صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: جستجوی مقاله و مقاله خوانی در فیزیک

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

Question جستجوی مقاله و مقاله خوانی در فیزیک

سلام خدمت همگی دوستان، فیزیکدانان، فیزیکخوانان و علاقه مندان به فیزیک

من دانشجوی ترم دوم فیزیک هستم و خیلی دوست دارم از همین حالا شروع به خواندن مقاله و مطالعه نحوه کار محققان هم جدید و هم قدیم کنم. منتهی نمی دانم از کجا باید شروع کنم، مثلا چطور باید مقالاتی را پیدا کنم که در سطح فهم خودم باشند، اصولا دسته بندی مقالات به چه صورت هست، آیا رایگان هستند یا خیر و ...

من خیلی دوست دارم با نحوه کار دانشمندان و محققان مختلف از گذشته تا به امروز آشنا بشم، اینکه چطور آزمایش می کردند یا چه تئوری هایی داشتند و غیره که فکر می کنم مربوط به تاریخ فیزیک بشه، اما نمی دونم چه منابعی هست واسه این کار، مثلا آیا میشه مقالاتی را که گاوس یا ماکسول نوشتن پیدا کرد؟

کلا هر اطلاعاتی در این زمینه دارید ممنون میشم به اشتراک بگذارید.

پیش فرض پاسخ : جستجوی مقاله و مقاله خوانی در فیزیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    سلام خدمت همگی دوستان، فیزیکدانان، فیزیکخوانان و علاقه مندان به فیزیک

من دانشجوی ترم دوم فیزیک هستم و خیلی دوست دارم از همین حالا شروع به خواندن مقاله و مطالعه نحوه کار محققان هم جدید و هم قدیم کنم. منتهی نمی دانم از کجا باید شروع کنم، مثلا چطور باید مقالاتی را پیدا کنم که در سطح فهم خودم باشند، اصولا دسته بندی مقالات به چه صورت هست، آیا رایگان هستند یا خیر و ...

من خیلی دوست دارم با نحوه کار دانشمندان و محققان مختلف از گذشته تا به امروز آشنا بشم، اینکه چطور آزمایش می کردند یا چه تئوری هایی داشتند و غیره که فکر می کنم مربوط به تاریخ فیزیک بشه، اما نمی دونم چه منابعی هست واسه این کار، مثلا آیا میشه مقالاتی را که گاوس یا ماکسول نوشتن پیدا کرد؟

کلا هر اطلاعاتی در این زمینه دارید ممنون میشم به اشتراک بگذارید.
    ترم دوم ارشد هستید یا کارشناسی؟ مقالات گاوس به درد الان نمی خوره. کاملا کلاسیکه و در زمینه فیزیک اصلا نمیشه حتی در ارشد هم مقاله داد. مباحث فیزیک نوین بیشتر شامل موضوعاتی مثل کیهانشناسی و فیزیک ذرات هست. مثلا یک مساله مهم در فیزیک تخمین چگالی احتمال (Density estimation) هست که این مساله در آمار و یادگیری ماشین هم وجود داره و کلا از آمار وارد فیزیک شده.
    الان فیزیک به این صورت نیست که دانشجوی PhD بیاد نظریه بده. بیشتر روی مسائل محاسباتی کار می کنند.
    مثلا آزمایش تعیین ثابت جهانی گرانش که توسط هنری کاوندیش انجام شد را یک دانش آموز هم می تونه انجام بده.

رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

من ترم دوم کارشناسی هستم
    اتفاقا عمدا گاوس رو مثال زدم یا حتی نیوتون، میخوام پژوهش و روش تحقیق و نظریه پردازی رو در مورد مطالبی که خودم تا حالا خودم بدونم که چطور بوده و چه کارهایی کردند که به این نتایج رسیدند، یا در کنار اینها چه تئوری ها و آزمایشهایی بوده که به نتیجه نرسیده اند و چرا، و در نهایت وقتی که به فیزیک جدید میرسم فیزیک کلاسیک رو تا حد امکان کامل فهمیده باشم و بتونم مقایسه کنم در مورد روش های جدید پزوهش با قبل
    .
    اصلا کاش شما با تجربه ها کمی به ما مبتدی ها انتقال تجربه بدید که چطور مقاله پیدا کنیم و چه مقاله هایی بخونیم.

ویرایش
    : میدونید وقتی مثلا هالیدی رو به تنهایی میخونم در مورد بعضی از مطالب احساس میکنم که عمق مطلب رو متوجه نشدم یا نیاز دارم بیشتر در موردش بدونم که مخصوصا با توجه به شرایط کرونایی الان و عدم دسترسی به استاد فکر کردم به جاش برم دنبال کارها و پزوهش های این خالقان فیزیک کلاسیک
    .

نقل قول نوشته اصلی توسط MR1993 نمایش پست ها
    ترم دوم ارشد هستید یا کارشناسی؟ مقالات گاوس به درد الان نمی خوره. کاملا کلاسیکه و در زمینه فیزیک اصلا نمیشه حتی در ارشد هم مقاله داد. مباحث فیزیک نوین بیشتر شامل موضوعاتی مثل کیهانشناسی و فیزیک ذرات هست. مثلا یک مساله مهم در فیزیک تخمین چگالی احتمال (Density estimation) هست که این مساله در آمار و یادگیری ماشین هم وجود داره و کلا از آمار وارد فیزیک شده.
    الان فیزیک به این صورت نیست که دانشجوی PhD بیاد نظریه بده. بیشتر روی مسائل محاسباتی کار می کنند.
    مثلا آزمایش تعیین ثابت جهانی گرانش که توسط هنری کاوندیش انجام شد را یک دانش آموز هم می تونه انجام بده.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

من ترم دوم کارشناسی هستم
    اتفاقا عمدا گاوس رو مثال زدم یا حتی نیوتون، میخوام پژوهش و روش تحقیق و نظریه پردازی رو در مورد مطالبی که خودم تا حالا خودم بدونم که چطور بوده و چه کارهایی کردند که به این نتایج رسیدند، یا در کنار اینها چه تئوری ها و آزمایشهایی بوده که به نتیجه نرسیده اند و چرا، و در نهایت وقتی که به فیزیک جدید میرسم فیزیک کلاسیک رو تا حد امکان کامل فهمیده باشم و بتونم مقایسه کنم در مورد روش های جدید پزوهش با قبل
    .
    اصلا کاش شما با تجربه ها کمی به ما مبتدی ها انتقال تجربه بدید که چطور مقاله پیدا کنیم و چه مقاله هایی بخونیم.

ویرایش
    : میدونید وقتی مثلا هالیدی رو به تنهایی میخونم در مورد بعضی از مطالب احساس میکنم که عمق مطلب رو متوجه نشدم یا نیاز دارم بیشتر در موردش بدونم که مخصوصا با توجه به شرایط کرونایی الان و عدم دسترسی به استاد فکر کردم به جاش برم دنبال کارها و پزوهش های این خالقان فیزیک کلاسیک
    .
    این اشتباه ترین روش ممکنه که فرض کنید میتونید فیزیک کلاسیک رو کامل بفهمید و بعد برید سراغ مباحث مدرن. فهم فیزیک یک چیز کاملا تدریجیه و احتیاج به صبر و حوصله بسیار داره. شما به هیچ عنوان نمیتونید در حد کارشناسی فهم کاملا عمیقی نسبت به مباحث کلاسیک داشته باشید. بلکه این موضوع به مرور ساخته میشه. به عنوان مثال فیزیک هالیدی قراره فقط یک آشنایی خیلی مختصر با مباحث فیزیک به شما بده. قرار نیست اصلا عمق بگیره، یک آشنایی (حتی میشه گفت بیشتر شهودی) با یک سری تعاریف در فیزیک. بعدها در درسی مثل مکانیک تحلیلی یا الکترومغناطیس کمی عمیق تر میشید و تصور میکنید که الان خیلی بیشتر فهمیدید. ولی اشتباه میکنید، چون وقتی برید ارشد و الکترومغناطیس جکسون رو بدست بگیرید میفهمید که تمام چیزی که تا الان میدونستید در حد شوخیه. فهم فیزیکی اینجوری به مرور ساخته میشه. حتی بعد از گرفتن دکترا...
    مقاله های فیزیک تقریبا همش در arxiv موجوده، ولی احتمالا تعداد بسیار کمی از اونها قابل فهم برای دانشجوی ترم دوم کارشناسی هست. خونسرد باشید و به مرور جلو برید.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

آیا برای دسترسی به مقالات خیلی قدیمی تر هم سایتی هست؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    ...
    مقاله های فیزیک تقریبا همش در arxiv موجوده، ولی احتمالا تعداد بسیار کمی از اونها قابل فهم برای دانشجوی ترم دوم کارشناسی هست. خونسرد باشید و به مرور جلو برید.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

آیا برای دسترسی به مقالات خیلی قدیمی تر هم سایتی هست؟
    مقالاتی که میخواید رو سرچ کنید. ولی متوجه میشید که مقالات یا کتاب های بسیار قدیمی زیاد مفید نیستن. به عنوان مثال خوندن کتاب های نیوتون برای فهم نظریاتش تنها هدر دادن زمانه. چون بسیار نامفهوم به نظر میرسن. کاری که کتابهای آموزشی فیزیک میکنن اینه که این مفاهیم رو بصورتی ارائه بدن که خواننده متوجه نظم منطقی اون نظریه بشه. حتی در بسیاری اوقات در طول چند سال شکل ارائه نظریه در کتاب های درسی هم تغییر میکنه. مثل نسبیت. در کتاب های چند سال پیش از مفهوم "جرم نسبیتی" صحبت میشد، در حالیکه امروز این مفهوم کنار گذاشته شده، چون باعث بدفهمی نظریه میشه. بنابراین برای فهم ابتدایی مفاهیم فیزیک، خود اون مقالات اصلی زیاد کارگشا نیستن، بلکه کتابهایی که سال های بعد نوشته شدن بسیار بهترن. چون از چندین ***** رد شدن و مفاهیم رو بهتر میتونن منتقل کنن.

من ترم دوم کارشناسی هستم
    .

ویرایش
    .
    من رشته ام فیزیک نیست ولی قبلا در المپیاد نجوم شرکت کردم. فیزیک کلاسیک الان تقریبا جوک حساب میشه و تمرکز دیگر روی نظریه دادن نیست بلکه الان تمرکز روی محاسبه هست. به نظرم با وقت گذاشتن زیاد روی فیزیک کلاسیک فقط وقت خودتون را هدر می دهید.
    الان فیزیک خیلی محاسباتی شده و هر چقدر بیشتر مباحث ریاضی و آماری مربوط به فیزیک را یاد بگیرید برای آینده شما بهتر هست تا اینکه دنبال پژوهش هایی باشید که الان کاربردی ندارند. طی 4 سال کلی واحد درسی پاس می کنید.
    من هم در دوره دانشگاه وارد رشته ریاضیات شدم و کلی وقتم را هدر دادم برای درسهایی محضی مثل جبر در حالیکه ای کاش دروس بیشتری را مربوط آمار پاس می کردم. اگر اینکار را می کردم الان در زمینه یادگیری ماشین بیشتر مهارت داشتم.

رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

@arash-iran
    پس اینطور که به نظر میاد فعلا باید خیلی از چیزا رو سر بسته قبول کنیم و رد بشیم بریم درسته؟
    مثلا وقتی از جریان و حرکت الکترون های آزاد در یک رسانا حرف میزنیم، برای دانشجویی تو سطح من ممکن و قابل فهم نیست از چه نوع حرکتی حرف میزنیم

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

@arash-iran
    پس اینطور که به نظر میاد فعلا باید خیلی از چیزا رو سر بسته قبول کنیم و رد بشیم بریم درسته؟
    مثلا وقتی از جریان و حرکت الکترون های آزاد در یک رسانا حرف میزنیم، برای دانشجویی تو سطح من ممکن و قابل فهم نیست از چه نوع حرکتی حرف میزنیم
    دقیقا. اشتباه ترین تصور در مورد فیزیک اینه که فهمیدن نظریه رو با "واقعیت" اشتباه بگیریم. نظریه فقط واقعیت رو سعی میکنه توضیح بده. مساوی با واقعیت نیست. صرفا یک مدله. بنابراین وقتی از حرکت الکترون حرف میزنیم اصلا نباید تصور کرد که "واقعا" این اتفاق با همین جزئیات داره میفته. خیر. در مکانیک کوانتومی متوجه خواهید شد که امکان فهم اتفاقات در سطوح ریز (به صورتی که شما تصور میکنید، یعنی شهودی) وجود نداره. فقط و فقط باید با ابزار ریاضی جلو رفت و سعی کرد ابعادمختلف اون نظریه و نتایجی که از پی اون میاد رو فهمید.

رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

دقیقا مهمترین چیزی که من در دانشگاه به عنوان دانشجوی فیزیک یاد گرفتم اینه که فیزیک واقعیت نیست، بلکه به دنبال راهی برای توضیح واقعیت با توجه به آزمایشات و نتایج است.

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    دقیقا. اشتباه ترین تصور در مورد فیزیک اینه که فهمیدن نظریه رو با "واقعیت" اشتباه بگیریم. نظریه فقط واقعیت رو سعی میکنه توضیح بده. مساوی با واقعیت نیست. صرفا یک مدله. بنابراین وقتی از حرکت الکترون حرف میزنیم اصلا نباید تصور کرد که "واقعا" این اتفاق با همین جزئیات داره میفته. خیر. در مکانیک کوانتومی متوجه خواهید شد که امکان فهم اتفاقات در سطوح ریز (به صورتی که شما تصور میکنید، یعنی شهودی) وجود نداره. فقط و فقط باید با ابزار ریاضی جلو رفت و سعی کرد ابعادمختلف اون نظریه و نتایجی که از پی اون میاد رو فهمید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)