبني بر عدم امكان ادامه تحصيل در مقطع بالاتر تا زماني سپري كردن دوره ي خدمت) و بعضي جاهاي ديگه هم بي چون و چرا.
    زماني كه براي ادامه تحصيل در سوئد اقدام كردم به دليل بيشتر بودن سنواتم از سنوات مجاز (فرقي نداره يك ترم يا n ترم و استفاده از مهلت نظام وظيفه با احتساب غيبت) اين امكانو نداشتم كه با گذاشتن وثيقه از كشور خارج شم و با توجه به محدوديت زماني اي كه داشتم امكان اقدام براي معافيت پزشكي هم نداشتم، بنابراين با طرح نامه و ضميمه كردن پذيرش و چندتا توصيه نامه موثق درخواست كردم اين سنوات به من بخشيده بشه تا امكان ادامه تحصيل و خروج از كشور به واسطه ي گذاشتن وثيقه باشه كه با اين درخواست موافقت شد (البته مدارك پزشكي و نامه ي پزشك معتمد نيرو انتظامي كه مبتني به برخورداري من از معافيت پزشكي بود هم ضميمه ي درخواستم شده بود و تنها اضطرار زماني دليل طرح درخواست معرفي شده بود). توي نظام وظيفه خيلي تكيه ميكردن كه اين كار به ضرر خودته و ممكنه وقتي برميگردي قانون معافيتت عوض شده باشه اما من پذيرفتم شرايط رو و در حال حاضر توي vacation تونسته م كارت معافيتمو بگيرم و وثيقه مو پس بگيرم و پاس جديدمو بگيرم.
    اين مجوز، همه جاي كشور با احتساب غيبت صادر ميشه، البته نبايد نگران بود، سقف سنوات براي بچه هاي كارشناسي 5 ساله، توي يك مورد مشابه خودم ديدم كه اون حوزه ي خاص (توي يكي از شهرستانها) قيد با احتساب غيبت رو واسه ي اون شخص توي صورت وضعيتش وارد نكرده بود (براي سال ششم). اينو هم اضافه كنم كه نظام وظيفه به سنواتي كه شما از مرخصي تحصيلي استفاده كرديد هيچ كاري نداره، مثلا اگر شما يك سال مرخصي استعلاجي تحصيلي استفاده كرده باشيد و تحصيلتون هم (غير از مدت مرخصيتون) ده ترم طول بكشه به سنوات ميخوريد و اين داستان براتون اتفاق ميفته.
    جمع بندي:
    اگر به تمديد مهلت ادامه تحصيل از سمت نظام وظيفه نياز پيدا كنيد، اين مهلت با احتساب غيبت به شما داده ميشه و اگرچه غيبت شما غيرموجه نيست اما عملا براي ادامه تحصيل در داخل و خروج از كشور مشكل خواهيد داشت، مگر اينكه نظام وظيفه اون غيبت رو به شما ببخشه. شاهد اين قضيه اتفاقي بود كه براي خودم افتاد؛ زماني كه توي حوزه ي نظام وظيفه فراموش كرده بودم نامه ي صورت وضعيتمو ببرم و فقط نامه ي فراغت از تحصيل دانشگاهو برده بودم، رييس اداره آموزش ن.و وضعيت منو با غيبت توي سيستم ثبت كرد.
    به دفترچه خدمت رجوع كنيد: صفحه ي 21، بند 8: مشمولين داراي مدرك كارشناسي و بالاتر و معادل آن در حوزه هاي علميه علاقمند به تحصيل در خارج از كشور در صورتي كه از نظر مقررات وظيفه ي عمومي و وزارتخانه هاي علوم و بهداشت، حائز شرايط ادامه تحصيل در خارج از كشور باشند و دانشگاه ها و رشته هاي آنها مورد تاييد وزارتخانه هاي فوق باشد مي توانند با سپردن تضمين هاي لازم ...
    و همينطور صفحه ي 8، بخش 5: غيبت و تبعات آن: برابر مقررات مشمولاني كه داراي غيبت غيرموجه هستند از بسياري از امتيازات قانوني مانند معافيت كفالت، ادامه تحصيل و خروج از كشور محروم شده و همچنين...

فقط بخاطر شرايط خاص دوستمون mani1234 حاضر شدم تجربه ي كاملمو بنويسم، ميدونيد كه انعكاس نامه نگاري ها و درخواست افراد براي شرايطشون كه بصورت موردي بررسي ميشه صحيح نيست و حتي ممكنه براي شخص مشكلاتي پيش بياد (تا سر حد لغو موافقت هايي كه باهاش شده)
    ویرایش توسط peyman2014 : January 24th, 2014 در ساعت 09:37 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)