صفحه 12 از 15 نخستنخست ... 23456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 149

موضوع: کدام رنکینگ معتبرتر است؟

Junior Member Miss_Success آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد، مهندسی فناوری اطلاعات

پیش فرض پاسخ : کدام رنکینگ معتبرتر است؟

دوستان ایا کسی به رتبه بندی وزارت علوم هم توجهی می کنه؟
    مثلا برای یه سری دانشگاه ها که در US news رنک 50 تا 70 دارند، وزارت علوم گذاشتتشون جزء دانشگاه های خوب
    ولی برای یه سری که در US news رنک 90 به بالا دارن گذاشته جزء ممتاز
    و حتا چند تا رو هم دیدم که رنکشان در US news حدود 60 و خرده ای بود اما در وزارت علوم نه جزء ممتازه نه خوب!!
    به نظرتون وزارت علومو باید در نظر گرفت یا صرفا طبق US news انتخاب و اپلای کنیم؟

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss_Success نمایش پست ها
    دوستان ایا کسی به رتبه بندی وزارت علوم هم توجهی می کنه؟
    مثلا برای یه سری دانشگاه ها که در US news رنک 50 تا 70 دارند، وزارت علوم گذاشتتشون جزء دانشگاه های خوب
    ولی برای یه سری که در US news رنک 90 به بالا دارن گذاشته جزء ممتاز
    و حتا چند تا رو هم دیدم که رنکشان در US news حدود 60 و خرده ای بود اما در وزارت علوم نه جزء ممتازه نه خوب!!
    به نظرتون وزارت علومو باید در نظر گرفت یا صرفا طبق US news انتخاب و اپلای کنیم؟
    به هیچ عنوان وزارت علوم رو معیارتون قرار ندهید.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط houtcivil نمایش پست ها
    به هیچ عنوان وزارت علوم رو معیارتون قرار ندهید.
    آخه اگر بخوایم برگردیم ایران مدرکمون طبق معیار اینا ارزیابی میشه. به جز usnews دیگه چه رنکینگی معتبره که دانشگاه ها رو به تفکیک رشته رنک بمدی کرده باشه و ایران هم قبولش کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss_Success نمایش پست ها
    آخه اگر بخوایم برگردیم ایران مدرکمون طبق معیار اینا ارزیابی میشه. به جز usnews دیگه چه رنکینگی معتبره که دانشگاه ها رو به تفکیک رشته رنک بمدی کرده باشه و ایران هم قبولش کنه؟
    اگر کشور آمریکا مد نظرتون هست بهترین usnews است.

پ.ن.: لیست وزارت علوم اصلا قابل اعتماد نیست. دانشگاه VT رو در دسته دانشگاه های درجه دوم قرار داده است .

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط houtcivil نمایش پست ها
    اگر کشور آمریکا مد نظرتون هست بهترین usnews است.

پ.ن.: لیست وزارت علوم اصلا قابل اعتماد نیست. دانشگاه VT رو در دسته دانشگاه های درجه دوم قرار داده است .
    آره دقیقا مورد اینجوری زیاد داره، مثلا یکی از دانشگاه های مورد نظرم کلرادو، دنور بود
    که تو وزارت علوم جزء ممتازهاست ولی تو usnews جزء فاقد رنک هاست (البته برا com. science)
    گفتم شاید وزارت علوم طبق ی رنکیگ دیگه ای اینارو نوشته
    آخه usnews هم تا رنک 100، معین کرده و مثلا 100 تا 150 رو نزده، برا اینها کدوم رنکینگ معتبرتره ک بر اساس رشته رنک داده باشه؟

رنک وزارت علوم رو خود وزارت علوم هم قبول نداره! شما از هر ... مدرک بگیری اینجا شما رو روی هوا می برن به یه شرط: نظراتتون به نظراتشون نزدیک یا نزدیک تر باشه.
    در مورد رنک هم شما اگه بری اون بدون رنکها رو نگاه کنی بعضا یا دوره phd ندارن یا به یه ****ی با 7-8 تا استاد در کل "دپارتمان" دارن به ملت phd میدن. اینه که خیلی جالب نیستن برای دکترا مگه در موارد نادری که یه استاد خوبی از اونجا سر در اورده باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

دوستان یک سوال من برای مقطع کارشناسی از دو دانشگاه University of New Mexico و Bowling Green State University پذیرش دارم در Computer Science حالا یک بحث هست
    این دانشگاه UNM تو National Ranking رنکش 180 هستشو BGSU رنگش 185 هستش ، از اونجایی که این رنکینگ کارش بررسی کیفیت آموزشی مقطع لیسانس میان موسسه های آمریکایی هستش و من دارم برای کارشناسی اقدام میکنم باید به این تفاوت اندک نگاه کنم و برم BGSU که 9000 دلار ارزون تره یا به تفاوت بسایر فاحششون تو رنکینگ جهانی که UNM رنکش 192 و رنک کامپیوتر ساینسش باری مقطع ارشد 82 هستش و BGSU کلا تو 750 تا هم نیست و تو مقطع کارشناسی ارشد اصلا هیچ یک از رشته های مهندسیش رنک نخوردن؟ واقعا گیج شدم

Junior Member blacklily1986 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    nanochem

سلام ... دوستان توی سایت us news علاوه بر رنک دانشگاه، رنک بعضی از رشته های دانشگاه رو هم زده، اما در بعضی از دانشگاهها که رنک مناسبی دارن مثل مک مستر با وجود اینکه دپارتمان شیمی داره و برای دکترا هم پذیرش داره رنک و حتی رشته شیمی در us news عنوان نشده!!!.... علت این موضوع چیه؟ ایا دپارتمان هایی که از این دانشگاه رنک ندارند مناسب نیستن؟؟؟... و کدام یکی از سایت هایی که رنک رو مشخص می کنن بهتر هستن....ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط blacklily1986 نمایش پست ها
    سلام ... دوستان توی سایت us news علاوه بر رنک دانشگاه، رنک بعضی از رشته های دانشگاه رو هم زده، اما در بعضی از دانشگاهها که رنک مناسبی دارن مثل مک مستر با وجود اینکه دپارتمان شیمی داره و برای دکترا هم پذیرش داره رنک و حتی رشته شیمی در us news عنوان نشده!!!.... علت این موضوع چیه؟ ایا دپارتمان هایی که از این دانشگاه رنک ندارند مناسب نیستن؟؟؟... و کدام یکی از سایت هایی که رنک رو مشخص می کنن بهتر هستن....ممنون
    خیر، لزوما به این صورت نیست که وقتی رنکی اعلام نشه دلیل ضعف در اون رنک باشه.
    و از نظر اعتبار سایت همین usnews بسیار قابل اعتماد است.
    سایت http://www.shanghairanking.com/ نیز در بعضی موارد ذکر میشه.

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط blacklily1986 نمایش پست ها
    Usnews برای رنکینگ امریکا خوب به نظر میرسه ولی هیچ رنکینگ جهانی وجود نداره که نشه با یک نگاه بهش ایراد گرفت. هر رنکینگی از فرمولی به دست میاد که بالاخره منتقد خواهد داشت. مثلا مقبولیت دانشگاه رو باید چه وزنی داد در کنار تولید مقاله و ارجاع به اونا؟ از نظر مقبولیت کشور امریکا بیشتر طرفدار داره تا کانادا. پس رنکینگی که وزن زیادی به این ایتم بده طبیعتا کانادایی ها رو کلا عقب تر میبینه از امریکایی ها.
    بحث من اصلا در مورد درستی و نادرستی روش هم نیست.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)