صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 44

موضوع: آیا داشتن مدرک دکتری از دانشگاه های کانادا در حوزه هایی مانند Machine Learning لزوما مهاجرت به کانادا را راحت تر خواهد کرد؟

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Peyman7293 نمایش پست ها
    آخه یک مسئله ای که وجود داره این هست: اونی که تجربه گوگل یا هر شرکت غولی رو داره، با محیط کار و بازار آشنا شده و حالا با دید بازتری سراغ خوندن PhD می ره تا کسی که هیچ تجربه ای از بازاری که قرار هست محصولش رو ارائه بده توش نداره. من خودم طرفدار این نظر هستم که PhD برای کارهای مهندسی لازم نیست مگر اینکه واقعاً کشف کرده باشی بهش نیاز داری.
    ضمناً چینی ها و هندی ها همچین پولدار نیستند و سفر به آمریکا براشون راحت نیست. هندی ها که از ما هم وضعشون بدتر هست. چینی ها هم رفتنشون به آمریکا خیلی راحت نیست.

بعد اگر شما اهل عشق و حال نیستید، دیگه میزان درآمد براتون چه فرقی می کنه که بحث اینکه کدوم فرد درآمدش بیشتر هست رو مطرح می کنید؟ اگر از درس خوندن لذت می برید، دیگه مقایسه درآمد یک مهندس بدون PhD با یک فرد با PhD دیگه چه لزومی داره؟
    نه منظوم این هست که کاری که می کنم را باید دوست داشته باشم. طرز فکرم مثل خیلی از مردم ایران نیست که وارد حرفه پزشکی می شوند و از آن متنفر هستند و فقط بخاطر پول وارد این حرفه شده اند. پول را هم برای اسپانسر کردن خانواده می خواهم وگرنه خودم آدم ولخرجی نیستم. ولی به این معنی نیست که از پول خوشم نمیاد. شما مقداری پول داشته باشید می توانید دست از کار بکشید و شرکت خودتان را راه اندازی کنید.
    یک مهندس می توانه در طول سال تفریح می کنه ولی اخرش باید برگرده به شرکت و دوباره همان کار روتین رو انجام بده. من دوست دارم هر ماه از زندگیم چیزهای جدید یاد بگیرم. روتین بودن برای من کسل کننده هست.
    در ضمن پی اچ دی بی معنی برای همان کارمند گوگل هم ضرر داره. الکی چهار سال عقب میفته. در طی این چهار سال کلی پول از دست میده یا حداقل دستمزد یک برنامه نویس تمام وقت را نداره.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MR1993 نمایش پست ها
    دستمزدی که Ilya Sutskever بنیانگذار OpenAi و ایجاد کننده شبکه عصبی AlexNet در طول یک سال دریافت کرد را یک مهندس در طول یک دهه هم نمی توانه بدست بیاره این در حالی هست که شرکت OpenAi خودش هیچ درآمدی نداره! درضمن ایشان فقط 8 سال از من بزرگتره.
    خیلیها مشاغلشون در اپل و گوگل و ... را ول کردند تا در زمینه یادگیری عمیق پی اچ دی بگیرند.
    You really like considering exceptions. Right?
    Your example is just an exception. You should consider the average salary in the area.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض - دانشگاه صنعتی شریف

نه منظوم این هست که کاری که می کنم را باید دوست داشته باشم. پول را هم برای اسپانسر کردن خانواده می خواهم وگرنه خودم آدم ولخرجی نیستم. ولی به این معنی نیست که از پول خوشم نمیاد. شما مقداری پول داشته باشید می توانید دست از کار بکشید و شرکت خودتان را راه اندازی کنید.
    خوب اگر بحث علاقه شخصی هست که کاملاً اوکی هست. هیچ حرفی هم باقی نمی مونه و کاملاً قانع کننده هست. اما فکر کنم درآمد معمول یک دیتا ساینتیست عادی هم می تونه شما و خانوادتون رو کامل ساپورت کنه. فکر کنم متوسط درآمد یک دیتا ساینتیست حدود 80 هزار دلار باشه تو کانادا بر اساس اطلاعات سایت indeed.ca.
    اگر بگردید احتمالاً کار تا سالی 110 هزار دلار هم بشه پیدا کرد اما خوب خیلی دیگه سخت می شه. دوستان باید راهنمایی کنند، اما فکر کنم 80 هزار دلار درآمد کمی نباشه و بشه باهاش زندگی کرد. به خصوص اگر شما شغلی که پیدا می کنید در یک شهر بزرگ باشه، احتمالا درآمدتون بالاتر خواهد بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    You really like considering exceptions. Right?
    Your example is just an exception. You should consider the average salary in the area.
    https://www.nytimes.com/2017/10/22/t...-salaries.html
    در این لینک توضیح داده شده. کلا دستمزد این افراد بالا هست.

خوب اگر بحث علاقه شخصی هست که کاملاً اوکی هست. هیچ حرفی هم باقی نمی مونه و کاملاً قانع کننده هست. اما فکر کنم درآمد معمول یک دیتا ساینتیست عادی هم می تونه شما و خانوادتون رو کامل ساپورت کنه. فکر کنم متوسط درآمد یک دیتا ساینتیست حدود 80 هزار دلار باشه تو کانادا بر اساس اطلاعات سایت indeed.ca.
    اگر بگردید احتمالاً کار تا سالی 110 هزار دلار هم بشه پیدا کرد اما خوب خیلی دیگه سخت می شه. دوستان باید راهنمایی کنند، اما فکر کنم 80 هزار دلار درآمد کمی نباشه و بشه باهاش زندگی کرد. به خصوص اگر شما شغلی که پیدا می کنید در یک شهر بزرگ باشه، احتمالا درآمدتون بالاتر خواهد بود.
    For some people 80K is a lot of money while for some others 200k is not enough

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض - دانشگاه صنعتی شریف

For some people 80K is a lot of money while for some others 200k is not enough
    می دونم اما ایشون گفتن خیلی علاقه ای به خوش گذرونی و عشق و حال ندارن. پس فرض من فقط یک زندگی راحت در یک منطقه با امنیت بالا در کنار خانواده هست. وگرنه من خودم از اونهام که اگر 200 هزار دلار هم درآمد داشته باشم در سال، خودم رو به هر دری می زنم تا بیشترش کنم و از زندگی بیشتر لذت ببرم

https://www.nytimes.com/2017/10/22/t...-salaries.html
    در این لینک توضیح داده شده. کلا دستمزد این افراد بالا هست.
    But having a PhD is not a necessary.
    In addition, what is the baseline for the comparison?

But having a PhD is not a necessary.
    In addition, what is the baseline for the comparison?
    منظورم اینه فردی که وارد بخش تحقیقات شرکتی مثل گوگل و بقیه شرکت های بزرگ میشه دستمزدش بالا هست.
    اگر شما یک مهندس یادگیری عمیق هم باشی بطور متوسط حدودا بین 200 تا 150 هزار دلار در این شرکت ها بدست می آورید. دقت کنید مهندس و نه محقق!

می دونم اما ایشون گفتن خیلی علاقه ای به خوش گذرونی و عشق و حال ندارن. پس فرض من فقط یک زندگی راحت در یک منطقه با امنیت بالا در کنار خانواده هست. وگرنه من خودم از اونهام که اگر 200 هزار دلار هم درآمد داشته باشم در سال، خودم رو به هر دری می زنم تا بیشترش کنم و از زندگی بیشتر لذت ببرم
    پول به آدم آزادی بیشتری میده. آپشن های بیشتری را در اختیار آدم می گذاره. من طرز تفکرم شبیه به وارن بافت هست. از ماشین مدل بالا و خانه ی خیلی بزرگ خوشم نمی یاد. در عین حال دوست ندارم سوار پراید بشوم یا وارد یک خانه ای بشوم که محل زندگی جانواران هم نیست.

منظورم اینه فردی که وارد بخش تحقیقات شرکتی مثل گوگل و بقیه شرکت های بزرگ میشه دستمزدش بالا هست.
    One could get hired by Google while having only BSc.
    So PhD is not a must for getting hired by Google although people with a Phd have higher chance

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)