صفحه 31 از 39 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 388

موضوع: مدارک مورد نیاز جهت اخذ گذرنامه

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : مدارک مورد نیاز جهت اخذ گذرنامه

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1084 نمایش پست ها
    سلام و عرض احترام
    من یه سوال داشتم اونم اینکه من دانشجو ترم اخر ارشد هستم و 31 تیر فارغ التحصیل میشم. الان دارم با استادم برای کنفرانس بین المللی ترکیه یک مقاله اماده می کنیم که تاریخ کنفرانس 8 شهریور . من خدمت نرفتم یعنی اموزشی رو رفتم اما خدمت اصلیم مونده با توجه به زمان کنفرانس و فارغ التحصیلی من و اینکه هنوز پاسپورت ندارم چطوری میتونم اقدام کنم برای گرفتن پاسپورت / ایا امکان شرکت من هست یا اینکه مشکل خروج خواهم داشت؟
    این جا رو ببین: http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1560677

مشکلی نخواهد بود، شما در هر صورت (چه دانشجو باشی چه نباشی) میتونی با عنوان سفر تفریحی از کشور خارج بشی (وثیقه 15 تومنی) اما اگه بخوای وثیقه کمتری بذاری (5 تومنی) باید نامه از دانشگاه رو به همراه داشته باشی. دقیقا نمیدونم چه اتفاقی میفته اگه الآن درخواست بدی (که دانشجو هستی) و تاریخ مورد نظرت در شهریور باشه (که دیگه دانشجو نیستی) ولی به نظرم ارزشش رو داره که تستش کنی.

Junior Member

سلام دوستان عزیز من از یه دانشگاه پذیرش گرفتم و دانشو ارشد هستم می خواستم ببینم ایا با نامه پذیرش دانشگاه پاسپورت بگیرم بهتر است یا با گواهی اشتغال به تحصیل؟
    و یه سوال دیگه پاسپورت گرفتن چقدر طول داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی ، پلیمر، صنعتی اصفهان

سلام ، من مشمول خدمت هستم و مشغول به تحصیل ، چنتا سوال دارم
    1 یه جای وثیقه نقدی میشه سند گذاشت؟
    2 برای گرفتن پاسپورت باید چه کارایی رو به ترتیب انجام بدم ؟ (اگه تو فروم هس لطفا لینک بدین من نیافتم)
    3 حتی اگه نخوام در آینده نزدیک از کشور خارج شم هم باید وثیقه بزارم برای گرفتن پاسپورت ؟ یا وثیقه فقط برای خروج از کشوره؟
    4 توی فروم یه جا دیدم نوشته فقط 20 روز میشه رفت بیرون ، درسته ؟ منبعش چیه ؟
    ویرایش توسط shahabda : May 3rd, 2014 در ساعت 07:03 PM

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط alexa نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز من از یه دانشگاه پذیرش گرفتم و دانشو ارشد هستم می خواستم ببینم ایا با نامه پذیرش دانشگاه پاسپورت بگیرم بهتر است یا با گواهی اشتغال به تحصیل؟
    و یه سوال دیگه پاسپورت گرفتن چقدر طول داره؟
    فرقی نمیکنن. همه ی پاسپورت ها یکسان هستند.
    از لجظه ی ارائه درخواست به پلیس +10 حدود 10 روز.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط shahabda نمایش پست ها
    سلام ، من مشمول خدمت هستم و مشغول به تحصیل ، چنتا سوال دارم
    1 یه جای وثیقه نقدی میشه سند گذاشت؟
    2 برای گرفتن پاسپورت باید چه کارایی رو به ترتیب انجام بدم ؟ (اگه تو فروم هس لطفا لینک بدین من نیافتم)
    3 حتی اگه نخوام در آینده نزدیک از کشور خارج شم هم باید وثیقه بزارم برای گرفتن پاسپورت ؟ یا وثیقه فقط برای خروج از کشوره؟
    4 توی فروم یه جا دیدم نوشته فقط 20 روز میشه رفت بیرون ، درسته ؟ منبعش چیه ؟
    1. باید بشه گذاشت ولی بعضی بانکها دارن خودداری میکنن، نقدی خیلی راحتتره.
    2. باید روشی که برای گرفتن پاسپورت مد نظرت هست رو جستجو کنی: زیارتی؟ سیاحتی؟ علمی؟ نیمه علمی؟
    3. وثیقه نیازه.
    4. سه جواب سوال 2 بر میگرده. اگه نمیخوای برای تحصیل خارج بشی، آره درسته.

Junior Member

سلام دوستان یه سوال داشتم از خدمتتون ....من دانشجوی ارشد هستم و به تازگی نامه پذیرش رو گرفتم و هنوز پاسپورت ندارم و برای پر کردن فرم های پذیرش احتیاج دارم پاسپورتم رو فوری بگیرم .....می خواستم ببینم ایا وقتی برای پاسپورت اقدام می کنیم باید بازه ی 20 روزه خروج از کشور رو بگیم یعنی مثلا من باید بگم که برای مثال از تاریخ اول مرداد تا 20 مرداد می خوام خروج داشته باشم؟

اگه اینطور هستش اگه من واقعا بخوام خارج بشم ولی تاریخ دقیق خروجم رو ندونم باید چی کار کنم؟(چون من باید برای سفارت انگلیس از کشور خارج بشم ولی الان دقیق نمی دونم که چه زمانی سفارت به من وقت می ده)

با توجه به اینکه من شنیدم در هر ترم فقط یک بار می شه خارج از کشور شد برای این مساله که من الان یک بار می خوام یک خروج از کشور الکی بگیرم که پاسپورتم رو بگیرم و از طرفی یک بار باید به واقعیت خارج بشم باید چی کار کنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی ، پلیمر، صنعتی اصفهان

سفر علمی شامل چه سفرهایی میشه؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط shahabda نمایش پست ها
    سفر علمی شامل چه سفرهایی میشه؟
    سفرهایی مثل فرصت مطالعاتی که از سمت دانشگاه در اختیار شما قرار داده میشه.

Junior Member

offer letter دانشگاه برای من اومده با همین باید برم پاسپورت بگیرم؟ یا بعد از I-20؟ باید ببرم وزارت علوم تایید کنه واسه معافیت از پرداخت هزینه؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط ostadpepe نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    سوالی داشتم از خدمتتون
    من سال 91 که مشغول تحصیل بودم از طریق گواهی اشتغال به تحصیل و با وثیقه ی 15 میلیونی پاسپورت 5 ساله تک خروج گرفتم و مسافرت رفتم و برگشتم
    الان دانشگاهم تموم شده و هفته ی آینده نوبت کمیسیونم هست برای معافیت پزشکی
    میخواستم ببینم اگر معاف بشم باید چکار کنم که بتونم پاسپورتم رو هرچه زودتر از حالت تک خروج خارج کنم و اجازه خروج داشته باشم؟
    چون به هیچ عنوان نمیتونم 2 ماه صبر کنم تا کارتم بیاد
    آیا نامه موقتی هست که بگیرم و پاسپورتم رو مجاز به خروج کنم و این پروسه گرفتن نامه استعلام تا مجاز شدن پاسپورت معمولا چند روز طول میکشه؟
    اصلا آیا لازمه پاسپورتم تعویض بشه یا خیر همون پاسپورت رو تمدید میکنن؟
    ممنون از دوستان

دوست عزیز تمامی پست ها دیده میشه، اگه میبینید که به پستی پاسخ داده نمیشه یعنی قطعا پاسخش رو کسی بلد نبوده.

- شنیدم که میشه با استفاده از نامه ای که بهتون داده میشه دریافت مجوز رو تسریع کرد (ولی فقط شنیدم و هیچ جایی بند قانونی براش ندیدم، ممکنه شایعه باشه).
    - پروسه ی دریافت مجوز خروج زمان بر نیست! به شرطی که چنان نامه ای وجود داشته باشه (یا با داشتن کارت پایان خدمت) فقط نیاز به یک بار (در حد چند دقیقه) مراجعه به اداره گذرنامه داره.
    - پاسپورت تعویض نمیشه! در سیستم آنلاین پلیس گذرنامه، برای شما معافیت دایم ثبت میشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)