صفحه 14 از 15 نخستنخست ... 456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 149

موضوع: کدام رنکینگ معتبرتر است؟

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کدام رنکینگ معتبرتر است؟

به نظرم بنده،
    یکی از جاهایی که میشه صرفا سطح ریسرچ و همکاری های بین المللی یک دانشگاه و کیفیت تحقیقات یک دانشگاه رو دید،
    researchgate هستش. البته با دنظر گرفتن اینکه،برخی دانشگاهها جامع نیستن.
    میرید اونجا و سطح استاد رو با نمره ریسرچگیتش میسنجید.
    قدیما روی نمره کلی دانشگاه کلیک میکردی، نشون میداد تویه اون کشور برترین دانشگاهها رو!

یه بحث دیگه هم سایتهای تخصصی هستش. مثلا در حوزه اقتصاد و مدیریت سایت Ideas خیلی سایت قابل اتکایی هستش، رنکینگهای حوزه ای و موضوعی، محققین برتر رو نشون میده که اینو تا الان که
    نگاه میکنم واقعا هم جهته! مثلا یه استادی در حوزه اقتصاد که جزو تاپهای جهان اورده نمره ریسرچگیت 49 داشت.
    البته بنده خودم از سایت لینکداین "هم" استفاده میکنم، به این صورت که با گشتن تویه فارغ تحصیل هاش، میبنیم الان چ وضعیتی دارن.

در مورد وبسایتهای رسمی رنکینگها هم، به نظرم همشون ایراداتی بهشون وارده! انگار بعضی دانشگاهها پول میدن رنک میخرن.
    ولی به نظرم، us news رنکینگ قابل اتکایی هستش. برای دنیا!
    یه راه دیگه ای که هم به نظرم خوبه، مثلا QS فقط از تویه اون زیر رنکینگها (اون نمودارهایی که زیرش میکشه) روی علمی هاش بیشتر دقت کنید. گرچه به نظرم، این موضوع که یه دانشگاه چقدر دانشجوی
    بین المللی داره رویه رنک دانشگاه مهم هستش! خوب وقتی دانشگاهی دانشچوی بین المللی زیاد داره، لابد برنامه ی دانشگاه و افقش بین المللیه و دانشجوهایی که میرن اونجا رویه حسابی میرن اونجا دیگه.

البته بحث اخر اینه که، خودتون و رزومه علمی تون (برای بحث آکادمیک) خیلی مهم هستش "تا" رنک دانشگاه. استادی که باهاش کار کردین، حضورتون تویه کنفرانسها، شرکتهایی که کارآموزی میرید، فرصتهای مطالعاتی تون تویه دانشگاههای خوب، مقاله های که در جاهای معتبر چاپ میکنید.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member odesa1988 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای عمران گرایش سازه دانشگاه ایالتی آریزونا (ASU)

با سلام خدمت دوستان؛

من برای فرایند اپلای کردن خودم خیلی به دنبال پیدا کردن سایت مرجعی میگشتم که بتونم بر اساسش دانشگاههایی که میخواهم اقدام کنم رو پیدا کنم. تقریبا حدود یک هفته الی 10 روز هر روز توی سایتهای آکادمیک مختلف میچرخیدم و در نهایت به یک نتیجه ای رسیدم که شاید به درد عزیزان بخوره.

باید اشاره کنم که تعداد سایتهای رده بندی بسیار زیاد شده و همینطور ایرادات زیادی به همه آنها وارده ولی طبق سایتهای دانشگاههای مختلف و همینطور به نقل از سایت ویکی پدیا 3 رنکینگ در سراسر دنیا بیشترین بازدید ازشون به عمل میاد.
    ARWU is regarded as one of the three most influential and widely observed university measures, alongside QS World University Rankings and Times Higher Education World University Rankings
    ولی با این تفاسیر وقتی شما به سایت دانشگاههای آمریکا مراجعه کنید متوجه میشید که همه آنها به سایت US News & World Ranking و گاهی به سایت TIMES و در موارد بسیار نادری به QS یا همان topuniversities ارجاع داده اند. و این حالت برای دانشگاههای اروپا دقیقا برعکس می باشد یعنی اول به TIMES و QS و در بعضی موارد نادر به US News ارجاع می دهند. در مورد دانشگاههای شرق آسیا نیز وقتی به سایت آنها مراجعه کنید خواهید دید که بیشتر به سایت ARWU و بعد به سایتهای QS و بعد TIMES مراجعه می نمایند. میشه بطور خلاصه این نتیجه گیری روکرد که کلا 4 سایت در این رابطه وجود دارند که از دید دانشگاههای جهان و آمریکا مورد ارجاع بیشتری می باشند. که عبارتند از US News, TIMES, QS, ARWU. ولی وقتی به سایت این رنکینگ ها مراجعه بکنید به یک نتیجه می رسد و آن هم اینکه از بین این 4 رنکینگ رنکینگهای TIMES و QS در بین کل دانشگاههای دنیا بیشتر مقبول هستند و بنا بر قول خود سایت TIMES در سال پیش (2016) هم بیشرین تعداد دانشگاه مورد بررسی و هم بیشترین ارجاع از طرف دانشگاههای دنیا مربوط به رده بندی این سایت بوده است. ولی وقتی خود شما به هر یک ار این 4 سایت مراجعه می کنید متوجه می شید که هر کدوم از این سایتها در محدوده جغرافیایی کشور اصلی خودشان بهتر عمل کرده و مثلا رده بندی US News برای دانشگاههای خود آمریکا بسیار معقولتر به نظر می رسه و TIMES و QS برای دانشگاههای اروپا و خاورمیانه، و ARWU برای دانشگاههای شرق آسیا مناسب هستند و رنکینگش برای کشورهای اروپایی و آمریکا بسیار غیر واقعی و باور ناپذیر هست. دلیل اصلی این موضوع من فکر میکنم بخاطر دسترسی به اطلاعاتی است که هر یک از این رنکینگها از طریق مراجع مرتبطه هر کشور به آن ها دسترسی دارند.
    با اینحال از نظر خود من که بیشتر از 60 دانشگاه رو زیرو رو کردم به این ننتیجه رسیدم که رنکینگ TIMES شاید معقولترین رده بندی رو (بجز برای دانشگاههای آمریکا) ارایه داده باشد و همینطور از نظر تعداد دانشگاه هم بیشترین تعداد دانشگاههای دنیا رو بررسی کرده که دوستان برای دیدن رنکینگ دانشگاهها چه داخلی و چه خارجی به آن مراجعه کنند. ولی در مورد آمریکا باید گفت که هم معتبرترین و هم معقولترین رده بندی برای US News هست و اطلاعاتی هم که در داخل این سایت مربوط به هر یک از دانشگاههای آمریکا میشه پیدا کرد واقعا مفید هست و ارزش پرداخت 30$ سالیانه برای بازکردن کل سایت رو داره (من که برای اپلای کردن خیلی استفاده بردم). همینطور توصیه نهاییم این هست که دوستان برای دریافتن رده یک دانشگاه بهتر هست که رنک اون دانشگاه رو در 3 تا رده بندی اول (TIMES، QS، US News) ببینند و مقایسه کنند و میانگین رده بندیهای اعلام شده (اگر رده بندیها برای یک دانشگاه بخصوص نزدیک بهم باشند و اگر نزدیک نبودند فقط رده بندی آنها را در TIMES و US News برای آمریکا و TIMES و QS برای باق دنیا) میتونه جایگاه نسبتا واقعی دانشگاه را به شما بگه.
    پس اگر در کل بخوایم بگیم:
    1- TIMES
    2- US News
    3- QS
    4- ARWU

Member

به نظر من معقول ترین رانکینگ توی مهندسی:
    1- Times
    2- QS top univ
    3- ARWU
    4- USnews

Senior Member kran آواتار ها

[QUOTE=Krishnariat;2410346]به نظر من معقول ترین رانکینگ توی مهندسی:
    1- Times
    2- QS top univ
    3- ARWU
    4- USnews[/QUOTE

بحث اعتبار با واقعیت متفاوت است. به نظر من Usnews با فاصله بسیار زیادی نسبت به سایر رنکبندیها واقع بینانه تر و درست تر است. Times هم خیلی خوبه اما به Usnews نمیرسه. USnews خیلی کامل جامع و به دور از رسوبات سیاسی مذهبی و غیره رنکبندی میکنه. فاکتورهایی رو که در نظر میگیره بیشتر اهمیت دارد. مثلا Qs بعضی مواقع اثرات بعد از فارغ التحصیلی مثله اشتغال یا اقامت رو هم دخیل میکنند که این موارد تاثیری روی انتخاب افرادی که میخاند توی یه جای خوب درس بخونند زیاد نیست.
    در مورد Qs و ARWU نظر خاصی ندارم.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

[QUOTE=kran;2410363]
    نقل قول نوشته اصلی توسط Krishnariat نمایش پست ها
    به نظر من معقول ترین رانکینگ توی مهندسی:
    1- Times
    2- QS top univ
    3- ARWU
    4- USnews[/QUOTE

بحث اعتبار با واقعیت متفاوت است. به نظر من Usnews با فاصله بسیار زیادی نسبت به سایر رنکبندیها واقع بینانه تر و درست تر است. Times هم خیلی خوبه اما به Usnews نمیرسه. USnews خیلی کامل جامع و به دور از رسوبات سیاسی مذهبی و غیره رنکبندی میکنه. فاکتورهایی رو که در نظر میگیره بیشتر اهمیت دارد.مثلا Qs بعضی مواقع اثرات بعد از فارغ التحصیلی مثله اشتغال یا اقامت رو هم دخیل میکنند که این موارد تاثیری روی انتخاب افرادی که میخاند توی یه جای خوب درس بخونند زیاد نیست.
    در مورد Qs و ARWU نظر خاصی ندارم.
    اتفاقا این یکی از مهمترین عوامل انتخاب یه دانشگاه خوب در میان افراد هست. هیچکس برای صرفا برای سعادت مندی آخرت دانشگاه نمیره. قطعا وضعیت اشتغال بعد از فارغ التحصیلی هم خیلی مهمه و شهرت اون دانشگاه در میان کارفرماها. مثلا همین دانشگاه شریف خودمون رو در نظر بگیرین. اگر چند نفر بیان برای استخدام توی شرکت شما، دانسته یا ندانسته اونی که شریف خونده توی ذهنتون قوی تر از بقیه به نظر میاد و بیشتر بهش متمایل میشین. البته به نظرم Qs هم ضعف هایی داره مثلا Academic Reputation با بقیه مواردی که سنجیده میشه همپوشانی شدیدی داره.
    در مورد USnews کلا تا رنک 30 همه دانشگاه های امریکایی رو ردیف کرده و وسطش چندتا دانشگاه انگلیسی گذاشته که صدای بقیه درنیاد. مثلا توی همین رنک بندی ETHZurich رو زده رنک 35! بعد University of Colorado--Boulder شده 32! یا دانشگاه راکفلر رنکش بهتر از EPFL هست که این هم عجیبه. یا مثلا دانشگاه سانتاکروز که توی Times رنک 146 هست و توی QS رنک 296 هست اینجا شده 27! پس به نظر میرسه که خیلی هم بی سیاست نیست این رنکبندی
    کلا به نظرم اگر می خواین که برای امریکا اقدام کنین بهتره که به USnews رجوع کنین و مهمتر از همه میزان قوی بودن دپارتمان مربوطه رو بررسی کنین. برای بقیه هم همون Qs و Times مناسب تره.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

[QUOTE=hipax;2410372]
    نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها

اتفاقا این یکی از مهمترین عوامل انتخاب یه دانشگاه خوب در میان افراد هست. هیچکس برای صرفا برای سعادت مندی آخرت دانشگاه نمیره. قطعا وضعیت اشتغال بعد از فارغ التحصیلی هم خیلی مهمه و شهرت اون دانشگاه در میان کارفرماها. مثلا همین دانشگاه شریف خودمون رو در نظر بگیرین. اگر چند نفر بیان برای استخدام توی شرکت شما، دانسته یا ندانسته اونی که شریف خونده توی ذهنتون قوی تر از بقیه به نظر میاد و بیشتر بهش متمایل میشین. البته به نظرم Qs هم ضعف هایی داره مثلا Academic Reputation با بقیه مواردی که سنجیده میشه همپوشانی شدیدی داره.
    در مورد USnews کلا تا رنک 30 همه دانشگاه های امریکایی رو ردیف کرده و وسطش چندتا دانشگاه انگلیسی گذاشته که صدای بقیه درنیاد. مثلا توی همین رنک بندی ETHZurich رو زده رنک 35! بعد University of Colorado--Boulder شده 32! یا دانشگاه راکفلر رنکش بهتر از EPFL هست که این هم عجیبه. یا مثلا دانشگاه سانتاکروز که توی Times رنک 146 هست و توی QS رنک 296 هست اینجا شده 27! پس به نظر میرسه که خیلی هم بی سیاست نیست این رنکبندی
    کلا به نظرم اگر می خواین که برای امریکا اقدام کنین بهتره که به USnews رجوع کنین و مهمتر از همه میزان قوی بودن دپارتمان مربوطه رو بررسی کنین. برای بقیه هم همون Qs و Times مناسب تره.

سلام
    در مورد QS:
    رتبه پلی تکنیک میلان برای مهندسی رو زده 24 (لینک). یا مثلا رتبه IIT دهلی رو زده 44. (من چینی ها رو فاکتور گرفتم چون هیچ دیدی ازشون ندارم. ولی در مورد این دو تا قبلا یه کم بررسی کردم)
    بعد دانشگاه Texas A&M شده 85 و Penn state شده 95 و Virginia Tech شده 97 از اون جالب تر Southern California شده 128!!!
    حالا امریکا به کنار، بریم سراغ بقیه: دانشگاه اتاوا شده 358. دانشگاه City Uni of London شده 331. ,Uni of South Australia شده 182 یا مثلا Calgary شده 240. فقط با همون با پلی تکنیک میلان 24 مقایسه کنید.

در مورد ARWU:
    در فیلد مهندسی King Abdulaziz University شده 5! (لینک) یا مثلا دانشگاه تهران 48! یا امیرکبیر دانشگاه خودم رتبه 101 تا 150! - امیرکبیر با آلبرتا و ویرجینیا تک و آدلاید برابره (من از این خون های آریایی تو رگهام نیست. )
    بعد UCLA شده 29. California Institute of Technology شده 42. آکسفورد 51 تا 75 هست. University of Queensland رده 76 تا 100 هست. کلمبیا و مک گیل و Upenn شدن 151 تا 200.

و اما Times در فیلد مهندسی:
    Leuven بلژیک رده 34. (لینک)
    ملبورن 64 . مریلند کالج پارک 72 و بوستون 100!

درسته Usnews زیاده از حد امریکاییه ولی اون دو تای اول برای تفریح خوبن.
    Times باز معقول تره.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

Senior Member kran آواتار ها

[QUOTE=hipax;2410372]
    نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها

دوست عزیز جمهوریه چک پایینترین نرخ بیکاری رو تو تمام اروپا دارد و بیشتری پوزیشنهای شغلی باز. اما در حالی که 5 سال پیش جزه بیکارنرین کشورهای اروپا بود. آیا درست بگیم کیفت دانشگاهش بالاتر رفته. فاکتور شغل مهمه روی کیفیت زندگی مردم اون کشور نه روی کیفیت دانشگاه اون شهر.
    کسی منکر اشتغال بعد از فارغ اتحصیلی نیست. اما واقع بینانه اشتغال هیچ تاثیری بر کیفیت یک دانشگاه ندارد ندارد چون یک فاکتوریه که بشدت بالا و پایین میشه مثه اینکه بگیم علمی کاربدی تهران فاکتور اشتغالش باید از صنعتی اصفهان بیشتر باشه چون شانس اشتغال در تهران بیشتر است.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

Junior Member Hagan آواتار ها

[QUOTE=iman7;2410492]
    نقل قول نوشته اصلی توسط hipax نمایش پست ها

سلام
    در مورد QS:
    رتبه پلی تکنیک میلان برای مهندسی رو زده 24 (لینک). یا مثلا رتبه IIT دهلی رو زده 44. (من چینی ها رو فاکتور گرفتم چون هیچ دیدی ازشون ندارم. ولی در مورد این دو تا قبلا یه کم بررسی کردم)
    بعد دانشگاه Texas A&M شده 85 و Penn state شده 95 و Virginia Tech شده 97 از اون جالب تر Southern California شده 128!!!
    حالا امریکا به کنار، بریم سراغ بقیه: دانشگاه اتاوا شده 358. دانشگاه City Uni of London شده 331. ,Uni of South Australia شده 182 یا مثلا Calgary شده 240. فقط با همون با پلی تکنیک میلان 24 مقایسه کنید.

در مورد ARWU:
    در فیلد مهندسی King Abdulaziz University شده 5! (لینک) یا مثلا دانشگاه تهران 48! یا امیرکبیر دانشگاه خودم رتبه 101 تا 150! - امیرکبیر با آلبرتا و ویرجینیا تک و آدلاید برابره (من از این خون های آریایی تو رگهام نیست. )
    بعد UCLA شده 29. California Institute of Technology شده 42. آکسفورد 51 تا 75 هست. University of Queensland رده 76 تا 100 هست. کلمبیا و مک گیل و Upenn شدن 151 تا 200.

و اما Times در فیلد مهندسی:
    Leuven بلژیک رده 34. (لینک)
    ملبورن 64 . مریلند کالج پارک 72 و بوستون 100!

درسته Usnews زیاده از حد امریکاییه ولی اون دو تای اول برای تفریح خوبن.
    Times باز معقول تره.
    آقا درود بهت!
    یک نفر بالاخره اومد یک مقایسه درست حسابی کرد بین دانشگاه ها تا دست این سایت QS مسخره- که هر ساله سرنوشت کلی جوون رو به بازیچه میگیره- رو کنه!
    خدایی خیلی سرکاری هست! پلی تکنیک میلان رنک 24 مهندسی!!!! زرشک!!!!
    یا دانشگاه های عربستان و...! من یک متن داشتم پست کردم چند ماه پیش اما ازونجایی که مدیریت فروم خیلی قوی هست و اصلا مدیونین فکر کنین جهتگیری خاصی داره پاکش کرد(و به همین خاطر هم هست اینجا فعالیت نمیکنم زیاد رفتم جاهای بهتر) حالا باز میذارم راجب عربستان هست که اینقدر بحثش شده بود:

"سونامي رشد رتبه علمي دانشگاه هاي عربستانرنكينگ پنجساله اخير دانشگاه هاي برتر دنيا حكايت از اين دارد دانشگاه تهران با بيش از 80 سال سابقه بعنوان بهترين دانشگاه ايران امروزه در حوالي رتبه400 و ساير دانشگاههاي ايران رتبه كمتر از 500 ندارند .
    دانشگاه ملك عزيز ( kau) عربستان با پنجاه سال سابقه هم اكنون چيزي نمانده خو درا جزء 100 دانشگاه برتر دنيا قرار دهد و دانشگاه ملك سعود ( ksu) بعنوان دانشگاه دوم اين كشور به رتبه 100 نزديك ميشود .
    اما اتفاق عجيب و باورنكردني در اين مقوله ، رتبه علمي دانشگاه ملك عبداله (kaust) عربستان است كه ظرف 7 سال فعاليت از تاريخ تآسيس ( 2009 ) اين دانشگاه رتبه خود را به عدد 200 نزديك كرده است .
    دانشگاه ملك عبداله (kaust)
    اين دانشگاه در سال 2009 با بودجه اي بالغ بر 10 ميليارد دلار در كنار درياي سرخ شهرجده با مساحتي نزديك به 36 ميليون مترمربع براساس پلن استنفورد و بركلي ساخته شد . باتوجه به اين كه اين دانشگاه تحت پوشش هيچ وزارتخانه اي در عربستان نيست قوانين سفت و سخت كشور درمحيط آن اعتبار ندارد و دختران آزادانه با هرگونه پوشش در آن تردد ميكنند ، رانندگي ميكنند و براي اولين بار در كشور عربستان دانشجويان دختر و پسر در كنار هم مي نشينند .
    عربستان در طرح چشم انداز 2030 خود در نظر دارد 5 دانشگاه مهمش را جزء 200 دانشگاه برتر دنيا قرار دهد و هم اكنون براساس گزارش مجله نيچر جزو 10 كشوري قرار گرفته كه در دوره سالهاي 2012 تا 2015 بالاترين رشد علمي دنيا را داشته اند .عربستان در اين ايندكس بالاتر از برزيل وآلمان در رده هشتم قرار گرفته است .
    شايد بدليل دشمني هاي ديرينه ما با عربستان مثل هميشه به اين نكته فكر ميكنيم كه با دلارهاي نفتي رشوه هاي كلان پرداخت ميكنند و به اين رتبه ها ميرسند ، اما افسوس كه اين طور نيست چراكه در فضاي رقابت هاي علمي در سطح بين المللي به هيچ وجه نميتوان داراي سطح علمي قابل دفاع شد مگر با توليد مستندات علمي و پژوهشي معتبر و ارائه آن به جامعه علمي جهان ، پس دليل رشد ناگهاني عربستان در رتبه علمي دانشگاهي چيست ؟ ..
    AFFILIATION وابستگي دانشگاهي
    دانشمندان ، محققين و پژوهشگران جهت انجام تحقيقات و ثبت آن در مؤسسه ISI ميبايست دانشگاه محل تحقيقات خود را بعنوان افيليشن خود معرفي كنند و دانشگاه مربوطه بدليل تعداد پژوهشگري كه افيليشن خود را آن دانشگاه اعلام از سوي رنكينگ هاي جهاني امتياز كسب ميكنندو داراي رتبه علمي ميگردند .علاوه بر اين يكي ديگر از اختيارات پژوهشگران در ارائه مقالات به موسسه ISI معرفي افيليشن دوم است كه براي دانشگاه دوم نيز تحصيل رتبه علمي خواهد نمود .
    عربستان براساس گزارشات متعدد مجلات علمي همانند گزارش دسامبر 2011 مجله ساينس ، مقاله دسامبر 2014 سايت DAILYCOL دانشگاه بركلي ، فعاليت هايي را در زمينه جذب پژوهشگران در جهت معرفي بعنوان افيليشن دوم آغاز نمود كه خلاصه اين فعاليت ها بدين شرح است كه دانشگاه ملك عبدالعزيز و دانشگاه ملك عبداله با ارسال اميل به دانشمندان تراز اول جهان و طرح پيشنهاد همكاري (( بعنوان نمونه در ازاي يك همكاري مختصر كه شامل دوبار حضور در سال و هر بار يكهفته در دانشگاه و پرداخت كليه هزينه هاي بليط بيزنس كلاس هواپيما ، هتل پنج ستاره و مشاوره به گروه تحقيقاتي دانشگاه سالانه 72 هزاردلار دستمزد پراخت نمايد ) ..تنها به شرط آنكه دانشگاه هاي عربستان را در مقالات علمي خود در ISI بعنوان افيليشن دوم خود ذكر نمايد .
    نتايجي كه بدست آمد شگفت آور شد ، دو نفر از محققان انجمن و انستيتو مكس بلانك در سال 2014 مقاله اي را در باره افيليشن پر استناد ترين مقالات دنيا در مجلات ISI از سال 2002 تا 2012 منتشر كردند كه نتايج قابل تاملي بهمراه داشت . آنها براساس فهرست اعلامي مؤسسه تامسون رويترز (مالك ISI ) كه هرساله منتشر ميگردد تحليلي دقيق از افيليشن هاي پراستناد جهان ارائه نمودند ، سوال اول آنها در تحليل اين بود " كدام مؤسسات علمي بيشترين دانشمندان پر استناد را به خدمت گرفته اند ؟ "
    تحليل آنها معلوم كرد 179 دانشند در خدمت دانشگاه كاليفرنيا ، 106 نفر هاروارد و 56 نفر استنفورد را بعنوان افيليشن اول خود معرفي كردند ، اما از 3215 پژوهشگر 702 نفر داراي افيليشن دوم نيز بودند كه ضرورت يافت تحليل را براساس هردو افيليشن ارائه نمايند كه اين تحليل نتايج حيرت آوري بدست داد . دانشگاه كاليفرنيا با 198 نفر همچنان رتبه نخست ولي دانشگاه ملك عبدالعزيز با 160 نفر جايگاه دوم را بالاتر از هاروارد با 146 نفر به خود اختصاص داد"
    اگر این پست ها و بچه ها مفید بودن برات، معرفت داشته باش یک روز برگرد و به بقیه هم کمک کن، همه مون مدیونیم بهم، فرهنگ کمک و نوع دوستی رو بین ایرانی ها همچنان حفط کنیم و گسترش بدیم تا همه مون موفق تر باشیم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Power

سلام دوستان ... خیلی ممنونم از این تاپیک و نظرات جالب دوستان ... با این پس نوشت که رنکهای بدون ستاره Overall ورنکهای ستاره دار برای رشته های Eng & Tech استخراج شده اند خیلی خیلی خیلی سپاسگزارم میشم نظر خودتون رو راجع به این 5 دانشگاه چینی که مدنظر من هستش برای ارشد برقی که بعدش هدفش دکترای آمریکا هست درنظر بگیرید ((حالا رزومه م هم میذارم کنار چون میدونم همه چی رو و حساسیتهایی که راجع به رزومه هست ... در اون حد که تمام نتایج پذیرش ارشد با فاند همین فروم رو بیرون آوردم و خلاصه خیلی خیلی بالا و پاینهای دیگه که از دوستانی چون شما آموخته ام )) ....
    *24,11 // *58,4 // *35,23 // *Tsinghua :57,1

*61,33 // *154,16 // *201,53 // *SJTU : 138,9
    توضیح مهم برای هرستون >>>>>>> اول:USNews دوم:Times سوم:ARWU چهارم:QS
    *43,82 // *138,41 // *155,72 // *Fudan : 121,144

*104,93 // *110,28 // *153,38 // *USTC : 136,29

*39,27 // *71,51 // *29,12 // *Peking : 53,19

دوستان بنظر شما برای کسی که رزومه ش به رنک 70-80 ( اینو بچه های فروم گفتن با توجه به رزومه م ) به بالای آمریکا هم میخوره ( یعنی رنک 81و91و101 و به بالا .... ! ) واسه ارشد (میدونم ارشد فاند کمه اونم فوولش !! ) تو زمینه های Renewable , Power Generation و خلاصه این محدوده های قدرت و با توجه به رنک خوب دانشگاههایی مثل Tsinghua و Peking اولویت برای کسی که قصدش بهترینهای کالیفرنیا برای دکترا و زندگی هستش( با واقع بینی محض توامان با آینده نگری و هدف گذاری) این دو دانشگاه خوب هستن .... یا بعنوان مثال دانشگاههای کانادا و آمریکا که مثلا 120 تا 150 تا 200 تا و حتی بیشتر نسبت به Tsinghua در میانگین رنکها بالاتر و بیشتر هستن ... ؟؟

پ.ن0 : غیر از UBC و Toronto و Mcgill و شاخای آمریکا و کانادا و دوتا خوب سوییس و سنگاپور و .... که اصلا من خودمو در اون حد نمیبنم و اگه ندا بدن با کله میرم و دستشونم میبوسم !!

پ.ن1 : امیدوارم که مدیران پست رو پاست نکنند چون خیلی زحمت کشیدم پای رنگ آمیزیش!

پ.ن2 : امیدوارم حداقل بتونه بهترین اسکار جلوه های ویژه امسال رو برنده بشه این پست چون واقعا حقشه
    ویرایش توسط alikalhor : February 23rd, 2017 در ساعت 01:25 AM
    Actions Count,NOT Words

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alikalhor نمایش پست ها
    سلام دوستان ... خیلی ممنونم از این تاپیک و نظرات جالب دوستان ... با این پس نوشت که رنکهای بدون ستاره Overall ورنکهای ستاره دار برای رشته های Eng & Tech استخراج شده اند خیلی خیلی خیلی سپاسگزارم میشم نظر خودتون رو راجع به این 5 دانشگاه چینی که مدنظر من هستش برای ارشد برقی که بعدش هدفش دکترای آمریکا هست درنظر بگیرید ((حالا رزومه م هم میذارم کنار چون میدونم همه چی رو و حساسیتهایی که راجع به رزومه هست ... در اون حد که تمام نتایج پذیرش ارشد با فاند همین فروم رو بیرون آوردم و خلاصه خیلی خیلی بالا و پاینهای دیگه که از دوستانی چون شما آموخته ام )) ....
    *24,11 // *58,4 // *35,23 // *Tsinghua :57,1

*61,33 // *154,16 // *201,53 // *SJTU : 138,9
    توضیح مهم برای هرستون >>>>>>> اول:USNews دوم:Times سوم:ARWU چهارم:QS
    *43,82 // *138,41 // *155,72 // *Fudan : 121,144

*104,93 // *110,28 // *153,38 // *USTC : 136,29

*39,27 // *71,51 // *29,12 // *Peking : 53,19

دوستان بنظر شما برای کسی که رزومه ش به رنک 70-80 ( اینو بچه های فروم گفتن با توجه به رزومه م ) به بالای آمریکا هم میخوره ( یعنی رنک 81و91و101 و به بالا .... ! ) واسه ارشد (میدونم ارشد فاند کمه اونم فوولش !! ) تو زمینه های Renewable , Power Generation و خلاصه این محدوده های قدرت و با توجه به رنک خوب دانشگاههایی مثل Tsinghua و Peking اولویت برای کسی که قصدش بهترینهای کالیفرنیا برای دکترا و زندگی هستش( با واقع بینی محض توامان با آینده نگری و هدف گذاری) این دو دانشگاه خوب هستن .... یا بعنوان مثال دانشگاههای کانادا و آمریکا که مثلا 120 تا 150 تا 200 تا و حتی بیشتر نسبت به Tsinghua در میانگین رنکها بالاتر و بیشتر هستن ... ؟؟

پ.ن0 : غیر از UBC و Toronto و Mcgill و شاخای آمریکا و کانادا و دوتا خوب سوییس و سنگاپور و .... که اصلا من خودمو در اون حد نمیبنم و اگه ندا بدن با کله میرم و دستشونم میبوسم !!

پ.ن1 : امیدوارم که مدیران پست رو پاست نکنند چون خیلی زحمت کشیدم پای رنگ آمیزیش!

پ.ن2 : امیدوارم حداقل بتونه بهترین اسکار جلوه های ویژه امسال رو برنده بشه این پست چون واقعا حقشه

دوست عزیز! اکثر این دانشگاه هایی که اینجا گذاشتید توی کامپیوتر برتر هستند نمی دونم آیا در برق هم خوب هستند یا نه! ولی من تجربه ی 4 ساله ی خودمو بهتون می گم و اون اینه که اساتید چینی برده می خواهند نه دانشجو. شما اگر حتی موضوع رساله رو هم بهشون بگید و حتی قبول هم که بکنند بعدش باید برید زیر موضوعی که اون می خواد کار کنید. دانشجوی خارجی دوست دارند بگیرند چون هم رتبه ی دانشگاه رو می بره بالا و هم خود استاد پول دوبله سوبله نسبت به دانسجوی چینی به جیب می زنه و هم رزومش قشنگ تر می شه! خلاصه این که اگر این مسایل یعنی برده شدن براتون ایرادی نداره بسم الله! اگر هم مشکل داره یا باید همه ی کار رو به دوش خود بشکید و یا قید چین رو بزنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)