نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا موفق شدید ویزای انگلیس از سفارت انگلیس در ابوظبی بگ

رأی دهندگان
183. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله، ویزا گرفتم

88 48.09%
  • نه، ردم کردن

42 22.95%
  • گرفتن ویزا کمتر از 14 روز طول کشید

61 33.33%
  • گرفتن ویزا از 20-14 روز طول کشید

20 10.93%
  • گرفتن ویزا بیشتر از 20 روز طول کشید

41 22.40%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 5 از 305 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 3049

موضوع: سفارت انگلستان در امارات - VFS

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربه گرفتن ویزا دانشجویی با شرایط جدید در ابوظبی خود را برای دیگران توضیح دهی

کسی از دوستان ویزا گرفته؟
    چند روز طول کشید؟ اگر کسی بورس اراسموس داشته باشه اوضاع فرقی می کنه یا نه؟

ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربه گرفتن ویزا دانشجویی با شرایط جدید در ابوظبی خود را برای دیگران توضیح دهی

سلام به همگی ،چند سوال برای من در رابطه با آنلاین اپلیکشن پیش اومده اونم اینکه
    (1) با توجه به قانون جدید که گفته :’’ If you apply before 1 October 2009 you will only need to show proof that you have the money needed, on the day that you apply. You must still provide the correct documents to support your application. ‘’ منظور از the day you apply چیه،همون روزی که آنلاین اپلیکشن رو سابمیت می‌‌کنیم یا روزی که به سفارت برای درخواست ویزا مراجعه می‌کنیم؟ آخه من دیروز فرم رو سابمیت کردم ولی‌ حساب بانکیم فعلا کافی‌ نیست، می‌تونم اونلاین اپلیکشن رو لغو کنم و فقط فرم کاغذی Vaf9 رو ببرم.
    (2) دیگه اینکه قبل از پر کردن فرم گفت یه آدرس تو انگلیس دم دست بذرید برای پر کار دن،من هیچ جا چنین چیزی ندیدم یعنی‌ تو قسمت contact details هم آدرس خونه تو ایرانو دادم.
    (3) آخر اینکه هزینهٔ صدور ویزا کشور به کشور فرق می‌کنه؟

ممنون میشم اگه جواب سوالامو مخصوصاً اولی‌ رو بدید که از نگرانی در بیام

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط marine نمایش پست ها
    سلام به همگی ،چند سوال برای من در رابطه با آنلاین اپلیکشن پیش اومده اونم اینکه
    (1) با توجه به قانون جدید که گفته :’’ if you apply before 1 october 2009 you will only need to show proof that you have the money needed, on the day that you apply. You must still provide the correct documents to support your application. ‘’ منظور از the day you apply چیه،همون روزی که آنلاین اپلیکشن رو سابمیت می‌‌کنیم یا روزی که به سفارت برای درخواست ویزا مراجعه می‌کنیم؟ آخه من دیروز فرم رو سابمیت کردم ولی‌ حساب بانکیم فعلا کافی‌ نیست، می‌تونم اونلاین اپلیکشن رو لغو کنم و فقط فرم کاغذی vaf9 رو ببرم.
    (2) دیگه اینکه قبل از پر کردن فرم گفت یه آدرس تو انگلیس دم دست بذرید برای پر کار دن،من هیچ جا چنین چیزی ندیدم یعنی‌ تو قسمت contact details هم آدرس خونه تو ایرانو دادم.
    (3) آخر اینکه هزینهٔ صدور ویزا کشور به کشور فرق می‌کنه؟

ممنون میشم اگه جواب سوالامو مخصوصاً اولی‌ رو بدید که از نگرانی در بیام
    1) روزی که به سفارت برای درخواست ویزا مراجعه می‌کنیم.
    2) ؟، متوجه سوالتون نمیشم
    3) یک مقدار جزیی تفاوت وجود داره.
    Change does not necessarily assure progress, but progress implacably required change. Education is essential to change, for education creates both new wants and the ability to satisfy them.
    Henry Steele Commager

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeid-Spsl نمایش پست ها
    1) روزی که به سفارت برای درخواست ویزا مراجعه می‌کنیم.
    3) یک مقدار جزیی تفاوت وجود داره.
    ممنون از جوابتون ولی‌ :

1)چطوری می‌شه؟ آخه ما که bank statement قبل از مراجعه به سفارت از بانک میگیریم؟
    2) واسه من ۳۰۰ تومن شد

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط marine نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون ولی‌ :

1)چطوری می‌شه؟ آخه ما که bank statement قبل از مراجعه به سفارت از بانک میگیریم؟
    2) واسه من ۳۰۰ تومن شد
    سلام دوستان من به تازگی عضو این گروه شدم. امروز از ابوظبی برگشتم و وظیفه خودم رو میدونم که اطلاعات زیر رو در اختیار همه قرار بدم:
    1-اولین مساله اینکه اگه واقعا اجباری برای رفتن به انگلستان ندارید و یا پولدار نیستند اصلا فراموش کنید و یا برید یه کشور دیگه یا صبر کنید سفارت انگلیس تو تهران باز بشه.
    2-اوضاع تو ابوظبی اصلا خوب نیست یعنی یا خیلی انگلیس بی برنامه عمل کرده یا اینکه میخواد ویزا نده و همه رو عصبانی کنه.
    3-من شرایط خودم رو کامل توضیح میدم و شرایط اونجا رو هم میگم:
    -داشتن ویزای دانشجویی از انگستان 3 سال پیش که به دلیل حماقتم برگشتم ولی به هر حال نکته بسیار مثبتی در پرونده منه. اون موقع ظرف 2 هفته ویزا بهم دادند. در حال حاضر پذیرش از دانشگاه برمینگهام فوق لیسانس.آیلتس 7. لیسانس از دانشگاه امیرکبیر
    -مدارک: نامه ویزا، اصل و ترجمه لیسانس و ریز نمرات، پاسپورت قبلی که ویزای منو نشون میداد. صورتحساب بانکی 28 روزه با ترجمه، اصل آیلتس، فرمهای پر شده
    -من 19 آگوست وقت داشتم روزی که رفتم کلا 6-7 نفر تو سالن بودند. کسی که ازم مدارک رو گرفت خیلی خوش برخورد بود. به من گفت که چون ایرانیها با ویزای توریستی هستند ما سعی میکنیم یک هفته ای جواب بدیم. براساس سایت سفارت تو ابوظبی کسایی که قبلا رفتن انگلستان تو 5 روز کاری جواب میگیرند. براساس زمانهای پردازش ویزا در ابوظبی برای ماه جولای در 5 روزکاری 80 درصد پرونده ها بررسی شده. من با توجه به اینموارد با دل خوش رفتم ابوظبی. فکر میکردم یه هفته ای جواب میگیرم و حتی میخواستم بلیت هواپیما رو رزورکنم.
    واقعیات:
    1-شما تو ابوظبی اصلا مثل تهران سفارت نمیرید. شما با شرکتی به نام vfs طرف هستید.نه افسر ویزا میبینید و نه اصلا رنگ سفارت رو. حرفهای کسایی که اونجا میبینید و مدارک رو میگیرند به پشیزی نمیرزه. بعدا هر وقت که ازشون پیگیری میکنید میگند به ما ربطی نداره به سفارت ربط داره. با سفارت هم که اصلا ارتباطی ندارید.
    2-من فقط و فقط و فقط یک نفر رو دیدم که تو 3 روز ویزا گرفت و الان تو ابوظبی همه میشناسنش. بقیه یا ریجکت شدند و یا منتظرند. کسایی که من دیدم متوسط بین 10-15 روز بود که منتظر بودند.
    3-آمارهاشون و حرفهای سایتشون فقط برای اماراتی هاست و اصلا قابل استناد نیست.
    4-برای پولی که تو حساب باید داشته باشید تو اونجا میاند پولی روکه برای خوابگاه باید بدید رو حساب میکنند و به پول لازم اضافه میکنند. وقتی گفتم خوب این چیه گفتند اینو برای خودمون حساب میکنیم افسر به اون کاری نداره! ولی جالبه که رقمی رو که من حساب کرده بودم رو خط زد و رقم خودش رو نوشت!
    5-فکر نکنید اگه کارتون زیاد طول کشید پس پذیرفته شده اید. نه عزیزان ممکنه بعد 12 روز تازه بگند گوشه مدرکتون کجه. اونایی که زود ریجکت شدند شانس آوردند.
    6-کسایی که دیدم همه شرایط عالی داشتند. خانمی با بورس کامل از منچستر 9 روز کاری بود که جواب نگرفته بود. یکی که تو انگلیس خونه داشت و هر سال میرفت برای ویزای همراه کودک 10 روزبود که علاف بود.
    7-چند روز اول سرتون باد داره و خوش میگذره ولی از روز 5-6 به بعد دیوونه کننده است.
    8-اونجا باید سیم کارت اماراتی داشته باشید تا وضعیت پرونده رو sms بزنند. من که اقدام کردند 2 روز بعد گفتند که در حال بررسیه. کسایی که الان اقدام کردند بعد 5 روزهنوز این sms رو نگرفتند.
    9-روز آخر که من اونجا بودم تو سالن حداقل 20-30 نفر بودند(روز اول5-6نفر)
    10-افسر ویزاهای ابوظبی اصلا مدارک ایران رو نمیشناسند. اونجا چند تا از بچه های امیرکبیر ریجکت شده بودند چون کارنامه امیرکبیر شبیه پرینت بانکیه و اونا گیر داده بودند که اصل نیست!!!!!!!!! من تو تهران با همین کارنامه کلی بهم حال دادند.
    من کار میکنم و نمیتونم خیلی مرخصی بگیرم از طرفی پولدار هم نیستم بعد از 12 روز با 2 میلیون خرج من پرونده رو کنسل کردم و پاسپورت روگرفتم. جالب اینکه پس گرفتن پاسپورت اصلا کار سریع و راحتی نیست و من 8 ساعت معطل شدم!!!!
    وقتی مدارک رو بهشون میدادم اون خانم مدارک رو تو یک پاکت گذاشت و منگنه کرد و روش امضا کرد. روزی که پاسپورت روگرفتم همون پاکت روعینا بهم پس دادند!!!!!!!!!!!!! یعنی بعد 12 روز اصلا بازش نکرده بودند.
    دوستان ابوظبی یعنی کلی پول خرج کردن و علافی. اگه پول دارید و اعصاب برید. نمگیم همه ریجکت شدند ولی من کسایی که دیدم با بهانه های چرند ریجکت شده بودند خیلی خیلی بیشتر از قبولیها بود و در صورت قبولی هم میگم ممکنه تا 3 هفته کارتون طول بکشه. پس اگه وقت، پول و دلیل خوبی دارید برید وگرنه انگلیس رو فراموش کنید.
    هرسوالی دارید بپرسید خوشحال میشم.

Junior Member

سلام

خیلی ممنون که تجربه خودتون رو در اختیار ما گذاشتین.
    می تونم خواهش کنم کمی بیشتر توضیح بدین که کسایی که ریجکت شدن دلیلش چی بوده؟ به فاند گیر دادن یا به کارنامه؟ شاید بتونیم اون موارد رو اصلاح کنیم
    اون کسی که 3 روزه ویزا گرفته چه شرایطی داشته؟
    کارنامه من هم یک پرینت ساده است روی کاغذ آ-چهار معمولی! تازه چون تو سیستم اتوماسیون اداری رد و بدل شده همه مهرها هم اسکن و پرینت شده! یعنی با داشتن بورس کامل از آکسفورد به خاطر قیافه کارنامه ممکنه ریجکت بشم؟

ممنون از کمکتون

sss
    Guest

سلام

ریز نمرات رو حتما باید ببریم؟
    تو visa letter نوشته BSc certificate OR Transcript

ApplyAbroad Guru

متاسفانه شکل مدارک خیلی مهمه و سعی کنید قیافشون درست باشه ولی بازم میگم هیچ قاعده کلی وجود نداره شاید شما رو با همین مدارک قبول کنند. از طرفی همون طور که گفتم اگه دلیل خوبی دارید حتما اقدام کنید که خوب دلیل شما یعنی بورس آکسفورد خیلی عالیه. پس به نظر من حتما اقدام کنید و موفق باشید.

برای sss به نظرم هر دو رو ببرید. ببینید اینا همینطوری دارند گیر میدند.

sss
    Guest

مرسی
    من دارم با ویزای 14 روزه میرم. انگار امکان تمدیدشم از اونجا نیست!
    اگه تو این 14 روز خبری نشه خیلی شیک باید برگردم؟؟؟؟
    من تو تهران چون ترجمه رسمی مدرک BScرو دادم و نه اصلشو reject شدم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mobile & Satellite Communication-University of Surrey

نقل قول نوشته اصلی توسط sss نمایش پست ها
    مرسی
    من دارم با ویزای 14 روزه میرم. انگار امکان تمدیدشم از اونجا نیست!
    اگه تو این 14 روز خبری نشه خیلی شیک باید برگردم؟؟؟؟
    من تو تهران چون ترجمه رسمی مدرک bscرو دادم و نه اصلشو reject شدم.
    حتما تا ایران هستی برو ویزا رو یه ماهه کن چون اگه بیشتر 14 روز تو امارات بمونی 2 میلیون جریمه میشی و کلی دردسر دیگه؛ این سفارت و مخصوصا عربا کارشون حساب کتاب نداره، همه اصل مدارکی که می خوای ترجمه یا کپی شون رو ارائه بدی حتما باید تو سفارت همرات باشه، ضمنا مهر وزارت خارجه و دادگستری روی ترجمه ها فراموش نشه
    موفق باشی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)