صفحه 6 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 149

موضوع: کدام رنکینگ معتبرتر است؟

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کدام رنکینگ معتبرتر است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arashkamaly69 نمایش پست ها
    این مواردی را که شما می فرمایید کاملا صحیح است ولی متاسفانه هیچ رنک معتبرتری را نمی توان یافت که با این جزئیات بتوان در رشته های مختلف به جستجو پرداخت و حداقل یه مرجع برای در آوردن رنک حدودی است و اینکه بدانیم مثلا در کشور سویس اگه می خواهیم اپلای کنیم ETHZ از EPFL بهتر است.(البته رنکینگ US NEWS را اگر در نظر نگیریم چون برای دانشگاههای غیر آمریکایی رنک ندارد)

البته اگر کسی بخواهد فقط بر اساس همین رنک ها اپلای کند مشخص است که هیچگونه دیدی نسبت به پروسه پذیرش ندارد و هیچ تلاشی نمی خواهد انجام دهد و همان بهتر که پذیرش نگیرد ولی به هرحال این رنکینگ ها می تواند یک دید اولیه بدهد.
    با تشکر
    دوست عزیز داشتن جزئیات در جستجوی رشته ها وقتی که رنکینگ شما فاقد کوچکترین منطق و اعتباری است، چه فایده ای می تونه داشته باشه؟ نظر من اینه که نداشتن رنکینگ خیلی بهتر از داشتن یک رنکینگ بد و گمراه کننده است. رنکینگی که به من می گه دانشگاه اندونزی و هند و پاکستان و لبنان و امارات از ویرجینیا تک بهتر هستند، قطعاً رنکینگ بسیار گمراه کننده ای است و هیچ کمکی به من نوعی در انتخاب دانشگاه نمی کنه. من خودم USNEWS رو قبول دارم و هر رنکینگی که نسبت به این رنکینگ، دانشگاه های آمریکا رو خیلی پرت نشون بده از نظر من ضعیفه (مثل همین QS)... با این تفاسیر باور کنید رنکینگ webometrics به دلیل نزدیک تر بودن به USNEWS بهتر از QS هست.

در هر حال من روی هیچ رنکینگی تعصب ندارم ولی دوست دارم فردی که می خواد اطلاعات از این سایت بگیره گمراه نشه، در نتیجه من می گم QS رو بیخیال بشه به نفعش هست... بین این رنکینگ ها از نظر من ARWU اشتباهات فاحش مثل QS نداره.
    موفق باشید.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

ApplyAbroad Guru

من نمی فهمم چرا این دید مطلق نسبت به رنکینگ ها وجود داره! رنکینگ ققط و فقط برای اینه که یه دید بسیار بسیار کلی از وضعیت اون دانشگاه به ما بده که به همین خاطر هم رنکینگ های کلی مجموع همه رشته ها به هیچ وجه موقع انتخاب Grad School مناسب نیستند. از اون سمت مقایسه دانشگاه های کشورهای مختلف از این رنکینگ ها در کشورهای مختلف باز بسیار اشتباهه چون فاکتورهایی که برای رنکینگ در نظر گرفته میشه اکثرا Local و مربوط به همون کشور یا منطقه هستند، مثلا مساحت دانشگاه، نسبت استاد به دانشجو، پیدا کردن کار بعد از تحصیل و ... اگه می بینید مثلا در QS یک دانشگاه توی یک کشور در حال توسعه مثل اندونزی یا ... بالاتر از به دانشگاه مطرح آمریکایی قرار گرفته به خاطر اینه که از نظر این فاکتورها در کشور خودش موقعیت بهتری از اون دانشگاه آمریکایی در آمریکا داشته نه اینکه لزوما دانشگاه بهتریه. رنکینگ های بین المللی کاملا گمراه کننده هستند.

قبلا هم همینجا گفته بودم سطح علمی دانشگاه در زمینه مد نظر رو باید از Affiliation های مرتبط با صنعت، ارتباط های اساتید با صنعت، تحقیق های فعال در موضوعات روز زمینه مد نظر، موقعیت جغرافیایی و در نهایت اعتبار اساتید و تجهیزات و ... پیدا کرد، نه یه لیست رنکینگ که بر اساس جمع زدن فاکتورهایی که 80 درصدش برای شما مهم نیست به دست اومده. مثلا Texas A&M دانشگاه خیلی مطرحی در Computer Science نیست (47 در USNews) ولی Bjarne Stroustrup مخترع ++C اونجا ریسرچ می کنه و کسی که بخواد از این زمینه فعالیت کنه هیچ جا در دنیا بهتر از A&M نیست و صدها مثال مشابه دیگه.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman-Mech نمایش پست ها
    من چند تا مثال از خنده دار بودن رنکینگ QS براتون می ذارم، امیدوارم دوستان خودشون قیاس کنند و تصمیم بگیرند:

20- University of Edinburgh
    23- University of Toronto (با رنک دانشگاه بالایی یه مقایسه بکنید!)
    ...

و بسیاری مثالهای دیگر...
    خب ببینید شما در اون سایت باید تعیین کنید که چه چیز مد نظرتون هست و بر اساسش می خواین مقایسه کنید. مثلَن اگه در رنکینگ عمومی همین جفت مورد اول رو بر اساس academic reputation لیست کنید، دانشگاه تورونتو میشه 12 و ادینبرگ میشه 28. اگر بر اساس citation per faculty که ممکنه برای خیلی ها معیار اصلی باشه مرتب کنید تورونتو میشه 85 و ادینبرگ 110 (با اختلاف های کوچک از دانشگاه های بالاترشون)! کاش یه معیار ثابت و دقیق وجود داشت و بنا به اون یه رنکِ بی چون و چرا به یه جا نسبت داده می شد! اما می دونیم که در رتبه بندی دانشگاه ها هم چین چیزی امکان نداره.
    در ضمن باید به خاطر داشت که اغلب ما بیشتر اسم دانشگاه های مهم امریکا و کانادا و بعضَن سوئیس، انگلیس و استرالیا رو شنیدیم.

اما در باره ی ARWU باید بگم که متدولوژی اش رو برای رشته های علوم و ریاضی و همین طور رنکینگ عمومی اصلن به درد خور نمی دونم. مثلَن برای جایزه ی نوبل یا فیلدز یک پنجم وزن گذاشته. یه دانشگاه اگه کلی کار دپارتمان هاش عالی باشه اما Nobel Prize نداشته باشن راحت از دیگری که یکی دو تا داره جا میمنونه. در رشته ی خودم هم وقتی اون دانشگاه هایی که خوب میشناسم رو مقایسه می کنم می بینم پرت و پلا رتبه بندی کرده.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    من نمی فهمم چرا این دید مطلق نسبت به رنکینگ ها وجود داره! رنکینگ ققط و فقط برای اینه که یه دید بسیار بسیار کلی از وضعیت اون دانشگاه به ما بده که به همین خاطر هم رنکینگ های کلی مجموع همه رشته ها به هیچ وجه موقع انتخاب Grad School مناسب نیستند. از اون سمت مقایسه دانشگاه های کشورهای مختلف از این رنکینگ ها در کشورهای مختلف باز بسیار اشتباهه چون فاکتورهایی که برای رنکینگ در نظر گرفته میشه اکثرا Local و مربوط به همون کشور یا منطقه هستند، مثلا مساحت دانشگاه، نسبت استاد به دانشجو، پیدا کردن کار بعد از تحصیل و ... اگه می بینید مثلا در QS یک دانشگاه توی یک کشور در حال توسعه مثل اندونزی یا ... بالاتر از به دانشگاه مطرح آمریکایی قرار گرفته به خاطر اینه که از نظر این فاکتورها در کشور خودش موقعیت بهتری از اون دانشگاه آمریکایی در آمریکا داشته نه اینکه لزوما دانشگاه بهتریه. رنکینگ های بین المللی کاملا گمراه کننده هستند.

قبلا هم همینجا گفته بودم سطح علمی دانشگاه در زمینه مد نظر رو باید از Affiliation های مرتبط با صنعت، ارتباط های اساتید با صنعت، تحقیق های فعال در موضوعات روز زمینه مد نظر، موقعیت جغرافیایی و در نهایت اعتبار اساتید و تجهیزات و ... پیدا کرد، نه یه لیست رنکینگ که بر اساس جمع زدن فاکتورهایی که 80 درصدش برای شما مهم نیست به دست اومده. مثلا Texas A&M دانشگاه خیلی مطرحی در Computer Science نیست (47 در USNews) ولی Bjarne Stroustrup مخترع ++C اونجا ریسرچ می کنه و کسی که بخواد از این زمینه فعالیت کنه هیچ جا در دنیا بهتر از A&M نیست و صدها مثال مشابه دیگه.
    موافقم. هر کس باید با توجه به رشته اش بره و گزینه های اصلیش رو پیدا کنه و از بین اون ها بهترین رو خودش با معیارهایی که برای خودش مهمه انتخاب کنه؛ البته وقت گیر هم هست این کار.
    در رنکینگ، اون چیزی که می تونه مهم باشه، شهرت یه دانشگاه به طور عمومیه، که زیاد به یه عدد خاص هم عنوان نمی شه. شهرت دانشگاه موقع پیدا کردن position ها و شغل ها بعد از فارغ التحصیلی ممکنه در کنار چیزهای دیگه به شخص کمک کنه.

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

S03 جان اینکه رنکینگ ها فقط دید کلی می دن و رنکینگ های بین المللی چقدر می تونن قابل اطمینان باشن یه حرف درست و البته کلی هست، ولی خب ربطی به این تاپیک نداره. ما نمی خواهیم صورت مساله رو پاک کنیم... پرسیده شده کدوم رنکنیگ معتبرتره و دوستی اومده می گه ARWU بیخودترین هست و QS خوب... من کاری ندارم QS تو سایتش چی گفته، ARWU چی گفته، چیزی که من تو QS دیدم اینه که عملاً این رنکینگ نه تنها مفید نیست، که می تونه گمراه کننده هم باشه.

در هر حال من بحثی دیگه ندارم و خواننده خودش می تونه از نظرات ما به نتیجه منطقی برسه. ممنون از نظراتتون.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_hb نمایش پست ها
    webometric اصلَن رنکینگ نیست در واقع! اون ها ملاکشون وبسایت یه دانشگاه و تعداد بازدید ازش و ... هست. اصلَن رجوع کردن به اون بی معنیه.
    US News رنکینگ خوبیه ولی (حداقل اون هایی که رایگانه) محدود به امریکاست و مثلَن دانشگاه های کانادا، استرالیا و اروپا رو نمی تونید بررسی کنید. به یاد داشته باشید که گاهی رتبه ی حدودیِ یه دانشگاه در دنیا هم می تونه مهم باشه که US News اینو به شما نمی ده.
    برای مقایسه ی دانشگاه های دنیا من Times Higher Education رو با توجه به متدولوژی اش معتبر می دونم و بعد از اون QS که مربوط به Reuters هست. از همه بیخود تر هم Shanghai Ranking ـه!!
    اما بهترین رنکینگ اینه که هر کس با توجه به گرایش خاص خودش بره ببینه کدوم گزینه اش قوی تره... استاد هاشون چی کاره هستن... مقالاتشون کجا دارن چاپ می شن...
    با این حرفتون که webometric رنکینگ نیست موافق نیستم چون رنکینگش شبیه سایت های دیگه هست مثلا
    KTH Royal Institute of Technology
    رو توی timeshighereducation رنکش رو زده 187 و تو webometric زده 145 که تقریبا به هم نزدیک هستن
    حرف کلی من این است که درسته معیار های مختلفی داره ولی کدوم یک از این سایت ها در سطح بین الملی استفاده میشه؟ کدومشون تو دنیا معتبر هست و میخوان بگن رنک این دانشگاه اینه از اون استفاده میکنن؟
    چون اگر بخوای هر معیار رو ببینی باید ساعت ها وقت بذاری
    مثلا من میخوام رشته برق بخونم و میخوام ببینم کدوم دانشگاه تو سوئد بهترین هست برای تحصل از نظر رتبه (به جز انگلیس) و کاری به معیار ندارم میخوام ببینم کدوم رنک در سطح جهانی معتبره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical eng

http://www.usnews.com/education/worl...neering?page=2
    این چیه دوستان از usnews و رنکینگ جهانی برای مکانیک من گیج شدم دوستان میگن usnews جهانی نداره

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ElectronicArts نمایش پست ها
    با این حرفتون که webometric رنکینگ نیست موافق نیستم چون رنکینگش شبیه سایت های دیگه هست مثلا
    KTH Royal Institute of Technology
    رو توی timeshighereducation رنکش رو زده 187 و تو webometric زده 145 که تقریبا به هم نزدیک هستن
    حرف کلی من این است که درسته معیار های مختلفی داره ولی کدوم یک از این سایت ها در سطح بین الملی استفاده میشه؟ کدومشون تو دنیا معتبر هست و میخوان بگن رنک این دانشگاه اینه از اون استفاده میکنن؟
    چون اگر بخوای هر معیار رو ببینی باید ساعت ها وقت بذاری
    مثلا من میخوام رشته برق بخونم و میخوام ببینم کدوم دانشگاه تو سوئد بهترین هست برای تحصل از نظر رتبه (به جز انگلیس) و کاری به معیار ندارم میخوام ببینم کدوم رنک در سطح جهانی معتبره؟
    مسئله همینه که هیچ کدوم از بقیه سر نیست و هر جا هم از یکی استفاده می کنه. من QS و Times Higher Education رو زیاد دیدم که بهش ارجاع دادن. خود دانشگاه ها هم توی هر کدوم رنکشون بالاتر باشه اونو تحویل می گیرن
    من رنکینگی رو قبول کردم که خودم بین چند تا دانشگاه مورد نظرم به دست آوردم (با مقایسه ی کار اساتید و دانشجوهاش و با ملاک های شخصی خودم). به نظرم همه باید این کار رو برای خودشون انجام بدن!

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidmaleki نمایش پست ها
    http://www.usnews.com/education/worl...neering?page=2
    این چیه دوستان از usnews و رنکینگ جهانی برای مکانیک من گیج شدم دوستان میگن usnews جهانی نداره
    این همون رنکینگ (QS (Thomson Reuters هست که USNEWS هم برای جهانی ازش استفاده می کنه:
    www.topuniversities.com

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_hb نمایش پست ها
    این همون رنکینگ (QS (Thomson Reuters هست که USNEWS هم برای جهانی ازش استفاده می کنه:
    www.topuniversities.com
    کجا ذکر شده این موضوع توی US News ؟
    لینکش رو بگذارید لطفا..
    مرسی

یک مقایسه کوچک هم تفاوت ها رو نشون میده :
    http://www.topuniversities.com/unive...al-engineering

http://www.usnews.com/education/worl...ng-engineering
    ویرایش توسط Persian_Boy : July 13th, 2012 در ساعت 05:14 AM
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)