صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29

موضوع: ایا هدف ادامه دادن PhD فقط اختراع دوباره چرخ است یا کمک به مشکلات بشر؟

پیش فرض ایا هدف ادامه دادن PhD فقط اختراع دوباره چرخ است یا کمک به مشکلات بشر؟

سوال من این هست که ایا ما در دانشگاههای مطرح جهان دوره های PhD داریم که واقعا کارایی داشته باشه و بدرد بشر بخوره نه اینکه فقط نتیجه اش چهار تا محاسبه و شبیه سازی باشه که قبلا هم نتایجی شبیه به انها بدست امده.
    مثلا یک چنین موضوعی را در نظر بگیرید: استفاده از یادگیری ماشین برای کاهش فاصله طبقاتی. استفاده از یادگیری ماشین در جهت بهبود وضعیت محیط زیست. و خیلی مشکلات دیگر که حاد هستند ولی در عمل می بینیم که فقط یک مشت الگوریتم اضافه می شوند که فقط خطای شبکه عصبی را قدری کاهش می دهند!
    من الان دقیقا دنبال همچنین پروژه ای هستم که با ارائه مدل های یادگیری ماشین بشه ساختار بهتری برای اقتصاد ارائه کرد نه اینکه بگردم چندین مقاله بخوانم و کلی فرمول را سرهم کنم تا تقریبا به همون نتایج قبلی که دیگران بدست اورده اند برسم که بعضی وقتها نتیجه بدست امده بهتر نیست و سخت افزار قویتری مورد نیاز هست که نتیجه بهتر بدست بیاد.
    اینجا اگر دانشجوی ریاضی باشه حرف من رو خوب می فهمه. مثلا ما الان مدل اقتصادی بلک - شولز را داریم که با واقعیت بازار سهام نمی خوانه یا مثلا شبکه های عصبی که ریاضیات قوی پشت سر خودشون دارند ولی کافیه قدری داده تغییر کنه که عملا کل فرایند یادگیری به مشکل دچار بشه.
    ارائه دادن یک تز و نظریه واقعی چیزی هست که مورد نظر من هست. سوال من این هست که چرا باید وقتم را هدر بدهم برای یادگیری مدلهای پیچیده تر تلف کنم که ممکنه حتی درست و حسابی کار نکنند؟ چرا نباید یک کاری کنم که به درد بشر بخوره؟
    من دنبال یک چنین دوره هایی هستم. در کدام دانشگاه به طور وسیع چنین دوره هایی وجود دارند؟

پیش فرض پاسخ : ایا هدف ادامه دادن PhD فقط اختراع دوباره چرخ است یا کمک به مشکلات بشر؟

ماسک می گفت 99 درصد مقالات بدرد نخور هستند. انصافا راست میگه. من حتی از مقاله های خوب هم دستاورد بخصوصی ندیدم. عملا اکثر این مقاله ها توسط کسی خوانده نمی شوند یا اگر خوانده شوند استفاده ای ندارند. الان به نظرم قرن 17 ام نیست که با کشف یک فرمول دبیرستانی در علم انقلابی ایجاد بشه. ما یا مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنیم که به طور مداوم در حال افزایش هستند. بهتر نیست دانشگاهها پروژه هایی مرتبط با این موضوعات در نظر بگیرند تا اینکه از دانشجو بخواهند روابط ریاضی بسیار پیچیده تقریبا بدرد نخور ایجاد کنند و اسم این کار را تحقیق بنامند؟

Banned

پیش فرض پاسخ : ایا هدف ادامه دادن PhD فقط اختراع دوباره چرخ است یا کمک به مشکلات بشر؟

نقل قول نوشته اصلی توسط MR1993 نمایش پست ها
    ماسک می گفت 99 درصد مقالات بدرد نخور هستند. انصافا راست میگه. من حتی از مقاله های خوب هم دستاورد بخصوصی ندیدم. عملا اکثر این مقاله ها توسط کسی خوانده نمی شوند یا اگر خوانده شوند استفاده ای ندارند. الان به نظرم قرن 17 ام نیست که با کشف یک فرمول دبیرستانی در علم انقلابی ایجاد بشه. ما یا مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنیم که به طور مداوم در حال افزایش هستند. بهتر نیست دانشگاهها پروژه هایی مرتبط با این موضوعات در نظر بگیرند تا اینکه از دانشجو بخواهند روابط ریاضی بسیار پیچیده تقریبا بدرد نخور ایجاد کنند و اسم این کار را تحقیق بنامند؟
    بهتر نیست همه اینها رو با ایمیل به دانشگاهها بگین؟ یا با تلفن

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    بهتر نیست همه اینها رو با ایمیل به دانشگاهها بگین؟ یا با تلفن
    استادها معمولا جواب ایمیل مربوط به پروژه ای که در نظر دارند هم نمی دهند! بعد بیایند به این سوالها جواب بدهند؟ در کل می خواستم از کسانی که در خارج کشور حضور دارند بپرسم که ایا چنین دوره هایی وجود دارند یا نه؟ از سایت ها و اگهی ها نمیشه متوجه شد. روی چه دانشگاههایی تمرکز کنم بهتره؟ تحقیق در این زمینه چگونه هست؟ می خواهم مدل ریاضی که با آن کار می کنم بدرد وضعیت جامعه بخوره نه الکی وقتم را هدر بدهم.
    خیلی از بومیان کشورهای پیشرفته دوره پی اچ دی را ول کردند چون دیدند که ثمری نداره. خوب این واقعیت هست.

استادها معمولا جواب ایمیل مربوط به پروژه ای که در نظر دارند هم نمی دهند! بعد بیایند به این سوالها جواب بدهند؟ در کل می خواستم از کسانی که در خارج کشور حضور دارند بپرسم که ایا چنین دوره هایی وجود دارند یا نه؟ از سایت ها و اگهی ها نمیشه متوجه شد. روی چه دانشگاههایی تمرکز کنم بهتره؟ تحقیق در این زمینه چگونه هست؟ می خواهم مدل ریاضی که با آن کار می کنم بدرد وضعیت جامعه بخوره نه الکی وقتم را هدر بدهم.
    خیلی از بومیان کشورهای پیشرفته دوره پی اچ دی را ول کردند چون دیدند که ثمری نداره. خوب این واقعیت هست.
    شما می تونید مسائل کاربردی را در اوقات فراغت خودتون دنبال کنید. وقتی از دانشگاه معتبر مدرک داشته باشید، بیشتر به حرفتون گوش می دن. لازم نیست پروژه های استاد خیلی کاربردی باشه.
    به طور مثال، اینشتین، نوبل خودش را برای اثر فتوالکتریک گرفت که تقریبا زورکی روش کار می کرد. علاقه اصلی اون نظریه نسبیت بود که هیچ سالی حاظر نشدند جایزه نوبل را به اون کار بدن.

خیلی از بومیان کشورهای پیشرفته دوره پی اچ دی را ول کردند
    اولن اونها با ترک تحصیل، مشکل بازگشت به کشور جهان سومی را ندارند.
    دوما، اکثرشون در دانشگاه های خوب درس می خوندن که نشون می ده در سیستم نچندان کاربردی، موفقیت خودشون را نشون دادند.
    ماسک، استنفورد را رها کرد، نه دانشگاه غیاث آباد مریلند. شما استاندارد پذیرفته شدن در استنفورد را دارید مثل ماسک؟

شما نوبل فتوالکتریک را وقتی بگیرید، بعد از اون نسبیتتون را هم بیشتر جدی می گیرند.
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Banned

یعنی چی آگهی ها رو متوجه نمیشین
    دیگه فردی تو این سطح باید بتونه خودش گلیم خودش رو بکشه

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    شما می تونید مسائل کاربردی را در اوقات فراغت خودتون دنبال کنید. وقتی از دانشگاه معتبر مدرک داشته باشید، بیشتر به حرفتون گوش می دن. لازم نیست پروژه های استاد خیلی کاربردی باشه.
    به طور مثال، اینشتین، نوبل خودش را برای اثر فتوالکتریک گرفت که تقریبا زورکی روش کار می کرد. علاقه اصلی اون نظریه نسبیت بود که هیچ سالی حاظر نشدند جایزه نوبل را به اون کار بدن.

اولن اونها با ترک تحصیل، مشکل بازگشت به کشور جهان سومی را ندارند.
    دوما، اکثرشون در دانشگاه های خوب درس می خوندن که نشون می ده در سیستم نچندان کاربردی، موفقیت خودشون را نشون دادند.
    ماسک، استنفورد را رها کرد، نه دانشگاه غیاث آباد مریلند. شما استاندارد پذیرفته شدن در استنفورد را دارید مثل ماسک؟

شما نوبل فتوالکتریک را وقتی بگیرید، بعد از اون نسبیتتون را هم بیشتر جدی می گیرند.
    ماسک دانش اموخته دانشگاه پنسیلوانیا هست. تنها مدرکش هم لیسانس هست. بدون هیچ زمینه تحقیقی! بدون هیچ پیپری! ایشان از دانشگاه امد بیرون و بعد پی پال را با دوستش راه انداخت تا اینکه میلیونر شد.
    من منظورم خارج شدن از پی اچ دی نیست. کاملا می دانم که وضعیت من با یک فرد بومی یکی نیست.
    هدف من این هست که مثلا ریاضی کاربردی و یادگیری ماشین و نظریه بازیها را با هم ترکیب کنم و مدلی بسازم برای بهبود مشکلات بشر! می خواهم ببینم کدام دانشگاهها چنین پروژه هایی دارند. هدف من این نیست که وارد یک دوره طاقت فرسای حداقل 4 سال بشوم که بعد از کلی استرس یک مشت مقاله بدرد نخور ایجاد بشه و بعد از پی اچ دی بگردم دنبال این شغل و ان شغل که نامرتبط هستند و تا اخر عمر در قرض باشم.
    من اول هدفم را مشخص می کنم بعد مطابق هدف عمل می کنم.
    مثلا سازمانهایی وجود دارند که در موضوع اخلاقیات در یادگیری ماشین نظریه پردازی می کنند. حالا من موضوعی که مد نظرم هست کمی با اینها متفاوت هست. من می خواهم با استفاده از نظریه یادگیری ماشین استفاده کنم که یک جامعه عادلانه تر را مدل سازی کنم. مثلا در کنفرانسهای مهم اقتصادی جهان شرکت کنم. می خواهم به سرعت پیشرفت کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    یعنی چی آگهی ها رو متوجه نمیشین
    دیگه فردی تو این سطح باید بتونه خودش گلیم خودش رو بکشه
    منظورم این هست که مثلا اگهی وجود داره درباره نمی دانم ترانزیستور و بیوتکنولوژی و هزار جور چیز دیگر. ولی چرا درباره این پروژه هایی که مد نظر من هست تک و توک اگهی وجود داره! می خواهم بدانم برای کدام دانشگاهها اپلای کنم. اگر دوستان اشنایی دارند بگویند.
    من منظورم این هست که دوره های پی اچ دی حتی اگر عملی باشند بیشتر در جهت منافع شرکت های بزرگ هستند و همان چیزهایی که گفتم. هدفشان این هست که شما را طوری تربیت کنند که فقط به عنوان ماشین پولسازی آنها کار بکنید و نه چیز دیگر! با این کلید واژه هایی که من سرچ می کنم نمی توانم هیچ مورد بخصوصی پیدا کنم.

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

اینطور که من فهمیدم هدف شما تقریبا این هست که چیزی را که قبلا نبوده به وجود بیاورید، یک تنوری و شاید یک علم نو به وجود بیاورید، بعد چطور انتظار دارید به راحتی آن را در آگهی های دکتری پیدا کنید. فکر میکنم شما باید دوره دکتری را در مرتبط ترین پروژه ای که میتوانید پیدا کنید طی کنید و بعد برای هدف بسیار بزرگ خود در طی سالیان برنامه ریزی کنید و در کنار کارهای دیگر خود به آن بپردازید و به مرور با کارهایی که انجام میدهید دیگران مجبور کنید که به ایده های شما توجه کنند. فکر نمیکنم انجام چنین کار بزرگی لزوما در طول دوره دکتری قابل انجام باشد هدف شما بزرگتر به نظر می آید.
    منظورم این هست که مثلا اگهی وجود داره درباره نمی دانم ترانزیستور و بیوتکنولوژی و هزار جور چیز دیگر. ولی چرا درباره این پروژه هایی که مد نظر من هست تک و توک اگهی وجود داره! می خواهم بدانم برای کدام دانشگاهها اپلای کنم. اگر دوستان اشنایی دارند بگویند.
    من منظورم این هست که دوره های پی اچ دی حتی اگر عملی باشند بیشتر در جهت منافع شرکت های بزرگ هستند و همان چیزهایی که گفتم. هدفشان این هست که شما را طوری تربیت کنند که فقط به عنوان ماشین پولسازی آنها کار بکنید و نه چیز دیگر! با این کلید واژه هایی که من سرچ می کنم نمی توانم هیچ مورد بخصوصی پیدا کنم.
    96 nine or six

نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    اینطور که من فهمیدم هدف شما تقریبا این هست که چیزی را که قبلا نبوده به وجود بیاورید، یک تنوری و شاید یک علم نو به وجود بیاورید، بعد چطور انتظار دارید به راحتی آن را در آگهی های دکتری پیدا کنید. فکر میکنم شما باید دوره دکتری را در مرتبط ترین پروژه ای که میتوانید پیدا کنید طی کنید و بعد برای هدف بسیار بزرگ خود در طی سالیان برنامه ریزی کنید و در کنار کارهای دیگر خود به آن بپردازید و به مرور با کارهایی که انجام میدهید دیگران مجبور کنید که به ایده های شما توجه کنند. فکر نمیکنم انجام چنین کار بزرگی لزوما در طول دوره دکتری قابل انجام باشد هدف شما بزرگتر به نظر می آید.
    نه به این بزرگی! نه هدفم ایجاد تئوری و علم نیست. بلکه تحلیل تئوری ها و ایجاد یک مدل برای بهبود جامعه هست. باید یک چنین دوره هایی وجود داشته باشه. مثلا اینهمه کنفرانس معتبر داریم که درباره مشکلات اقتصادی - تغییرات اب و هوایی - نابرابری اجتماعی و ... بحث و تبادل نظر می کنند.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)