صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: نحوه ی گسترش ارتباطات و همکاری با نویسندگان دیگر، لینک زدن

Junior Member

پیش فرض نحوه ی گسترش ارتباطات و همکاری با نویسندگان دیگر، لینک زدن

سلام دوستان، هدف من از این تاپیک این هست که بفهمم چطوری میتونم روابطم رو با نویسندگان دیگه گسترش بدم برای اینکه پابلیکیشن و سایتیشن خودم رو افزایش بدم. برای این سوال کلی یسری سوال ریزتر توی ذهنم هست که اینجا مینویسم:
    1. فرض کنید من یک نویسنده ی هم ردیف خودم رو پیدا میکنم، هدفم این هست که بهش بگم بیا با هم مقاله بنویسیم یکی من پیشنهاد میدم و کارهارو انجام میدم و اسم تو رو میزنم و یکی هم تو! این حرف رو چطوری مطرح کنم؟ چون من دارم میبینم عملا ملت دارند اینطوری بالا میرند و پله های ترقی رو طی میکنند!!
    2. اصلا این طرف رو چطوری پیدا کنم؟ من هر کی رو پیدا میکنم از من انتظار داره همه ی کارها رو من انجام بدم و اسم اونم بزنم و ایشون هم حس ادوایزر بهش دست میده یا حس کسی که قراره یه کاری رو یاد بگیره فقط. منظورم این هست که این لینک دو طرفه و پیشنهاد برد برد رو چطوری جلو ببرم که همواره ضرر نکنم و وقتم گرفته نشه؟
    3. خیلی وقتها شده که لینک زدم ولی بعد وسط کار فهمیدم طرف خودش از مقاله ای که نوشته چیزی نمیدونه و مثل این هست که کسی دیگه نوشته براش، ولی طرف با زبونش منو جذب کرده و من وسط کار موندم نه میتونم اسمشو حذف کنم و نه دلم میاد کار رو رها کنم.
    4. یه سوال دیگه اینکه چطوری میتونم از اساتید مختلف خواهش کنم که مقاله ای که من نوشتم یا با کسی نوشتم رو چک کنه اسمش رو وارد مقاله کنم؟ منظورم این هست که محتوای ایمیل رو چطور مطرح کنم؟
    در کل میخوام از تجربیات شما استفاده کنم برای اینکه بتونم لینک های تحقیقاتی کارا داشته باشم. اگر نکته یا سوال هست که من نگفتم ممنون میشم شما راهنمایی کنید و اضافه کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه ی گسترش ارتباطات و همکاری با نویسندگان دیگر، لینک زدن

دوستان اگر اپلیکیشنی شامل ویژگی های زیر میشناختید ممنون میشم بهم معرفی کنید.
    1. امکان ایجاد برنامه زمانبندی و مشخص کردن شرح وظایف.
    2. امکان ارسال فایل ها و اطلاعات
    3. آلارم های ددلاین
    4. چت و پرسش و صحبت
    کلا از این جور چیزا

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط siah نمایش پست ها
    سلام دوستان، هدف من از این تاپیک این هست که بفهمم چطوری میتونم روابطم رو با نویسندگان دیگه گسترش بدم برای اینکه پابلیکیشن و سایتیشن خودم رو افزایش بدم. برای این سوال کلی یسری سوال ریزتر توی ذهنم هست که اینجا مینویسم:
    1. فرض کنید من یک نویسنده ی هم ردیف خودم رو پیدا میکنم، هدفم این هست که بهش بگم بیا با هم مقاله بنویسیم یکی من پیشنهاد میدم و کارهارو انجام میدم و اسم تو رو میزنم و یکی هم تو! این حرف رو چطوری مطرح کنم؟ چون من دارم میبینم عملا ملت دارند اینطوری بالا میرند و پله های ترقی رو طی میکنند!!
    2. اصلا این طرف رو چطوری پیدا کنم؟ من هر کی رو پیدا میکنم از من انتظار داره همه ی کارها رو من انجام بدم و اسم اونم بزنم و ایشون هم حس ادوایزر بهش دست میده یا حس کسی که قراره یه کاری رو یاد بگیره فقط. منظورم این هست که این لینک دو طرفه و پیشنهاد برد برد رو چطوری جلو ببرم که همواره ضرر نکنم و وقتم گرفته نشه؟
    3. خیلی وقتها شده که لینک زدم ولی بعد وسط کار فهمیدم طرف خودش از مقاله ای که نوشته چیزی نمیدونه و مثل این هست که کسی دیگه نوشته براش، ولی طرف با زبونش منو جذب کرده و من وسط کار موندم نه میتونم اسمشو حذف کنم و نه دلم میاد کار رو رها کنم.
    4. یه سوال دیگه اینکه چطوری میتونم از اساتید مختلف خواهش کنم که مقاله ای که من نوشتم یا با کسی نوشتم رو چک کنه اسمش رو وارد مقاله کنم؟ منظورم این هست که محتوای ایمیل رو چطور مطرح کنم؟
    در کل میخوام از تجربیات شما استفاده کنم برای اینکه بتونم لینک های تحقیقاتی کارا داشته باشم. اگر نکته یا سوال هست که من نگفتم ممنون میشم شما راهنمایی کنید و اضافه کنید.
    بحث در رابطه با سوال شما زیاده
    من چند تا چیز که الان میاد به ذهنم رو میگم
    وقتی قبل از هر کاری برنامه ریزی کنید و تقسیم کار کنید کسی از کس دیگه سو استفاده نمیکنه و همه از مزیت کار گروهی که ما ایرانیا متاسفانه ضعیفیم توش بهره میبرند. متاسفانه یا خوشبختانه خارجی ها در کارهای گروهی بسیار بهتر از ایرانیان. ماها خیلی هنر کنیم بتونیم ضربدری اسم همو تو مقالات هم بنویسیم و اساس اخلاق رو ببریم زیر سوال و با اعتبار دروغین دنبال کسب موقعیت یا هر چیز دیگه ای باشیم غافل از اینکه همین افراد که اسم همو تو کار هم میزنن میتونن کار گروهی کنن و در کارهای هم مشترکت واقعی داشته باشن به حلال بودن کارشون هم مطمین باشن. ایرانی هایی رو دیدم که فکر و ذکرشون سو استفاده س. مدام به این فکر میکنه که چیکار کنه کار کمتری بکنه ولی بهره بیشتری ببره. این فکر مدام در ملاجشه و خوب طبیعیه این ادم هر جقدر هم زبل باشه باز راه ب جایی نمیبره. مثلا خود شما، الان فقط به این فکر میکنی که کسی از شما سو استفاده نکنه و حقتون رو بطور کامل بگیرید! نمیخوام بگم این کار یا فکر نادرسته ولی این حس رو میرسونه که شما خیلی هم اهل بیخیال شدن و گذشت در این راه نیستین، چیزی که در کار گروهی بسیااااااار مهمه، محاله در کار گروهی همه عینا و دقیقا به حقی که دارن برسن و چیزی که این تیپ کارها رو زنده نگه میداره نفس کاره، یعنی علاقه به انجام فلان تحقیق و به نتیجه رسوندنشه، حالا زیاد هم برای اعضا مهم نیست اسمشون کجاباشه. البته همین روحیه باعث میشه اتفاقا افراد در جایگاه خودشون و به نحو احسن حق و حقوق خودشون از اون کار رو دریافت کنن.
    در هر صورت، شما اول باید تقسیم کار کنید. همه مراحل کار رو از ایده تا چاپ کار علمیتون رو بسنجین و برنامه ریزی کنین. تضمین هایی رو پیش بینی کنید که احیانا کسی وسط کار ساز مخالف زد بتونید کنترلش کنید. هر چند همونطور که عرض کردم کارهای علمی اساسا بدون صداقت و مسیولیت پذیری عملا امکان پذیر نیست. با افرادی کار نکنید که نمیشناسین یا کم میشناسین. با افرادی وارد کار علمی گروهی بشین که میدونین کارشون رو درست انجام میدن.
    اگه کار علمی زیادی انجام ندادید بهتره اول از اساتید خودتون استفاده کنید. ی مدت تحت راهنمایی اونها کار علمی بکنید توی همین دوران خود بخود با افراد مختلف اشنا میشین و شبکه همکاریتون گسترش پیدا میکنه. تکرار میکنم که این کار با نرم افزار و گروه تلگرام و امثالهم اتفاق نمیفته کاملا. کسب اعتبار که به عبارتی مترادف همون افزایش شبکه ای هست که شما دنبالشین مستلزم تلاش و کار سخته.. اول از کارهایی شروع کنید که صفر تا صدش رو خودتون میتونید انجام بدید و لنگ کس دیگه نیستین، اروم اروم میتونید وارد کارهای با تعداد اعضای زیاد بشین. برای مثال شما در مجلات تراز اول جهان مقالات تک اسمی کم میبینین، چرا ک انجام اون حجم از کار از عهده یک نفر خارجه، بخاطر همین اغلب میبینین که خارجی ها با تقسیم کار و فعالبت گروهی از پس این کار مهم بر میان و هر روز در مجلات nature & science مقاله میدن اما این وسط ما ایرانیا.... هر کار ارزشمند علمی نیازمند ممارست، حوصله و زمانه. دنبال راه در رو نباشید
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

درود دوستان،

بنظرتون اگه یه تعداد مقاله خوب ای اس ای داشته باشی تو شانس پیدا کردن نویسنده همکار از دانشگاه های خارجی کمک میکنه؟ یه سوال دیگه اینکه کدوم گروه بنظرتون برای درخواست فرستادن بهتر هستند. دانشجوهای دکتری خوب، پست داک ها یا استاد ها.

Junior Member

سلام ، من به یک استاد برای پذیرش دکترا ایمیل زدم گفت چون مقاله نداری شانست کمه. بهش گفتم در مورد تز ارشدم یک پیش نویس مقاله تهیه کردم گفت اگه روش طی دوسه هفته کاری کنی و از مجلات اوپن اکسس، سریع اکسپ بگیری، من هم فاینال ادیشن انجام میدم و ما یعنی دانشگاهشون هزینه APC را پرداخت میکنیم و امتیاز مقاله رو میگیری و شانست در پذیرش دکترای ما خیلی بیشتر میشه. هزینه APC تقریبا 2000 دلاره و من نمیدونم که برای این کار شرایطی میخواد تعیین کنه مثلا اسمش در مقاله بیاد یا چیز دیگه ای اونوقت در مورد استاد راهنما در ایران شک دارم که بپذیره یا نه. کلا برام سواله چرا میخواد هزینه چاپ را تقبل کنه. میگم شاید درخواست پذیرش از سمت دانشجوی بین المللی کم دارن میخواد کمکم کنه امتیازم بالا بره پذیرش بگیرم این 2000 دلار هم روی بورس براش سرشکن میشه . نمیدونم درسته ازش بپرسم که شرایطی داره یا اینکه بزارم کار تموم شه و اگه اکسپ مقاله رو گرفتم اون موقع بپرسم و تصمیم بگیرم. چون من که خودم نمیتونم و قصدی برای پرداخت هزینه چاپ 2000 دلاری نداشتم.
    ویرایش توسط Lindy : July 22nd, 2021 در ساعت 09:43 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط Lindy نمایش پست ها
    سلام ، من به یک استاد برای پذیرش دکترا ایمیل زدم گفت چون مقاله نداری شانست کمه. بهش گفتم در مورد تز ارشدم یک پیش نویس مقاله تهیه کردم گفت اگه روش طی دوسه هفته کاری کنی و از مجلات اوپن اکسس اکسپ بگیری، من هم فاینال ادیشن انجام میدم و ما یعنی دانشگاهشون هزنیه APC را پرداخت میکنیم و امتیاز مقاله رو میگیری و شانست در پذیرش دکترا ما خیلی زیاده میشه. هزینه APC تقریبا 2000 دلاره و من نمیدونم که برای این کار شرایطی میخواد تعیین کنه مثلا اسمش در مقاله بیاد یا چیز دیگه ای. نمیدونم درسته ازش بپرسم که شرایطی داره یا اینکه بزارم کار تموم شه و اگه اکسپ گرفتم اون موقع تصمیم بگیرم. چون من که خودم نمیتونم و قصدی برای پرداخت چاپ 2000 دلاری نداشتم.
    سلام و آرزوی موفقیت
    اگه سوالتون رو درست متوجه شده باشم بله قطعا دنبال اینن که اسمشون تو مقاله باشه و مزایایی براشون داشته باشه وگرنه منطقا حاضر نبودن وقت و منبع مالی بزارن. در مورد مقاله نداشتن هم بنظرم اگه میبینید معدلای کارشناسی و ارشدتون خوبه برای کشورای شمال اروپا مثل سوئد دانمارک و نروژ اپلی کنید این کشورا به طور ویژه به معدل بها میدن و مقاله چندان اهمیتی ندارن براشون

Junior Member

ممنون از پاسختون. دانشگاه یکی از شهرستان های لهستان است و استاد هم رییس دپارتمان. یک حدسم هم البته این است که شاید تقاضا از طرف دانشجوی بین المللی برای آنجا زیاد نیست و استاد با این همراهی سعی در جذب دانشجوی بین المللی دارد. و میخواهد من حداکثر فعالیت را برای چاپ مقاله انجام دهم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidtelecom نمایش پست ها
    سلام و آرزوی موفقیت
    اگه سوالتون رو درست متوجه شده باشم بله قطعا دنبال اینن که اسمشون تو مقاله باشه و مزایایی براشون داشته باشه وگرنه منطقا حاضر نبودن وقت و منبع مالی بزارن. در مورد مقاله نداشتن هم بنظرم اگه میبینید معدلای کارشناسی و ارشدتون خوبه برای کشورای شمال اروپا مثل سوئد دانمارک و نروژ اپلی کنید این کشورا به طور ویژه به معدل بها میدن و مقاله چندان اهمیتی ندارن براشون
    ممنون از پاسختون. دانشگاه یکی از شهرستان های لهستان است و استاد هم رییس دپارتمان. یک حدسم هم البته این است که شاید تقاضا از طرف دانشجوی بین المللی برای آنجا زیاد نیست و استاد با این همراهی سعی در جذب دانشجوی بین المللی دارد. و میخواهد من حداکثر فعالیت را برای چاپ مقاله انجام دهم و شاید هم برای آنها به عنوان یک دانشگاه کمتر از 2000 دلار هزینه داشته باشد.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidtelecom نمایش پست ها
    سلام و آرزوی موفقیت
    در اون کشورها هم باید پوزیشن اپلای کرد به این راحتی ها هم پذیرش نمیدن بدون مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    در اون کشورها هم باید پوزیشن اپلای کرد به این راحتی ها هم پذیرش نمیدن بدون مقاله
    سایر رشته ها رو بنده اطلاع ندارم گرچه فک کنم برای اکثر فیلدها همینه ولی به طور خاص برای رشته خودم برق چیزی که از اساتید و ادمیشن این دانشگاهها فیدبک گرفتم شاخص اصلی و تاثیرگذار براشون معدل لیسانسه و خیلی حساسن.بحث دیگر هم در مورد این کشورها اینه که women dominated هستند و معمولا گرایش به اپلیکنتای خانم دارن بخاطر همین گاها میبینیم خانم هایی به خصوصا از کشورایی مثل ایران اونجا فاند میگیرن که رزومه متوسط بدون مقاله و با معدل عادی دارند

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)