نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: ارشد دوم بعد از دکتری

Junior Member

پیش فرض ارشد دوم بعد از دکتری

سلام دوستان.
    یک سوال که مشابهش رو ندیدم زیاد:
    من فارغ التحصیل دکتری داخل هستم. رشته مهندسی عمران. برای پست داک چند جا اقدام کردم، ولی متاسفانه پذیرش نشدم. البته یکیش مصاحبه اسکایپ شدم، ولی خب رد شدم. چیزی که من فهیمدم موقعیتهای پست داک خیلی رقابتی و سخت هستن. بنابراین تصمیم گرفتم در کنار اپلای برای پست داک، برای ارشد دوم هم در یک گرایش جدید، یا فیلدهای بین رشته ای مرتبط (یا نسبتا مرتبط) اقدام کنم، که انشاا... هر کدوم زودتر نتیجه مشخص شد انتخاب کنم.
    اما، دوس دارم بدونم به فرض اینکه موفق به پذیرش برای ارشد دوم بشم، شانس دریافت ویزا چجوریه؟ مثل شرایط عادیه، یا شانس کمتره و یا بیشتر؟ هدفم به امید خدا اروپا، استرالیا، و کاناداست.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : ارشد دوم بعد از دکتری

ویزا که برای هیچکس معلوم نیست. اقدام میکنی یا میدن یا نمیدن. شانستون بیشتر نیست. شانس ایرانی ها یکسانه بجز رشته های غیر حساس که چک امنیتی و کلیرنس نمیخورن.
    شما به نظر من چیزی که روش کار کنید motivation letter یا statement purpose خوب هست یعنی اینکه باید دلیل خوب بیارید که چرا با وجود دکتری میخواید یک رشته یا گرایش جدید بخونید. اگه کانکشن با استادی در خارج داشته باشید راحت تر هست اون موقع شاید لازمم نباشه دنبال دلیل باشید. ولی اگه کانکشن ندارید دنیال دلیل قانع کننده باشید و متن خوبی بنویسید.
    مثلا بوده کسی که دکتری اول فیزیک خونده بعد دکتری دوم کامپیوتر خونده. کلا نشد نداره ولی کار شما نسبت به کسی که مثلا لیسانسه یا ارشده و میخواد ادامه تحصیل بده سخت تره ولی نشدنی نیست.
    امضا نامرئی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)