صفحه 160 از 260 نخستنخست ... 60110150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170210 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,591 تا 1,600 , از مجموع 2598

موضوع: درخواست و بحث و بررسي در خصوص منابع آموزش زبان فرانسه

پیش فرض پاسخ : منابع دانلودی آموزش زبان فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط zapp نمایش پست ها
    دوست خوبم، من توي اين صفحه يه لينك مگاآپلود پيدا و تست كردم كه سالمه
    http://www.langacademy.net/vb/showth...-p%E9dagogique

لينك اينه:
    http://www.megaupload.com/?d=EPYK5MLE

اگه توي ايران يا هر جايي كه جايي هستي مگاآپلود فيلتر شده، اطلاع بده تا يه جاي ديگه برات آپلودش كنم.
    دوست عزیز خیلی از لطفتون ممنونم من اکانت رپید باز دارم و دارم دانلود میکنم . راستی شما که زحمت سرچ توی مگا آپلود رو کشیدید برای کتاب سوم کنکسیون هم چیزی پیدا کردید؟اگر بود زحمت لینکهاش با شما! باز هم ممنون. cest gentil a vous.

نقل قول نوشته اصلی توسط zapp نمایش پست ها
    با مشاهده برخي پرسشها و پاسخهاي دوستان لازم ديدم نكته‌اي رو براي زبان‌آموزان عزيز به ويژه مبتدي يادآوري كنم. كتابهاي اموزش زبان عموما به دو دسته متد و خودآموز تقسيم مي‌شن كه زبان آموز بايد براساس روشي كه براي آموزش زبان در پيش ميگيره يك يا هر دو روش رو انتخاب كنه و به پيش بره.
    متدها به اون دسته از كتابهاي آموزشي گفته مي‌شن كه حتما بايد در كلاس زبان و همراه با استاد ازش استفاده كرد، چون معمولا اساتيد زبان براي آموزش هر متد خودشون آموزش مي‌بينن يا اينكه كتاب آموزشي اون متد خاص رو مطالعه مي‌كنن.
    متدهاي رايج زبان فرانسه عبارتند از Reflet, Café crème, Alter Ego, Taxi!, Tout va bien و غيره كه خودتون با جستجوي عبارت methode de français در گوگل يا هر موتور جستجوي ديگه‌اي مي تونيد خيلي‌هاشونو پيدا كنيد. فقط « حتما" » يادتون باشه كه براي استفاده از اينها بايد در يه كلاس فرانسه خصوصي يا عمومي ثبت نام كنيد و همراه با استادي كه به متد منتخب شما كاملا تسلط داره پيش بريد.
    روش ديگه، دسته دوم، يعني خودآموزها براي كساني طراحي شده كه علاقمند هستن خودشون زبان رو ياد بگيرن يا وقت كلاس رفتن ندارن يا اينكه فكر مي‌كنن بازدهي روش خودآموز بيشتر از متدهاست. به نظر بنده، كه سالها مشغول آموزش زبان فرانسه و چند زبان ديگه بودم و حالا در فرانسه زندگي ميكنم، روش خودآموز بازدهي بيشتري به متدها داره، ولي به دو شرط : اولاً دوره آموزشي رو براساس يه برنامه زماني دقيق كامل كنيد، يعني اينكه به طور منظم زبان بخونيد نه اينكه هر از گاهي و به طور دلبخواهي، و دوم اينكه از منابع خوب استفاده كنيد.
    متدها طوري طراحي شدن كه « كامل » باشن ولي بازدهي‌شون براي كساني كه بدون كلاس و استاد بخوان ازشون استفاده كنن خيلي ناچيزه (واقعاً ناچيزه)، ولي از طرفي اگه همراه كلاس و استاد ازشون استفاده بشه، به خاطر نظمي كه كلاس داره ميتونه خيلي پرفايده باشه چون زبان آموز مجبوره مطابق برنامه كلاس پيش بره و در نتيجه درس بخونه و تمرين كنه. روش خودآموز نقطه مقابل متده، ولي به يك يا دو كتاب محدود نميشه، به اين معني كه زبان آموز بايد در عين حال چندين كتاب دم دست داشته باشه و اطلاعاتي رو كه استاد در كلاس آموزش زبان يكجا در اختيارش قرار ميده، خودش از چندين كتاب مختلف استخراج كنه. به عبارت ديگه، زبان آموز خودش بايد در عين حال هم شاگرد باشه و هم استاد. ولي همونطور كه گفتم بايد حتماً از منابع خوب استفاده كنيد. تعداد اين منابع واقعاً بيشماره و از تعداد متدها خيلي بيشتره. براي مثال، تمام كتابهايي كه تحت عنوان Vocavulaire و Grammaire يا L'expression française écrite et orale يا Français de A à Z يا غيره مي‌بينيد در اين دسته بندي جا مي‌گيرن.
    پيشنهاد من براي زبان‌آموزان مبتدي اينه كه اول روش آموزش مورد نظرشون رو انتخاب كنن و بعد با توجه به اون، در كلاس ثبت نام كنن يا منابع مورد نياز رو تهيه كنن و خودشون دست به كار بشن.
    براي كساني كه به روش خودآموز علاقمندند، جهت اطلاع از اينكه چه منابعي رو بايد بخونن، پيشنهاد ميكنم قبل از هر چيزي به فهرست يه كتاب جامع خودآموز زبان فرانسه مراجعه كنن تا از مباحتي كه بايد ياد بگيرن مطلع بشن. اينطوري،‌با توجه به مطالب هر فصل از اون كتاب، مي‌تونن كتابهاي بيشتري رو در اون زمينه تهيه كنن. در ادامه من فهرست كلي يكي از كتابهاي خودآموز خوبي رو كه در اختيار دارم براتون ميارم:

chap 1 : La groupe du nome et les pronoms
    - Le nom et l'adjectif
    - Les articles
    - Les démonstratifs
    - Les possessifs
    - Les indéfinis
    - Les pronoms personnels
    - Les pronoms relatifs

chap 2 : Le verbe
    - Les constructions verbales
    - Les auxiliaires et les semi-auxiliaires
    - La forme passive
    - La forme pronominale
    - L'indicatif
    - Les subjonctif
    - Le conditionnel
    - l'impératif
    - L'infinitif

chap 3 : Laphrase
    - L'idantification et la description
    - La phrase interrogative
    - La phrase négative
    - La mise en relif

chap 4 : Les mot-utiles
    - Les prépositions
    - Les adverbes

chap 5 : L'éxpression de la pensée
    - Les propositions complétives introduites par que
    - Les discours rapporté

chap 6 : L'expression des circonstances
    - L'expression de la cause
    - L'expression de la conséquence
    - L'expression du but
    - L'expression du temps
    - L'expression de l'opposition
    - L'expression de l'hypothèse et de la condition
    - L'expression de la comparaison

توصيه ميشه كساني هم كه از متد استفاده مي‌كنن در كنارش روش خودآموز رو هم دنبال كنن.
    موفق باشيد!
    خیلی ممنون استاد عزیز
    ای کاش لینک این کتاب رو هم معرفی می کردید تا ما هم استفاده می کردیم.

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

سلام دوستان عزيز

كتاب زير كه از سري كتابهاي معروف For Dummies از انتشارات WILEY هست خيلي خوب مباحث را دسته بندي كرده و در كنارش CD داره كه براي هر بحث ديالوگهاي خوبي داره. حسني كه داره اينه كه

1) متن آموزشيه كتاب به زبان انگليسيه

2) اصطلاحاتي را كه در كبك متفاوت هست ، در اختيار شما قرار ميده

511Z3boLTtL._SL500_.jpg
    خوشبختانه الان انتشارات آوند دانش كتابهاي ويلي را در ايران چاپ مي كنه، اين آدرس سايتشه:

http://www.fordummies.ir/Search.aspx...ummies&x=0&y=0

كتاب كمكي ديگه اي كه در كنارش هست : French Phrases

0764572024.jpg

من چون خودم خريدمش فايل معتبري كه بشه دانلودش كرد نميشناسم.

موفق باشيد
    ارسال مدارك : 2 جولاي 2011 (11 تير 90) / دريافت مدارك : 8 جولاي 2011 (17 تير 90)
    دريافت ايمل ريفرنس: 1 سپتامبر 2011 (10 شهريور 90) / دريافت فايل نامبر: 25 اكتبر 2011 (سوم مهر 90) / رشته : 6 امتیازی

Junior Member

دوست خوبم، اولا اينكه زحمتي نبود، دوما اينكه من اصلا توي مگاآپلود سرچ نكردم، بلكه از طريق گوگل و تنها با يه بار سرچ پيداش كردم. موضوع از اين قراره كه بايد به زبان فرانسه سرچ كني. يعني اينكه به جاي واژه دانلود در كليدواژه‌هاي مورد استفاده‌ات از معادل اون به فرانسه، يعني télécharger استفاده كني، به اين خاطر كه دنبال منابع فرانسوي زبان هستي و اينطوري موتور گوگل تورو خيلي سريع‌تر به سند مورد نظرت مي‌رسونه. de rien

Junior Member

متأسفانه همه منابع خوب روي اينترنت موجود نيست، ولي اميدوارم بيشترشونو پيدا كنيد. اگر هم منبعي رو به صورت كتاب پيدا نكرديد مهم نيست، چون مي تونيد مبحث مورد نظرتونو توي گوگول جستجو كنيد تا انبوهي از اطلاعات رو در اختيارتون قرار بده. براي مثال، اگه مي‌خواهيد درباره مبحث L'expression de la conséquence مطالعه كنيد، كافيه عين عبارتش رو در گوگل جستجو كنيد. اگه يه سند pdf علاقمند هستيد، عبارت filetypedf رو هم جزو كليدواژگان‌تون بياريد.

1- براي گرامر، سري كتابهاي Grevisse به نظرم مرجع خيلي خوبيه، چند عنوان از اين سري به قرار زيره:
    - Le petit grevisse
    - L'accord du verbe
    - L'accord du participe passé
    - L'accord de l'adjectif

اينم كتاب خيلي خوبيه براي گرامر:
    - Maîtriser la Grammaire Française

همينطور سري Grammaire progressive du français
    و اين كتاب: Grammaire BLEUE كه به زبان خيلي ساده و عالي همه پيچ و خم‌هاي گرامري رو توضيح داده

2- سري كتابهاي BLED از جمله BLED Conjugaison يا BLED Vocabulaire و غيره
    3- از سري كتابهاي دانشگاه گرونوبل كه به PUG مغروف هستن غافل نشيد چون منابع واقعا خوبي هستن، ولي فقط تعداد خيلي كمي از اونها روي اينترنت موجوده
    4- و دست آخر اينكه براي استاد شدن در نوشتن، حتما كتاب يا جزوه‌اي تحت عنوان savoir rédiger پيدا كنيد.
    بعضي وقتها هم كتابهاي داستان ساده به زبان فرانسه بخونيد. يادمه كتابفروشي زبانكده يه سري خيلي خوب داشت.
    و بالاخره اينكه حتما يه ديكشنري خوب تهيه كنيد، چون ديكشنري‌ها منابع آموزشي خيلي خوبي هستن، با هر بار مراجعه مي‌تونيد چندين نكته تازه ياد بگيريد. ديكشنري Le Petit Robert خيلي عاليه ولي اگه از بابيلون استفاده مي‌كنيد Larousse Multidico به نظرم از هر چيزي بهتره، اگر هم يه روزي سريال اين آخري گيرتون اومد مارو هم بي‌نصيب نذاريد جون هر چي گشتم پيدا نكردم، ولي مطمئنم بيش از هر چيز ديگه‌اي ارزش خريدن داره.
    موفق باشيد.

Junior Member

راستي يه منبع خيلي خوب يادم رفت كه توي ايران قابل تهيه است و فوق‌العاده است تحت اين عنوان:
    « بررسي مقايسه اي وجه و زمان فعل در زبانهاي فارسي و فرانسه »
    انتشارات سمت، دكتر سهيلا فتاح و وجيهه هواكشيان
    متأسفانه اين كتاب حل المسايل نداره يا دست كم من نديدم ولي از نظر آموزشي براي فارسي زبانان خيلي خوبه، اگر كسي حل المسايلشو داره ميتونه در اختيار بقيه بذاره تا جوابهاشونو مقايسه كنن.

Member
    رشته و دانشگاه
    فوق مدیریت اجرایی دانشگاه تهران -لیسانس رياضي

پیش فرض پاسخ : درخواست مدرک زبان فرانسه ، از متقاضیان مهاجرت به استان کبک

با سلام آیا کسی کتاب داستان ( Cinq Semaines en Ballon + MP3 CD Niveau 1 (400 à 700 mots را دارد ممنون میشم اگه کسی بتونه در خصوص گیر آوردن فایل کتابهای داستان فرانسوی کمکم کنه
    رشته 6 امتازی - زبان خودم 5و5 - زبان همسر 1و1 - یک فرزند- تاریخ صدور فایل نامبر: 9 نوامبر 2010 - ایمیل انتظار مصاحبه: 19/07/2012-تاریخ مصاحبه:14/11/2012 دریافت مدارک توسط فدرال:10/12/2012فایل فدرال: 28/01/2013 تاریخ این پراسس: 18/11/2013 مدیکال: 31/01/2014 مدیکال رسیو: 02/03/2014 پاس ریکوئست:10/04/2014تاریخ لند:20/07/2014تاریخ اخذ شهروندی:؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : درخواست مدرک زبان فرانسه ، از متقاضیان مهاجرت به استان کبک

نقل قول نوشته اصلی توسط mu3040 نمایش پست ها
    با سلام آیا کسی کتاب داستان ( Cinq Semaines en Ballon + MP3 CD Niveau 1 (400 à 700 mots را دارد ممنون میشم اگه کسی بتونه در خصوص گیر آوردن فایل کتابهای داستان فرانسوی کمکم کنه
    http://www.litteratureaudio.com/livr...en-ballon.html

Junior Member shahrzad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق دیپلم معماری- لیسانس صنایع دستی -الزهرا

سلام
    دوستان عزیز کسی فایل صوتی کتابmanuel_du_candidate_au_tefaqرو داره ممنون میشم اگه کمک کنید هفته دیگه امتحان tefaq دارم
    رشته 6 امتیازی -ارسال مدارک 17/1/2011-دریافت توسط سفارت 19/1/2011 -برداشت پول (مانی اردر) 1 mai-دریافت فایل نامبر:24/5/2011- درخواست آپدیت 3 سپتامبر 2013- tcfq b1 b1-همسر a1.a2 بدون مدرک- افزودن فرزند 20 جون 2014- نامه مهلت 18 ماه زبان 15 آگوست 2014

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    سلام
    دوستان عزیز کسی فایل صوتی کتابmanuel_du_candidate_au_tefaqرو داره ممنون میشم اگه کمک کنید هفته دیگه امتحان tefaq دارم
    ببین اینه؟
    http://www.fda.ccip.fr/documents/pdf...t_au_tefaq.pdf

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)