صفحه 5 از 18 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 173

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای آمریکا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱(پست اول الزامی)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای آمریکا ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱(پست اول الزامی)

۱- لیسانس : دانشگاه علم و صنعت+ مهندسی عمران + 12.53
    ۲- فوق لیسانس ندارم
    ۳- نمره زبان : تافل 98 - آیلتس 6.5
    ۴- نمرهGRE : 317(V150 Q167 W4) k
    5- سابقه کار مرتبط : 15 سال سابقه ی کاری مرتبط ، 10 سال عضو هیئت مدیره و 3 سال مدیر عامل (سنم 38 ساله)
    6- مستر فال .2021 - سلف فاند

میشه لطفا بگید شانسی برای گرفتن پذیرش دارم یا نه؟ حتی دانشگاه های رنک پایین

Junior Member

سلام. ممنون میشم در این خصوص اگر کسی اطلاعی داره راهنمایی کنه.
    برای یکی از دانشگاه ها با رنک زیر صد در آمریکا، از یکی از اساتید پیشنهاد اپلای کردن را گرفتم. که البته به خاطر نداشتن نمره GRE هنوز اپلای نکردم. استاد مربوطه گفتن که دانشگاه به خاطر شرایط کورونا و کمک به دانشجوها، ازمون GRE رو waive میکنه و تاکیید کردن که زودتر اپلای کنم تا بتونم برای ویزا اقدام کنم. با توجه به اینکه معدلم متوسط هست آیا بدون gre شانس پذیرفته شدن را دارم یا خیر؟ (البته آیلتس 7 و یک مقاله isi هم دارم)

نقل قول نوشته اصلی توسط carina نمایش پست ها
    برای یکی از دانشگاه ها با رنک زیر صد در آمریکا، از یکی از اساتید پیشنهاد اپلای کردن را گرفتم. که البته به خاطر نداشتن نمره GRE هنوز اپلای نکردم. استاد مربوطه گفتن که دانشگاه به خاطر شرایط کورونا و کمک به دانشجوها، ازمون GRE رو waive میکنه و تاکیید کردن که زودتر اپلای کنم تا بتونم برای ویزا اقدام کنم. با توجه به اینکه معدلم متوسط هست آیا بدون gre شانس پذیرفته شدن را دارم یا خیر؟ (البته آیلتس 7 و یک مقاله isi هم دارم)
    سلام دوست عزیز . دانشگاههای آمریکا بشدت رو GRE حساسند و بنظرم الزامیه

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط carina نمایش پست ها
    وقتی استاده گفته اپلای کن. تضمینی وجود نداره به بقیه رزومه تون و بقیه اپلیکنت ها بستگی داره
    امضا نامرئی

سلام خیلی ممنون میشم دوستان منو راهنمایی کنن:
    لیسانس دانشگاه تبریز مهندسی مواد معدل 15.7
    ارشد دانشگاه سهند مهندسی مواد معدل 16.68
    نمره زبان ایلتس 7 ( اسپیکینگ: 7.5، لیسنینگ: 7.5، ریدینگ: 7، رایتینگ:6.5)
    هنوز دفاع نکردم و لذا مقاله ندارم
    این دانشگاهایی که قراره اپلای کنم gre رو ویو کردن
    از چنتا دانشگاه استاداشون ترغیب کردن به اپلای ولی هیچ قولی ندادن و گفتن کمیته محوره حالا من اسمشونو میارم شما بگید شانسم چطوره:
    rice university , northeastern university, university of notre dame , Washington state university , university of california san diego , texas a&m univeristy , colorado state university , university of delaware, iowa state university
    از بین اینا یکی دو تاشون زیر 200 هه رنکشون تو qs بقیه حول حوش 400 الی 600.

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1256 نمایش پست ها
    سلام خیلی ممنون میشم دوستان منو راهنمایی کنن:
    لیسانس دانشگاه تبریز مهندسی مواد معدل 15.7
    ارشد دانشگاه سهند مهندسی مواد معدل 16.68
    نمره زبان ایلتس 7 ( اسپیکینگ: 7.5، لیسنینگ: 7.5، ریدینگ: 7، رایتینگ:6.5)
    هنوز دفاع نکردم و لذا مقاله ندارم
    این دانشگاهایی که قراره اپلای کنم gre رو ویو کردن
    از چنتا دانشگاه استاداشون ترغیب کردن به اپلای ولی هیچ قولی ندادن و گفتن کمیته محوره حالا من اسمشونو میارم شما بگید شانسم چطوره:
    rice university , northeastern university, university of notre dame , Washington state university , university of california san diego , texas a&m univeristy , colorado state university , university of delaware, iowa state university
    از بین اینا یکی دو تاشون زیر 200 هه رنکشون تو qs بقیه حول حوش 400 الی 600.
    دوست عزیز وقتی جی آر ای حذف میشه مقاله ارزش بیشتری پیدا میکنه. بنظرم با توجه به نرخ ارز خیلی باید حساب شده اپلای کرد و اپ فی ها رو پرداخت کرد. بطور معمول اونایی رو باید اپلای کنید که استاد جواب بهتر از این بهتون داده است. چون معمولا اساتید تشویق به اپلای میکنند. باز خودتون باید نگاه جیبتون کنید و تصمیم بگیرید!
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط cheshideh86 نمایش پست ها
    دوست عزیز وقتی جی آر ای حذف میشه مقاله ارزش بیشتری پیدا میکنه. بنظرم با توجه به نرخ ارز خیلی باید حساب شده اپلای کرد و اپ فی ها رو پرداخت کرد. بطور معمول اونایی رو باید اپلای کنید که استاد جواب بهتر از این بهتون داده است. چون معمولا اساتید تشویق به اپلای میکنند. باز خودتون باید نگاه جیبتون کنید و تصمیم بگیرید!
    موفق باشید
    من راجب این مقاله نداشتن با یه استاد تو تگزاس حرف میزدم گفت ما از کسی که هنوز فارغ نشده انتظار مقاله داشتن نداریم ! با این وجود گفت که من اصلا نمیتونم نظر بدم چون دست من نیس
    یعنی به نظرتون جواب بهتر میشه پیدا کرد؟
    امروز یه استاد تو دانشگاه کالیفرنیا دیویس بهم جواب داد که شما میتونی اپلای کنی و بعدش بیای راجب موضوع حرف بزنیم ایمیلتم فوروارد میکنم به مسئول پذیرس دانشکده که باهاش حرف بزنی. این به نظرتون حواب بهتری نیس؟ متن دقیق اینه:
    Hi Alireza,

Thank you for your interest in my group. The first step is for you to apply for our graduate program and once you are admitted we can discuss possible projects to work on. Grace Woods handles these admission steps and I am forwarding your e-mail to her for the appropriate reply,

Best wishes,

من اخه شنیدم امریکا اکثرا کمیته محوره و استاد زیاد نمیتونه اعمال قدرت کنه. حتی اگه کسی بتونه رزومه جوری نیس همچین ادمی رو جذب کنه! ناچارا باید اپلای کنم ! 8 تا دانشکاه نهایت میشه 30 تومن دیگه نه؟ چاره ای نیس اپلای هزینه بره

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

من راجب این مقاله نداشتن با یه استاد تو تگزاس حرف میزدم گفت ما از کسی که هنوز فارغ نشده انتظار مقاله داشتن نداریم ! با این وجود گفت که من اصلا نمیتونم نظر بدم چون دست من نیس
    امروز یه استاد تو دانشگاه کالیفرنیا دیویس بهم جواب داد که شما میتونی اپلای کنی و بعدش بیای راجب موضوع حرف بزنیم ایمیلتم فوروارد میکنم به مسئول پذیرس دانشکده که باهاش حرف بزنی. این به نظرتون حواب بهتری نیس؟ متن دقیق اینه:
    Hi Alireza,

Thank you for your interest in my group. The first step is for you to apply for our graduate program and once you are admitted we can discuss possible projects to work on. Grace Woods handles these admission steps and I am forwarding your e-mail to her for the appropriate reply,

Best wishes,

من اخه شنیدم امریکا اکثرا کمیته محوره و استاد زیاد نمیتونه اعمال قدرت کنه. حتی اگه کسی بتونه رزومه جوری نیس همچین ادمی رو جذب کنه! ناچارا باید اپلای کنم ! 8 تا دانشکاه نهایت میشه 30 تومن دیگه نه؟ چاره ای نیس اپلای هزینه بره
    راجع به دانشگاههای آمریکا باید بگم خیر. هم کمیته محور هست و هم استاد محور. دانشگاه به دانشگاه فرق داره.
    بطور کلی در پروسه اپلای هر قدر شما بیشتر اپلای کنی شانس بیشتری داری! و این کاملا بستگی به توان و تمکن مالی شما داره. چون اگر از هیچکدام جواب نگیرید پولتون سوخت شده. امیدوارم بهترین نتیجه ها رو بگیرید

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

ناچارا باید اپلای کنم ! 8 تا دانشکاه نهایت میشه 30 تومن دیگه نه؟ چاره ای نیس اپلای هزینه بره

پیشتهاد میکنم به دانشگاه نامه بدهید و درخواست معافیت از پرداخت هزینه اپلیکیشن کنید. شرایط ارزی ایران و قیمت بالا ارز و همچنین مشکل پرداخت به خاطر تحریمهای امریکا روی نظام بانکی ایران را توضیح بدهید و معافیت بخواهید. دانشگاهها مساله را درک و عمدتا همکاری میکنند.

دانشگاهها هزینه اپلیکیشن را برای درآمد نمیخواهند بلکه میخواهند از تعداد متقاضیهایی که حداقلهای شایستگی را هم ندارند ولی با اینحال ممکن است تقاضانامه پر کنند کم شود. اینکه شما زحمت مکاتبه میکشید نشانه این است دقت دارید و به احتمال زیاد دانشگاهها معافیت بدهند.

به خود استاد هم همین مساله را توضیح بدهید و ایشان شاید حتی فردی را که باید برای او بنویسید را شناسایی و به شما معرفی کنند.

در نهایت هم ممکن است نپذیرند که چیزی از دست نرفته است شما جایی خواهید بود که الان هستید.

پایدار باشید

Hi Alireza,

Best wishes,

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

ناچارا باید اپلای کنم ! 8 تا دانشکاه نهایت میشه 30 تومن دیگه نه؟ چاره ای نیس اپلای هزینه بره

پیشتهاد میکنم به دانشگاه نامه بدهید و درخواست معافیت از پرداخت هزینه اپلیکیشن کنید. شرایط ارزی ایران و قیمت بالا ارز و همچنین مشکل پرداخت به خاطر تحریمهای امریکا روی نظام بانکی ایران را توضیح بدهید و معافیت بخواهید. دانشگاهها مساله را درک و عمدتا همکاری میکنند.

دانشگاهها هزینه اپلیکیشن را برای درآمد نمیخواهند بلکه میخواهند از تعداد متقاضیهایی که حداقلهای شایستگی را هم ندارند ولی با اینحال ممکن است تقاضانامه پر کنند کم شود. اینکه شما زحمت مکاتبه میکشید نشانه این است دقت دارید و به احتمال زیاد دانشگاهها معافیت بدهند.

به خود استاد هم همین مساله را توضیح بدهید و ایشان شاید حتی فردی را که باید برای او بنویسید را شناسایی و به شما معرفی کنند.

در نهایت هم ممکن است نپذیرند که چیزی از دست نرفته است شما جایی خواهید بود که الان هستید.

پایدار باشید
    خیلی ممنون از راهنماییتون بله این موضوع رو در نظر داشتم ولی از یکی که امریکا درس میخونه پرسیدم گفت این کار اخیرا خیلی درخواست میشه از طرف ایرانی ها و کار چیپی شده در واقع! شاید تاثیر منفی بذاره رو پذیرش گرفتنم
    در هر حال احتمالا اونایی که احتمال میدم شانسم بیشتره رو پرداخت میکنم و بقیه رو درخواست ویو میدم
    فقط یه سوال من جایی تو ویدیویی دیدم می گفت که دانشگاهارو بر اساس نمره دهی usnews هم میشه انتخاب کرد برا اپلای سوا از بقیه فاکتورها مثل استاد پیدا کردن. مثلا این دانشگاهایی که من مدنظر دارم همشون زیر 3 هه نمره شون از 5 و فقط یکی دو تاشون 3.2 یا 3.3 هه. رزومه من هم به نظرم در همین حدود هس. این به نظرتون فاکتور خوبی هس؟ در کل چطور انتخاب کنیم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)