نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: انتخاب شما با توجه به شرایط فعلی

رأی دهندگان
26. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • مهاجرت میکنم یا مهاجرت کردم و راضی هستم

19 73.08%
  • مهاجرت نمیکنم یا شرایطم برای مهاجرت آماده جورنیست

2 7.69%
  • هنوز تصمیم جدی نگرفتم در حال تحقیقم

5 19.23%
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24

موضوع: مهاجرت آری یا خیر ؟ بر سر دوراهی لطفا ایرانیان خارج و داخل مشارکت کنند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق بین الملل

Question مهاجرت آری یا خیر ؟ بر سر دوراهی لطفا ایرانیان خارج و داخل مشارکت کنند

باسلام

حتما این چند روزه اخباری که منتشر شد رو شنیدید..... بعنوان یک ایرانی چالش های جدی و عذاب اوری داریم .....

۱- پدرومادری که به حمایت و مراقبتمون نیاز دارند

۲- من که بچه دارم چطور بتونم توی جایی که اون همه تفاوت فرهنگی هست بزرگش کنم

۳- بحث شغل و درامدو ادامه تحصیلات

من یک پسر ۱۰ ساله دارم که واقعا ترس دارم که تنهایی توی غربت بزرگش کنم ازطرفی شرایط مملکت روزبه روز داره سختتر میشه ... پدرو مادرم نیاز به مراقبت دارن و نمیتونم تنهاشون بذارم البته خودشون مدام میگن تو برو ولی من اصرار دارم که اونا هم بیان یا خودم بیخیال همه چیز بشم

ازطرفی عذاب وجدان دارم از اینکه چرا زمانی میتونستم کاری کنم و نکردم .... شما بودید چیکار میکردید ؟

اگر خارج ازکشور هستید چه راهنمایی میکنید؟
    اگر داخل کشور هستید کدوم تصمیم بهتره؟

ممنون از مشارکت همگی

پیش فرض پاسخ : مهاجرت آری یا خیر ؟ بر سر دوراهی لطفا ایرانیان خارج و داخل مشارکت کنند

خب شمابرید اقامت بگیرید پدر و مادرتون هم ببرید پیش خودتون

پیش فرض پاسخ : مهاجرت آری یا خیر ؟ بر سر دوراهی لطفا ایرانیان خارج و داخل مشارکت کنند

نقل قول نوشته اصلی توسط Starintlaw نمایش پست ها
    باسلام

۲- من که بچه دارم چطور بتونم توی جایی که اون همه تفاوت فرهنگی هست بزرگش کنم

ده سال دیگه بچه اتون میگه : چرا من را تو ایران به دنیا آوردی، کاش من بچه فلانی بودم که مهاجرت کرده

من خیلی ساله خارج زندگی می کنم، با خانواده ام دو سال هست حرف نمی زنم چون هنوز موفق به مهاجرت نشدم. مادرم مسنه و امیدوارم هر چه زودتر ..... چون فک می کنم جلوی مهاجرت خواهرم را می گیره
    لطفن بچه دار نشین، یا اگر میشین برین خارج زودتر. لطفن یه بچه را در محیطی که چالش های جدی و عذاب آور داره بزرگ نکنید!

در مورد تفاوت فرهنگی هم من با هیچ کشوری به اندازه ایران تفاوت فرهنگی ندارم. هر مقصدی هم انتخاب کردم دقت کردم ایراتی کم داشته باشه و فارسی زبان ها اطرافم جمع نشن .... کلن هر چی من را یاد ایران بندازه برام عذاب آوره

دلم بیشتر برای بچه اتون سوخت که این را نوشتم چون احساس من نسبت به خانواده ام اینه. وگرنه میدونم برای نوشتن همچین نظری ممکنه چند تا امتیاز منفی بگیرم

Fei Fei Li استاد استنفورد هست، پدر و مادرش بدون اینکه انگلیسی بلد باشن رفتن آمریکا. اون سالهای آخر دبیرستان را آمریکا خوند بعد ماشین لباسشویی خرید تا با شستن لباس مردم درآمد داشته باشه. اون وقت ما بچه هامون را تو ایران میخکوب کردیم و از غربت و تنهایی می ترسیم.
    می دونی از چی بیشتر از هر چیزی می ترسم؟ اینکه تو ایران خاک بشم

به نظر من کسی که تو ایران بچه دار میشه مثل کسی هست که می ره یه طوطی می خره و بعد دمش را می کنه و بالش را می شکنه و کله اش می سوزونه. خب ول کن طوطی نداشته باش، مجبوری عذابش بدی؟ اگه به دنیا نیومده بودم کمتر اذیت نمی شدم، از کی باید تشکر کنم که من آورده تو این دنیا
    حسودیم میشه کیمیا علی زاده ۲۳ سالگی آلمانه. شما وقتی بچه اتون ۲۳ سالش میشه می خندین و چه بهاته ای می آرین؟
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

اخبار اخیر وحشتناک هست که مهاجرت خیلی ها را حتمی خواهد کرد. بدون اینترنت دیگر نه خبری از مقالات به روز خواهد بود نه اپدیت ویندوزی وجود خواهد داشت و نه دسترسی به زبان های برنامه نویسی و تکنولوژی به روز دنیا خواهیم داشت!
    اگر مهاجرت نکنیم می شویم یک عده افسرده بی پول بی سواد بدون تفریح که حتی استان اطرافش هم نتونه بره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق بین الملل

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    ده سال دیگه بچه اتون میگه : چرا من را تو ایران به دنیا آوردی، کاش من بچه فلانی بودم که مهاجرت کرده

من خیلی ساله خارج زندگی می کنم، با خانواده ام دو سال هست حرف نمی زنم چون هنوز موفق به مهاجرت نشدم. مادرم مسنه و امیدوارم هر چه زودتر ..... چون فک می کنم جلوی مهاجرت خواهرم را می گیره
    لطفن بچه دار نشین، یا اگر میشین برین خارج زودتر. لطفن یه بچه را در محیطی که چالش های جدی و عذاب آور داره بزرگ نکنید!

در مورد تفاوت فرهنگی هم من با هیچ کشوری به اندازه ایران تفاوت فرهنگی ندارم. هر مقصدی هم انتخاب کردم دقت کردم ایراتی کم داشته باشه و فارسی زبان ها اطرافم جمع نشن .... کلن هر چی من را یاد ایران بندازه برام عذاب آوره

دلم بیشتر برای بچه اتون سوخت که این را نوشتم چون احساس من نسبت به خانواده ام اینه. وگرنه میدونم برای نوشتن همچین نظری ممکنه چند تا امتیاز منفی بگیرم

Fei Fei Li استاد استنفورد هست، پدر و مادرش بدون اینکه انگلیسی بلد باشن رفتن آمریکا. اون سالهای آخر دبیرستان را آمریکا خوند بعد ماشین لباسشویی خرید تا با شستن لباس مردم درآمد داشته باشه. اون وقت ما بچه هامون را تو ایران میخکوب کردیم و از غربت و تنهایی می ترسیم.
    می دونی از چی بیشتر از هر چیزی می ترسم؟ اینکه تو ایران خاک بشم

به نظر من کسی که تو ایران بچه دار میشه مثل کسی هست که می ره یه طوطی می خره و بعد دمش را می کنه و بالش را می شکنه و کله اش می سوزونه. خب ول کن طوطی نداشته باش، مجبوری عذابش بدی؟ اگه به دنیا نیومده بودم کمتر اذیت نمی شدم، از کی باید تشکر کنم که من آورده تو این دنیا
    حسودیم میشه کیمیا علی زاده ۲۳ سالگی آلمانه. شما وقتی بچه اتون ۲۳ سالش میشه می خندین و چه بهاته ای می آرین؟
    ممنون بابت نظرتون اتفاقا تنها موتور محرک من همین بچه هست وگرنه اگر تنها بودم بارها مردد میشدم راستش منظورم بیشتر از اختلاف فرهنگ مربوط به تربیت نوجوان ها اونجاست شما تجربه از خودتون یا اطرافیانتون داشتید ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق بین الملل

نقل قول نوشته اصلی توسط MR1993 نمایش پست ها
    اخبار اخیر وحشتناک هست که مهاجرت خیلی ها را حتمی خواهد کرد. بدون اینترنت دیگر نه خبری از مقالات به روز خواهد بود نه اپدیت ویندوزی وجود خواهد داشت و نه دسترسی به زبان های برنامه نویسی و تکنولوژی به روز دنیا خواهیم داشت!
    اگر مهاجرت نکنیم می شویم یک عده افسرده بی پول بی سواد بدون تفریح که حتی استان اطرافش هم نتونه بره.
    دقیقا همینه من تمام تحقیقاتم وابسته به اینترنته یه جورایی از وقتی که کوچیک بودم و ویندوز ۹۸ اومد و اینترنت دایل اپ من همش سرم توی سایت ها و دانشگاه ها بوده تا الان و انقدر که از اینترنت اطلاعات گرفتم از خانواده و استادها نگرفتم ... ای کاش وطن جایی برای زیستن داشت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق بین الملل

نقل قول نوشته اصلی توسط Smartgirl21 نمایش پست ها
    خب شمابرید اقامت بگیرید پدر و مادرتون هم ببرید پیش خودتون
    شما از شرایط کانادا برای این موضوع اطلاعی دارید؟ چون که شنیدم باید چندسال بگذره بعد میشه براشون ویزا بفرستم ؟!

Senior Member

چند تا از ایرانی هایی که مهاجرت کردن تونستن پدر و مادرشون را با خودشون ببرن؟ ما هنر کنیم بعد ۱۰ سال به شرایط ثابت از لحاظ شغلی٬ در آمد و اقامت برسیم. بعد شما هر چی درمیاری باید خرج بچه ات کنی یا ذخیره کتی واسه تحصیلاتش٬ مگه چقدر میمونه که بتونی خرج پدر و مادرم بدی٬ یه خونه یگیری جادار باشه که هر کی اتاق داشته باشه؟ اصلا این فکر را باید از سر بیرون کرد مگه اینکه خود پدر و مادر پول داشته باشن.

الانم تو شبکه های مجازی همه دارن تبلیغ میکنن مهاجرت کنید٬ اونایی که شرایطش را ندارن چنان دچار استرس شدن که انگار کل ایران داره مهاجرت میکنه اینا فقط موندن. اصلا کسی نمیتونه واسه یه نفر دیگه نسخه بپیچه٬ هر آدمی شرایطش٬ توانایی هاش٬ آستانه تحملش متفاوته. کسی که مجرده راحت تر میتونه تصمیم بگیره ولی کسی که متاهل و بچه داره باید بیشتر تحقیق کنه و تخت تاثیر جو تصمیم نگیره.
    امضا نامرئی

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    چند تا از ایرانی هایی که مهاجرت کردن تونستن پدر و مادرشون را با خودشون ببرن؟ ما هنر کنیم بعد ۱۰ سال به شرایط ثابت از لحاظ شغلی٬ در آمد و اقامت برسیم. بعد شما هر چی درمیاری باید خرج بچه ات کنی یا ذخیره کتی واسه تحصیلاتش٬ مگه چقدر میمونه که بتونی خرج پدر و مادرم بدی٬ یه خونه یگیری جادار باشه که هر کی اتاق داشته باشه؟ اصلا این فکر را باید از سر بیرون کرد مگه اینکه خود پدر و مادر پول داشته باشن.

الانم تو شبکه های مجازی همه دارن تبلیغ میکنن مهاجرت کنید٬ اونایی که شرایطش را ندارن چنان دچار استرس شدن که انگار کل ایران داره مهاجرت میکنه اینا فقط موندن. اصلا کسی نمیتونه واسه یه نفر دیگه نسخه بپیچه٬ هر آدمی شرایطش٬ توانایی هاش٬ آستانه تحملش متفاوته. کسی که مجرده راحت تر میتونه تصمیم بگیره ولی کسی که متاهل و بچه داره باید بیشتر تحقیق کنه و تخت تاثیر جو تصمیم نگیره.
    سیستم مهاجرتی کشورهای غربی خیلی فاجعه تر و خر تو خر تر از ان چیزی هست که فکرش می کنید. امریکا کشوری مهاجرپذیر هست ولی حتی مهندس هایی هستند تو امریکا که قانونی مهاجرت کردند ولی بعد از 20 سال هنوز شهروند امریکا نیستند!
    از طرفی دیگر دانمارک کشور مهاجرپذیر نیست ولی یکی از اوارگان سوری عصبانی بود با اینکه کل خانواده اش به دانمارک پناهنده شدند ولی اقامت خودش کنسل شده. ولی اخرش هم دیپورتش نکردند!
    ممکنه شما بهترین مدارک را داشته باشید و قانونی مهاجرت کرده باشید ولی هنوز در به در دنبال گرفتن اقامت باشید ولی از طرفی دیگر یک خانواده 10 نفره افغان بیاد امریکا و به سرعت شهروندی بگیره!
    این دوساله وضعیت جهان را دیدم متوجه شدم که هیچ رابطه ای بین تلاش و موفقیت نیست. هیچ رابطه ای هم بین قانون مدار بودن و جایگاه اجتماعی نیست.
    طرف از سومالی اومده المان 5 سال ده ها هزار یورو از سوشال کوفت کرده بعد چاقوی 40 سانتی دراورده سه تا زن المانی را کشته عوض زندان بردنش کمپ بیماران روحی و روانی!
    حالا ما برویم المان قبلش سه تا مقاله و بهترین نمره و کلی پول خرج کردن و باید دست به سینه بنشینیم یک حساب هم نتوانیم تو خیلی از بانکها باز کنیم!
    اخرش هم تو اولویت مهاجرت بعد از همان ادم کشه قرار بگیریم.
    وضعیت اقتصادی ایران درست بود هیچ وقت به فکر مهاجرت نمی افتادم.
    ویرایش توسط MR1993 : July 31st, 2021 در ساعت 12:29 PM

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها

Exactly.
    دقیقا همین طوره. آستان تحمل ادمها با هم فرق داره.
    اینکه یکی تحملش برای یک شرایطی زیاده به منزله این نیست که چقدر عالیه.
    نه. اتفاقا ادمهای باهوش خیلی وقتها زودتر قاطی میکنن. یا ادمهای حساس.
    به محیطی که توش بزرگ شدی، به ژن هات، به تربیت و... بستگی داره.
    طرف میبینی یک اتفاق کوچیک براش میفته و تمام دنیاش عوض میشه.
    اگه بیاید خارج، زندگی اسون نخواهد بود. حتی برای میلیاردرها حتی برای اونهایی که از اول با گرین کارد میان.
    این کوپینگ مکنیزم خیلی مهم هست.
    خوبی کانادا به اینه که یه جای جمع و جوره و ادمها درون خودشون رو نشون نمیدن و جاستین از صبح تا شب به مهاجرها مخصوصا پناهنده ها سعی میکنه برسه.
    بدیش به اینه که واقعا چه اینده ای ادم یتونه تو کانادا داشته باشه؟ شرایط هر روز داره سخت تر میشه.
    امریکا دقیقا برعکسه. چند سال اول توی بدبختی هستن خیلیا و بعد زندگیشون عوض میشه. باید قوی باشی و دست برنداری.
    مشکل بزرگ امریکا اینه که قوانین استیت ها با هم فرق داره.
    دقیقا مثل فیلمهای سینمایی و مثل سیمپسون هاست.
    دقیقا اون جنگلی هست که گفتم.
    واقعا ضمانتی نیست که بچه شما با تربیت و مودب و خوب بزرگ شه ولی خودش میشه. خیلی شبیه ایرانه. و این جلوی خلاقیت و شکوفایی رو نمیگیره (البته ایران ورژن کامیونیستی و کارتل مافیایی امریکاست و واقعا یک چیزایی سخته توش تحمل کردن).
    در کل همه جای دنیا مشکل داره مخصوصا برای ما.
    الان تو دنیا واقعا هیچ چیزی استیبل نیست.
    ماها همه مون تو زمان عجیبی بزرگ شدیم.
    دنیا داره به سمت انتروپی بیشترمیره در حالت عادی (کمتر انرژی پتانسیل ممکن و بیشترین انتروپی ممکن)، و این دو سال اخیر دقیقا برعکس این انتروپی و انرژی ذاتی بوده.
    همه چی دنیا تغییر کرده. ارزش ها داره تغییر میکنه. و این به جهاتی خیلی عالی هست.
    تو این شرایط ارام باشید، زیاد فکر نکنید و اطلاعات جمع کنید. و یک روز به سرعت بهش عمل کنید.
    من خیلی بین دور و برایم مشهورم که زود تصمیم میگیرم و زود یک چیز رو تموم میکنم (میگن هارش میشی). و حس میکنم چقدر خوبه. زود یک چیز رو میبندم میرم سراغ یک کار / شرایط دیگه و این زندگی من رو بهتر کرده و به چیزایی که میخوام میرسم.
    و این رو به همه شما توصیه میکنم.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)