صفحه 11 از 15 نخستنخست ... 23456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 149

موضوع: کدام رنکینگ معتبرتر است؟

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کدام رنکینگ معتبرتر است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط MehranM نمایش پست ها
    سلام دوستان. برای دانشگاه های آلمان به ویژه رشته مهندسی مکانیک کدوم رنکینگ پیشنهاد میکنید؟
    من شنیدم ARWU کمک خوبی میکند.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط MehranM نمایش پست ها
    سلام دوستان. برای دانشگاه های آلمان به ویژه رشته مهندسی مکانیک کدوم رنکینگ پیشنهاد میکنید؟
    فکر می کنم در قسمت آلمان فروم هم بپرسید دوستان اطلاعات بیشتری ممکنه داشته باشند.
    به جز رنکینگی که دوستمون اشاره کرد، رنکینگ zeit هم هست که مختص آلمان و شامل فکر کنم german speaking countries (یعنی اتریش و سوییس) هم میشه.
    inactive account

Junior Member MECHANICAL_ آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

سلام دوستان بهترین رنکیگ برای دانشگاه های اروپا چی هست USNEWS برای آمریکا عالی بود ولی برای جاهای دیگه و مکانیک شما چی رو پیشنهاد می کنید.

ApplyAbroad Hero emeliano آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MECHANICAL_ نمایش پست ها
    سلام دوستان بهترین رنکیگ برای دانشگاه های اروپا چی هست USNEWS برای آمریکا عالی بود ولی برای جاهای دیگه و مکانیک شما چی رو پیشنهاد می کنید.
    همون USBEWS برای دانشگاه های اروپایی هم رنکینگ داره.

رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

بله ولی فکر کنم رای غیر از آمریکا USNEWS از رنکینگ های دیگری که مربوط به موسسه دیگری است استفاده می کنه. به نظرتون همین هم خوبه و متناسب با واقیعت هست؟

بله ولی فکر کنم رای غیر از آمریکا USNEWS از رنکینگ های دیگری که مربوط به موسسه دیگری است استفاده می کنه. به نظرتون همین هم خوبه و متناسب با واقیعت هست؟
    رنکینگ اروپایی USNEWS با همکاری Thomson Reuters انجام شده. در حقیقت یک رنکینگ جهانی به نام Global University Ranking دادن و رنک دانشگاههای اروپا رو هم از روی همون دادن. این رنکینگ به نظر معقول میاد. معیار رنکینگ فکر میکنم بیش از هر چیز روی تعداد مقاله و سایتیشن تاکید داره که یه مقدار با رنکینگ های دیگه (از جمله رنک US News برای دانشگاههای امریکا) متفاوته. معمولا این رنکینگ ها وزن زیادی هم روی معیار prestige دانشگاهها هم میذارن (که با نظر سنجی از روسای دانشکده ها انجام میشه).

به نظر من رنک کلی معقول وقابل اعتماده ولی یه بخش subject هم داره. اگه توی این بخش engineering رو انتخاب کنید میبینید که رنک دانشگاههای تهران و شریف و ... میزنه بالا و معادل میشه با رنک دانشگاههایی مثل Carnegie Melon و USC (حدود رنک 50 جهانی!) که کاملا مضحکه. برای همین پیشنهاد میکنم به رنکینگ subject این موسسه اعتماد نکنید.

رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi1337 نمایش پست ها
    رنکینگ اروپایی USNEWS با همکاری Thomson Reuters انجام شده. در حقیقت یک رنکینگ جهانی به نام Global University Ranking دادن و رنک دانشگاههای اروپا رو هم از روی همون دادن. این رنکینگ به نظر معقول میاد. معیار رنکینگ فکر میکنم بیش از هر چیز روی تعداد مقاله و سایتیشن تاکید داره که یه مقدار با رنکینگ های دیگه (از جمله رنک US News برای دانشگاههای امریکا) متفاوته. معمولا این رنکینگ ها وزن زیادی هم روی معیار prestige دانشگاهها هم میذارن (که با نظر سنجی از روسای دانشکده ها انجام میشه).

به نظر من رنک کلی معقول وقابل اعتماده ولی یه بخش subject هم داره. اگه توی این بخش engineering رو انتخاب کنید میبینید که رنک دانشگاههای تهران و شریف و ... میزنه بالا و معادل میشه با رنک دانشگاههایی مثل Carnegie Melon و USC (حدود رنک 50 جهانی!) که کاملا مضحکه. برای همین پیشنهاد میکنم به رنکینگ subject این موسسه اعتماد نکنید.
    بسیار جامع و کامل بود. از بین qs و arwu کدوم واقعی تر هست؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

ARWU به نظر میاد که رتبه بندی معقول تری انجام میده.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

رنکینگ QS توسط موسسه معتبرتری منتشر میشه ولی به نظر من هم ARWU رنکینگ واقعی تریه. QS یه حال اساسی به دانشگاههای انگلیسی داده (موسسه خودشم انگیسیه).

Junior Member

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)