نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: چرا مهاجرت اینقدر سخت شده است؟

پیش فرض چرا مهاجرت اینقدر سخت شده است؟

در سالهای اخیر مهاجرت خیلی سخت شده است. مخصوصا مهاجرت کشور به آمریکا. دلایل سخت تر شدن مهاجرت چی هست؟ نه تنها امریکا بلکه برای بقیه این کشورها نیز این امر صادق هست. با وجود این بعضی نقص ها وجود دارد که من نمی خواهم درباره آنها صحبت کنم چون اپراتور پست را پاک خواهد کرد. گاهی وقتها با خودم فکر می کنم در صورت پناهنده بودن راحت تر میشه مهاجرت کرد تا اینکه به صورت قانونی وارد یک کشور شد. مخصوصا در مورد کشور های اروپایی! موارد نقض قوانین خیلی هست. مثال های زیادی درباره سواستفاده از پول و قدرت برای اسپانسر کردن و دور زدن قانون از طریق جعل سند که باز از ترس اپراتور نمی توانم بنویسم.
    خوب من وقتی این چیزها رو می بینم به ذهنم میاد که به صورت غیرقانونی وارد یک کشور شدن و درخواست پناهندگی کردن کار اسان تری هست تا اینکه اینهمه سختی مهاجرت به خودم بدهم.

پیش فرض پاسخ : چرا مهاجرت اینقدر سخت شده است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط MR1993 نمایش پست ها
    در سالهای اخیر مهاجرت خیلی سخت شده است. مخصوصا مهاجرت کشور به آمریکا. دلایل سخت تر شدن مهاجرت چی هست؟ نه تنها امریکا بلکه برای بقیه این کشورها نیز این امر صادق هست. با وجود این بعضی نقص ها وجود دارد که من نمی خواهم درباره آنها صحبت کنم چون اپراتور پست را پاک خواهد کرد. گاهی وقتها با خودم فکر می کنم در صورت پناهنده بودن راحت تر میشه مهاجرت کرد تا اینکه به صورت قانونی وارد یک کشور شد. مخصوصا در مورد کشور های اروپایی! موارد نقض قوانین خیلی هست. مثال های زیادی درباره سواستفاده از پول و قدرت برای اسپانسر کردن و دور زدن قانون از طریق جعل سند که باز از ترس اپراتور نمی توانم بنویسم.
    خوب من وقتی این چیزها رو می بینم به ذهنم میاد که به صورت غیرقانونی وارد یک کشور شدن و درخواست پناهندگی کردن کار اسان تری هست تا اینکه اینهمه سختی مهاجرت به خودم بدهم.
    افزایش جمعیت:
    مثلن در زمانی که اینشتین 19 تا چمدون را انداخت تو کشتی تا بره جزیره الیس نیویورک برای مهاجرت، جمعیت دنیا کمتر از 2 میلیارد و 200 ملیون نفر بود

منافع ارزی:
    کشورهای مهاجر پذیر فهمیدن که مردم جهان سوم به هر قیمتی شده می خوان مهاجرت کنن. بنابراین پولدارترین آدم ها را می فرستن داخل و با آسان کردن برنامه های مهاجرتی، تعداد داوطلب را زیاد کرده تا بتونن ازشون هر سال پول اپلی و آماده سازی مدارک را بگیرند. دیگه لازم نیست استعداد از خارج بیارن، پول مهاجرین ثروتمند را خرج استعدادهای خودشون می کنند.

آمریکا بعد از جنگ جهانی، محل امنی برای مهاجرین بود. بسیاری از کشورهای پیشرفته اروپایی آمدن، که به علت جنگ آواره شده بودند. آمریکا در آن زمان کشور قدرتمندی نبود، ولی الان بسیار قدرتمند و خودخواه هست و نیازی به نگه داری از سیل مهاجران نداره، امکانات را برای رفاه مردم خودش می خواد. در حالیکه که اگر قبلن از استعداد مهاجران استفاده نمی کرد، در رقابت با کشورهای پیشرفته اروپایی عقب می افتاد.

راحتی سفر:
    به خاطر وجود هواپیما، خرید آنلاین بلیط، اطمینان از کسب سریع اطلاعات در هنگام رسیدن به مقصد و .... تعداد مسافرین زیاد شده و دیپورت کردنشون هم آسونتر. در زمان چارلی چاپلین و اینشتین شما باید هفته ها در کشتی سفر می کردید تا به آمریکا برسید. در اون سالها پا گذاشتن در مقصد، از اقامت گرفتن سخت تر بود. اما الان 8 ساعت می رسید و بعد از اینکه 4 ساعت تو فرودگاه بگو مگو کردید، برتون می گردونن.

رسانه ها:
    به خاطر ماهواره و اینترنت، مردم جهان سوم بهتر متوجه میشن کشورشون چقدر عقب مونده هست. خودشون را با امکانات غرب مقایسه می کنند و از محل تولدشون دلسرد میشن. اگر شما دائم به مرغ همسایه نگاه نکنی، خبر نخواهی داشت که غازه. اینترنت،ماهواره، هالیوود... دائم غاز بودن آمریکا را جلوی چشم شما می گذاره. همین داوطلبان مهاجرت را چندین برابر می کنه.
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Global Moderator

Simon آواتار ها

کاربر گرامی

با سلام و احترام

در این فروم مطرح کردن هر موضوعی که منجر به عدم دسترسی کاربران ایرانی به سایت شود (ف ی ل ت ر ی ن گ ) قویا ممنوع و با برخورد جدی روبرو خواهد شد. لطفا پیش از ایجاد موضوعات و فعالیت در فروم، قوانین فروم را مطالعه بفرمایید.
    برای مثال: پناهندگی یکی از آن موضوعات می باشد و اولیت این فروم نیست.

ممنون از همکاری شما
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

وضعیت فعلی هنگ کنگ ممکن هست رویای مهاجرت را برای خیلیها نابود کنه. الان میلیونها هنگ کنگی هستند که می خواهند مهاجرت کنند. جانسون گفته ما 3 میلیون نفر را می پذیریم که بعید می دانم درست باشه ولی اولویت میره برای این افراد چون هم پول دارند و هم مدرک و کار مناسب. حالا کانادا و بقیه کشورهای انگلیسی زبان هم در نظر بگیرید. یعنی رویای مهاجرت برای خیلی از جوانهای ایرانی تمام شد.

Senior Member

شما فروم اشتباهی اومدی نه دنبال مهاجرتی نه پذیرش
    امضا نامرئی

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    شما فروم اشتباهی اومدی نه دنبال مهاجرتی نه پذیرش
    نخیر بدنبال پذیرش هستم ولی در حالت عادی باید با یک لشکر چینی رقابت کنم چه الان! تحصیل و داشتن شغل لزوما به معنی گرفتن اقامت نیست!
    فکر کردید سالی چند ایرانی اقامت کانادا را می گیرند؟ کمتر از 10 هزار نفر.
    برای یک فیلیپینی هم مهاجرت کردن راحت تر از یک ایرانی هست!

Senior Member

اینایی که شما میگی از اولم بوده٬ از هزاران یا میلیون ها آدمی که میخوان مهاجرت کنن٬ چند نفر موفق میشن مهاجرت کنن؟ چند نفر میرن ولی به هر دلیلی برمیگردن؟ چند نفر به اونی که میخوان نمیرسن؟ چند نفر سال ها درگیر گرفتن اقامت هستن؟
    اگر دنبال تضمینی واسه اینکه همه مراحل مهاجرت به راحتی انجام بشه٬ همچین چیزی نیست٬ سخته٬ واسه بعضی ها حتی سخت ترم هست.
    بین تصمیم داشتن و عمل کردن خیلی فاصله است٬ شما اگه تصمیم را گرفتی که دنبال انجامش باش وگرنه دنبال دلیل واسه انجام ندادنش نباش.
    امضا نامرئی

بحث بسیار مهم و چالش انگیزی است. با توجه به گران شدن و هزینه بالای آزاد شدن مدرک، مهاجرت بسیار سخت تر هم شده است. ممنون می شوم بیشتر این تاپیک مورد توجه و بحث قرار گیرد.
    ویرایش توسط Plus_Energy : December 3rd, 2023 در ساعت 12:57 PM
    As a Mazani, I invite you to Enjoy & Get familiar with our vegetation, Hyrcanian forest, 1, 2, 3, 4, 5
    Others: a, b, c

با دلار 60 هزاری خوب سخت میشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)