صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 44

موضوع: آیا داشتن مدرک دکتری از دانشگاه های کانادا در حوزه هایی مانند Machine Learning لزوما مهاجرت به کانادا را راحت تر خواهد کرد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض - دانشگاه صنعتی شریف

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    I do not agree with you.
    All machine learning idea is based on solving optimization problems that are not taught during undergrad studies
    الان دوره های بهینه سازی تا دلتون بخواد فیلم هاش تو اینترنت هست. مثلاً لکچرهای بهینه سازی محدب استنفورد رو نگاه کنید که کیفیت خیلی خوبی هم داره. خود یادگیری ماشین استنفورد هم هست آنلاین، از روی کتاب Elements of Statistical Learning. اکثر دوره های شبکه عصبی از پردازش تصویر تا پردازش زبان های طبیعی و ... تو یوتیوب هستند. کلاً درس های استاندارد و پرکاربرد الان دیگه تو اینترنت فراوان پیدا می شن. اونهم با بهترین استادها. فکر نمی کنم مشکلی از نظر کورس های استاندارد وجود داشته باشه اگر کسی پایه ریاضی اش رو داشته باشه.

+ این درس ها لزوماً مرتبط با دوره دکتری نیستند و تو ارشد هم ارائه می شن. کلاً دوره دکتری بیشتر ریسرچ هست تا درس یاد گرفتن.

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    You have heard it from your friend; but I had a short talk with a Google recruiter just a few months ago.

Unfortunately, people graduated from Sharif University (including me) think that they know everything. and they are not as flexible as others in accepting reality.
    من نمی فهمم شما دقیقا دنبال اثبات چی هستید؟ ایشان به من می گفت رزومه ریاضیاتی قوی نداره چون رزومه خودش مهندسی هست. در حالیکه کلی با شبکه های عصبی کار کرده. خوب پس چرا می خواهد پی اچ دی بگیره؟ خوب مستقیم بره استخدام بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Peyman7293 نمایش پست ها
    و دقیقاً به طور خیلی تخصصی، چه ریاضیات کاربردی و مفیدی برای شبکه های عصبی در دکتری یاد می گیرید که یک فرد مهندسی با فوق لیسانس یاد نگرفته یا نمی تونه اگر وقت بذاره بفهمتش؟
    عموم مهندسین با ابزارهایی مثل جبر خطی، فرآیند تصادفی، آمار و احتمالات، محاسبات حسابان چند متغیره و غیره آشنا هستند. خیلی از اینها رو در دوره لیسانس هم می شه یاد گرفت.

ضمناً شما یه جور وانمود می کنید که انگار برنامه نویس و دیتا ساینتیست با تجربه همینطوری کف خیابون ریخته، اما دیتا ساینتیستی که پی اچ دی داشته باشه کم هست؛ در حالیکه به نظر من دقیقاً بر عکس هست. من دکتر مقدسی در دانشکده خودمون رو از نظر علمی و ضریب هوشی بسیار بسیار بسیار قبول دارم و به نظرم یک دانشجو خیلی خوب دکتری اگر ذاتاً باهوش باشه از نظر علمی و تئوری نهایت پس از فارغ التحصیلی مثل ایشون می شه. اما ایشون هیچ جایی در گوگل نخواهد داشت چون تجربه عملی نداره.
    با اینکه دیتا ساینس به چیزی بیشتر از ارشد نیاز نداره باز هم گرفتن دکترا در این زمینه به یک جهنم رقابتی تبدیل شده. می توانم بپرسم دلیلش چیه؟ دیگه چهار تا خوشه بندی و رگرسیون پی اچ دی می خواهد چکار کنه؟
    کارهایی که در یادگیری عمیق میشه خیلی گسترده تر هست. اتفاقا بخاطر اینکه زیاد چیزی درباره شبکه های عصبی نمی دانیم نیاز به تحقیقات در این زمینه داریم. هر سال هم مفاهیم و مدل های جدیدی در این زمینه ایجاد می شوند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط MR1993 نمایش پست ها
    با اینکه دیتا ساینس به چیزی بیشتر از ارشد نیاز نداره باز هم گرفتن دکترا در این زمینه به یک جهنم رقابتی تبدیل شده. می توانم بپرسم دلیلش چیه؟ دیگه چهار تا خوشه بندی و رگرسیون پی اچ دی می خواهد چکار کنه؟
    کارهایی که در یادگیری عمیق میشه خیلی گسترده تر هست. اتفاقا بخاطر اینکه زیاد چیزی درباره شبکه های عصبی نمی دانیم نیاز به تحقیقات در این زمینه داریم. هر سال هم مفاهیم و مدل های جدیدی در این زمینه ایجاد می شوند.
    کلاً آف تاپیک هستیم، اما بعید می دونم شما زمانی که دانشجوی دکتری بشید اون قدر وقت داشته باشید که بتونید کارهای دیگری رو هم مطالعه کنید و به طور عمیق در جریان پیشرفت های دیگه قرار بگیرید. نهایتاً در حد خبر ازشون آگاه می شید و خیلی در عمق داستان ورود پیدا نمی کنید. عموماً دانشجوهای دکتری روی موضوع تز خودشون متمرکز می شن و نهایتش کارهای مرتبط رو می بینن. به خصوص تو رشته هایی مثل ما که بحث حل مسئله و ارائه اثبات هم مطرح هست.

بعد هم خیلی از ایده های جدید از رشته هایی مثل علوم اعصاب و همین شرکت هایی مثل گوگل و ... میان. خیلی از همین مسائل کلاسیکی که الان تو یک درس استاندارد یادگیری ماشین هست مسائل معروف و جایزه داری مثل پیشنهاد فیلم در IMDB، تشخیص اسپم، دسته بندی محصولات در amazon و ... بوده. قطعاً هم تمامی پشرفت هایی که تو این زمینه بوده فقط تو محیط آکادمیک به دست نیومده.

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

مشاغل عادی مد نظر من نیست. هدفم از پی اچ دی ورود به دنیای تحقیقات در زمینه یادگیری ماشین هست. الان محققان با رزومه عالی در این زمینه را روی هوا می زنند. بعد از یک مدت هم می خواهم کمپانی خودم را ایجاد کنم. من نمی خواهم سالهایی که درس خوانده ام همش به باد فنا بره.
    کلا من آدم اهل مخاطره هستم. یادمه در دوره ارشد در شریف بارها به مشکل برخوردم و استاد راهنما به من گفت که توصیه کرده بود آموزش محور بردارم ولی آخرش با یک پروژه خوب از تزم دفاع کردم.
    کلا از بچگی آدم خود آموزی بودم و اصلا خوشم نمی یاد در یک شرکت پشت یک میز بنشینم و یک سری کد روتین را برای مدت چندین سال بنویسم.
    سلام
    هر چند داریم از تاپیک اصلی دور می شویم، مایلم چند نکته را اینجا ذکر کنم:
    ۱. اگر هدفتان از دوره دکترا افزایش شانس پیدا کردن کار یا درآمد بیشتر است، راه خیلی سراست و درستی انتخاب نکرده اید. شانس پیدا کردن کار با مستر خیلی بیشتر است. ضمنا در اکثر کشورهای جهان اول، اگر بتوانید از همانجا مدرک بگیرید در یافتن کار خیلی کمک می کند، بخصوص در کانادا که سابقه کار کانادایی یا مدرک کانادایی بسیار تاثیر گذار است.
    ۲. دوره PhD نیاز به علاقه و انگیزه فراوان دارد وقتی دانشجو دکترا درگیر سختیهای آن شود، بدون انگیزه و علاقه به موضوع تحقیق، ممکن است منجر به ترک تحصیل شود.دوست گرامی دوره دکترا شبیه دو ماراتن با همه پستی و بلندیهایش است لذا باید ممارست داشت و از رفتار استاد راهنما یا ریجکت مقاله یا جواب نگرفتن آزمایشات نا امید نشد.
    ۳. اگر صرفا ملاک انتخاب رشته یا موضوع تحقیق دکترا بر اساس بازار کار فعلی باشد، ممکن است تا زمانی که پس از ۴ تا ۶ سال فارغ التحصیل شوید، خیلی چیزها تغییر کرده و نیاز به آن تخصص کم شده یا بازار کار اشباع شده باشد.
    ویرایش توسط nima56 : May 26th, 2020 در ساعت 10:50 PM
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

ApplyAbroad Guru

منظور من همان R&D هست.
    فقط توجه داشته باشید که R&D لزوما منظور کار تحقیقاتی نیست. گروههای طراحی و توسعه محصولات (مثلا نوشتن نرم افزار یک سیستم) هم R&D حساب می شوند. ولی بله نظر شما درست است که در زمینه موردنظر شما داشتن یک مدرک دکترا از کانادا و امریکا خیلی به پیدا کردن کار کمک میکند.

ApplyAbroad Guru

خوب اگر بحث علاقه شخصی هست که کاملاً اوکی هست. هیچ حرفی هم باقی نمی مونه و کاملاً قانع کننده هست. اما فکر کنم درآمد معمول یک دیتا ساینتیست عادی هم می تونه شما و خانوادتون رو کامل ساپورت کنه. فکر کنم متوسط درآمد یک دیتا ساینتیست حدود 80 هزار دلار باشه تو کانادا بر اساس اطلاعات سایت indeed.ca.
    اگر بگردید احتمالاً کار تا سالی 110 هزار دلار هم بشه پیدا کرد اما خوب خیلی دیگه سخت می شه. دوستان باید راهنمایی کنند، اما فکر کنم 80 هزار دلار درآمد کمی نباشه و بشه باهاش زندگی کرد. به خصوص اگر شما شغلی که پیدا می کنید در یک شهر بزرگ باشه، احتمالا درآمدتون بالاتر خواهد بود.
    درآمد اولیه متخصص دیتا ساینس که در زمینه AI و ML کار کند در کانادا خیلی بالاتر از 80 هزار دلارست. بچه های تازه فارغ التحصیل (با یک مدرک دکترا و تز مربوط به یادگیری ماشین) با حقوق های بالای 100 هزار دلار استخدام میشوند. حداقل الان که هنوز بازار اشباع نشده درآمد این رشته ها خوب است.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    درآمد اولیه متخصص دیتا ساینس که در زمینه AI و ML کار کند در کانادا خیلی بالاتر از 80 هزار دلارست. بچه های تازه فارغ التحصیل (با یک مدرک دکترا و تز مربوط به یادگیری ماشین) با حقوق های بالای 100 هزار دلار استخدام میشوند. حداقل الان که هنوز بازار اشباع نشده درآمد این رشته ها خوب است.
    چه جالب پس شما معتقد هستید که گرفتن دکترا کمک زیادی می کنه. البته من اون عدد 80 هزار دلار رو بر اساس آمار indeed.ca از کل کانادا گفتم. تو تورنتو اون آمار مثلاً 9% بیشتر بود و متوسط نزدیک 90 هزار دلار بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    سلام
    هر چند داریم از تاپیک اصلی دور می شویم، مایلم چند نکته را اینجا ذکر کنم:
    ۱. اگر هدفتان از دوره دکترا افزایش شانس پیدا کردن کار یا درآمد بیشتر است، راه خیلی سراست و درستی انتخاب نکرده اید. شانس پیدا کردن کار با مستر خیلی بیشتر است. ضمنا در اکثر کشورهای جهان اول، اگر بتوانید از همانجا مدرک بگیرید در یافتن کار خیلی کمک می کند، بخصوص در کانادا که سابقه کار کانادایی یا مدرک کانادایی بسیار تاثیر گذار است.
    ۲. دوره PhD نیاز به علاقه و انگیزه فراوان دارد وقتی دانشجو دکترا درگیر سختیهای آن شود، بدون انگیزه و علاقه به موضوع تحقیق، ممکن است منجر به ترک تحصیل شود.دوست گرامی دوره دکترا شبیه دو ماراتن با همه پستی و بلندیهایش است لذا باید ممارست داشت و از رفتار استاد راهنما یا ریجکت مقاله یا جواب نگرفتن آزمایشات نا امید نشد.
    ۳. اگر صرفا ملاک انتخاب رشته یا موضوع تحقیق دکترا بر اساس بازار کار فعلی باشد، ممکن است تا زمانی که پس از ۴ تا ۶ سال فارغ التحصیل شوید، خیلی چیزها تغییر کرده و نیاز به آن تخصص کم شده باشد.
    برای اینکه از موضوع تاپیک دور نشویم فرض کنید که من می خواهم بعد از پی اچ دی در شرکت یوبیسافت واحد کانادا کار کنم. پی اچ دی مد نظر من ترکیب یادگیری ماشین و گرافیک هست که ادامه تز ارشدم هست. حالا یکی از پیش نیازهای گرفتن پی اچ دی در این زمینه چی هست؟ توانایی بالای برنامه نویسی ++C! یعنی اینکه من وسط راه پی اچ دی را ول کنم راحت می توانم به عنوان برنامه نویس استخدام بشوم. به همین راحتی!
    پی اچ دی که من می خواهم انتخاب کنم به این صورت نیست که تئوری محض باشه. به طور مداوم کد نویسی داره - تحلیل داره - نیاز به ساختن مدل های یادگیری عمیق داره. شما باید دو زبان برنامه نویسی را در یک برنامه بکار ببرید. مثلا پایتون و سی پلاس پلاس و اگر وسط راه هم ول کنید بخاطر تجربه ای که بدست آورده اید کلی پیشنهاد کاری دارید.
    یعنی من دارم با یک تیر دو نشان می زنم.

اینهم در پاسخ به دوستمون. نظر یک نفر در سایت ردیت:
    Is it realistic to get into these research departments for people who has more applied ML experience? Recently I chatted with a google recruiter, and my understanding of that is that they don't want anybody except PhD with strong publication record
    ویرایش توسط MR1993 : May 26th, 2020 در ساعت 11:21 PM

ApplyAbroad Guru

چه جالب پس شما معتقد هستید که گرفتن دکترا کمک زیادی می کنه. البته من اون عدد 80 هزار دلار رو بر اساس آمار indeed.ca از کل کانادا گفتم. تو تورنتو اون آمار مثلاً 9% بیشتر بود و متوسط نزدیک 90 هزار دلار بود.
    من ادعا نمی کنم حتما کمک زیادی میکنه، ولی بهر حال الان هنوز دوره های زیادی در مقطع لیسانس و ارشد نیست که مباحث هوش مصنوعی را بطور کامل کاور کند، و یک فارغ التحصیل دکترا که 4-5 سال در این زمینه تحقیق کرده باشه احتمالا توانایی عملی بیشتری هم در این زمینه دارد. برعکس در زمینه ای مثل شبکه یک مدرک لیسانس یا ارشد قوی و تجربه کاری خوب احتمالا بهتر از دکترا در این زمینه شانس پیدا کردن کار خوب دارد.
    آمار indeed.ca معمولا رنج وسیعی دارد و دقیق نیست. اطلاع من بر اساس دوستانی بود که در یکی دو سال اخیر کار گرفته اند. 90 هزار دلار در سال برای منطقه تورنتو رقم چندان بالایی نیست.

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)