صفحه 3 از 15 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 149

موضوع: کدام رنکینگ معتبرتر است؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کدام رنکینگ معتبرتر است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sardarafra نمایش پست ها
    راجع به رنكينگ همونطور كه دوستان گفتن بايد به معيارهاي اون رده بندي هم دقت كرد.اما اصولا رنكينگي كه در اون دانشگاه تگزاس استين 76 باشه رنكش يا MIT 9 باشه و يا استنفورد 16 باشه يا از همه زيباتر berkeley 40 باشه چطور ممكنه رنكينگ معتبري باشه؟حتي در بين خود دانشگاه هاي امريكايي؟
    اینطور که من فهمیدم THE - QS Top University از همه رنکینگ ها معتبرتره. رنکینگ ها براساس میانگین دستاوردهای یک دانشگاه در تمامی رشته هاست، شما berkeley مثال زدید، اگر در رنکینگ QS شما رنکینگ را بر اساس رشته های Technology مرتب کنید می بینید berekley بین 4 دانشگاه اوله

Junior Member

سلام
    من یک تحقیق حسابی در این مورد انجام دادم. در داخل آمریکا USnews خیلی طرفدار داره ولی من خودم تو سایت cal tech ، برکلی دیدم که خودشون به سایت AWRU رفرنس دادن. سایت AWRU اگر خونده باشید فقط بر اساس تعداد مقالات و جایزه های که دانشگاه برده مثلا جایزه نوبل رنکبندی کرده.(یعنی فقط کارهای علمی).
    در سایت USnews مسائل مالی و مقدار سرمایه دانشگاه هم خیلی مهم هستش. یعنی کارهای علمی با مقدار پولی که دانشگاه داره و یک سری مسائل دیگه در رنکبندی ملاک هستش.
    Times هم به نظرم بعد این دو سایت، سایت خوبی هستش.
    من خودم با این ترتیب در بررسی می کنم.
    1.AWRU
    2.Us news
    3.Times
    سایت Webmetrice واقعا سایت مزخرفیه و قابل اطمینان نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط mmehhrann نمایش پست ها
    سلام
    من یک تحقیق حسابی در این مورد انجام دادم. در داخل آمریکا USnews خیلی طرفدار داره ولی من خودم تو سایت cal tech ، برکلی دیدم که خودشون به سایت AWRU رفرنس دادن. سایت AWRU اگر خونده باشید فقط بر اساس تعداد مقالات و جایزه های که دانشگاه برده مثلا جایزه نوبل رنکبندی کرده.(یعنی فقط کارهای علمی).
    در سایت USnews مسائل مالی و مقدار سرمایه دانشگاه هم خیلی مهم هستش. یعنی کارهای علمی با مقدار پولی که دانشگاه داره و یک سری مسائل دیگه در رنکبندی ملاک هستش.
    Times هم به نظرم بعد این دو سایت، سایت خوبی هستش.
    من خودم با این ترتیب در بررسی می کنم.
    1.AWRU
    2.Us news
    3.Times
    سایت Webmetrice واقعا سایت مزخرفیه و قابل اطمینان نیست.
    در ضمن در رنکینگ USNEWS عوامل دیگه ایی هم ملاک هست. مثل تعداد فارغ التحصیلانی که شاغل شده اند بلافاصله - نمره ی GRE پذیرفته شده در تحصیلات تکمیلی و تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی. که نمیدونم سایر رنکینگ ها این مسائل رو لحاظ میکنن یا نه.
    در ضمن اگر تو رنکینگی اثری از دانشگاه های ایران بود، بدون شک قلابی هستند و ارزش ندارن مثل Webmetrice که معیارش لینک و بازدیده کننده ی سایت هست !!!!!!!

Senior Member sara123 آواتار ها

اين رنكينگ AWRU كه خيلي كمك نمي كنه.
    چون مثلا رنك دانشگاه ويكتوريا و صد تا دانشگاه ديگه را نوشته 201-302. خوب از 201 تا 302 به نظرتون خيلي فاصله نيست؟
    If you look at what you do not have in life, you don’t have anything. l
    If you look at what you have in life, you have everything. k

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

بطور کلی، رنکینگ به تفکیک رشته مهمتر است یا رنکینگ کل دانشگاه؟

ApplyAbroad Veteran
    sardarafra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M/Electrical Engineering

سلام

والا اين مساله Ranking اگرچه اينجا و پيش از اقدام براي اخذ پذيرش براي بسياري از ما مهمه، اميدوارم بعد كه رفتيم هم بدردبخور باشه. اما كلا اگر به Ranking رشته توجه كنيد بسيار مفيدتر خواهد بود. مخصوصا براي آمريكا.
    تو با اين پاكدامني هاي حقير، خود را هلاك خواهي كرد. شرارت را بياموز. خود نوينت را بر خاكستر خود پيشين بنا كن! (نيچه)

ApplyAbroad Veteran
    hamman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering AmirKabir

بطور کلی، رنکینگ به تفکیک رشته مهمتر است یا رنکینگ کل دانشگاه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط sardarafra نمایش پست ها
    سلام

والا اين مساله Ranking اگرچه اينجا و پيش از اقدام براي اخذ پذيرش براي بسياري از ما مهمه، اميدوارم بعد كه رفتيم هم بدردبخور باشه. اما كلا اگر به Ranking رشته توجه كنيد بسيار مفيدتر خواهد بود. مخصوصا براي آمريكا.
    نظر منم همینه.رنک رشته به رشته دقیق تر و قابل اعتمادتره(منظورم این نیست که رنک دانشگاه به دانشگاه قابل اعتماد نیست) ولی در رنک دانشگاه به دانشگاه ممکنه که یه دانشگاه توی بخش مهندسی ضغیف و توی پزشکی قوی باشه و قسمت پزشکی دانشگاه به رنکینگ کلی دانشگاه در دانشگاهها اعتبار بخشیده باشه.

پس در کل رنک رشته به رشته مهمتره.
    اگر هیچ وقت شکست نخورده‌اید، بدانید که به اندازه کافی تلاش نکرده‌اید.
    (کپی امضائ بابک)

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

من نظرم این هست که هر دو مکمل هم هستند به نوعی و خیلی زیاد از هم دور نیستند(البته معمولا استثنا شاید داشته باشه) ولی اهمیت اون تو مقطع بعدی معلوم میشه اونم تو پذیرش عادی معدل خوب داشته باشید چه دانشگاه چه رشته به شما پذیرش میدن، ولی این کاملا نظر شخصی من هست، به نظر من اگر یک استاد فقط بخواهد ملاک انتخاب دانشجو رو برای فاند و ... بر روی سوابق بگذارد(نه هیچ مورد دیگه)، این که رنک دانشگاه بالاست یعنی امکانات داره، شرایط سخت تری داره برای پذیرش شدن و باز از اونور فارغ شدن و ... ولی توی رشته اگه رنک بالا باشه خیلی به هدف نزدیکتر هست و قابل اعتماد تر برای استاد.
    در مورد نحوه استفاده از فروم اینجا را حتما مطالعه کنید.
    پیش از استفاده از فروم حتما قوانین و مقررات را مطالعه بفرمائید.
    در صورت تمایل به همکاری در مدیریت فروم در این موضوع اعلام آمادگی نمایید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maziyarsh نمایش پست ها
    من نظرم این هست که هر دو مکمل هم هستند به نوعی و خیلی زیاد از هم دور نیستند(البته معمولا استثنا شاید داشته باشه) ولی اهمیت اون تو مقطع بعدی معلوم میشه اونم تو پذیرش عادی معدل خوب داشته باشید چه دانشگاه چه رشته به شما پذیرش میدن، ولی این کاملا نظر شخصی من هست، به نظر من اگر یک استاد فقط بخواهد ملاک انتخاب دانشجو رو برای فاند و ... بر روی سوابق بگذارد(نه هیچ مورد دیگه)، این که رنک دانشگاه بالاست یعنی امکانات داره، شرایط سخت تری داره برای پذیرش شدن و باز از اونور فارغ شدن و ... ولی توی رشته اگه رنک بالا باشه خیلی به هدف نزدیکتر هست و قابل اعتماد تر برای استاد.
    مازیار ش عزیز، رنک رشته به رشته که برای همه رشته ها موجود نیست که! تازه اون چیزایی که من دیدم چندتای اول فقط درش بوده! آیا رنک رشته به رشته ای میشناسید که تعداد زیادی دانشگاه رو شامل شده باشه؟ اگه چنین رنکی باشه میشه به عنوان یه رفرنس خوب و بهترین و معتبر ترین رنک باهاش کار کرد و بسیار ممنونم از شما.

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط Nostro نمایش پست ها
    مازیار ش عزیز، رنک رشته به رشته که برای همه رشته ها موجود نیست که! تازه اون چیزایی که من دیدم چندتای اول فقط درش بوده! آیا رنک رشته به رشته ای میشناسید که تعداد زیادی دانشگاه رو شامل شده باشه؟ اگه چنین رنکی باشه میشه به عنوان یه رفرنس خوب و بهترین و معتبر ترین رنک باهاش کار کرد و بسیار ممنونم از شما.
    در مورد رنکینگ us news میدونم که برای رشته من (مدیریت) رنک تعداد زیادی رو نوشته

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)