صفحه 12 از 18 نخستنخست ... 23456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 173

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای آمریکا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱(پست اول الزامی)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای آمریکا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱(پست اول الزامی)

نقل قول نوشته اصلی توسط eli110 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون. کاملا کاملا که اون فیلد نیست. فوق من مهندسی پزشکی هست (سنتز پلیمر دارو سرطان) و دکترای اول مهندسی پلیمر بایو (بلند پلیمر زخم پوش) و برای دکترای دوم گرایشات فارماسوتیکس یا بیواینجینیرینگ ... می خوام انتخاب کنم فیلدها همپوشانی ندارند و کاملا مکمل هم هستند.
    الان این دانشگاهها استاد محور نیستند یعنی پذیرش اولیه با دانشگاهه. بعدش دانشجو ی پذیرفته شده روتیشن هست یعنی بین سه تا استاد شیر میشه تا معلوم بشه با کی ادامه بده. اینو یکی از دوستانم که پست داک تو یوسی اس اف بود گفت . گفت تا می تونی نمره زبان رو بالا بیار. حالا شما نظرتون اینه که من به استاد ایمیل بدم و ازش بپرسم که من درصدد کریر دولوپمنت هستم و می خوام یا پست داک بشم یا پی اچ دی. حالا هر کدوم به کارت میاد؟؟ یا مثلا نظرشو بپرسم که درصدد استخدام نیروی جدید برای ازمایشگاهش هیت بعنوان پست داک اگه که نه نظرشو رد مورد پی اچ دی بپرسم..... خوبه؟؟؟
    درسته کمیته محورره ولی اگه استادی حمایت کنه فرق میکنه٬ من میگم اصلا از director دپارتمان بپرسید همچین چیزی ممکن هست که بهتون پذیرش بدن چون شما دکتری دارید و شرایط تون فرق میکنه.

به نظر من میتونید به عنوان research volunteer که self-funded هست برید تو گزوه یه استادی و یه مدت کار کنید٬ در اینصورت هم تجربه بدست میارید و هم خوب کار کنید ممکنه همون استاده پست داک بهتون بده.

یه سری Certificate / License هم هست که مثلا ۶ ماهه/یکساله است و پولیه٬ معمولا دانشگاهها یا انجمن ها ازايه میدن٬ با توجه به تخصص و رشتتون ببینید مثلا لایسنسی مرتبط هست که بگیرید واسه رزومتون خوب هست.
    امضا نامرئی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    درسته کمیته محورره ولی اگه استادی حمایت کنه فرق میکنه٬ من میگم اصلا از director دپارتمان بپرسید همچین چیزی ممکن هست که بهتون پذیرش بدن چون شما دکتری دارید و شرایط تون فرق میکنه.

به نظر من میتونید به عنوان research volunteer که self-funded هست برید تو گزوه یه استادی و یه مدت کار کنید٬ در اینصورت هم تجربه بدست میارید و هم خوب کار کنید ممکنه همون استاده پست داک بهتون بده.

یه سری Certificate / License هم هست که مثلا ۶ ماهه/یکساله است و پولیه٬ معمولا دانشگاهها یا انجمن ها ازايه میدن٬ با توجه به تخصص و رشتتون ببینید مثلا لایسنسی مرتبط هست که بگیرید واسه رزومتون خوب هست.

ممنونم از راهنماییتون. باشه این خیلی خوبه. اول ایمیل میزنم نظرشون رو برای گرفتن پست داک می پرسم اگه گفتن نه که پیشنهاد والنتیرپست داک رو میدم.اگه جور بشه عالیه. در مورد لایسنس هم من سرتیفیکت رگولاتوری فارماسوتیکس و مدیکال دیوایس دارم از همین امریکا و معتبرترین موسسه. ولی برای جاب نمیشه اپلای کنم اتفاقا جاب هم زیاده ولی دوتا مشکل هست اینکه جزو جاب های TN نیست (چون سیتیزن کانادام و ویزای TN میخواد) و حالا بر فرض اگه تو برگه آفرجاب بنویسن مهندسی رگولاتوری و ویزای فوری میدن ولی الان برم مرز باید 14 روز قرنطینه بشم و کلی هزینه هتل در کانادا هست. اگه هم با میل از داخل امریکا بفرستم یه 3-4 هزار دلاری خرجشه و البته رنج حقوقی بسیار پایینه. من بیشتر دنبال کار مهندسی ام ولی خب رگولاتوری اپشن دوم هست.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

سلام من آمریکا زندگی می کنم و سیتیزن کانادام.
    1- دانشگاه علم و صنعت ایران لیسانس رشته مهندسی مواد معدل 14.3
    ۲- دانشگاه امیرکبیر + فوق لیسانس مهندسی پزشکی + 19.15
    2-1- دانشگاه امیرکبیر دکترا مهندسی پلمیر (بیو) معدل 18.14
    2-2- سابقه پست داک یه ساله هم توی یو بی سی کانادا دارم
    ۳- نمره زبان ندارم ولی ایلتس 7 برام به مراتب راحتتره ازibt
    ۴- نمره GRE ندارم
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی : 11 تا فول پیپیر ISI دارم و 15 تا کنفرانس خارجی داخلی بین المللی (اکثرا)
    ۶- سابقه کار مرتبط و سایر نکات برجسته در رزومه : 2 تا پتنت داخلی بنام خودم و 1 پتنت امریکایی که اسمم توش نیست ولی دیتاهای فوق لیسانسم که توی مقاله ام هست توشه. 6-7 تا پروژه انجام دادم
    سابقه کار تو پژوهشگاه دارم و یک سال هم پست داک بودم. فوق لیسانس شاگرد اول بودم.
    ۷- دکتری دانشگاه استنفورد برای پذیرش فال 2022 رشته بیو اینجینیرینگ. 2- دانشگاه سانفرانسیسکو UCSF برای فال 2021 رشته فارماسوتیکس یا بیواینجینیرینگ یا مهندسی پزشکی (همه فول فاندد میخوام)

اینم بگم این دانشگاهها الان GRE نمی خوان. ممنون راهنمایی می کنید.

ممنون میشم اگر دوستان شانس منو ارزیابی کنن و اگر شانسی هست تقریبا چه رنکی معقوله ؟
    من از پست داکم تا الان 7 سال گذشته و در این مدت اصلا کار نکردم برای همین می خوام دوباره برای پی اچ دی اقدام کنم.
    Hi Eli,

There is a thing here,
    Post doc is a bit different from PhD.
    I will introduce a couple of resources so you read, but for post doc you have a high, high, and high chance.
    No one really cares a lot about your story and why you wanna get your post doc.
    Work in the US is like business.
    You give them your expertise and time and in exchange, you get a less amount of money.
    Professors take it very easy for post docs
    Write a good cover letter and try to explain why gaining this experience is important in your future career.
    Professors know you might consider a post doc as a bridge / source of money / experience for the future career. So do not worry about anything.
    I am here, I see these naked eyes.
    Take care and meanwhile you can take a look at these:
    https://cheekyscientist.com/phds-sto...ist-positions/
    For a phd, I think you will have less chance, it is going to be a bit tricky here. You should have a good story.
    I know you wanna build a good resume, but there are more straight forward ways to do this.
    I agree with friends, you might not get an admission for a phd. But go for a post doc.
    There is a chance you get the admission for a phd, and that is to prove you are like crazy in love with a specific field / project, and that in your life, you have taken many steps to make this dream come true.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

با کمال احترام بنظرم این کار (سلف فاندد و والنتیر ریسرچ) رو اصلا نکنن!

ممنونم از راهنماییتون. باشه این خیلی خوبه. اول ایمیل میزنم نظرشون رو برای گرفتن پست داک می پرسم اگه گفتن نه که پیشنهاد والنتیرپست داک رو میدم.اگه جور بشه عالیه. در مورد لایسنس هم من سرتیفیکت رگولاتوری فارماسوتیکس و مدیکال دیوایس دارم از همین امریکا و معتبرترین موسسه. ولی برای جاب نمیشه اپلای کنم اتفاقا جاب هم زیاده ولی دوتا مشکل هست اینکه جزو جاب های TN نیست (چون سیتیزن کانادام و ویزای TN میخواد) و حالا بر فرض اگه تو برگه آفرجاب بنویسن مهندسی رگولاتوری و ویزای فوری میدن ولی الان برم مرز باید 14 روز قرنطینه بشم و کلی هزینه هتل در کانادا هست. اگه هم با میل از داخل امریکا بفرستم یه 3-4 هزار دلاری خرجشه و البته رنج حقوقی بسیار پایینه. من بیشتر دنبال کار مهندسی ام ولی خب رگولاتوری اپشن دوم هست.
    عزیز - شما دکترا دارید و یک بار هم پستداک داشتید دیگه توقع از شما اینه که ریسرچر مستقل باشید - اینکه برید والنتیرلی کار بکنید برای یه استاد اصلا منطقی نیست و برای همون استاد هم حتما این موضوع مشکوک بنظر میاد و اگر قصد سو استفاده کردن نداشته باشه یا رد میکنه درخواستتون رو یا یه پیشنهاد بهتر میده. شما بهترین کاری که میتونید بکنید همونطور که قبلا گفتم اینه که برای پستداک مجدد اقدام کنین که کاملا منطقی و عاقلانه ست. گپی که افتاده رو هم نگران نباشید به راحتی میتونین با یک سال ریسرچ جبران کنید و همین موضوع باید انگیزه ی اینکه چرا میخواید پستداک بکنید باشه چون مثلا ما تو پستداک قراره که مهارت هامون رو برای tenure گرفتن ارتقا بدیم که خب همین کاریه که میخوای بکنی شما با توجه به اینکه کمی حس میکنی نیاز داری با مسائل روز دست و پنجه نرم کنی. همین!
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    با کمال احترام بنظرم این کار (سلف فاندد و والنتیر ریسرچ) رو اصلا نکنن!

عزیز - شما دکترا دارید و یک بار هم پستداک داشتید دیگه توقع از شما اینه که ریسرچر مستقل باشید - اینکه برید والنتیرلی کار بکنید برای یه استاد اصلا منطقی نیست و برای همون استاد هم حتما این موضوع مشکوک بنظر میاد و اگر قصد سو استفاده کردن نداشته باشه یا رد میکنه درخواستتون رو یا یه پیشنهاد بهتر میده. شما بهترین کاری که میتونید بکنید همونطور که قبلا گفتم اینه که برای پستداک مجدد اقدام کنین که کاملا منطقی و عاقلانه ست. گپی که افتاده رو هم نگران نباشید به راحتی میتونین با یک سال ریسرچ جبران کنید و همین موضوع باید انگیزه ی اینکه چرا میخواید پستداک بکنید باشه چون مثلا ما تو پستداک قراره که مهارت هامون رو برای tenure گرفتن ارتقا بدیم که خب همین کاریه که میخوای بکنی شما با توجه به اینکه کمی حس میکنی نیاز داری با مسائل روز دست و پنجه نرم کنی. همین!
    مشکلی که توی کامیونیتی ایرانی هست، گرچه مطمئنم از روی خیرخواهی میگن، ولی مشکلی که هست اینه که فکر میکنن اگه مجانی خودشون رو بفروشن مشتری پیدا میشه.
    حقیقت این هست که نه!
    من خودم عزت نفس و اعتماد به نفس خیلی پایینی داشتم. تا که بلاخره با کمک پارتنرم و ادمای کانادا، و بعدها امریکاییا، تونستم یکمی به خودم اعتماد کنم.
    یه حالت هست که شما میرید داوطلبانه یک جا کار میکنید، میگید دوست دارم. من هنوزم ازین کارها میکنم. دوست دارم. لذت میبرم.
    یک حالت هست برای اینکه هیچ اپشن دیگه ای ندارید، میرید یه جایی مجانی کار میکنید، طرف مقابل پول داره، شما هم کارتون ارزش داره.
    هر کاری رو هم بگیرید اولش ترینینگ هست.
    تفکر ایرانی میگه برو مجانی کار کن. از جیب خودت بده.
    تفکر غرب میگه نه، پس از کجا میخوای خرج خوتتو بدی (دو دو تا چهار تای ساده).
    ایرانی چون اغلب (اان رو نگاه نکنید حتی بچه پولدارای ایرانی تو کانادا از ددی شون دیگه نمیتونن پول بگیرن چون گرون شده دلار)، با پول میاد، دنبال خریدن عزت و احترامه (با پول خودش).
    حتی دوستای پرتلاش که از اول با سخت کوشی اومدن رسیدن اینجا، میبینی تنها اپشنی که میبینن و یا پیشنهاد میدن همینه. اینها به منزله تنبلی یا مفت خوری اونها نیست ها. من خودم از ایران میام و کاملا میفهمم این از کجا اب میخوره.
    تو فرهنگی که توش بهت چیزی به ارث میرسه یا میشه یک شبه پولدار شد طبیعیه که اینجوری ادم فکر کنه.
    غرب سیستم کاملا جداگانه ای داره.
    به نظر من تو غرب اگه به شما پول ندن نباید کار کنید. تمام.
    مگر جزء پروگرمتون باشه.
    مثلا دانشجوهای لیسانس تو کانادا تو سال اخر، یا گاهی سوم، و تو امریکا از همون سال اول عضو گروههای (ریسرچ گروپ) مختلف میشن و ین بخشی از کریدتشون هست.
    همین. مجانی کار نکنید.

Senior Member

والنتیر ربطی به ایرانی بودن و اعتماد به نفس نداره، همین خارجی ها من دیدن والنتیر میشن، حتی خود اساتید هم میگن من الان پول ندارم میخوای والنتیر بیا، والنتیر جایی که قراره کار یاد بگیری و از امکانات اونا استفاده کنی و رزومه بسازی آپشن خوبی هست، ایشون میخوان استنفورد و سانفرانسیسکو فقط باشن، خود کالیفرنیا اینقدر متقاضی داره که شانس ایشون پایین هست، ۷ سال گپ هم واسه پست داک مهم هست. ایشونم به جای اینکه وقتشو اینجا تلف کنه بهتره ایمیل بزنه یا اگه نزدیکه حضوری بره و با اساتید صحبت کنه، اصلا شاید اونا راه بهتری پیشنهاد دادن.
    امضا نامرئی

رشته و دانشگاه

Eli:
    Try to not to go in-person. First email them, and then schedule for a meeting.
    They will probably ask you to have an online meeting with them. Then you will know if you should go in-person.
    And you are a post-doc, and you are experienced.
    You are not a 17 yo person with no experiences, and you are not applying for some professional job while not carrying any expertise.
    I understand CA is a bit messed up (although things are changing here thank god), and you might not get a job very easily. Try to go to other states if possible. It is worth it. then you will come back with experiences.
    Do not work for free.

والنتیر ربطی به ایرانی بودن و اعتماد به نفس نداره، همین خارجی ها من دیدن والنتیر میشن، حتی خود اساتید هم میگن من الان پول ندارم میخوای والنتیر بیا، والنتیر جایی که قراره کار یاد بگیری و از امکانات اونا استفاده کنی و رزومه بسازی آپشن خوبی هست، ایشون میخوان استنفورد و سانفرانسیسکو فقط باشن، خود کالیفرنیا اینقدر متقاضی داره که شانس ایشون پایین هست، ۷ سال گپ هم واسه پست داک مهم هست. ایشونم به جای اینکه وقتشو اینجا تلف کنه بهتره ایمیل بزنه یا اگه نزدیکه حضوری بره و با اساتید صحبت کنه، اصلا شاید اونا راه بهتری پیشنهاد دادن.

موافقم، اینهایی که میگن والنتیر نشو، استعداد جیبشون بالا بوده، هر وقت هر جا خواستن بی تاخیر رسیدن، حالا به بقیه میگن خودت را دست کم نگیر. انگار خودشون با استعداد و توانایی و پشتکار به همه جا رسیدن. هر دری براشون باز شده چون کلید مشکلات در جیب پر برکتشون موجوده.
    والنتیر شو برای تجربه، حتی اگر یه قرون بهت ندن.

معادل تجربه را میشه با پول خرید، پول که نیست باید والنتیر شد
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

کار والنتیرلی کردن برای کسیه که رزومه ای نداره یا دستش به جایی بند نیست و خیلیم خوب و قشنگه خود منم تاحالا شده کاری بکنم که رزومه بشه برام (چرا که نه؟)...حرف ما اینه که ایشون با رزومه ی خوبی که داره حیفه که خودش رو اینجوری دست کم بگیره.. حالا دیگه خودشون میدونن ما از سر دلسوزی گفتیم و امیدواریم که به جای خوبی هم برسه ایشون (کما اینکه در حال حاضر هم از نظر علمی اچیومنت های خیلی زیادی داشتن)

در ضمن گپ تحصیلی ایشون قضیه ش متفاوته - یک بار پستداک گرفتن و بعدش جاهای مرتبط توی صنعت بودن... استاد مشاور خودم توی EPFL دقیقا با همین حالت ولی با ۱۰ سال گپ از صنعت برگشته بود و شده بود اول Instructor و بعدم assistant professor... بدون اینکه مجانی بخواد کار کنه
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die

Junior Member

سلام دوستان از تک تکتون ممنونم. توی استنفورد و UCSF و حتی برکلی (چون اون هم نزدیکه و البته بعضی استاداشون جوینت هستند) حدودا 19 تا استاد پیدا کردم برای پست داک ، که باید براشون کاورلتر تخصصی بنویسم. ازین 19 تا حدود 4 تا 5 اشون تا حد بسیار زیادی در زمینه کارهای فوق و دکترام بوده و بقیه هم مرتبطه ولی خب نه 100 درصد . ولی اقدام می کنم. یه سوالی برام پیش اومده چون این مورد توی پست داک اولم وجود نداشته. آیا همه باید پست داکشون صددرصد مطابق دکترا یا فوقشون باشه؟؟؟ چون بیومدیکال اینجینیرینگ کلا یه بین رشته ای هست و آیتم های مختلفش باهم مرتبط میشه به هرحال یادگرفتن مطالب و تکنیک های جدید خیلی بهم کمک می کنه برای گرفتن جاب در آینده.
    البته همزمان هم دنبال جاب توی اینداستری می گردم. البته قبلا همین تو امریکا یه چندجایی زده بودم ولی خب برای اینترویو دعوت نشده بودم. باز هم اقدام می کنم. ممنون از راهنمایی هاتون.
    ویرایش توسط eli110 : June 8th, 2021 در ساعت 09:02 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)