نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: فاکتور زبان برای موقعیت های عالی

Question فاکتور زبان برای موقعیت های عالی

با درود

نظراتی که عرض میکنم حاصل تحقیقات و گفت و گو با افراد حقوقی خارج از کشور هست و نمیدونم این پیشفرض ها واقعا درست هستند یا نه

1. تا اونجایی که متوجه شدم خارجی ها جز با زبان 100 درصد نمی تونن در شرکت های بزرگ و عالی کار کنند(؟)

2. زبان عالی یعنی در هر 4 مهارت عالی (نه خوب) بودن، که "شاید" با حداقل تحصیل از دبیرستان در یک کشور خارجی بدست میاد(؟)

تحمل اینکه پس از اینهمه زحمت، در جایگاهی که می تونی باشی نباشی فقط بخاطر زبان، خودش یک زجر و درد هست، البته این برای کسانی نیست که به هر ترتیبی می خوان خارج بشن

وقتی جلسات مود رو می بینم، گرچه موضوع کلی رو متوجه میشم اما بسیار گیج میشم و مهارت های زبانی رو در خودم نمی بینم این درحالیکه سطح زبانی سی رو طی می کنم

3. با این سطح زبانی، حتی با تصور قبولی در دانشگاه های عالی هم از نظر شغلی به موقعیت های عالی نمیشه رسید (؟)

4. از طرف دیگه باید درنظر داشت که با فرض شرکت در دوره JD یا LLB و با زندگی در محیط خارجی مهارت های زبانی هم ارتقا پیدا خواهند کرد که چنین چیزی اگر درست هم باشه دردی رو دوا نمی کنه چون در رقابتی احمقانه و به دور از انصاف و عقل، معدل ترم اول آینده شغلی رو مشخص خواهد کرد (؟) جز اینکه استثنائاتی باشه و کسی موردی بیاره که نشون بده این رویه درست نیست یا قبال اصلاحه

5. موضوع دیگه اینه که مودها حد اعلای دانش تخصصی هستند و شاید به همین دلیل فهم اونها نیازمند طی کردن دوره لیسانس هست و قضاوت درباره فهم مودها برای کسانی که هنوز دانش حقوقی به انگلیسی ندیدند درست بنظر نیاد

6. باید توجه کرد که بعضی مشاغل حقوقی هستند که نیاز به مهارت های زبانی عالی ندارند ولی حتی با فرض چنین موقعیت هایی بازهم موقعیت های سطح پایین هستند با شرایط حداقلی (؟)

7. موضوع بعدی اینه که میشه هدف رو جامعه ایرانیان خارج از کشور قرار داد بطور مثال در کالیفرنیا که یک چهارم اون ایرانی ها هستند و اینها نیازهای حقوقی زیادی دارند، در این مورد اطلاعاتی ندارم و شاید بشه گفت بازهم در همون رده مشاغل سطح پایین قرار می گیرند (؟)

8. در نهایت باید به این نکته هم توجه کرد که دارا بودن لیسانس حقوق حتما تاثیر زیادی در موفقیت خواهد داشت چون حتی با وجود عدم تسلط زبانی عالی، آشنایی با مفاهیم حقوقی وچود داره و فهم بسیاری مسائل راحت تر هست.

ممنون میشم اگر دوستان اگر نقد یا پیشنهادی به این نظرات دارند بیان کنند
    ویرایش توسط fal : March 29th, 2020 در ساعت 10:33 AM
    سطح هر جامعه نتیجه کیفیت پیش دبستانی و دبستان آن است ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)