صفحه 15 از 18 نخستنخست ... 56789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 173

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای آمریکا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱(پست اول الزامی)

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای آمریکا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱(پست اول الزامی)

نقل قول نوشته اصلی توسط leila01 نمایش پست ها
    با سلام
    ۲۷ سالمه
    ۱.مهندسی مکانیک از سراسری سبزوار معدل ۱۴ فارغ ۹۷ (البته نمره درسای مکانیک ۱و ۲ و ازمایشگاه و چندتا درسای تخصصی مکانیک نمره ۲۰ گرفتم)
    ۲.ندارم
    ۳.ندارم حدود ۵.۵ تا ۶
    ۴.ندارم حدود ۳۱۷ تا ۳۲۰
    ۵. یک مقاله خارجی کنفرانس بین المللی درباره انتقال حرارت البته فارسیه
    ۶.ندارم
    ۷ . مستر در رشته های حوزه فضانوردی / و خلبانی فول فاند شانسی دارم؟

لطفا راهنمایی کنید چیکار میتونم بکنم تا شانس اپلای را بالا ببرم؟
    به نظر شما مقاله درباره فضانوردی کلا حوزه ای که میخوام اپلای کنم کارسازه؟
    سلام. دوست عزیز نمیخوام ناامیدتون کنم ولی با این رزومه تحصیلی بنظرم شانسی برای پذیرش هم نیست چه برسه به فول فاند!
    این بدین معنی است که باید تلاش کنید تا رزومه خودتون رو تقویت کنید. یکی از آیتمهایی که بسیار تاثیرگذار هست نمره زبان هست. باید سعی کنید که نمره خوب و رقابتی در آزمونهای آیلتس و یا تافل بیارید و این مستلزم تلاش و کوشش و وقت اختصاص دادن هست. در این صورت هست که ضعفهای دیگر جبران میشود.
    موفق باشید

Junior Member

سلام به همه
    من کارشناسی تو رشته فیزیک مهندسی رو امسال تموم میکنم و معدلم هم 19.18 هستش(سه ساله دارم تموم میکنم). 2 تا مقاله isi دارم، چنتا پتنت داخلی هم دارم.
    نمره آیلس رو 7 شدم.
    پایتون و خیلی از نرم افزارهای دیگه رو هم تسلط کامل دارم. یه عنوان کتاب تالیفی هم دارم.
    به نظرتون میتونم برای دکتری مستقیم توی آمریکا با شرایط فول فاند اقدام کنم؟ (دانشگاه های رنک زیر 20)
    چون متاهل هستم و یه بچه کوچیک هم دارم باید بتونم فاند کامل بگیرم که از پس هزینه ها بربیام. اگر دوستان تجربه ای دارن ممنون میشم جواب بدین.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط afd2021 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز... آخه به هر دانشگاهی هم نمیشه درخواست داد چون احتمال ویزا شدنشون پایینه... بخصوص یکساله... البته من شنیدم و اومدم اینجا تا داده های بیشتری بتونم جمع کنم... مورد خود من مثلا فقط ویزاست مشکلی از بابت هزینه برای دانشگاه هم ندارم...

تو همین سایت بگرد. میبنی چه افرادی از چه دانشگاههای برای ارشد پذیرشش گرفتن.
    سفارت سر اسم دانشگاه کسیو ریجکت نمیکنه مگر اینکه دانشگاه بسیار بسیار بسیار پرت باشه و مجازی و ... .
    متاسفانه افرادی ک تو سایت از ریجکت خودشون اطلاعات میذارن یه سری موارد اصلی که باعث ریجکت شدن هست رو نمیگن ک مشکل اصلی اون موارد خاص هستش.
    خوب به هر حال طرف نمیخاد از شرایطش بگه ک یه موقع یه سری افراد دیگع مطلع شن.

من کیس دکتری دوم مشابه (اولی تو ایران دومی تو امریکا)
    کیسی ک دکتری ایران داشته برای مدیریت و فوق رفته یه دانشگاه داغون برای فایننس
    کسی ک ۱۰ سال بعد از فوق لیسانس برای دکتری تو رشته کاملا غیر عرف اپلای کرده، خانواده هم داشته با چندتا بچه و قبلا برای جند باری برای لاتاری گرین کارت اپلای کرده
    و .. و ...
    همه رو دیدم ویزا گرفتن.
    من تو جلسه اینترویو اونا نبودم که چی گفتن و چی شده ولی مو به مو از رزومه شون اطلاع دارم.
    اون دانشگااههای سطج پایین ک نام بردم همه شون پر از دانشجو ایرانی هستن و بودن و خاهند بود.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member

1. کارشناسی : دانشگاه آزاد تهران شمال ، مهندسی مکانیک ، معدل 13.7
    2. آیلتس 7.5
    3. به دنبال ارشد رشته های مربوط به مدیریت سازمانی . فاند برایم مهم نیست

سلام دوستان و تشکر پیشاپیش از همه ی کسانی که در این فروم بقیه رو از دانششون بهره مند میکنن.
    من 40 سالم هست ، مهندس مکانیک هستم و 2 تا هم فوق لیسانس دارم و PR کانادا هم هستم (ولی فقط یکبار رفتم) .
    میخواستم برای ادامه تحصیل (و ترجیحا ترم ژانویه 2022 ) به آمریکا برم .
    دو تا دوره مد نظر دارم و میدونم که از اینها میتونم پذیریش هم راحت بگیرم :

1. یه کورس 8 ماهه هست تو مایه های MBA ( دانشگاه رنک 300)
    2. یه فوق لیسانس تو مایه های MBA تو یه دانشگاه خارج از رنک ( رتبه 2000 )

هدف اصلی من البته اون کورس اول هست ولی چون با توجه به سنم احتمال میدم برای "کورس" بعنوان یک دارنده ی پاسپورت ایرانی ویزا دریافت نکنم (با اینکه دانشگاه رسما اعلام کرده این کورس واجد شرایط f1 هست) گفتم که فکر یه فوق لیسانس باشم . خواستم نظر شما و راهنمایی شما را جویا بشم و اینکه آیا احتمال صدور ویزا رو میدین؟
    ویرایش توسط iran2000 : September 30th, 2021 در ساعت 12:44 AM

Junior Member

۱- لیسانس : دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز + مهندسی نرم افزار کامپیوتر 13/94
    ۲- فوق لیسانس : دانشگاه آزاد واحد تبریز + مهندسی نرم افزار + 17/90
    ۳- نمره زبان : استاد خصوصی داریم وضعیت فعلی متوسط
    ۴- نمره هنوز آزمون ندادم ولی حتما میتونم
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی : دو مقاله کنفرانسی داخلی در فوق لیسانس + 2 مقاله ژورنالی isi اکسپت و منتشر شده springer
    ۶- سابقه کار مرتبط : سه سال هست شرکت خودم رو دارم در رشته مرتبط اما اسنادی حمل بر سابقه کار ندارم
    ۷- در حال حاضر دانشجوی دکتری مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران

ممنون میشم عزیزان شانس من رو برای اخذ فاند کامل و پذیرش دکتری کامپیوتر در آمریکا ارزیابی کنند.
    البته نمیدونم از کجا شروع کنم. تصمیم دارم از دانشگاه اینجا انصراف بدم و در آمریکا ادامه بدم.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط kousheshy نمایش پست ها
    ۱- لیسانس : دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز + مهندسی نرم افزار کامپیوتر 13/94
    ۲- فوق لیسانس : دانشگاه آزاد واحد تبریز + مهندسی نرم افزار + 17/90
    ۳- نمره زبان : استاد خصوصی داریم وضعیت فعلی متوسط
    ۴- نمره هنوز آزمون ندادم ولی حتما میتونم
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی : دو مقاله کنفرانسی داخلی در فوق لیسانس + 2 مقاله ژورنالی isi اکسپت و منتشر شده springer
    ۶- سابقه کار مرتبط : سه سال هست شرکت خودم رو دارم در رشته مرتبط اما اسنادی حمل بر سابقه کار ندارم
    ۷- در حال حاضر دانشجوی دکتری مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران

ممنون میشم عزیزان شانس من رو برای اخذ فاند کامل و پذیرش دکتری کامپیوتر در آمریکا ارزیابی کنند.
    البته نمیدونم از کجا شروع کنم. تصمیم دارم از دانشگاه اینجا انصراف بدم و در آمریکا ادامه بدم.
    سلام. شما به نظر من شانس تون خوبه برای دانشگاه های رنک متوسط به پایین به شرطی که نمره زبان و جی آر ای بالا هم بیارید. اینکه میگم رنک متوسط به پایین این سوءبرداشت ممکنه ایجاد بشه که اینها دانشگاه های بدرد نخور هستن!! ولی اصلاً اینطوری نیست واقعاً رنک 130 یواس نیوز یا اصلاً همون دانشگاه هایی که رنک هم ندارن RNP بسیار سطح ریسرچ و امکانات تحصیلی و تحقیقاتی بالایی دارن و فاند هم همیشه متناسب با محل زندگی بهتون میدن و آخرش هم با فارغ التحصیلی از همین ها شغل های خوب متناسب با دانش و تخصص تون می تونید پیدا کنید. در مورد وضعیت دکتری فعلی تون هم اگر بتونید توجیه مناسبی (به جز اینکه فقط دلتون میخواد آمریکا بیایید!!) داشته باشید، به نظرم حتی می تونه یه نقطه قوت باشه که تونستید پذیرش دکتری بگیرید و پیش زمینه ریسرچ هم دارید. نقطه مقابلش اینه که اگر تنونید خوب توجیه کنید این عدم اعتماد ایجاد میشه که شما که یه بار دکتری رو ولی کردی ممکنه دوباره پذیرش رو که گرفتی و اومدید آمریکا بازم بعد دو سال مستر اوت کنید! موفق باشید
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    تو همین سایت بگرد. میبنی چه افرادی از چه دانشگاههای برای ارشد پذیرشش گرفتن.
    سفارت سر اسم دانشگاه کسیو ریجکت نمیکنه مگر اینکه دانشگاه بسیار بسیار بسیار پرت باشه و مجازی و ... .
    متاسفانه افرادی ک تو سایت از ریجکت خودشون اطلاعات میذارن یه سری موارد اصلی که باعث ریجکت شدن هست رو نمیگن ک مشکل اصلی اون موارد خاص هستش.
    خوب به هر حال طرف نمیخاد از شرایطش بگه ک یه موقع یه سری افراد دیگع مطلع شن.

من کیس دکتری دوم مشابه (اولی تو ایران دومی تو امریکا)
    کیسی ک دکتری ایران داشته برای مدیریت و فوق رفته یه دانشگاه داغون برای فایننس
    کسی ک ۱۰ سال بعد از فوق لیسانس برای دکتری تو رشته کاملا غیر عرف اپلای کرده، خانواده هم داشته با چندتا بچه و قبلا برای جند باری برای لاتاری گرین کارت اپلای کرده
    و .. و ...
    همه رو دیدم ویزا گرفتن.
    من تو جلسه اینترویو اونا نبودم که چی گفتن و چی شده ولی مو به مو از رزومه شون اطلاع دارم.
    اون دانشگااههای سطج پایین ک نام بردم همه شون پر از دانشجو ایرانی هستن و بودن و خاهند بود.
    سلام دوست عزیز... اولا از این که وقت گذاشتید و از مطالب و تجربیات با ارزشتون که زمان گذاشتید و تایپ کردید بسیار ممنونم... صدها صفحه از فروم های ارزشمند این سایت رو خوندم ولی واقعا تقریبا همه آکادمیسین بودند.... تافل های بالای ۹۵ و نمرات جی آر ای بالا و مقالات منتشره isi...
    امروز به حدی دپرس شده بودم که باورتون نمیشه... صبح عضو گروه تلگرامی شدم که مربوط به یک موسسه مشهور آماده سازی برای آیلتس هست در ایران که اسم نمیبرم و اونجا زبان میخونم برای امتحان...و انقد نظرات منفی خوندم در مورد ادامه تحصیل در امریکا، بی حد و اندازه... دوم بعد از سالیان (مدارکم پیشم نبود) نمرات ارشدم رو که فکر میکردم خیلی خوبه توی wes وارد کردم ، به زور معدلم ۳ شد!!! نمرات لیسانس رو که نگو!!! فاجعه! بعد هم رفتم ساب دامین travel و فایل های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ refusal rate ویزاهای nonimmigrant رو نگاه کردم... برای ایران از زیر ۵۰ درصد شده ۸۶ درصد!!! البته ۲۵ درصد درخواستها مربوط به F1 بوده و تقریبا دو برابرش B1 بود... خلاصه وا رفتم...
    من آکادمیسین نیستم... دنبال ارشد مجدد ولی نه توی مکانیک سیالات و تبدیل انرژی، در رشته مدیریت ساخت construction هستم... بعدشم بر میگردم سر کارم ایران... فاند هم نمیخوام...
    با اینکه وقت سفارت گرفتم و هنوز جرات اپلای کردن ندارم چون صدها صفحه فروم و کانالهای تلگرام رو خوندم و کلا انرژیم از بین رفت... بله من یه مقاله داخلی دارم فقط، درسخون هم نبودم و تا سال ۳ لیسانسم عملا واحدی پاس نکرده بودم چون فقط دنبال فلسفه و ادبیات بودم... حتی در مقطعی توی لیسانسم میخواستم انصراف یدم برم فلسفه علم بخونم... ولی توی کارم موفق بودم و الان با ۳۸ سال سن مدیر عاملم... گرچه ثروت آنچنانی هم بدست نیاوردم... ولی عاشق ساختن و مهندسی در اجرای طرحها و پروژه ها هستم... کوتاه سخن، فکر میکنم اصولا باید برای ما هم جایی باشه توی این دنیا! ماهایی که سبک زندگیمون با روشهای استاندارد و مرسوم هیچوقت نخوند...

در آخر باز هم میخوام تاکید کنم که پاسخی که دادید بسیار ارزشمند بود....ببخشید که دردلم طول کشید... تقصیر ماءالشعیری بود که خوردم!!!!
    ویرایش توسط afd2021 : October 24th, 2021 در ساعت 02:05 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط afd2021 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز... اولا از این که وقت گذاشتید و از مطالب و تجربیات با ارزشتون که زمان گذاشتید و تایپ کردید بسیار ممنونم... صدها صفحه از فروم های ارزشمند این سایت رو خوندم ولی واقعا تقریبا همه آکادمیسین بودند.... تافل های بالای ۹۵ و نمرات جی آر ای بالا و مقالات منتشره isi...
    امروز به حدی دپرس شده بودم که باورتون نمیشه... صبح عضو گروه تلگرامی شدم که مربوط به یک موسسه مشهور آماده سازی برای آیلتس هست در ایران که اسم نمیبرم و اونجا زبان میخونم برای امتحان...و انقد نظرات منفی خوندم در مورد ادامه تحصیل در امریکا، بی حد و اندازه... دوم بعد از سالیان (مدارکم پیشم نبود) نمرات ارشدم رو که فکر میکردم خیلی خوبه توی wes وارد کردم ، به زور معدلم ۳ شد!!! نمرات لیسانس رو که نگو!!! فاجعه! بعد هم رفتم ساب دامین travel و فایل های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ refusal rate ویزاهای nonimmigrant رو نگاه کردم... برای ایران از زیر ۵۰ درصد شده ۸۶ درصد!!! البته ۲۵ درصد درخواستها مربوط به F1 بوده و تقریبا دو برابرش B1 بود... خلاصه وا رفتم...
    من آکادمیسین نیستم... دنبال ارشد مجدد ولی نه توی مکانیک سیالات و تبدیل انرژی، در رشته مدیریت ساخت construction هستم... بعدشم بر میگردم سر کارم ایران... فاند هم نمیخوام...
    با اینکه وقت سفارت گرفتم و هنوز جرات اپلای کردن ندارم چون صدها صفحه فروم و کانالهای تلگرام رو خوندم و کلا انرژیم از بین رفت... بله من یه مقاله داخلی دارم فقط، درسخون هم نبودم و تا سال ۳ لیسانسم عملا واحدی پاس نکرده بودم چون فقط دنبال فلسفه و ادبیات بودم... حتی در مقطعی توی لیسانسم میخواستم انصراف یدم برم فلسفه علم بخونم... ولی توی کارم موفق بودم و الان با ۳۸ سال سن مدیر عاملم... گرچه ثروت آنچنانی هم بدست نیاوردم... ولی عاشق ساختن و مهندسی در اجرای طرحها و پروژه ها هستم... کوتاه سخن، فکر میکنم اصولا باید برای ما هم جایی باشه توی این دنیا! ماهایی که سبک زندگیمون با روشهای استاندارد و مرسوم هیچوقت نخوند...

در آخر باز هم میخوام تاکید کنم که پاسخی که دادید بسیار ارزشمند بود....ببخشید که دردلم طول کشید... تقصیر ماءالشعیری بود که خوردم!!!!
    سلام بله من هم مدتی عضو این گروه‌ها بودم و مثلا میبینی طرف نتونسته خودشو توی سفارت خوب پرزنت کنه و جواب هاش پرت و بی ربط بود و بعد گله میکرده که مثلا وضعیت فلان شده.
    یا مثلا یکی رفته به آفیسر دروغ گفته و آفیسر هم متوجه شده (بله خوب متوجه میشن بیشتر از اونی که انتظار داریم. چون به امنیت کشورشون مربوط میشه) و ریجکت کرده.
    از این کیس‌ها خیلی زیاد هست. ویزا که سخته برای ایرانیا تو این حرفی نیست ولی ما هم خودمون مشکل درست میکنیم و تقصیر رو میندازیم گردن افسیر و چیزای دیگه.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط zahrajamali نمایش پست ها
    سلام بله من هم مدتی عضو این گروه‌ها بودم و مثلا میبینی طرف نتونسته خودشو توی سفارت خوب پرزنت کنه و جواب هاش پرت و بی ربط بود و بعد گله میکرده که مثلا وضعیت فلان شده.
    یا مثلا یکی رفته به آفیسر دروغ گفته و آفیسر هم متوجه شده (بله خوب متوجه میشن بیشتر از اونی که انتظار داریم. چون به امنیت کشورشون مربوط میشه) و ریجکت کرده.
    از این کیس‌ها خیلی زیاد هست. ویزا که سخته برای ایرانیا تو این حرفی نیست ولی ما هم خودمون مشکل درست میکنیم و تقصیر رو میندازیم گردن افسیر و چیزای دیگه.
    ممکنه بدون هیچ دلیلی ویزا رد بشه حتی اگر این چیزا رو که شما گفتین نباشه تو کیس

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    ممکنه بدون هیچ دلیلی ویزا رد بشه حتی اگر این چیزا رو که شما گفتین نباشه تو کیس
    بله ممکن هست. اصراری ندارم که گفته ام حتما درست هست. من صرفا تجربیاتی که خودم از تجربیات دیگران داشتم رو گفتم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)