صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 44 , از مجموع 44

موضوع: آیا داشتن مدرک دکتری از دانشگاه های کانادا در حوزه هایی مانند Machine Learning لزوما مهاجرت به کانادا را راحت تر خواهد کرد؟

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    من ادعا نمی کنم حتما کمک زیادی میکنه، ولی بهر حال الان هنوز دوره های زیادی در مقطع لیسانس و ارشد نیست که مباحث هوش مصنوعی را بطور کامل کاور کند، و یک فارغ التحصیل دکترا که 4-5 سال در این زمینه تحقیق کرده باشه احتمالا توانایی عملی بیشتری هم در این زمینه دارد. برعکس در زمینه ای مثل شبکه یک مدرک لیسانس یا ارشد قوی و تجربه کاری خوب احتمالا بهتر از دکترا در این زمینه شانس پیدا کردن کار خوب دارد.
    آمار indeed.ca معمولا رنج وسیعی دارد و دقیق نیست. اطلاع من بر اساس دوستانی بود که در یکی دو سال اخیر کار گرفته اند. 90 هزار دلار در سال برای منطقه تورنتو رقم چندان بالایی نیست.
    Honestly, even 300K is not enough for GTA
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط MR1993 نمایش پست ها
    منظور من همان R&D هست. در ضمن من هیچ علاقه ای به شغل روتین دیتا ساینس ندارم. برای نوشتن مقاله به یک نفر ایمیل می زدم که فکر کنم یک سال هم از من کوچکتر باشد. ایشان با سه مقاله مهم الان در واحد سوییس انویدیا کار می کنه به عنوان محقق ارشد! به سرعت بعد از اتمام پی اچ دی جذب انویدیا شده. البته در حین گرفتن پی اچ دی نتیجه مقالاتش رو هم روی موتور رندرینگ دیزنی اعمال کرده بود.
    یادگیری عمیق تازه داره تبدیل به فیلد جذاب میشه. کلی کار باید در این زمینه انجام بشه. شرکت ها دانشجوها و اساتید ممتاز را با پول اغوا می کنند. گرچه می دانم که ممکن است در نهایت مجبور شوم در آمریکا کار کنم. شرکتهای بزرگ مثل گوگل در بقیه کشورها مثل کانادا دفاتری دارند.
    در ضمن ترجیح می دهم بعد از پی اچ دی خودم یک استارتاپ بزنم تا اینکه به عنوان برنامه نویس عادی وارد یک شرکت بشوم. این قسمت از فرهنگ آمریکایی را دوست دارم که آدم باید ریسک کنه. تا ریسک نکنید هیچ چیزی بدست نمی آورید.
    در ضمن فکر کنم درباره اورکوالیفاید شدن کمی اغراق شده باشه. پس این رقابت بسیار مخوف برای گرفتن پی اچ دی بخاطر چی هست؟ خوب بخاطر ورود به گوگل و شرکت های مشابه هست دیگه.
    در ضمن برای ورود به بخش R&D در شرکت های بزرگ فکر نکنم نیازی باشه که شهروند آمریکا باشم تا توی امریکا زندگی کنم. مثلا شرکت دیپ مایند متعلق به گوگل در انگلستان قرار داره. در ضمن محققان به طور مداوم بین شرکت های مختلف جابجا می شوند یا مثلا وقتی شرکت های بزرگ استارتاپ ها را تصاحب می کنند می گذارند در همان منطقه جغرافیایی خودشان باقی بمانند.
    رقابت بین دانشجویان بین المللی برای ورود و گرفتن اقامت به روش تحصیلی. در بین دانشجویان تحصیلات تکمیلی کشورهای امریکا و کانادا در رشته های مهندسی به طور خاص دانشجوی نیتیو بسیار کم است و دلیل ان هم عدم نیاز یا عدم احساس نیاز است که بر مبنای دنیای واقعی و نیازهای آن شکل گرفته است. شرکتهای خصوصی دنیای آزاد به درامد بیشتر در قبال هزینه کمتر فکر میکنند و نه به عناوین دکتر و پروفسورX. البته همیشه برای برخی پوزیشنهای شغلی نیاز به مدرک دکتری هم هست اما تعداد بسیار محدودتر و غیر قابل مقایسه با تعداد لیسانس و ارشد همان رشته مهندسی به عنوان نمونه. افرادی که برای اهداف غیرمهاجرتی به آنالیز فایده،ضرر تحصیلات تکمیلی بپردازند به اندازه کافی به این نتیجه رسیده اند که ادامه تحصیل به جز موارد خاصی برای اهداف آکادمیک یا سرمایه گذاری مشخص بیفایده بوده است به همین حد که در جامعه واقعی انگیزه کافی برای جذب دانشجوی مثلا کانادایی یا امریکایی در دانشگاههای مختلف نبوده و بیشتر جمعیت را دانشجویان اینترنشنال تشکیل میدهند.
    اینکه فردی به دلیل علاقه شخصی یا حتی نیاز شغلی به دوره دکتری وارد شود امری غیرمنتظره نیست اما اینکه متوسط جامعه به این گونه باشد خیر و همین دلیل ضمنی وجود شرایط اورکوالیفایداغلب فارغ التحصیلان دکتری است چرا که در غیر این صورت متوسط جامعه به همین امر گرایش پیدا میکرد. متوسط جامعه همواره به دنبال ماگزیمم کردن منافع خود است. چیزی که در دوره دکتری قاعدتا با افزایش درامد و جایگاه شغلی می توانست ترغیب کننده جامعه مربوطه به ادامه تحصیل در مقطع تحصلات تکمیلی و به طور خاص پی اچ دی باشد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

نقل قول نوشته اصلی توسط MR1993 نمایش پست ها
    معمولا بهترین مهاجران جهان افرادی هستند که در کشورهای انگلوساکسون به غیر از انگلستان زندگی می کنند چون ورود به این کشورها خیلی دشواره. بخاطر اینکه این کشورها محصور در اقیانوس هستند و ورود به آنها مشکله. آمریکا هم فقط با دو کشور مرز داره.
    بعید می دانم جایی بهتر از این کشورها برای مهاجرت باشد. بقیه جاهای دنیا وضعیت بدتر هست مگر اینکه دلتان بخواهد به سرزمینی دور افتاده و کم جمعیت مثل ایسلند و گرینلند مهاجرت کنید.
    مثلا کجا برویم؟ چین. فیلیپین، کنگو، کلمبیا و ....؟ کدام اینها اصلا برای مهاجر مناسب هست؟ بیمه درست و حسابی دارند؟ نرخ جرائم پایین دارند؟ مهاجرپذیر هستند؟ وضعیت بازار کار این کشورها خوبه؟ از مهاجران استقبال می کنند؟ نژادپرست ندارند؟ دمکراتیک هستند؟

جایی برو که اقامت دائم بده. عنقدر هم نگران جرم و جنایت نباش، فوقش می ری کالیفرنیا جلیقه ضد گلوله بر می کنی و tensorflow نشد pytorch
    من هیچ وقت از خارج بودن پشیمون نشدم و دلم نخواسته برگردم ایران.

وقتی می ری خارج از 4 مرحله گذر می کنی
    1- هیجان زده میشی و فکر می کنی بالاخره پله برقی به بالای ابرها رسید و درهای بهشت را پشت سر گذاشتی
    2- می گی این دیگه چه جایی، یعنی چی، افتضاح، بهمون دروغ گفتن. ابروهات ۸ میشه
    3- به خاطر هزینه ها و زحمات و ساپورت خانواده، به طرز ریاکارانه ای تظاهر می کنی وضعیت خوبه
    4- به این نتیجه میرسی که روی هم رفته خارج بهتر از ایرانه و هیچ کجا پرفکت نیست و قدری نارضایتی برای پیشرفت لازمه

فک کنم جایی بری که اقامت خوبی داشته باشه، آرامش بهتری داشته باشی.

اگر من کانادا را نقد می کنم، برای این نیست که بگم جای بدی هست. می خوام کسانی که اونجا زندگی می کنند، راجب چیزی فراتر از بیمارستان و مالیات و دماسنج بگن. فکر کنم تاحدی در elicit کردن اطلاعات ازشون موفق بودم اخیرا.

اینجا که تو را می بینم، یاد حرف عزت الله انتظامی افتادم تو فیلم ستارخان که می گه: برای یک شهر یکی دیونه بسه، دیگه جای من اینجا نیست. --- باسه همین دیدم داری بحث می کنی با بقیه ساکت شدم
    اگر رفتی کالیفرنیا، سر قبر والت دیزنی برو. نوه اش باغ انگور داره. برو شربت کشمش بوخور.
    موفق باشی
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    من ادعا نمی کنم حتما کمک زیادی میکنه، ولی بهر حال الان هنوز دوره های زیادی در مقطع لیسانس و ارشد نیست که مباحث هوش مصنوعی را بطور کامل کاور کند، و یک فارغ التحصیل دکترا که 4-5 سال در این زمینه تحقیق کرده باشه احتمالا توانایی عملی بیشتری هم در این زمینه دارد. برعکس در زمینه ای مثل شبکه یک مدرک لیسانس یا ارشد قوی و تجربه کاری خوب احتمالا بهتر از دکترا در این زمینه شانس پیدا کردن کار خوب دارد.
    آمار indeed.ca معمولا رنج وسیعی دارد و دقیق نیست. اطلاع من بر اساس دوستانی بود که در یکی دو سال اخیر کار گرفته اند. 90 هزار دلار در سال برای منطقه تورنتو رقم چندان بالایی نیست.
    من هم همین را می گویم. شرکتی که می خواهد یک نفر را استخدام کنه نگاه می کنه ببینه توانایی فرد در ایجاد مدل های یادگیری ماشین چطوری هست. اینکه متقاضی بلد باشه مدل های پیشرفته را ایجاد کنه و آزمایش کنه نیاز به این داره که فرد درک بالایی از مدلهای مختلف و توانایی کار کردن با قابلیت های پیشرفته کتابخانه های یادگیری ماشین مثل تنسورفلو را داشته باشه که این را نمیشه به همین راحتی یاد گرفت.

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)